Nemrut Dağı

Nemrut Dağı

Son dakika Nemrut Dağı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Nemrut Dağı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Nemrut Dağı haber sayfamızda...

Nemrut Dağı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 411 nemrut dağı haberi bulunmuştur.
Nemrut’ta karlar arasında açan kardelenlerin güzelliği mest etti
Nemrut’ta karlar arasında açan kardelenlerin güzelliği mest ettiBitlis'te yılın büyük bölümünü karlar altında geçiren 2 bin 250 rakımlı Nemrut Kalderasında baharın müjdecisi kardelenler açmaya başladı.
16.05.2022Haberler
Nemrut Dağı’nda mahsur kalanların yardımına AFAD koştu
Nemrut Dağı’nda mahsur kalanların yardımına AFAD koştuBitlis'in Tatvan ilçesinde Nemrut Dağı’na pancar toplamaya giden ve kar yağışı sonrası bölgede mahsur kalan 10 vatandaşı AFAD ve jandarma ekipleri kurtardı.
12.05.2022Haberler
Nemrut Dağı’nda mahsur kalanların yardımına AFAD koştu
Nemrut Dağı’nda mahsur kalanların yardımına AFAD koştuBitlis'in Tatvan ilçesinde Nemrut Dağı’na pancar toplamaya giden ve kar yağışı sonrası bölgede mahsur kalan 10 vatandaşı AFAD ve jandarma ekipleri kurtardı.
12.05.2022Gündem
Adıyaman Kürek Sporları Merkezi olmaya hazırlanıyor
Adıyaman Kürek Sporları Merkezi olmaya hazırlanıyorAtatürk baraj gölünün çevrelediği ve üç tarafı sularla çevrili Adıyaman’ın Besni ve Kahta ilçesi ile Merkez Gazihandede Su Sporları Merkezi Kürek Federasyonu tarafından gerçekleştirilecek olan büyük organizasyonlara ev sahipliği yapacak.
26.04.2022Diğer
Turizmde GAP baharı!
Turizmde GAP baharı!Haziran sonuna kadar yüksek turist yoğunluğu yaşaması beklenen GAP bölgesi için 2022 yılında yeni bir turizm rekoruna işaret ediliyor.
20.04.2022Ekonomi
Tedavisi tamamlanan dağ keçisi doğaya bırakıldı
Tedavisi tamamlanan dağ keçisi doğaya bırakıldıAdıyaman’ın Kahta ilçesinde 6 ay önce kaçak avcılar tarafından vurulan ve tedavisi tamamlanan dağ keçisi doğaya bırakıldı.
9.04.2022Gündem
Tedavisi tamamlanan dağ keçisi doğaya bırakıldı
Tedavisi tamamlanan dağ keçisi doğaya bırakıldıAdıyaman’ın Kahta ilçesinde 6 ay önce kaçak avcılar tarafından vurulan ve tedavisi tamamlanan dağ keçisi doğaya bırakıldı.
9.04.2022Gündem
Beyaz örtüyle kaplı Nemrut Dağı’nın yolu açılıyor
Beyaz örtüyle kaplı Nemrut Dağı’nın yolu açılıyorBeyaz örtüyle kaplı Nemrut Dağı’na ulaşmak için ekiplerin, yer yer 6 metreyi bulan kar ile mücadelesi başladı.
29.03.2022Gündem
Arkeolojiye diplomat gözünden bir bakış: Kommagene ve Dağın Kraliçesi
Arkeolojiye diplomat gözünden bir bakış: Kommagene ve Dağın KraliçesiKommagene Krallığı’nın önemi, dönemin iki “süper gücü” arasında kalan, ticarette güçlü bir devlet olmasından ve bu iki etkili kültür arasında bir köprü olma isteğinden geliyordu. “Nemrut Dağı’nın Kraliçesi” Theresa Goell de hayatını Nemrut’taki kazılarla bu uygarlığa adamıştı
21.03.2022Arkeoloji
Murat Nehri Nerede? Nereden Doğar Ve Nereye Dökülür?
Murat Nehri Nerede? Nereden Doğar Ve Nereye Dökülür?Murat Nehri, Ağrı ilinin Diyadin ilçesinden başlayarak batıya doğru uzanır. Aynı zamanda şehir topraklarından da beslenerek Fırat Nehri ile birleşir. Murat nehri, Tendürek Dağının eteklerinden doğar. Murat nehri nerede merak edilen tüm detayları sizler için derledik.
15.01.2022Eğitim
Ahlat Taşı Nedir, Ne İşe Yarar? Özellikleri Nelerdir?
Ahlat Taşı Nedir, Ne İşe Yarar? Özellikleri Nelerdir?Ahlat taşı, Bitlis ilinin Ahlat ilçesinde yer alan Nemrut Dağı eteklerinden çıkarılmış olan ignimbirit olarak tanımlanan magmatik kayaç çeşitleri arasında yer alır. Bu bölgede yaygın bir şekilde bulunan bu taş dayanıklı olması ve kolay işlenebilir olması nedeni ile bölgedeki pek çok yapıda ve tarihi eserlerde kullanılır. Ahlat taşı nedir, ne işe yarar sizler için derledik.
10.01.2022Eğitim
Nemrut Dağı sezonun son turistlerini ağırlıyor
Nemrut Dağı sezonun son turistlerini ağırlıyorUNESCO’nun Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan 2 bin 206 metre yükseklikteki Nemrut Dağı sezonun son turistlerini ağırlıyor.
27.11.2021Ekonomi
Yerli turiste ‘dünya mirası’
Yerli turiste ‘dünya mirası’Kültürel ve doğal hazineleri ile dünyanın her yerinden turistin seyahat rotasında yer alan Türkiye, iç turizm hareketini de ‘dünya mirası’ alanlarıyla güçlendiriyor.
25.11.2021Ekonomi
Otelcilikte franchise ile büyüyecek
Otelcilikte franchise ile büyüyecekDedeman Hotels, franchise otel atılımına kalktı. 18 tane oteli bulunan grup, yönetim anlaşmaları yanında franchise olarak yeni otel yatırımları için kolları sıvadı. Grubun ilk franchise oteli Karahan Menzil Turizm Ticaret ve Yatırım tarafından Adıyaman’da açıldı.
23.11.2021Ekonomi
Şimdiki zamanın hikayesi
Şimdiki zamanın hikayesiBÜNYAMİN AYGÜN - Gizemli ada - HASAN AKBAŞSlovenya’da Alp Dağları’nın eteğinde yer alan ve her açıdan farklı, eşsiz bir manzaraya sahip olan Bled Gölü, aslında Buzul Çağı’nda oluşmuş...
7.11.2021Kültür Sanat
Hörgüç Kaya Nedir, Nasıl Oluşur? Hörgüç Kayaların Özellikleri Nelerdir?
Hörgüç Kaya Nedir, Nasıl Oluşur? Hörgüç Kayaların Özellikleri Nelerdir?Hörgüç kaya homojen bir aşınma olmamasına bağlı olarak deve hörgücüne benzeyen bir yapı olarak ortaya karşımıza çıkan buzul aşındırması şeklidir. Hörgüç kayalar, buzul aşındırması sonucunda meydana gelir. Katmanlar arasında oluşan farklılıklar ise oluşumda oldukça etkilidir. Hörgüç kaya nedir, nasıl oluşur sizler için derledik.
29.10.2021Eğitim
Yüzlerce kişiye geçim kaynağı oldu! Ahlat taşına yoğun ilgi
Yüzlerce kişiye geçim kaynağı oldu! Ahlat taşına yoğun ilgiBitlis’in Ahlat ilçesinde zorlukla çıkartılan ve yüzlerce kişiye geçim kaynağı olan Ahlat taşı, mikroklima özelliği nedeniyle son yıllarda Akdeniz Bölgesi'nden de ilgi görüyor. 17 yıldır taş işçiliği yapan Seyfettin Nacaroğlu, "Bu taşların en büyük özelliği, yaz aylarında serin, kış aylarında da sıcak tutmasıdır. Bu yıl Adana bölgesinden ciddi talep aldık" dedi.
7.10.2021Gündem
Ahlat taşının yeni pazarı Akdeniz Bölgesi!
Ahlat taşının yeni pazarı Akdeniz Bölgesi!Bitlis’in Ahlat ilçesinde zorlukla çıkartılan ve yüzlerce kişiye geçim kaynağı olan Ahlat taşı, mikroklima özelliği nedeniyle son yıllarda Akdeniz Bölgesi'nden de ilgi görüyor. 17 yıldır taş işçiliği yapan Seyfettin Nacaroğlu, "Bu taşların en büyük özelliği, yaz aylarında serin, kış aylarında da sıcak tutmasıdır. Bu yıl Adana bölgesinden ciddi talep aldık" dedi.
7.10.2021Gündem
Adıyaman turizmde cazibe merkezi olma yolunda ilerliyor
Adıyaman turizmde cazibe merkezi olma yolunda ilerliyorUNESCO Dünya Kültür Miras Listesinde yer alan, "güneşin doğuşu ve batışının dünyada en güzel izlendiği yer" olarak nitelendirilen Adıyaman’daki Nemrut Dağı dünyanın dört bir tarafından gelen misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.
27.09.2021Tatil
Nemrut Dağı'nda yürüyüşe çıktılar, 2 kişi rahatsızlanınca yardım istediler
Nemrut Dağı'nda yürüyüşe çıktılar, 2 kişi rahatsızlanınca yardım istedilerNemrut Dağı'nda yürüyüş yapmak için yola çıkan 6 kişilik ekipten birinin kalp spazmı, birinin de yaralanmasıyla ekipler seferber oldu. 8 saat süren çalışmanın ardından 6 kişilik ekip kurtarıldı.
13.09.2021Haberler
Nemrut Dağı'nda yürüyüşe çıktılar, 2 kişi rahatsızlanınca yardım istediler
Nemrut Dağı'nda yürüyüşe çıktılar, 2 kişi rahatsızlanınca yardım istedilerNemrut Dağı'nda yürüyüş yapmak için yola çıkan 6 kişilik ekipten birinin kalp spazmı, birinin de yaralanmasıyla ekipler seferber oldu. 8 saat süren çalışmanın ardından 6 kişilik ekip kurtarıldı.
13.09.2021Gündem
Karakuş Tümülüsü'nde jeoradar çalışmaları devam ediyor
Karakuş Tümülüsü'nde jeoradar çalışmaları devam ediyorAdıyaman'ın Kahta ilçesinde, Nemrut Dağı eteklerinde bulunan Karakuş Tümülüsü'nde (Kadınlar Anıt Mezarı) jeoradar çalışmaları yapılıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığından gerekli izinler alınarak Adıyaman Valiliği tarafından Karakuş Tümülüsü'nde jeoradar ve jeofizik çalışmalarına başlanırken, alanın "tomografisi çekilerek" Kommagene Kralı Antiochos'un eşi İsas, kızı Antiochis ve torunu Aka'ya ait mezarların bulunduğu alanlar belirlenecek.
26.08.2021Kültür Sanat
Doğal Anıt Nedir, Örnekleri Nelerdir? Türkiye'de Bulunan Doğal Anıtlar Nelerdir?
Doğal Anıt Nedir, Örnekleri Nelerdir? Türkiye'de Bulunan Doğal Anıtlar Nelerdir?Türkiye'nin dört bir tarafında birbirinden özel ve güzel doğal anıtlar bulunmaktadır. Aynı zamanda doğal anıtlara ne olduğu yine merak edilen konular içerisinde geliyor. Peki, doğal Anıt nedir, örnekleri nelerdir? Türkiye'de bulunan doğal anıtlar nelerdir tüm detayları ile derledik.
19.08.2021Eğitim
Sürülerin Nemrut Dağı'ndaki tozlu yolculuğu fotoğraflandı
Sürülerin Nemrut Dağı'ndaki tozlu yolculuğu fotoğraflandıBitlis'in Tatvan ilçesinde besiciler tarafından Nemrut Dağı eteklerinden Van Gölü sahiline getirilen küçükbaş hayvan sürülerinin, gün batımındaki tozlu yolculuğu fotoğraf sanatçılarından ilgi görüyor.
4.08.2021Tatil
Adıyaman'da minibüs, menfeze yuvarlandı
Adıyaman'da minibüs, menfeze yuvarlandıKahramanmaraş'tan, Nemrut Dağı'nda güneşin batışını izlemek için Adıyaman'ın Kahta ilçesine gelen ailenin minibüs, menfeze yuvarlandı. Kazada, 2 kişi öldü, 5 kişi yaralandı.
23.07.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Nemrut Dağı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.