Nato Genel Sekreteri Stoltenberg

Nato Genel Sekreteri Stoltenberg

Son dakika NATO Genel Sekreteri Stoltenberg haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan NATO Genel Sekreteri Stoltenberg gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan NATO Genel Sekreteri Stoltenberg haber sayfamızda...

Nato Genel Sekreteri Stoltenberg

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 718 nato genel sekreteri stoltenberg haberi bulunmuştur.
Biden'dan itiraf gibi açıklama! 'Eskiden bir numaraydık, şimdi 9'uncu sıradayız'
Biden'dan itiraf gibi açıklama! 'Eskiden bir numaraydık, şimdi 9'uncu sıradayız'ABD Başkanı Joe Biden, çip üretimi için daha önce ABD Kongresi tarafından onaylanan 280 milyar dolarlık Çip ve Bilim Yasası'nı imzaladı. Biden, "Eskiden dünyada araştırma ve geliştirmede bir numaraydık, şimdi 9'uncu sıradayız. Çin ise şimdi 2'inci sırada" ifadelerini kullandı. Öte yandan Biden, Finlandiya ve İsveç'in NATO'ya katılımını onaylayan belgeleri imzaladı.
9.08.2022Dünya
NATO: Rusya Ukrayna savaşını kazanmamalı, yoksa sıra diğer komşu ülkelere gelir
NATO: Rusya Ukrayna savaşını kazanmamalı, yoksa sıra diğer komşu ülkelere gelirNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Norveç'te İşçi Partisi tarafından düzenlenen yaz kampında yaptığı açıklamada, "Rusya bu savaşı kazanırsa, Putin şiddetin işe yaradığını düşünecek. Daha sonra sıra Rusya'nın diğer komşularına gelebilir" dedi.
4.08.2022Dünya
Dünyanın gözü bu rotada! Türkiye devrede, ilk gemi yola çıktı
Dünyanın gözü bu rotada! Türkiye devrede, ilk gemi yola çıktıTahıl sevkiyatı anlaşması kapsamındaki mısır yüklü ilk geminin bugün Lübnan'a gitmek üzere Odessa Limanı'ndan hareket ettiği bildirildi. Geminin hareketiyle birlikte açıklamalar da peş peşe geliyor.
1.08.2022Gündem
NATO’da gurur verici bir atama
NATO’da gurur verici bir atamaNATO’da harekâtlardan sorumlu direktör görevini yürüten Türk vatandaşı Burcu San, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg tarafından Genel Sekreter Yardımcısı Vekili olarak atandı.
29.07.2022Siyaset
‘Süreç resmen başladı’
‘Süreç resmen başladı’Türkiye’nin yeşil ışık yakmasının ardından Finlandiya ve İsveç’in NATO’ya katılım protokolleri imzalandı. NATO Genel Sekreteri “tarihi bir gün” olduğunu söylerken, “NATO’da iki bayrağın daha dalgalandığını görmek için sabırsızlanıyorum” dedi.
6.07.2022Dünya
Stoltenberg'den 'teröre karşı birlikte mücadele' vurgusu!
Stoltenberg'den 'teröre karşı birlikte mücadele' vurgusu!NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, İsveç ve Finlandiya dışişleri bakanlarıyla ortak basın toplantısı düzenledi. Stoltenberg, iki ülkenin ittifaka katılımına yönelik onay sürecinin başladığını ilan etti. Stoltenberg ayrıca, "terör tehdidine karşı birlikte mücadele etmek gerek" diye konuştu.
6.07.2022Dünya
NATO, İsveç ve Finlandiya'nın üyeliğinde onay sürecini başlattı
NATO, İsveç ve Finlandiya'nın üyeliğinde onay sürecini başlattıİki İskandinav ülkesi için başlayan süreç, Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinden sonra tarihi bir adım niteliği taşıyor. Türkiye, Finlandiya ve İsveç'in önündeki vetoyu varılan anlaşmanın ardından kaldırmıştı.
5.07.2022Dünya
ABD'nin gözü Dedeağaç'ta! 'Tarihin en büyük sevkiyatı'
ABD'nin gözü Dedeağaç'ta! 'Tarihin en büyük sevkiyatı'NATO Zirvesinde İttifak üyelerinin 2030 sonuna kadar ortak harcamalar için 20 milyar euro ek kaynak ayırdığı ifade ediliyor.
2.07.2022Dünya
'Muhtıra, Türkiye’nin diplomatik zaferidir'
'Muhtıra, Türkiye’nin diplomatik zaferidir'İsveç ve Finlandiya ile imzalanan muhtıra ile Türkiye’nin kırmızı çizgilerinin ortaya konduğunu ifade eden Erdoğan, “Bundan sonraki süreçte muhtırada kayıtlı hususların uygulamasını titizlikle takip edecek, adımlarımızı da buna göre atacağız” uyarısı yaptı.
1.07.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan Madrid'de duyurdu: İsveç söz verdi, 73 teröristi iade edecekler
Cumhurbaşkanı Erdoğan Madrid'de duyurdu: İsveç söz verdi, 73 teröristi iade edeceklerCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İspanya’daki NATO Devlet ve Hükûmet Başkanları Zirvesi'nde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Üçlü muhtıranın diplomatik bir zafer olduğunu söyleyen Erdoğan, İsveç'in 73 teröristi Türkiye'ye iade edeceğinin sözünü verdiğini açıkladı.
30.06.2022Siyaset
NATO'dan Türkiye ve Yunanistan açıklaması
NATO'dan Türkiye ve Yunanistan açıklamasıGenel Sekreter Stoltenberg, Ukrayna tahılının Karadeniz'den çıkarılmasında Türkiye'nin çok önemli bir rol oynadığını vurguladı, Ankara ve Atina'nın anlaşmayı kolaylaştırmak için çalıştığını söyledi.
30.06.2022Dünya
Son dakika: Yunanistan'da hayal kırıklığı! 'Erdoğan'ı doğru ölçmeyi öğrenin'
Son dakika: Yunanistan'da hayal kırıklığı! 'Erdoğan'ı doğru ölçmeyi öğrenin'Financial Times'tan Washington Post ve New York Times'a NATO'ya yön veren Türkiye manşetlerde. Yunan medyasında ise Türk siyasetine sunulabilecek 'milli başarılar'dan söz ediliyor.
30.06.2022Dünya
Stoltenberg Çin ile Rusya’nın derinleşen stratejik ortaklığına dikkat çekti
Stoltenberg Çin ile Rusya’nın derinleşen stratejik ortaklığına dikkat çektiNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO'nun Devlet ve Hükümet Başkanları düzeyinde Avrupa Birliği, Gürcistan, Finlandiya ve İsveç, Avustralya ve Japonya'nın katılımıyla yapılan toplantı sonrasında basına açıklamalarda bulundu.
29.06.2022Dünya
Madrid'de Erdoğan-Biden görüşmesi! Beyaz Saray'dan açıklama: Biden mutabakattan memnun
Madrid'de Erdoğan-Biden görüşmesi! Beyaz Saray'dan açıklama: Biden mutabakattan memnunDünyanın gözü kulağı NATO Zirvesi'nin yapıldığı Madrid'de. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Joe Biden kritik bir görüşme gerçekleştirdi. Zirveye dair Beyaz Saray'dan açıklama yapıldı. Açıklamada, Biden'ın Türkiye-İsveç ve Finlandiya arasındaki mutabakattan duyduğu memnuniyetini dile getirdiği aktarıldı. Açıklamada "Ege ve Suriye'de istikrarın sağlanması konusuna vurgu yapıldı." ifadeleri yer aldı. Beyaz Saray kaynakları, Biden'ın Erdoğan'a, F-16 satışının Kongre'den geçmesi için çalışacağını söylediğini aktardı.
29.06.2022Dünya
Bahçeli'den Madrid mutabakatıyla ilgili açıklama
Bahçeli'den Madrid mutabakatıyla ilgili açıklamaMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye, İsveç ve Finlandiya’nın Dışişleri bakanları eliyle imza altına alınan muhtıra metni ülkemiz lehine stratejik bir kazanım, aynı şekilde milli bir başarıdır." dedi.
29.06.2022Siyaset
Dünya NATO zirvesini izledi! Gözler Erdoğan'daydı
Dünya NATO zirvesini izledi! Gözler Erdoğan'daydıYeni Stratejik Konsept Belgesi'nin üyeler tarafından kabul edildiği tarihi NATO Zirvesi'ne, Türkiye'nin aldığı karar açık şekilde yön verdi. Genel Sekreter Stoltenberg, kameralar önünde Türkiye'ye teşekkür etti.
29.06.2022Dünya
Stoltenberg: 'Tarihi kararlar alacağız'
Stoltenberg: 'Tarihi kararlar alacağız'NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi öncesi yaptığı açıklamada, "Dönüştürücü bir zirve olacak, çünkü tarihi kararlar alacağız" diyerek liderlerin Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliğine dair tarihi bir karar vereceğini ifade etti.
29.06.2022Dünya
Dünya medyası: Erdoğan eve zaferle dönüyor!
Dünya medyası: Erdoğan eve zaferle dönüyor!Türkiye, İsveç ve Finlandiya'nın vardığı anlaşma CNN International'dan BBC'ye, Haaretz'den Wall Street Journal'a, The Economist'ten Washington Post'ta dünya çapında yankı buldu.
29.06.2022Dünya
10 maddelik muhtırada FETÖ ayrıntısı! Uluslararası bir metinde ilk kez 'terör örgütü' olarak geçti
10 maddelik muhtırada FETÖ ayrıntısı! Uluslararası bir metinde ilk kez 'terör örgütü' olarak geçtiİspanya’nın başkenti Madrid’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö, İsveç Başbakanı Magdalena Andersson ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’le gerçekleştirilen dörtlü görüşmenin ardından memorandum imzalandı. Uluslararası bir anlaşmada ilke kez PKK/YPG/PYD ile birlikte FETÖ de terör örgütü olarak yer aldı.
28.06.2022Dünya
Madrid'deki 4'lü zirve sonrası Stoltenberg'den flaş açıklama
Madrid'deki 4'lü zirve sonrası Stoltenberg'den flaş açıklamaNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Madrid'deki dörtlü zirve sonrası açıklama yaptı. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye, Finlandiya ve İsveç arasında imzalanan ortak momerandumun ardından yaptığı açıklamada, “İsveç ve Finlandiya Türkiye’ye tam destek sözü verdi” dedi. Stoltenberg, müttefikler arasında silah ambargosu olmaması gerektiğini vurguladı.
28.06.2022Dünya
Madrid'deki 4'lü zirveden mutabakat çıktı! Türkiye istediğini aldı...
Madrid'deki 4'lü zirveden mutabakat çıktı! Türkiye istediğini aldı...İspanya’nın başkenti Madrid’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö, İsveç Başbakanı Magdalena Andersson ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’le gerçekleştirilen dörtlü görüşmenin ardından Ortak Bildiri imzalandı. Mutabakat metninde İsveç ve Finlandiya'nın Türkiye'nin 'terörle mücadelesinde tam iş birliği yapacağı' vurgusu yer aldı. İki ülke Türkiye ile teröre karşı istihbarat paylaşımı yapacak. NATO Genel Sekreteri Stoltenberg imzalanan ortak memorandumun ardından yaptığı açıklamada, “İsveç ve Finlandiya Türkiye’ye tam destek sözü verdi” dedi.
28.06.2022Siyaset
Stoltenberg'den 'Finlandiya ve İsveç' açıklaması!
Stoltenberg'den 'Finlandiya ve İsveç' açıklaması!NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, İspanya Başbakanı Pedro Sanchez ile NATO Liderler Zirvesi öncesi gerçekleştirdiği basın toplantısında, "Finlandiya ve İsveç'in üyeliği konusunda ilerleme kaydetmeyi umuyoruz" dedi.
28.06.2022Dünya
ABD'den Yunanistan'a en büyük sevkiyat! Fotoğraflar Dedeağaç'ta çekildi
ABD'den Yunanistan'a en büyük sevkiyat! Fotoğraflar Dedeağaç'ta çekildiNATO zirvesi öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerini manşetine taşıyan Yunan medyası, ARC Endurance'taki askeri ekipmanları boşaltmanın bir hafta süreceğini yazdı.
28.06.2022Dünya
Erdoğan'dan Miçotakis tepkisi: Görüşme yapmam mümkün değil, bitti o iş
Erdoğan'dan Miçotakis tepkisi: Görüşme yapmam mümkün değil, bitti o işİspanya'ya hareketi öncesinde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu sabah ABD Başkanı Biden ile bir görüşme yaptığını söyledi. Yunanistan Başbakanı Miçotakis'e de tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İkili görüşme yapmam mümkün değil, bitti o iş." ifadelerini kullandı. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Finlandiya Cumhurbaşkanı Niinistö, İsveç Başbakanı Andersson ve NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'in katıldığı dörtlü görüşme başladı.
28.06.2022Siyaset
NATO zirvesi öncesi İsveç'ten önemli mesaj: PKK bizim için de terör örgütü
NATO zirvesi öncesi İsveç'ten önemli mesaj: PKK bizim için de terör örgütüİsveç Başbakanı Magdalena Andersson, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile düzenlediği ortak basın toplantısında, cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmeleri, "iyi ve yapıcı" olarak nitelendirdi. Andersson 'Avrupa Birliğinin terör örgütü listesindeki PKK bizim için de terör örgütüdür' ifadelerini kullandı.
27.06.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Nato Genel Sekreteri Stoltenberg ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.