Nature

Nature

Son dakika Nature haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Nature gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Nature haber sayfamızda...

Nature

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.196 nature haberi bulunmuştur.
30 bin yaşında! Nun cho ga bulundu
30 bin yaşında! Nun cho ga bulunduBir altın madencisinin buldozerine takılan cisim, tarihi keşfin kapısını araladı. 30 bin yıldan daha uzun süredir toprağın altında duran bebek, Kuzey Amerika'da bir ilk niteliği taşıyor.
26.06.2022Dünya
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?Dünya dilleri arasında yer alan İngilizce günümüzde en çık kullanılan diller arasında yer alır. Yeni bir dil öğrenmenin en temel kriterleri arasında kelimeler ve dil bilgisi konusu gelmektedir. Bu yüzden İngilizce öğrenmede İngilizce kelimeler ve anlamları konusu oldukça önemlidir. İngilizcede her ne kadar bir milyona yakın kelime bulunsa da günlük konulma dili, yazı dili, kitap ve dergilerde kullanılan kelime sayısı yarısı kadardır. İngilizce'de en çok kullanılan kelimeleri ve anlamlarını bilmek yeterli olacaktır. İngilizcede en çok kullanılan kelimeler nelerdir? İngilizce kelimeler ve anlamları ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
23.06.2022Eğitim
Tarihin en büyük sorusu yanıtlandı! Kırgızistan'da buldular
Tarihin en büyük sorusu yanıtlandı! Kırgızistan'da buldularÜç kıtada milyonlarca insanı öldüren kabusun kökenine 700 yıl sonra ulaşıldı, Issık Gölü yakınlarında bulunan mezarlardan alınan DNA'larda mikrop vardı.
16.06.2022Dünya
7. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları 2021-2022
7. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları 2021-2022İngilizce dersi ortaokul öğrencilerinin alması gereken derslerden bir tanesidir. Ancak öğrencilerin okul dışında hayat boyu ihtiyaç duyacağı alanlardandır. İngilizce ders konuları sınıf derecesine göre değişiklik gösterir. Konular MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. MEB yayınları 7. sınıf İngilizce ders kitabında da toplamda 9 ünite bulunmaktadır. Bu ünitelerde öğrencilerin konuşma, yazma ve okuma yeteneklerini geliştirecek pek çok etkinlik ve alıştırmalar bulunur. 2021-2022 MEB yayınları 7. sınıf İngilizce ders kitabı cevaplarını içeriğimizden öğrenebilirsiniz.
10.06.2022Eğitim
Havadaki nemi emip temiz suya dönüştüren jel üretildi
Havadaki nemi emip temiz suya dönüştüren jel üretildiABD'de bilim insanları, havadaki nemi emip temiz su olarak verebilen, uygun fiyatlı malzemelerden yapılmış bir emici jel geliştirdi. Jelin maliyeti 2 dolardan az.
2.06.2022Dünya
Okyanus tabanında 'şeker dağları' keşfedildi
Okyanus tabanında 'şeker dağları' keşfedildiYeni bir araştırmaya göre okyanusların altında bugüne dek kimsenin fark etmediği, 'şeker dağları' diye nitelenen büyük şeker rezervleri yer alıyor.
10.05.2022Dünya
Ünlü projede büyük tehlike: Milyarlarca kişi sıtmaya yakalanabilir!
Ünlü projede büyük tehlike: Milyarlarca kişi sıtmaya yakalanabilir!Teknoloji firması Amazon’un kurucusu Jeff Bezos gibi ünlü isimlerin de ilişkilendirildiği, Güneş’i kalıcı olarak karartma projelerinin beklenmedik bir etki yaratacağı öngörüldü.
25.04.2022Dünya
Doğayı koruma alanlarının çoğu vahşi yaşama fayda sağlamıyor
Doğayı koruma alanlarının çoğu vahşi yaşama fayda sağlamıyor68 ülkede koruma altındaki 1500 sulak alanı inceleyen araştırma beklendiği gibi bir sonuç vermedi. Dr. Hannah Wauchope, "Bölgenin etrafına bir çizgi çizip 'Buraya arabanızı park edemezsiniz' demek yeterli değil" diyor.
23.04.2022Dünya
Apple geri dönüşümlü malzeme kullanımını artırıyor
Apple geri dönüşümlü malzeme kullanımını artırıyorApple ürünleri genelinde geri dönüşüme uygun olan malzemelerin daha fazla kullanılacağını açıkladı. Bu adımın ilki olarak da geri dönüştürülmüş sertifikalı altını ilk kez üretim sürecine dahil eden Apple, geri dönüştürülmüş tungsten, nadir bulunan toprak elementleri ve kobalt kullanımını iki katından fazlasına çıkardı.
21.04.2022Apple
Piramidin sırrını 'uzaydan gelen parçacıklar' çözecek!
Piramidin sırrını 'uzaydan gelen parçacıklar' çözecek!Arkeologlar Keops Piramidi'nin gizemini ortaya çıkarmak için çalışıyor. Uzmanlar piramidin saklı kalmış kısımlarını 'uzaydan gelen parçacıklar'la çözmeye çalışacak. Bu büyük projenin fikri bile şimdiden büyük ilgi gördü.
24.03.2022Dünya
Gelecek kuşaklara verilen söz
Gelecek kuşaklara verilen sözBilime Dayalı Hedefler inisiyatifi, iklim değişikliğinin olumsuz etkilerini en aza indirmek ve ekonomileri iklim dirençli hale getirmek için şirketleri harekete geçirmek amacıyla kuruldu.
22.03.2022Ekonomi
SEPHORA’dan kadın girişimcilere destek
SEPHORA’dan kadın girişimcilere destekSephora ile Güzellik Sektöründeki Kadın Girişimciler ve Güçlü Markaları ile Tanışma Zamanı...Güzelliğin sınır tanımayan gücü Sephora, kadın girişimcileri destekleyen KAGİDER iş birliği ile hayata geçirdiği ‘Kozmetik ve Güzellik Sektöründe Kadın Girişimcileri Geliştirme Hızlandırma Programı’ındaki beş güçlü marka olan Bade Natural,Cosmed, Feu du Ciel, Mellys’ Nature ve The Sim Co.’nun ürünlerini artık sephora.com.tr ve Sephora Mobil Uygulaması üzerinden güzellik tutkunlarıyla buluşturuyor.
12.03.2022Advertorial
Vücudumuzda saklambaç oynuyor! Son koronavirüs araştırması 'pes' dedirtti
Vücudumuzda saklambaç oynuyor! Son koronavirüs araştırması 'pes' dedirttiKoronavirüsle ilgili yapılan son araştırmada ortaya çıkan yeni detay şaşkınlık yarattı. Araştırmaya göre, koronavirüs deyim yerindeyse vücudumuzda saklambaç oynuyor.
11.03.2022Gündem
Güç birliği
Güç birliğiSephora, Türk kadın girişimcilerin kurduğu güçlü markalar; Cosmed, Feu du Ciel, Mellys’ Nature, Bade Natural ve The Sim Co...
10.03.2022Cadde
Sephora’dan ‘güzelliğin girişimcileri’ne destek
Sephora’dan ‘güzelliğin girişimcileri’ne destek Sephora, kadın girişimcileri destekleyen KAGİDER iş birliği ile hayata geçirdiği ’Kozmetik ve Güzellik Sektöründe Kadın Girişimcileri Geliştirme Hızlandırma Programı’’ındaki beş güçlü marka olan Cosmed, Feu du Ciel, Mellys’ Nature, Bade Natural ve The Sim Co.’nun ürünlerini artık sephora.com.tr ve Sephora Mobil Uygulaması üzerinden güzellik tutkunlarıyla buluşturuyor.
8.03.2022Ekonomi
“Original by Nature” sergisinde bir yaşam döngüsü tamamlanıyor
“Original by Nature” sergisinde bir yaşam döngüsü tamamlanıyorYeni nesil sanat ve tasarım platformu Mercado'nun Pernod Ricard Türkiye ana sponsorluğunda hayata geçirdiği “Original by Nature” adlı sergisi kapılarını açtı. 1-22 Mart tarihleri arasında Akaretler Sıraevler No:19’da ziyaret edilebilecek sergi, iklim krizi karşısında kentsel tarım önerisini odağına alıyor. Camın ileri dönüşümü ve dijital sanatla beslenen kentsel tarım enstalasyonu, sudan aldığı ilhamla sanatı yaşayan bir sisteme dönüştürüyor.
Kentsel tarıma sanatsal farkındalık
Kentsel tarıma sanatsal farkındalıkSon on yılda katlanarak büyüyen yangın ve seller; müsilaj antroposen üzerine düşünme konusunda ne denli geç kaldığımızı en acı sonuçlarla yüzümüze vurdu. Doğrudan iklimle ilişkilendiremesek de son üç yıldır yaşadığımız pandemi süreci de doğayla bağın önemini hiç alışkın olmadığımız yerden sorarak yeniden hatırlattı. Konu bir süredir sanatın da gündeminde…
Kovid-19 peş peşe ölüm getirince 'Genlerimize bakın' demişlerdi! Uzmanlar açıkladı
Kovid-19 peş peşe ölüm getirince 'Genlerimize bakın' demişlerdi! Uzmanlar açıkladıRize'de yaşayan Genç ailesinin 15 ayda 9 üyesinin de Kovid-19 sebebiyle hayatını kaybetmesi akıllara pek çok soru getirdi. Uzmanlar art arda yaşanan bu ölümlere genetik bir sebebin yol açabileceğini belirterek dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
25.02.2022Gündem
Kovid kapanmalarının Çin'deki rekor yağışlarla bağlantısı keşfedildi
Kovid kapanmalarının Çin'deki rekor yağışlarla bağlantısı keşfedildiBilim insanları, koronavirüs salgınında sera gazı salımlarında yaşanan hızlı düşüşün, 2020'de Çin'de gözlemlenen rekor seviyedeki yağışlarda kilit rol oynadığını söylüyor.
22.02.2022Dünya
Covid kapanmalarının Çin'deki rekor yağışlarla bağlantısı keşfedildi
Covid kapanmalarının Çin'deki rekor yağışlarla bağlantısı keşfedildiBilim insanları, koronavirüs salgınında sera gazı salımlarında yaşanan hızlı düşüşün, 2020'de Çin'de gözlemlenen rekor seviyedeki yağışlarda kilit rol oynadığını söylüyor.
22.02.2022Dünya
Dünyada adı konulmamış genetik mutasyon!  Abdurrahman ile keşfedildi
Dünyada adı konulmamış genetik mutasyon! Abdurrahman ile keşfedildiTürkiye’de yaşayan Suriyeli Fityan ailesinin yeni doğan bebekleri Abdurrahman, henüz 4 aylıkken yaşadığı ishal sorunu nedeniyle 2 yıl önce doktora götürüldü. Zayıflıktan ölüm eşiğine gelen Abdurrahman’ın iyileşmeyen ishal sorununu araştırmak için yapılan testlerde ise dünyada adı konulmamış bir genetik mutasyon sonucu hastalığın oluştuğu tespit edildi. Araştırma sonucu ise dünyanın sayılı tıp dergilerinden ‘Nature dergisinde’ yayınlanarak tıp literatürüne girdi.
14.02.2022Gündem
Dünyanın sonu görüntülendi! 1 milyon santigrat derece
Dünyanın sonu görüntülendi! 1 milyon santigrat dereceBilim insanları ölü bir gezegenin kalıntılarının "beyaz cüce" denen ölü bir yıldızla çarpışmasını ilk kez gözlemledi.
14.02.2022Dünya
Çinliler dört dakikada sonuç veren test geliştirdi
Çinliler dört dakikada sonuç veren test geliştirdiPCR kalitesindeki yeni testte, koronavirüsün tespiti için taşınabilir bir prototip araca elektromekanik bir biyolojik algılayıcı yerleştirildi. Bu yolla virüs RNA'sı dört dakikadan kısa bir süre içinde tespit edilebiliyor.
8.02.2022Dünya
‘Kansere bağlı ölüm artabilir’
‘Kansere bağlı ölüm artabilir’Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği Başkanı Prof. Dr. Tezer Kutluk, dünyayı kasıp kavuran Kovid-19 salgını nedeniyle dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kanser taramalarının azaldığını belirterek, bunun da kansere bağlı ölüm oranlarını yüzde 5-10 arasında artırabileceği öngörüsünde bulundu.
4.02.2022Gündem
Bilim insanları süper bilgisayarla 100 bin yeni virüs keşfetti
Bilim insanları süper bilgisayarla 100 bin yeni virüs keşfettiKanada'daki British Columbia Üniversitesi'nden araştırmacılar, bir süper bilgisayarı kullanarak 100 bin yeni RNA virüsü keşfetti.
30.01.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Nature ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.