Nepal

Nepal

Son dakika Nepal haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Nepal gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Nepal haber sayfamızda...

Nepal

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.485 nepal haberi bulunmuştur.
Bir köyü 'tek böbrekli' bırakan deprem! 'Ölümden beter duruma düştük'
Bir köyü 'tek böbrekli' bırakan deprem! 'Ölümden beter duruma düştük' Hayatları boyunca açlık ve hastalıkla mücadele ettiler. Ancak yaşanan depremle gelen ekstra yoksulluk, bu köyde yaşayanları organlarını satacak duruma getirdi. Tek böbrekle yaşamlarını sürdürmeyi bile göze alan köylülerin tek istedikleri ise karınlarını doyurmak.
26.02.2024 Yaşam
Deprem Sonrası Geçici Yapı Çözümleri
Deprem Sonrası Geçici Yapı Çözümleri Güneydoğu Anadolu depreminin üzerinden geçen bir yıla rağmen malesef bölgede hala barınma ve kamusal alan ihtiyaçları giderilmiş değil ve depremzedeler yaşamlarını güçlükle idame ettiriyor. Bu konuda devletle, çeşitli meslek odalarıyla ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yaparak çözüm arayışında olan mimar ve mühendislere ilham verebilmek için bu ayki Dosya sayfalarımızı, dünyanın çeşitli bölgelerinde üretilmiş, nitelikli deprem sonrası geçici yapı çözümlerine ayırdık.
26.02.2024 Mimarlık
J Harfi İle Başlayan Şehirler, Ülkeler Ve Başkentleri Nelerdir? J Harfiyle Başlayan Türkiye İlleri!
J Harfi İle Başlayan Şehirler, Ülkeler Ve Başkentleri Nelerdir? J Harfiyle Başlayan Türkiye İlleri! Dünyada ilk harfi J olan toplam iki ülke bulunmaktadır. Bu ülkelerden biri Amerika, diğeri ise Asya kıtasında yer alıyor. Sizin için J harfi ile başlayan şehirleri, ülkeleri ve başkentleri derledik.
25.02.2024 Eğitim
Everest dağına dışkı bırakmak yasaklanıyor
Everest dağına dışkı bırakmak yasaklanıyor Nepalli yetkililer, Everest Dağı'na tırmananların artık kendi dışkılarını temizlemek ve bertaraf edilmek üzere ana kampa geri getirmek zorunda kalacaklarını söyledi.
9.02.2024 Dünya
Avrupa’da anaokulu ücretleri ailenin gelirine göre belirleniyor: Az kazanan az çok kazanan çok ücret ödüyor
Avrupa’da anaokulu ücretleri ailenin gelirine göre belirleniyor: Az kazanan az çok kazanan çok ücret ödüyor Mahalle arasında 25-30 bin TL’ye eğitim veren anaokulları olsa da isim yapan okullarda bu ücretler 200-250 bin TL arasında. Yeni zamlarla 400-500 bin TL’lik ücretler, 800 bin TL’ye ulaşacak gibi. anaokulu fiyatlarını dünyayla kıyasladı.
1.02.2024 Eğitim
15 milyon dolardan Antakya’ya da pay var
15 milyon dolardan Antakya’ya da pay var  Dünya Anıtlar Fonu’nun (WMF) 2024 projeleri arasında Türkiye de yer alıyor. 
19.01.2024 Kültür Sanat
Dünyanın en güçlü pasaportları belli oldu! Listenin zirvesinde dört Avrupa ülkesi var
Dünyanın en güçlü pasaportları belli oldu! Listenin zirvesinde dört Avrupa ülkesi var Henley Pasaport Endeksi'ne göre dört Avrupa ülkesi artık dünyanın en güçlü pasaportlarına sahip.
12.01.2024 Dünya
Dünyada Kaç Tane Ülke Vardır? 2024 Ülkelerin İsimleri Ve Başkentleri
Dünyada Kaç Tane Ülke Vardır? 2024 Ülkelerin İsimleri Ve Başkentleri Dünyadaki ülke sayısı, gözlemci ülke statüsünde bulunan Vatikan ve Filistin de dahil olmak üzere 208'dir. Avrupa kıtasında 64, Asya kıtasında ise 53 ülke yer alıyor. Dünyada sınırları içerisinde ülke bulunmayan tek kıta ise Antarktika'dır. Dünyada kaç tane ülke var? Sizin için başkentleri ile birlikte listeledik.
9.01.2024 Eğitim
Dünya Nüfusu 2024: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus Sıralaması
Dünya Nüfusu 2024: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus Sıralaması Dünya üzerinde yaşayan insan sayısı anlamına gelen dünya nüfusu her geçen gün artış gösteriyor. Bu artışlar yıldan yıla ölüm, doğum ve göçlere göre farklılık gösterebiliyor. Dünya üzerinde bu artış bazı ülkelerde daha fazla artış gösteriyor. Ülkelere göre dünya nüfus sıralamasında Çin başı çekerken ikinci sırada Hindistan ve üçüncü sırada Amerika Birleşik Devletleri (ABD) yer alıyor. Kadın ve erkek doğum, ölüm oranları da ülke içerisinde farklılıklar gösteriyor. Dünyada kaç insan var? Ülkelere göre güncel dünya nüfus sıralaması ve tablosu ile ilgili detaylı bilgilere “Dünya Nüfusu 2024” içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
5.01.2024 Dünya
Çin Hakkında Bilgiler; Çin Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Çin Hakkında Bilgiler; Çin Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Uzak Doğu'nun gelişmiş ülkelerinden birisi olan Çin, nüfus yoğunluğuyla dikkat çeken ülkelerden birisidir. 292 farklı dilin kullanıldığı ve dünya nüfusunun büyük kısmının bulunduğu ülke, yüz ölçümüyle de Asya'nın en büyük ülkeleri arasında yer alıyor. Çin neredir, başkenti neresi, ne kadar nüfusu var, para birimi ne, resmi ve konuşulan diller neler gibi soruların yanıtlarını sizin için derledik.
3.01.2024 Tatil
Hindistan Hakkında Bilgiler; Hindistan Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Hindistan Hakkında Bilgiler; Hindistan Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Hindistan, Uzak Doğu'nun ilginç ülkelerinden biridir. Gelenek ve görenekleri farklı olduğu gibi lüks-pislik, fakirlik-zenginlik bir aradadır. Hindistan nerede, başkenti neresi, nüfusu ne kadar, resmi konuşulan dil hangisi, para birimi nedir gibi soruların yanıtlarını derledik.
3.01.2024 Dünya
Japonya'daki uçak kazasında korkunç hata! İzin veren isim gözaltında
Japonya'daki uçak kazasında korkunç hata! İzin veren isim gözaltında Japonya'da pist üzerinde çarpışan uçakların perde arkasından skandal bir hata çıktı. Söz konusu olayda yüzlerce kişinin hayatına mal olacak kararı veren kişi gözaltına alındı.
3.01.2024 Dünya
Nepal Hakkında Bilgiler; Nepal Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Nepal Hakkında Bilgiler; Nepal Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı 8.848.13 uzunluğunda olan ve dünyanın en yüksek tepesi olan Everest tepesi ile ünlü olan Nepal, Asya Kıtasında yer alan bir ülkedir. Avrasya ile Hindistan kara parçalarının birleştiği noktada yer alan Nepal, gelişmekte olan ülkeler arasında 145. Sıradadır. Avrasya ve Hindistan’ı birbirine bağlayan Nepal nerededir? Hangi kıtadadır gibi bilgileri sizin için derledik.
2.01.2024 Tatil
Korkunç kazanın nedeni ortaya çıktı! Her şey pilotların hatasıymış
Korkunç kazanın nedeni ortaya çıktı! Her şey pilotların hatasıymış Nepal’de 15 Ocak’ta meydana gelen ve 72 kişinin hayatını kaybettiği uçak kazasının nedeni açıklandı.
29.12.2023 Dünya
Gelenek deniyor ama çocuk istismarı! Ayaklarının yere değmesi bile yasak
Gelenek deniyor ama çocuk istismarı! Ayaklarının yere değmesi bile yasak Nepalliler küçük kız çocuklarına dünyada yaşayan tek tanrıça olan 'Kumari' olarak tapıyor. 2-6 yaş arasından seçilen tanrıçaların çeşitli kriterlere uyması, birçok ritüeli tamamlaması ve 32 güzellik kriterinin hepsinden tam puan alması gerekiyor. Bu kriterlerin hepsine sahip olan kız çocuklarının Tanrıça Kumari olma yolunda ve sonrasında maruz kaldığı kötü muamele ise akıllara durgunluk veriyor.
9.12.2023 Yaşam
Şiddeti önlemenin 10 yolu
Şiddeti önlemenin 10 yolu BM Kadın Birimi, dünya çapında 70 sivil toplum kuruluşuyla birlikte çalışarak kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddeti önlemede etkili 10 yol belirledi...
1.12.2023 Gündem
Miss Universe'ün ilk büyük beden modeli! 'Bana balina dediler ama neler yaşadığımı bilmiyorlar'
Miss Universe'ün ilk büyük beden modeli! 'Bana balina dediler ama neler yaşadığımı bilmiyorlar' Bu ayın başlarında El Salvador'da düzenlenen Miss Universe'de yarışan ilk büyük beden model olan Jane Dipika Garrett, samimi açıklamalarda bulundu. 90 yarışmacı arasından ilk 20'ye giren manken, sosyal medyada aldığı olumsuz yorumlara cevap verdi.
1.12.2023 Cadde
‘Bağlantısızlar’dan ‘kadın’ konferansı
‘Bağlantısızlar’dan ‘kadın’ konferansı Bağlantısızlar Hareketi’nin ilk uluslararası konferansında cinsiyet eşitliğinin önündeki engeller tartışıldı. Konferansta, erken evlilik, kız çocuklarının eğitime erişimi, kadının iş ve sosyal hayata katılımı, şiddetle mücadele gibi konular ele alındı.
23.11.2023 Gündem
Esir mektupları, 100 yıllık emanet
Esir mektupları, 100 yıllık emanet Yaklaşık on gün kadar önce Ankara Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Anadolu Sergi Salonu’nda “100 Yıllık Emanet, Kızılay Esir Mektupları” adıyla bir sergi açıldı.
19.11.2023 Gündem
Nepal'de TikTok yasaklandı!
Nepal'de TikTok yasaklandı! Nepal hükümeti, 'sosyal yapıya zarar verdiği' gerekçesiyle sosyal medya uygulaması TikTok'u yasaklama kararı aldı.
14.11.2023 Dünya
Dışişleri Bakanlığı'ndan Nepal’e taziye mesajı
Dışişleri Bakanlığı'ndan Nepal’e taziye mesajı Dışişleri Bakanlığı, Nepal’de yaşanan deprem sonrasında taziye mesajı yayımladı.
4.11.2023 Gündem
Nepal'de deprem! Onlarca ölü ve yaralı var
Nepal'de deprem! Onlarca ölü ve yaralı var Nepal’in Jajarkot bölgesinde meydana gelen 6.4 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 157’ye yükseldi.
4.11.2023 Dünya
Büyük panik! İsrail tam taarruza geçti
Büyük panik! İsrail tam taarruza geçti Tam taarruza geçen İsrail kara harekatına hazırlanırken, Hamas yönetimi savaş bitene kadar esir değişimi için pazarlık yapmayacaklarını duyurdu.
11.10.2023 Dünya
İsrail'de skandal ortaya çıktı! Büyük istihbarat zafiyeti
İsrail'de skandal ortaya çıktı! Büyük istihbarat zafiyeti Hamas’ın düzenlediği saldırıyla ilgili istihbarat zayıflığından söz edilirken, Amerikan New York Times, aslında istihbarat alındığını ancak detayların belli olamadığını savundu.
9.10.2023 Dünya
Hindistan adını Bharat olarak değiştirecek mi?
Hindistan adını Bharat olarak değiştirecek mi? Yüzyıllar boyu İngilizler tarafından sömürülen 1.4 milyar nüfuslu ülke, isim değişikliğine gidiyor.
7.09.2023 Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Nepal ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.