Navalniy

Navalniy

Son dakika Navalniy haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Navalniy gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Navalniy haber sayfamızda...

Navalniy

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 191 navalniy haberi bulunmuştur.
Avrupa Parlamentosu yasta
Avrupa Parlamentosu yasta Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı David Sassoli, ülkesi İtalya'da, iki haftadan uzun süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 65 yaşındaki Sassoli, bağışıklık sistemindeki bozukluk sonrası 26 Aralık'ta hastaneye kaldırılmış, durumunun ciddi olduğu açıklanarak AP Başkanı'nın tüm resmi faaliyetleri iptal edilmişti.
12.01.2022Dünya
AB, kimyasal silah kullanımına yönelik yaptırımları uzattı
AB, kimyasal silah kullanımına yönelik yaptırımları uzattıAvrupa Birliği (AB), kimyasal silahların kullanımı ve yayılmasına yönelik yaptırımlarını bir yıl daha uzatma kararı aldı.
11.10.2021Dünya
Son dakika haberleri: Gürcistan'da seçim günü! Döner dönmez tutuklandı...
Son dakika haberleri: Gürcistan'da seçim günü! Döner dönmez tutuklandı...Facebook hesabından yaptığı açıklamayla sadece Gürcistan'da değil tüm dünyada gündeme oturan Eski Gürcistan Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili, yerel seçimler için ülkesine döneceğini açıklamıştı. Hakkında gıyabi tutuklama kararı olduğu için yıllardır ülkesine dönemeyen Saakaşvili, bugün için bilet aldığını duyurmuştu. Eski Devlet Başkanı ülkeye girer girmez tutuklandı. Rusya ve Avrasya Araştırmacısı Ümit Nazmi Hazır, "Saakaşvili’nin Gürcistan’a dönmesi de sorun, dönmemesi de sorun" derken, Ankara Kriz ve Siyaset Araştırmaları Merkezi (ANKASAM) Dış Politika Uzmanı Emrah Kaya da, eski Devlet Başkanı'nın geri dönüşüyle birlikte yaşanabilecek iki olasılığa dikkat çekti.
2.10.2021Dünya
Rusya'da Navalnıy hakkında 'aşırılık' soruşturması
Rusya'da Navalnıy hakkında 'aşırılık' soruşturmasıRusya Soruşturma Komitesi, Rus muhalif Aleksey Navalnıy hakkında "aşırılıkçı bir topluluk oluşturduğu ve yönettiği" gerekçesiyle soruşturma başlatıldığını bildirdi.
28.09.2021Dünya
Rusya vatandaşları milletvekili seçimleri için sandık başına geçti
Rusya vatandaşları milletvekili seçimleri için sandık başına geçtiRusya’da parlamentonun alt kanadı Devlet Duması, 39 federatif bölgenin parlamentosu ile bazı bölgelerdeki yönetici ve mahalli seçimler için oylama işlemi başladı.
17.09.2021Dünya
ABD'den Navalnıy'ın zehirlenmesiyle ilgili kişi ve kuruluşlara yaptırım
ABD'den Navalnıy'ın zehirlenmesiyle ilgili kişi ve kuruluşlara yaptırımABD yönetimi, Rus muhalif Aleksey Navalnıy’ın zehirlenmesi ve Rusya'nın kimyasal silah programıyla ilgili 9 kişi ve 2 kuruluşu yaptırım listesine aldı.
20.08.2021Ekonomi
Putin'den Taliban açıklaması: Dikkatle takip edilmeli
Putin'den Taliban açıklaması: Dikkatle takip edilmeliRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Afganistan’da toplumsal düzeni sağlamaya başlayan Taliban’ın yerli halkın ve yabancı diplomatik misyonların güvenliğini garanti altına almak için verdiği sözü tutmasını umduğunu söyledi.
20.08.2021Dünya
İngiltere'den flaş 'Navalnıy' hamlesi! 7 Rus ajan için karar verildi
İngiltere'den flaş 'Navalnıy' hamlesi! 7 Rus ajan için karar verildiİngiltere, Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın zehirlenmesinin yıl dönümünde 7 Rus istihbarat ajanı hakkında mal varlıklarının dondurulması ve seyahat yasağı kararı aldı.
20.08.2021Dünya
Son dakika! Tarihi zirve sonrası Biden'dan flaş açıklama
Son dakika! Tarihi zirve sonrası Biden'dan flaş açıklamaGelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Biden, Rusya Devlet Başkanı Putin’e insan hakları konusundaki endişelerini dile getirdiğini ve dile getirmeye devam edeceğini söylediğini belirtti.
16.06.2021Dünya
Putin: Biden ile görüşme 'oldukça yapıcı' geçti
Putin: Biden ile görüşme 'oldukça yapıcı' geçtiDünyanın gözü Rusya Devlet Başkanı Putin ve ABD Başkanı Biden'ın yapacağı tarihi görüşmedeydi. Görüşme sonrası açıklama yapan ilk Lider Putin oldu. Rus lider görüşmelerinin "oldukça yapıcı" geçtiğini söyledi. Vladimir Putin, Biden ile görüşmesi sonrası ikili ilişkiler konusundaki beklentilerle ilgili Rus yazar Lev Tolstoy'un sözlerinden örnek vererek, Biden'a mesaj yolladı. İşte detaylar...
16.06.2021Dünya
Dünya Biden-Putin zirvesini bekliyor
Dünya Biden-Putin zirvesini bekliyorRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Joe Biden ile 16 Haziran'da görüşerek “soğuk savaş döneminde bile olmadığı kadar” gerilmiş ikili ilişkilerin yoluna girmesi için ne yapılması gerektiğini müzakere edecek.
15.06.2021Dünya
Putin: İlişkimiz ABD’deki iç siyasi mücadeleye kurban edildi
Putin: İlişkimiz ABD’deki iç siyasi mücadeleye kurban edildiRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus-Amerikan ilişkilerinin son yıllarda ABD’deki iç siyasi mücadeleye kurban edildiğini söyledi.
14.06.2021Dünya
Rusya ilan etti: Yasaklandı! Temas ettiği kim varsa...
Rusya ilan etti: Yasaklandı! Temas ettiği kim varsa...Rusya'da mahkeme, muhalif Aleksey Navalnıy ile bağlantılı kuruluşları aşırılık yanlısı ilan etti, bunların faaliyetlerini yasakladı. Bu kuruluşların her türlü bilgi yayması, mali operasyonlar yapması, seçimlere katılması, eylem ve gösteri organize etmesi gibi tüm faaliyetleri yasaklandı.
9.06.2021Dünya
Son dakika... Rusya'dan 9 Kanadalı yetkiliye ülkeye giriş yasağı!
Son dakika... Rusya'dan 9 Kanadalı yetkiliye ülkeye giriş yasağı!Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Rusya karşıtı anlayışın oluşması ve uygulanmasına katıldıkları gerekçesiyle Adalet Bakanı David Lametti’nin de aralarında bulunduğu 9 Kanada devlet görevlisine ülkeye süresiz giriş yasağı konulduğunu açıkladı.
7.06.2021Dünya
AB liderleri aylar sonra toplanıyor
AB liderleri aylar sonra toplanıyorBrüksel'deki yoğun gündemde koronavirüs salgını, Rusya ve Ortadoğu gibi başlıklar öne çıkıyor. Pazartesi başlayacak zirvede liderler aylar sonra ilk kez yüz yüze bir araya gelecek.
22.05.2021Dünya
AB ülkelerinin dışişleri bakanları Brüksel'de toplandı
AB ülkelerinin dışişleri bakanları Brüksel'de toplandıAvrupa Birliği (AB) ülkelerinin dışişleri bakanları, Filistin'de ertelenen seçimler, Batı Balkanlar ve Rusya gibi gündem maddeleriyle Belçika'nın başkenti Brüksel'de bir araya geldi.
10.05.2021Dünya
Son dakika... İngiltere ve ABD'den Rusya ve Çin'e karşı çağrı!
Son dakika... İngiltere ve ABD'den Rusya ve Çin'e karşı çağrı!İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab, Çin ve Rusya gibi devletler karşısında, aynı değerleri paylaşan ve çok taraflı sistemi korumak isteyen ülkeler topluluğu konusunda artan talep ve ihtiyaç olduğunu söyledi.
3.05.2021Dünya
AB ile Rusya arasında diplomatik gerginlik
AB ile Rusya arasında diplomatik gerginlikAvrupa Birliği (AB) Komisyonu, Rusya'nın Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı David Sassoli ve AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Vera Jourova dahil 8 Avrupalı yetkiliye giriş yasağı getirmesinin ardından Rusya'nın AB Daimi Temsilcisi'ni çağırarak yasağı kınama kararı aldı.
3.05.2021Dünya
Son dakika... AB, Avrupalı yetkililere giriş yasağı koyan Rusya'yı kınadı
Son dakika... AB, Avrupalı yetkililere giriş yasağı koyan Rusya'yı kınadıAvrupa Birliği (AB), Rusya'nın Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı David Sassoli ve AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Vera Jourova dahil 8 Avrupa ülkesi yetkilisine giriş yasağı getirmesini "en güçlü şekilde" kınadı.
30.04.2021Dünya
Rusya bir kez daha karıştı! 1400'den fazla gözaltı var
Rusya bir kez daha karıştı! 1400'den fazla gözaltı varRusya'da bulunduğu hapishanede tıbbi yardım talebinin reddedilmesi gerekçesiyle açlık grevine başlayan Rus muhalif Aleksey Navalnıy’a destek amacıyla yapılan izinsiz gösteriler sona erdi.
21.04.2021Dünya
Son dakika... ABD: Navalnıy ölürse, bunun Rusya için sonuçları olur!
Son dakika... ABD: Navalnıy ölürse, bunun Rusya için sonuçları olur!Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Rusya'da tutuklu muhalif Aleksey Navalnıy'ın sağlık durumuna ilişkin, "Navalnıy ölürse, bunun Rusya hükümeti için sonuçları olur." açıklamasında bulundu.
19.04.2021Dünya
Son dakika... Ölmek üzere! Dünya onun için ayağa kalktı
Son dakika... Ölmek üzere! Dünya onun için ayağa kalktıRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in en büyük muhalifi olan ve hapishanede bulunan Aleksey Navalni'nin tedavi edilmesine izin verilmediği ve ölümün kıyısına geldiği açıklamaları, dünyayı ayağa kaldırdı. AB ve ABD, Kremlin'e ateş püskürdü.
19.04.2021Dünya
AB'den Ukrayna ile tam dayanışma mesajı!
AB'den Ukrayna ile tam dayanışma mesajı!AB ülkelerinin dışişleri bakanları, Rusya'nın Ukrayna sınırında ve Kırım'da askeri varlığını artırmasının ardından Kiev yönetimiyle tam dayanışma içinde olduklarını ancak bu nedenle Rusya'ya yeni yaptırım uygulanmayacağını bildirdi.
19.04.2021Dünya
Açlık grevindeki muhalif Navalny, hastaneye sevk edilecek
Açlık grevindeki muhalif Navalny, hastaneye sevk edilecekRusya'da bulunduğu hapishanede tıbbi yardım talebinin reddedilmesi gerekçesiyle açlık grevine başlayan muhalif Aleksey Navalny'nın hastaneye sevk edileceği belirtildi.
19.04.2021Dünya
İngiltere, Rus muhalif Navalnıy’ın sağlık durumundan endişe ediyor
İngiltere, Rus muhalif Navalnıy’ın sağlık durumundan endişe ediyorİngiltere’nin cezaevindeki Rus muhalif Aleksey Navalnıy’ın sağlık durumunun kötüye gitmesinden derin endişe duyduğu bildirildi. İngiltere Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Rusya’ya “siyasi nedenlerle” tutuklu bulunan Navalnıy’ın derhal serbest bırakılması çağrısında bulunuldu.
18.04.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Navalniy ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.