Nature

Nature

Son dakika Nature haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Nature gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Nature haber sayfamızda...

Nature

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.309 nature haberi bulunmuştur.
Dünya ‘çıldırıyor’
Dünya ‘çıldırıyor’ Güney Kutbu’nun bulunduğu Antarktika kıtasında, küresel ısınma nedeniyle hem buzullar eriyor hem de bir başka sorun daha yaşanıyor.
29.03.2024 Dünya
‘Çok güzelim sebebi annem’
‘Çok güzelim sebebi annem’ Bebeğin yüz hatlarının şekillenmesinde, annesinin hamileyken tükettiği gıdaların etkili olabildiği ortaya çıktı. Anne çok et yediyse bebeği geniş burunlu oluyor.
28.03.2024 Gündem
Dönüm noktası! Dünyanın gözü bu hastada
Dönüm noktası! Dünyanın gözü bu hastada Amerika’da 62 yaşındaki hastaya genetiği değiştirilmiş domuzdan böbrek nakli yapıldı. Konuyu değerlendiren Türk uzmanlar, operasyonun türler arası nakil için bir dönüm noktası ve umut verici olduğunu vurgulayarak sürecin tüm dünyaca takip edildiğini belirtti.
24.03.2024 Gündem
Balinalarda menopozun ömrü uzattığı tespit edildi
Balinalarda menopozun ömrü uzattığı tespit edildi Bilim insanları, dişileri menopoza giren balina türleri üzerinde yaptıkları araştırmalarda, bu balinaların diğerlerinden daha uzun yaşadığını ve bu sayede ailelerine daha uzun süre bakabildiklerini ortaya koydu.
14.03.2024 Dünya
Haftada bir ye riski %26 düşür
Haftada bir ye riski %26 düşür Haftada 1 porsiyon bakliyat tüketmek kalın bağırsak ve rektum kanseri riskini yüzde 26 azaltıyor. Uzmanlar, anti kanserojen etkiye sahip bakliyatların içerdiği vitaminler nedeniyle tüketimini öneriyor.
24.02.2024 Gündem
Demansa 15 yıl önceden teşhis
Demansa 15 yıl önceden teşhis Bilim insanları, bir kan testinin semptomların başlamasından 15 yıl öncesine kadar demansı teşhis edebileceğini açıkladı.
14.02.2024 Gündem
Kahvenin tadı daha lezzetli olabilir
Kahvenin tadı daha lezzetli olabilir İtalyan bilim insanları dünyanın en popüler içeceği Arabica kahvesinin genetik haritasını çıkardı. Daha lezzetli kahve sunan harita, değişen iklim koşullarına karşı dayanıklı bitki yetiştirmenin yolunu da sunuyor.
9.02.2024 Dünya
Mutfaktaki gizli tehlike! 362 farklı türde bakteri barındırıyor
Mutfaktaki gizli tehlike! 362 farklı türde bakteri barındırıyor Mutfakta sık sık kullandığımız bulaşık süngeri aslında bakteri yuvasıymış. Yıllardır tartışma konusu olan bu bulaşık süngerini doğru temizlemek görünmeyen bakterilerden kurtulmamızı sağlıyor.
6.02.2024 Püf Noktası
Grönland, saatte 30 milyon ton buz kaybediyor
Grönland, saatte 30 milyon ton buz kaybediyor İklim değişikliğinin etkilerini azaltmak isteyen ülkeler, sera gazı salımını sınırlandırmak için vaatlerde bulunsa da dünya ısınmaya devam ediyor. Yeni bir çalışma bu değişikliğin korkutucu boyutunu bir kez daha ortaya koydu.
19.01.2024 Dünya
400 Viking iskeleti tarihi değiştirdi! 'Sarışın değildiler, onlar İngilizlerin atası'
400 Viking iskeleti tarihi değiştirdi! 'Sarışın değildiler, onlar İngilizlerin atası' 400'den fazla Viking iskeleti üzerinde yapılan 6 yıllık araştırma, tarih kitaplarını baştan yazdırabilir! Vikinglerin yalnızca sarışın, mavi gözlü, iri yapılı olmadıklarını belirten Doç. Dr. Selahattin Özkan, "İngilizlerin kökleri bile Vikinglere dayanıyor. İskandinavya'da yaşayan halklar doğrudan Viking kimliğinin sahiplenicisi olamaz" diyerek çarpıcı gerçeği açıkladı.
16.01.2024 Yaşam
Kuzey yarımküre’de kar kıtlığı, su kaynakları tehlikede: Sera gazları karı tüketti, sıra suda
Kuzey yarımküre’de kar kıtlığı, su kaynakları tehlikede: Sera gazları karı tüketti, sıra suda Bilim adamları Kuzey Yarımküre’de yaşanan kar kuraklığının nedeninin sera gazları olduğunu belirterek, su kaynaklarının alarm verdiğini, yaz kuraklığının daha da şiddetleneceğini söylüyor.
13.01.2024 Dünya
İnsanlar bin 400 kuş türünün yok olmasına yol açtı
İnsanlar bin 400 kuş türünün yok olmasına yol açtı Ormansızlaştırma, istilacı türler ve iklim değişikliği bin 400'den fazla kuş türünün yok olmasına rol oynadığı ileri sürüldü.
3.01.2024 Dünya
Yaşlanmaya karşı 7 bilimsel sır
Yaşlanmaya karşı 7 bilimsel sır Uzmanlar, günlük kalori alımını yüzde 25 düşürmekten ciğer yemeye, gen terapisinden nefes egzersizine, stresi azaltmaktan tarçın tüketmeye kadar yaşlılığı geciktirecek yedi bilimsel yöntemi açıkladı.
1.01.2024 Dünya
Döngüsel ekonomi öne çıkacak
Döngüsel ekonomi öne çıkacak Global halı ve zemin kaplama sektörünün buluşma noktası DOMOTEX’in 11-14 Ocak 2024 tarihleri arasında Almanya’nın Hannover kentinde gerçekleşecek olan organizasyonunda sürdürülebilirlik ve döngüsel ekonomi ile çevrenin korunması konusu ikinci kez kilit bir rol üstlenecek. Ayrıca fuarın DOMOTEX özel alanında Green Collection ödül töreni gerçekleşecek ve 4 farklı kategoride doğadan ilham alan tasarımlar ödüllendirilecek.
29.12.2023 Ekonomi
Bilim insanları, kan testinin organların hangi hızda yaşlandığını gösterebileceğini söylüyor
Bilim insanları, kan testinin organların hangi hızda yaşlandığını gösterebileceğini söylüyor Bilim insanları, bir kişinin iç organlarının ne kadar hızlı yaşlandığını anlamak ve hangilerinin yakında çalışmayı bırakabileceğini tahmin etmek için bir kan testi tasarlayabileceklerine inanıyorlar.
7.12.2023 Dünya
April Wine'ın solisti Myles Goodwyn hayatını kaybetti
April Wine'ın solisti Myles Goodwyn hayatını kaybetti 1969'da kurulan Kanadalı müzik grubu April Wine'ın solisti Myles Goodwyn 75 yaşında hayata veda etti. Goodwyn'le ilgili acı haberi menajeri Eric Alper duyurdu.
6.12.2023 Cadde
Otizm bir aşıyla tedavi edilebilecek
Otizm bir aşıyla tedavi edilebilecek Yakın bir gelecekte aşıyla otizmi tedavi etmek mümkün olabilecek. Çinli bilim insanları, fareler üzerinde yaptıkları çalışmada büyük bir adım attı.
6.12.2023 Dünya
Yeni bir 'mükemmel güneş sistemi' keşfedildi
Yeni bir 'mükemmel güneş sistemi' keşfedildi Astronomlar, Dünya'dan 100 ışık yılı uzakta, milyarlarca yıldır değişmemiş 6 gezegenden oluşan bir güneş sistemi keşfetti.
30.11.2023 Dünya
Yaşlanma karşıtı molekül keşfedildi
Yaşlanma karşıtı molekül keşfedildi ABD’nin Kaliforniya Eyaleti’ndeki Buck Enstitüsü’nden bilim insanları, hücrelerin “güç merkezi” olan mitokondriyi sağlıklı tutarak yaşlanmayı yavaşlatan ilaç benzeri yeni bir molekül keşfetti.
18.11.2023 Dünya
‘Beyaz eti seç Dünya’yı kurtar’
‘Beyaz eti seç Dünya’yı kurtar’ Yeni bir araştırmaya göre, karbon emisyonu yüksek sığır eti yerine tavuk yemek, inek sütü yerine bitki bazlı süt içmek, Dünya’nın havasını korumaya katkı sağlayacak.
30.10.2023 Dünya
Sofranın Yüzyılı...Cumhuriyet sofralarında ağırlama kültürü
Sofranın Yüzyılı...Cumhuriyet sofralarında ağırlama kültürü Devlet arşivlerinde yapılan çalışmalarla ortaya çıkan menüler bize dönemin yemek kültürünü en ince ayrıntılarına kadar anlatıyor. Atatürk’ün resmi ziyaretlerde konukların ağırlanmasına verdiği önemi gösteren en dikkat çekici örneklerden biri İngiltere Kralı VIII. Edward’ın Dolmabahçe Sarayı’nı ziyareti...
28.10.2023 Yemek
Yeryüzündeki yolculuğumuz yön değiştirdi
Yeryüzündeki yolculuğumuz yön değiştirdi Çankırı’da bulunan fosil kalıntıları, insanoğlunun dünya üzerindeki yolculuğunun bilinenin aksine Afrika’da başlamadığını gösteriyor. 8.7 milyon önce yaşamış bu kuyruksuz maymun, insanımsıların, bulunduğumuz coğrafyada çeşitlenerek Afrika’ya gittiğini kanıtlıyor.
22.10.2023 Arkeoloji
ABD’de bir cenaze levazımatçısında çürüyen 189 ceset bulundu
ABD’de bir cenaze levazımatçısında çürüyen 189 ceset bulundu ABD’nin Colorado eyaletinde yer alan ve çevreye duyarlı defin işlemleri yapan bir cenaze levazımatçısında en az 189 adet çürümekte olan ceset bulundu.
19.10.2023 Dünya
Haluk Akakçe'ye veda! 'Sanat için büyük bir kayıp'
Haluk Akakçe'ye veda! 'Sanat için büyük bir kayıp' Yaklaşık bir yıldır akciğer kanseri tedavisi gören çağdaş sanatın dünyadaki en önemli temsilcilerinden Haluk Akakçe, önceki gün 53 yaşında hayata veda etmişti. Haluk Akakçe için Atatürk Kültür Merkezi’nde veda töreni düzenlendi. Sanatçının cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.
12.10.2023 Cadde
İki tür bulaşıcı kanser keşfedildi! Sessizce yayılıyor
İki tür bulaşıcı kanser keşfedildi! Sessizce yayılıyor Kanser ile ilgili araştırmalar, teşhis ve tedavi yöntemleri bilim insanlarının odak noktasında olurken yeni bir araştırma hayvanlar aleminde virüs gibi yayılan bulaşıcı kanser tespit edildi.
11.10.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Nature ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.