Nicolas Sarkozy

Nicolas Sarkozy

Son dakika Nicolas Sarkozy haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Nicolas Sarkozy gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Nicolas Sarkozy haber sayfamızda...

Nicolas Sarkozy

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.847 nicolas sarkozy haberi bulunmuştur.
FARC liderlerinden Rodrigo Granda Meksika'da tutuklandı
FARC liderlerinden Rodrigo Granda Meksika'da tutuklandıKolombiya Savunma Bakanı Molano, Granda’nın Interpol tarafından kırmızı bültenle arandığını ve başvurunun Paraguay tarafından yapıldığını söyledi.
20.10.2021Dünya
Eski First Lady podyumda büyüledi
Eski First Lady podyumda büyülediFransa’da düzenlenen Paris Moda Haftası’nda Balmain markasının düzenlediği defilede ülkenin eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin eşi olan eski model Carla Bruni podyumda boy gösterdi.
1.10.2021Dünya
Sarkozy'ye 1 yıl ev hapsi cezası
Sarkozy'ye 1 yıl ev hapsi cezasıEski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, 2012'de kaybettiği cumhurbaşkanlığı seçiminde yasa dışı finansman sağladığı gerekçesiyle 1 yıl ev hapsi cezasına çarptırıldı.
30.09.2021Dünya
Uzmanlar açıkladı: AUKUS'la dünya düzeni değişiyor...
Uzmanlar açıkladı: AUKUS'la dünya düzeni değişiyor...2016 yılında Fransa, Avustralya'yla birlikte stratejik kapsamı nedeniyle 'yüzyılın sözleşmesi' diye adlandırılan 56 milyar Euro'luk bir sözleşme imzaladı. Ancak Avustralya, ABD ile AUKUS Paktı'nı imzalamasının ardından Fransa'yla yaptığı ihaleyi iptal ettiğini açıkladı. Avustralya'nın Fransa'yla yaptığı sözleşmeyi fesh edip ABD'yle AUKUS Paktı'nı imzalaması, büyük bir krize sebep oldu. Peki Paris, Washington ve Canberra arasında yaşanan kriz ABD ve Fransa ilişkilerini nasıl etkiledi? Türkiye'ye yansıması olacak mı? İstanbul Üniversitesi'nden Prof. Dr. Burak Samih Gülboy ve Nişantaşı Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Burak Küntay, krizi ve olası küresel etkilerini yorumladı.
29.09.2021Dünya
Fransa'da Adalet Bakanlığı'na polis baskını
Fransa'da Adalet Bakanlığı'na polis baskınıFransa'da Adalet Bakanı Eric Dupond-Moretti'ye yönelik başlatılan yasa dışı menfaat sağlama soruşturması kapsamında Adalet Bakanlığında arama başlatıldı.
1.07.2021Dünya
Fransa İçişleri Bakanından yolsuzluktan hüküm giyen Sarkozy'ye destek
Fransa İçişleri Bakanından yolsuzluktan hüküm giyen Sarkozy'ye destekFransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Fransa'da İçişleri Bakanlığı görevinde bulunmuş, yolsuzluk ve "nüfuzunu yasadışı kullanma" suçundan 3 yıl hapse mahkum edilen eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'ye destek verdi.
1.03.2021Dünya
Son dakika... Sarkozy'ye hapis cezası
Son dakika... Sarkozy'ye hapis cezasıFransız mahkemesi ülkenin eski liderine yolsuzluktan üç yıl hapis cezası verdi, karar dünyada anında ilk haber oldu.
1.03.2021Dünya
Son dakika... Fransa'nın eski Cumhurbaşkanı Sarkozy'ye yeni soruşturma
Son dakika... Fransa'nın eski Cumhurbaşkanı Sarkozy'ye yeni soruşturmaBir Rus şirketinden hesabına 500 bin Euro gelen Sarkozy bu kez mali suçların kıskacında. Savcılık, Sarkozy'nin yürüttüğü lobi faaliyetinin sır perdesini aralamayı hedefliyor.
16.01.2021Dünya
Son dakika! Fransa'nın eski Cumhurbaşkanı Sarkozy’ye karşı yeni soruşturma
Son dakika! Fransa'nın eski Cumhurbaşkanı Sarkozy’ye karşı yeni soruşturmaGelen bir son dakika haberine göre; Fransa'nın eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy başı yine belada... Fransa'nın Ulusal Mali Suçlar Savcılığı, bir Rus şirketinin çıkarları doğrultusunda lobi çalışmalarında bulunmakla suçlanan Nicolas Sarkozy hakkında ön soruşturma başlattığını açıkladı.
16.01.2021Dünya
Fransa'da Adalet Bakanı hakkında soruşturma
Fransa'da Adalet Bakanı hakkında soruşturmaFransa'da hakim sendikalarının şikayetçi olduğu Adalet Bakanı Eric Dupond-Moretti hakkında yasa dışı menfaat sağladığı suçlamasıyla soruşturma açıldığı bildirildi.
13.01.2021Dünya
Fransa'da Adalet Bakanı hakkında soruşturma açılacak
Fransa'da Adalet Bakanı hakkında soruşturma açılacakFransa'da hakim sendikalarının şikayetçi olduğu Adalet Bakanı Eric Dupond-Moretti hakkında yasa dışı menfaat sağladığı suçlamasıyla soruşturma açılacağı bildirildi.
8.01.2021Dünya
Fransa’da hakim sendikaları, Adalet Bakanı'ndan şikayetçi oldu
Fransa’da hakim sendikaları, Adalet Bakanı'ndan şikayetçi olduFransa’da hakim sendikaları, Adalet Bakanı Eric Dupond-Moretti’yi, Cumhuriyet Adalet Mahkemesine (CJR) şikayet etti.
17.12.2020Dünya
Son dakika... Fransa eski Cumhurbaşkanı Sarkozy'ye hapis istemi!
Son dakika... Fransa eski Cumhurbaşkanı Sarkozy'ye hapis istemi!Fransa'da savcılar, hakkında soruşturma başlatılan eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'yi için bir hakime rüşvet vermekle suçladı. Savcılar suçlamalar kapsamında Sarkozy için 4 yıla kadar hapis cezası istedi.
8.12.2020Dünya
Sarkozy, hakkındaki yolsuzluk suçlamalarını reddetti
Sarkozy, hakkındaki yolsuzluk suçlamalarını reddettiEski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, "2007'de cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasını yürütmek için dönemin Libya lideri Muammer Kaddafi'den yasa dışı maddi destek aldığı ve suç örgütü kurduğu" suçlamasıyla yargılandığı davadaki ifadesinde, hiçbir zaman yolsuzluk yapmadığını savundu.
7.12.2020Dünya
Sarkozy, cumhurbaşkanlığı dönemindeki 'kirli' ilişkilerin hesabını veriyor
Sarkozy, cumhurbaşkanlığı dönemindeki 'kirli' ilişkilerin hesabını veriyorAdının "rüşvet ve yolsuzluk" olaylarına karışmasıyla siyasi hayatını sonlandırmak zorunda kalan Eski Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy, ülkeyi yönettiği dönemde "nüfuzunu kirli ilişkilerde kullanmaktan" suçlanıyor.
27.11.2020 Dünya
Sarkozy yolsuzluktan mahkemeye çıktı
Sarkozy yolsuzluktan mahkemeye çıktıFransa eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin, "2007'de cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasını yürütmek için o zamanki Libya lideri Muammer Kaddafi'den yasa dışı maddi destek aldığı, kampanyayı bu destekle yürüttüğü" ve "suç örgütü kurduğu" suçlamasıyla yargılamasına başlandı.
23.11.2020Dünya
‘Sarkozy kavgaya hazır horoz gibi’
‘Sarkozy kavgaya hazır horoz gibi’ABD eski başkanı Obama kitabında, eski Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy’yi horoza benzetti, Rusya lideri Putin hakkında “koğuş ağalarını andırıyor” dedi, Çin liderinin ise çok sıkıcı olduğunu yazdı
14.11.2020Dünya
‘Suç örgütü kurmak’la suçlanıyor
‘Suç örgütü kurmak’la suçlanıyorFransa’nın eski cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin, hakkında “2007’deki cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasına Libya’dan yasa dışı finansman sağladığı” iddiasıyla açılan soruşturmada, “suç örgütü kurmak”la da suçlanacağı açıklandı.
17.10.2020Dünya
Sarkozy’e "suç örgütü kurma" suçlaması
Sarkozy’e "suç örgütü kurma" suçlamasıEski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, hakkındaki "2007'deki cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasına Libya'dan yasa dışı finansman sağladığı" iddiasıyla açılan soruşturmada, "suç örgütü kurmak"la da suçlanacak.
16.10.2020Dünya
Le Monde: Macron ile Sarkozy arasındaki ilişki gerginleşiyor
Le Monde: Macron ile Sarkozy arasındaki ilişki gerginleşiyorFransa'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy arasındaki iyi ilişkilerin yaz başından bu yana gerginleştiği iddia edildi.
12.10.2020Dünya
Fransa'da toplu istifa depremi! Elysee Sarayı karıştı
Fransa'da toplu istifa depremi! Elysee Sarayı karıştıFransa’da Cumhurbaşkanlığı Dış Politika Dairesi'nde, birçok yetkin kişinin art arda gelen istifaları üzerine Elysee Sarayı, denetime gitmek zorunda kaldı.
9.10.2020Dünya
Le Figaro: Macron ülkeyi yönetirken Sarkozy'nin etkisinde kalıyor
Le Figaro: Macron ülkeyi yönetirken Sarkozy'nin etkisinde kalıyorFransa'da Cumhurbaşkanı Macron'un bakanların atanması ve ülkede yaşanan krizlerin yönetimi konusunda eski Cumhurbaşkanı Sarkozy'nin etkisinde kaldığı belirtildi.
18.09.2020Dünya
Macron’un Türkiye husumeti
Macron’un Türkiye husumetiTürkiye ile Yunanistan arasında Doğu Akdeniz’de yaşanan gerilime yeni bir boyut kazandıran Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Türkiye’ye yönelik sergilediği hasmane tutuma açıklık getirmeye çalışıyor...
13.09.2020Dünya
Avrupa Birliği’nde siber yaptırım dönemi
Avrupa Birliği’nde siber yaptırım dönemiAvrupa Birliği (AB) dış politika alanındaki etkinliğini arttırmak amacıyla her geçen gün kendini yeni imkanlarla donatıyor. Henüz bir ordusu olmasa bile AB dış politikasının caydırıcı boyutunu güçlendirmek amacıyla ciddi çalışmalar gerçekleştiriyor.
2.08.2020Dünya
Fransa’da yeni kabine! 17 kadın, 14 erkek...
Fransa’da yeni kabine! 17 kadın, 14 erkek...Fransa’da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un, Başbakan Jean Castex’in kurduğu hükümeti onayladığı bildirildi.
8.07.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

fransaNicolas Sarkozyyolsuzluksarkozysoruşturma

Nicolas Sarkozy ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.