Nükleer Santral

Nükleer Santral

Son dakika Nükleer Santral haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Nükleer Santral gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Nükleer Santral haber sayfamızda...

Nükleer Santral

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.833 nukleer santral haberi bulunmuştur.
Son dakika... Kabus geri dönüyor! Türkiye de etkilenebilir: Çernobil yanmaya başladı...
Son dakika... Kabus geri dönüyor! Türkiye de etkilenebilir: Çernobil yanmaya başladı...1986 yılında kaza sonucu patlayarak binlerce insanın ölümüne neden olan Çernobil Nükleer Santrali'nde bunca yıl sonra beklenmedik bir sorun meydana geldi. Uzmanlar, yeni bir kaza riskinin göz ardı edilemeyeceği konusunda uyardı.
8.05.2021Dünya
Japonya Fukuşima'ya rağmen nükleer enerjiden vazgeçmiyor
Japonya Fukuşima'ya rağmen nükleer enerjiden vazgeçmiyorJaponya Yeniden Kalkınma Bakanı Hirasawa Katsuei, "Nükleer enerjiden vazgeçmeyeceğiz. Bundan sonra da yapacağız. En sert tedbirleri uygulayacağız" dedi.
3.05.2021Dünya
Japonya'da 40 yıllık nükleer reaktörlerin yeniden çalıştırılmasına ilk kez onay
Japonya'da 40 yıllık nükleer reaktörlerin yeniden çalıştırılmasına ilk kez onayJaponya'nın Fukui eyaletinde, 40 hizmet yılını aşmış 3 nükleer reaktörün yeniden hizmete alınması ilk kez onaylandı.
29.04.2021Dünya
Toshiba satın alma teklifini geri çevirdi
Toshiba satın alma teklifini geri çevirdiJapon sanayi grubu Toshiba Corporation, İngiliz özel sermaye şirketi CVC Capital Partners'ın 20 milyar dolarlık satın alma teklifini reddetti.
20.04.2021Uzmanpara
NDK, Akkuyu NGS ekipman ve malzeme üreticilerini denetledi
NDK, Akkuyu NGS ekipman ve malzeme üreticilerini denetlediTürkiye Nükleer Düzenleme Kurumu (NDK) temsilcileri, Akkuyu Nükleer Santrali projesi kapsamında imalatları gerçekleştiren Rus ekipman ve malzeme üreticilerini ziyaret etti. Temsilciler ziyaret kapsamında, ekipman imalatı için yürütülen üretim sürecine dair organizasyon ve kalite planları dahilinde yürütülen imalat çalışmaları hakkında bilgi aldı.
13.04.2021Ekonomi
Son dakika: Japonya radyoaktif özellikli atık suyu denize boşaltma kararı verdi
Son dakika: Japonya radyoaktif özellikli atık suyu denize boşaltma kararı verdiGelen son dakika haberine göre; Japonya hükümeti, 2011'de hasar gördükten sonra Fukuşima Dai-içi nükleer santralinde biriken radyoaktif özellikli işlenmiş atık suyu denize boşaltmaya karar verdi. Başbakan Suga Yoşihide, 'Fukuşima Dai-içi tesisinin devreden çıkarılması konusunda, işlenmiş suyun bertaraf edilmesi kaçınılmaz bir mesele' dedi.
13.04.2021Dünya
Fukuşima'daki işlenmiş atık su denize boşaltılacak!
Fukuşima'daki işlenmiş atık su denize boşaltılacak!Japonya’da hükümet, 2011'de hasar gördükten sonra Fukuşima Dai-içi nükleer santralinde biriken radyoaktif özellikli işlenmiş atık suyu denize boşaltmaya hazırlanıyor.
12.04.2021Dünya
'A’dan Z’ye nükleer santral yapacağız'
'A’dan Z’ye nükleer santral yapacağız'Rusya’da eğitim gören 50 Türk mühendisten, mezun olan 35’i Akkuyu’da çalışmaya başladı. Mühendisler, “A’dan Z’ye nükleer santral inşa edecek düzeye geleceğiz” dedi.
12.04.2021Ekonomi
Akkuyu NGS için üretilen bir ekipmanın sahaya sevki tamamlandı
Akkuyu NGS için üretilen bir ekipmanın sahaya sevki tamamlandıMersin'in Gülnar ilçesinde yapımı süren Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS), buhar türbin ünitesinin büyük boyutlu bileşeni sahaya ulaştı.
6.04.2021Ekonomi
Akkuyu'da son ünitenin temeli 2022'de atılacak
Akkuyu'da son ünitenin temeli 2022'de atılacakTürkiye'nin ilk nükleer santral projesi Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde (NGS) birinci ünitenin temelinin atılmasının üzerinden 3 yıl geçerken, bu süreçte ikinci ve üçüncü ünitelerin temeli atıldı. Dördüncü ünite için ilk kazmanın ise 2022 başında vurulması planlanıyor.
2.04.2021Ekonomi
Akkuyu Nükleer Güç Santrali Rusya’da yankı uyandırdı
Akkuyu Nükleer Güç Santrali Rusya’da yankı uyandırdıTürkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in de çevirim içi yöntemle katıldığı, Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) üçüncü güç ünitesinin temel atma töreni, Rus basınında geniş yer buldu.
11.03.2021Ekonomi
Akkuyu Nükleer Güç Santrali nerede? Akkuyu Nükleer Güç Santrali  ne zaman bitecek? İşte son durum
Akkuyu Nükleer Güç Santrali nerede? Akkuyu Nükleer Güç Santrali ne zaman bitecek? İşte son durumGelen son dakika haberine göre; Akkuyu Nükleer Güç Santrali üçüncü ünitesinin temel atma töreni canlı bağlantı ile gerçekleştiriliyor. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de katılıyor. Vatandaşlar ise Akkuyu Nükleer Güç Santrali nerede? Akkuyu Nükleer Güç Santrali ne zaman bitecek? sorularına cevap arıyor. İşte Akkuyu Nükleer Güç Santrali son durum...
10.03.2021Gündem
Son dakika haberi: Akkuyu'da tarihi an! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin'den önemli açıklamalar
Son dakika haberi: Akkuyu'da tarihi an! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin'den önemli açıklamalarGelen son dakika haberine göre; Akkuyu Nükleer Güç Santrali üçüncü ünitesinin temel atma töreni canlı bağlantı ile gerçekleştirildi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de katıldı. Erdoğan, 'Nükleer enerjide enerji politikamız açısından özel bir yere sahiptir. Tesisimiz en yoğun dönemde 16 bin, işletme sürecinde 4 bin istihdam sağlayacaktır' dedi. Putin ise, 'Modern yenilikçi yöntemler uygulanıyor. En sıkı güvenlik tedbirleri uygulanıyor. NGS'nin siparişlerinin büyük bölümü Türk firmalar tarafından sağlanıyor' ifadelerine yer verdi.
10.03.2021Siyaset
Akkuyu NGS'de üçüncü ünitenin temeli bugün atılacak
Akkuyu NGS'de üçüncü ünitenin temeli bugün atılacakTürkiye'nin ilk nükleer enerji santrali olacak Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) üçüncü güç ünitesinin temeli bugün atılacak. Santralin ilk ünitesinin 2023'te, diğer 3 ünitenin ise birer yıl arayla 2026 sonuna kadar faaliyete geçirilmesi planlanıyor.
10.03.2021Haberler
Yunan Bakan'dan küstah suçlama! Bölgede tehdit...
Yunan Bakan'dan küstah suçlama! Bölgede tehdit...Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'a, Akkuyu Nükleer Santrali'ni kötüledi. Dendias, Türkiye'yi Akkuyu hakkında bilgi paylaşımı bulunmakta isteksiz olmakla suçladı.
9.03.2021Haberler
Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde 308 kadın çalışıyor
Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde 308 kadın çalışıyorMersin'de, yapım çalışmaları süren Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) projesinde yer alan kadın çalışanlar ile kadın gazeteciler, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sohbetinde bir araya geldi.
8.03.2021Teknoloji
Orta Doğu ve Avrupa'nın en büyük beton dağıtıcı ve ekipmanlarının üretim tesisi Türkiye'de
Orta Doğu ve Avrupa'nın en büyük beton dağıtıcı ve ekipmanlarının üretim tesisi Türkiye'deSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Boom Makina'nın alanında dünyadaki en büyük 5 imalatçıdan biri olduğunu belirterek, "Firma, Orta Doğu ve Avrupa'nın en büyük beton dağıtıcı ve ekipmanları üretim tesisine sahip olarak 75 ülkeye ihracat yapıyor. Yüzde 100 ihracatla çalışan firma, böyle bir makinanın ihtiyaç olduğunu görerek sabit beton dağıtıcı boomları üretmeye başladı." dedi.
6.03.2021Ekonomi
Dünya Enerji Haritaları: Opec Ülkeleri Ve Nükleer Santral Sayıları İle Ülkelerin Sıralaması
Dünya Enerji Haritaları: Opec Ülkeleri Ve Nükleer Santral Sayıları İle Ülkelerin SıralamasıDünya üzerinde şu anda aktif 437 nükleer reaktör 31 ülkede bulunuyor. 68 reaktörün inşaatı 14 ülkede devam ederken 164 reaktörün 2030 yılı sonuna kadar yapılması planlanıyor. Dünya enerji haritası nedir? Opec kurucuları kimlerdir? Nükleer santral sayıları kaçtır? Sorularının cevabını detaylarıyla inceledik.
14.09.2020Haritalar
Akkuyu'da 4'üncü ünite için hazırlıklar başladı
Akkuyu'da 4'üncü ünite için hazırlıklar başladıMersin'de yapımı süren Türkiye'nin ilk nükleer santral inşaatında 4'üncü ünite için hazırlıklar başladı.
2.03.2021Ekonomi
Toz bulutu radyoaktif taşıdı
Toz bulutu radyoaktif taşıdıFransa’ya şubat ayının başlarında Sahra Çölü’nden gelen toz bulutu nedeniyle birçok şehir sarıya boyanmıştı. Fransız bilim adamları, 6 Şubat’ta ülkeye gelen toz bulutunun Jura dağlarında radyoaktif kalıntı bıraktığını açıkladı.
1.03.2021Gündem
Deprem Fukuşima'da tankları yerinden oynattı
Deprem Fukuşima'da tankları yerinden oynattı7.3'lük sarsıntıdan yaklaşık iki hafta sonra açıklama yapan Japonya, 2011'deki depremde patlayan nükleer santralde bu kez radyoaktif suyun etrafındaki tankların yer değiştirdiğini duyurdu. Ancak herhangi bir sızma ve çatlama yaşanmadı.
26.02.2021Dünya
Akkuyu NGS Türkiye’nin elektrik ihtiyacının yüzde 10’unu karşılayacak
Akkuyu NGS Türkiye’nin elektrik ihtiyacının yüzde 10’unu karşılayacakMersin'de inşa edilen ve Türkiye’nin ilk nükleer güç santrali olacak Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) Projesi’nde yürütülen çalışmalara ilişkin açıklama yapan Akkuyu Nükleer A.Ş. Genel Müdür Birinci Yardımcısı ve Yapı İşleri Direktörü Sergey Butckikh, nükleer santralin Türkiye’nin elektrik ihtiyacının yüzde 10’unu karşılayacağını söyledi.
24.02.2021Ekonomi
Son dakika haberi | Felaket gece 23.07’de geldi, 30 saniye sürdü! Nükleer sızıntı...
Son dakika haberi | Felaket gece 23.07’de geldi, 30 saniye sürdü! Nükleer sızıntı...Son dakika haberine göre, Japonya'yı büyüklüğü önce 7,1 olarak açıklanan ve sonra 7,3'e yükseltilen çok şiddetli deprem, gece yarısına dakikalar kala vurdu. Bazı binalar yıkıldı, evler ve ofisler şiddetle sarsıldı. Deprem sonrası yaklaşık 900 bin haneyi etkileyen elektrik ve su kesinti yaşanırken, Joban Otoyolunda toprak kayması meydana geldi. Şiddetli deprem sonrasında nükleer santralde 'sızıntı' paniği yaşandı.
14.02.2021Dünya
Japonya'daki nükler santralde güvenlik açığı bulundu
Japonya'daki nükler santralde güvenlik açığı bulunduBir TEPCO çalışanı Niigata'daki Kaşiwazaki-Kariwa nükleer tesisi içerisinde kimliğini kaybetti. Malzeme dolabından başka bir çalışanın kimliğini aldı, kapılardan geçti ve merkez kontrol odasına giriş yaptı.
12.02.2021Dünya
Akkuyu’da 5 milyar dolarlık yerlileştirme
Akkuyu’da 5 milyar dolarlık yerlileştirmeAkkuyu Nükleer AŞ Genel Müdürü Anastasia Zoteeva, Akkuyu nükleer santral projesinde 5 milyar dolarlık yerlileştirme olacağını belirterek, “Akkuyu NGS faaliyete geçtikten 15 yıl sonra ürettiği elektriği, Türkiye’de piyasa fiyatları üzerinden satacak" dedi.
9.02.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Akkuyunükleer santralJaponyaFukuşimason dakika haberler

Nükleer Santral ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.