Keşif

Keşif

Son dakika keşif haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan keşif gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan keşif haber sayfamızda...

Keşif

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.669 keşif haberi bulunmuştur.
Zıt Anlamlı Kelimeler Listesi: Zıt Anlamlı Kelimeler ve Örnekleri
Zıt Anlamlı Kelimeler Listesi: Zıt Anlamlı Kelimeler ve Örnekleriİlkokul öğrencilerinin karşısına çıkan konulardan birisi de zıt anlamlı kelimelerdir. Birbirinin karşıtı olan kelimelerin yazılı ve anlamları farklıdır. Günlük konuşma dilinde sıklıkla kullanılır. Bu kelimeler birbirleri ile çelişen sözcüklerdir. Zıt anlamlı kelimelerin listesi uzundur. Ancak Türkçe’de her kelimenin eş anlamlısı olmadığı gibi her kelimenin zıt anlamlısı da yoktur. Zıt anlamlı kelimeler ve örnekleri için “Zıt Anlamlı Kelimeler Listesi” içeriğimize göz atabilirsiniz.
Genç sanatçılara kapılarını açtı
Genç sanatçılara kapılarını açtıAkfen Holding’in sosyal sorumluluk projesi kapsamında geliştirdiği sanat alanı Loft Art, İstanbul Beşiktaş’taki Nisbetiye On’da ilk sergisi Humano ile kapılarını açtı.
7.12.2021Ekonomi
Beyoğlu’nu keşif bitmez
Beyoğlu’nu keşif bitmezAkademisyen Seza Sinanlar Uslu’nun öncülüğünde kurulan “Kırmızı Kapı” Beyoğlu’nun yapılarını keşfe çıkarak sanata ve tarihe “kapı” aralıyor
Şimdiki zamanın hikayesi
Şimdiki zamanın hikayesiBÜNYAMİN AYGÜN Lodosla dans - CAN EROKİstanbul’da oluşan lodos hayatı olumsuz etkilerken evlerin çatıları uçtu, ağaçlar devrildi milyonlarca liralık zarar meydana geldi! Ancak bu lodostan keyif alıp fırtınalı havada martılar adeta dans ederken onları fotoğraflayanlar da oldu...
Numan Kurtulmuş'tan asgari ücret açıklaması
Numan Kurtulmuş'tan asgari ücret açıklamasıAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “Türkiye’yi F-35 ve S-400 tartışmaları içerisinde hizaya getirmeye çalışanların esas korktukları Türkiye’nin F-35’e sahip olması değil, S-400’e sahip olması değil. Esas mesele nedir? Biliyorlar ki Türkiye böyle giderse Allah’ın izniyle birkaç sene içerisinde kendi uçak motorunu yapan bir ülke konumuna gelecek.” ifadelerini kullandı.Kurtulmuş, "Yılbaşından itibaren herkesi tatmin edecek çok güçlü bir asgari ücret açıklanacaktır."dedi.
4.12.2021Gündem
Rus jetleri, ABD savaş uçaklarını Karadeniz'de takip etti
Rus jetleri, ABD savaş uçaklarını Karadeniz'de takip ettiRus radar sistemleri üzerinden Kırım üzerinde uçuş yaptığı tespit edilen iki Amerikan uçağı, Rus savaş uçakları tarafından Karadeniz semalarında izlendi.
4.12.2021Dünya
Hamburger sandılar balık çıktı! Sosyal medya bu görüntüyle çalkalanıyor...
Hamburger sandılar balık çıktı! Sosyal medya bu görüntüyle çalkalanıyor...Rus balıkçı aslında morina, mezgit balığı ve uskumru arıyor olsa da bazen yüzeyin metrelerde altında da balık avlıyor. İşte o zaman yakaladıkları arasında tuhaf görünümlü deniz canlıları da oluyor. Onlardan biri var ki, bu günlerde sosyal medyayı bir hayli meşgul ediyor...
4.12.2021Dünya
Tarihi keşif! Şimdiye kadar bulunanların en büyüğü...
Tarihi keşif! Şimdiye kadar bulunanların en büyüğü...İtalya'da şimdiye kadar ülkede bulunan en büyük ve en eksiksiz dinozor iskeleti de dahil olmak üzere, ilk kez dinozor sürüsünün kalıntılarının ortaya çıkarıldığı belirtildi.
3.12.2021Dünya
Önce köpeğin saldırganlığını test etti, sonra çaldı
Önce köpeğin saldırganlığını test etti, sonra çaldıKayseri'de bir hırsız, önce saldırganlığını test ettiği köpeğin uysal olduğunu anlayınca 2 metrelik duvardan atarak çaldı.
3.12.2021Haberler
Bakan Varank: Yerli burun topu 2022'de ATAK'a entegre edilecek
Bakan Varank: Yerli burun topu 2022'de ATAK'a entegre edilecekSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin yerli taarruz ve taktik keşif helikopteri ATAK'a, 20 milimetrelik, 3 namlulu yerli burun topunun 2022'de entegre edileceğini belirterek, "Entegre edildikten sonra 2022 içinde burun toplarını ülkemizde üretmeyi başarmış olacağız" dedi.
3.12.2021Teknoloji
Bakanlık duyurdu:  Akıncı İHA'lar Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza hayırlı olsun
Bakanlık duyurdu: Akıncı İHA'lar Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza hayırlı olsunMilli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Üç adet Akıncı İHA, Çorlu'daki Hava Meydan Komutanlığımızda muayene ve kabul faaliyetlerini tamamladı. Göreve başlayacak olan Akıncı İHA'lar Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza hayırlı olsun." denildi.
3.12.2021Gündem
Efes Antik Kenti oyun oldu: 2 bin yıl öncesine oyunla yolculuk
Efes Antik Kenti oyun oldu: 2 bin yıl öncesine oyunla yolculukYaşar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu Cihan Tutum’un kurucularından olduğu oyun şirketi tarafından geliştirilen ve Efes Antik Kenti’nde M.Ö. 100 yılında geçen bilgisayar ve konsol oyunu görücüye çıktı. Oyuncuların, 2 bin 100 yıl önce bir Roma vatandaşının hayatını deneyimleme şansı bulacakları oyun, popüler platform Steam’de erişime sunuluyor.
3.12.2021Teknoloji
Mahkeme, Emirdağ yaylalarında altın arama faaliyetlerini durdurdu
Mahkeme, Emirdağ yaylalarında altın arama faaliyetlerini durdurduAfyonkarahisar Emirdağ yaylalarında altın arayan TÜPRAG şirketine verilen geçici maden arama ruhsatının iptaline yönelik köylülerin açtığı davayı reddeden Afyonkarahisar İdare Mahkemesi'nin kararı, üst mahkemeye taşındı. Konya Bölge İdare Mahkemesi 5. İdari Dava Dairesi, alanda bilirkişi incelemesi yapılması gerektiğini belirterek, Afyonkarahisar İdare Mahkemesi'nin kararını bozdu.
1.12.2021Gündem
Bağlı halde bulundu! Yeraltındaki 1200 yıllık keşif araştırmacıları şoka soktu
Bağlı halde bulundu! Yeraltındaki 1200 yıllık keşif araştırmacıları şoka soktuPeru'da 40 kişilik arkeoloji ekibi, hiç beklemedikleri bir şeyle karşılaşarak hayatlarının keşfini yaptı. CNN'e konuşan arkeolog Huamán, "Bu kadar önemli bir keşif yapmayı hiçbirimiz beklemiyorduk" dedi.
1.12.2021Dünya
Bütün sokaklar Eleonora’ya çıkıyor
Bütün sokaklar Eleonora’ya çıkıyorİstanbullu ressam Eleonora Arhelaou’nun 1970-1998 arasında çektiği şehrin değişimini yansıtan fotoğraflar tarihe not düşüyor ve Rum mirasının izini sürüyor.
ANKA ve AKSUNGUR'un görüntüleri nefes kesti!
ANKA ve AKSUNGUR'un görüntüleri nefes kesti!Türkiye Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) tarafından geliştirilen ve üretilen yerli İnsansız Hava Araçları (İHA) ANKA ve AKSUNGUR görevlerini yerine getirirken ilk kez havadan profesyonel bir şekilde kayda alındı.
30.11.2021Teknoloji
Yalın Mimarlık’ın Yeraltı Mimarisi
Yalın Mimarlık’ın Yeraltı MimarisiKimi kez teknolojik, siyasi, dinsel kimi kez de salt dünyanın doğal yüzeyini koruma amaçlı da olsa, yapıyı ya da yapılar grubunu yeraltında oluşturmak yüzyıllar boyu süregelen bir mekan edinme yöntemi olagelmiştir. Dünyanın birçok ortamında kullanılmış bu tutumun en etkileyici örneği, sonradan havadaki karbondioksit ile etkileşip sertleşen, yumuşak tüf kayalarının oyulması ile oluşan Kapadokya örneğidir. Mekanı inşa etmek yerine, kitleyi boşaltarak elde etme süreci, bir tür “tersine” işlem olarak hep heyecan verici bir mekan yaratma özgürlüğü olmuştur.
29.11.2021Vitrin
Yer: İstanbul! Hepsi aynı kıyafetli, maskeli... 'Parça parça eritecekler'
Yer: İstanbul! Hepsi aynı kıyafetli, maskeli... 'Parça parça eritecekler'Kağıthane'de bir panelvanla sokağa gelen aynı kıyafetli 4 kişi, daha önceden keşif yaparak belirledikleri motosikleti sürükleyerek araca yükledi. Hırsızlar, geldikleri araçlarla kayıplara karıştı. Motosikletin çalınma anı ise güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. Motosiklet sahibi Ercan Yeşil  "Benim motorumu çalanlar günübirlik binmek için çalan motor heveslisi insanlar değil. Bunlar organize bir grup. Muhtemelen motosikleti parçalayacak. Parça parça perakende olarak bir şekilde eritecekler" dedi.
28.11.2021Gündem
17 ay önce istifa edip yola çıktı! Günlük 33 TL ile geçiniyor... Karavan macerası
17 ay önce istifa edip yola çıktı! Günlük 33 TL ile geçiniyor... Karavan macerası32 yaşındaki Kamil Yılmaz, çıktığı bir seyahatte yaşadıklarından sonra çalıştığı işten istifa ederek hayatını değiştirmeye karar verdi. Kendine önce bir araç satın alarak karavana dönüştürdü, sonra da Türkiye turuna çıkarak 17 ay boyunca seyahat etti. ‘Karavan hayatı, benim için manzara demek’ diyen Yılmaz ile karavan yaşamının zorluklarını, giderlerini ve seyahat rotalarını konuştuk.
28.11.2021Tatil
Eski ve yeni arasında Bizans’ın surlarında
Eski ve yeni arasında Bizans’ın surlarındaPera Müzesi’nin yeni sergisi “İstanbul’dan Bizans’a: Yeniden Keşfin Yolları” ve “İstanbul’da Bu Ne Bizantinizm” tarihin en köklü ve büyük medeniyetlerinden Bizans’a “şaşırtıcı” bir bakış
28.11.2021Kültür Sanat
Eski Hava Kuvvetleri Komutanı Safter Necioğlu hayatını kaybetti
Eski Hava Kuvvetleri Komutanı Safter Necioğlu hayatını kaybettiEski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Safter Necioğlu’nun hayatını kaybetmesi memleketi Kilis’te, üzüntüyle karşılandı.
27.11.2021Gündem
Masal diyarına yolculuk
Masal diyarına yolculukPervin Ersoy’un yürüttüğü ‘Her Şehri Ünlülerle Geziyoruz’ projesi, farkında lık yaratmaya devam ediyor.
27.11.2021Cadde
Necati'nin ölümüne neden olan sürücü tahliye edildi
Necati'nin ölümüne neden olan sürücü tahliye edildiÇanakkale'nin Biga ilçesinde elektrikli bisiklet sürücüsü Necati Kaan Şahin'e (20) çarpıp, ölümüne neden olduğu gerekçesiyle yargılanan Mehmet Ali Şahin (24), delillerin toplanması ve tutukluluk süresi göz önünde bulundurularak tahliye edildi.
26.11.2021Gündem
Milli SİHA Bayraktar TB2 400 bin uçuş saatini tamamladı! Rekor kırdı
Milli SİHA Bayraktar TB2 400 bin uçuş saatini tamamladı! Rekor kırdıTürkiye’nin ilk milli ve özgün SİHA’sı Bayraktar TB2, 400 bin uçuş saatini başarıyla tamamlayarak Türk havacılık tarihinde yeni bir rekora imza attı.
26.11.2021Haberler
Milli SİHA Bayraktar TB2 400 bin uçuş saatini tamamladı! Rekor kırdı
Milli SİHA Bayraktar TB2 400 bin uçuş saatini tamamladı! Rekor kırdıTürkiye’nin ilk milli ve özgün SİHA’sı Bayraktar TB2, 400 bin uçuş saatini başarıyla tamamlayarak Türk havacılık tarihinde yeni bir rekora imza attı.
26.11.2021Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

Keşif ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.