Nükleer Silah

Nükleer Silah

Son dakika nükleer silah haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan nükleer silah gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan nükleer silah haber sayfamızda...

Nükleer Silah

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.894 nükleer silah haberi bulunmuştur.
4 milyon asker sahaya inecek! NATO-Rusya savaşını yazdılar: Kuzeyden saldıracaklar
4 milyon asker sahaya inecek! NATO-Rusya savaşını yazdılar: Kuzeyden saldıracaklar İngiliz medyası olası Rusya-NATO savaşını yazdı. Milyonlarca askerin devreye gireceği savaşın konumu ise söz konusu haberde belirtildi.
16.05.2024 Dünya
Deprem bombasını ateşlediler! Mart ayında duyuruldu iki ay sonra vurdu
Deprem bombasını ateşlediler! Mart ayında duyuruldu iki ay sonra vurdu ABD ve Rus basını, Moskova'nın deprem bombası adı verilen FAB-1500 füzelerini kullanmaya başladığını duyurdu. Mart ayında tanıtılan füze iki ay sonra ilk hedefini vurdu, Harkov'daki mahalle tuzla buz oldu.
7.05.2024 Dünya
Putin’den Ukrayna yakınında nükleer tatbikat talimatı
Putin’den Ukrayna yakınında nükleer tatbikat talimatı ABD'nin Ukrayna'ya silah yardımlarına yeniden hız verdiği sırada Rusya nükleer silahlarla gövde gösterisine hazırlanıyor. Putin, orduya Ukrayna yakınlarında nükleer tatbikat düzenlenmesi talimatı verdi.
6.05.2024 Dünya
Avrupa’nın doğusunu Rusya korkusu sardı!
Avrupa’nın doğusunu Rusya korkusu sardı! Rusya’nın Ukrayna’ya karşı başlattığı savaş devam ederken, bölge ülkelerinin Rus tehdidine karşı silahlanma çabası dikkat çekiyor.
23.04.2024 Dünya
İsrail’den İran’a kısıtlı misilleme
İsrail’den İran’a kısıtlı misilleme İsrail’in İran’a yönelik beklenen misilleme saldırısı oldukça ‘kısıtlı’ biçimde gerçekleşti. Nükleer tesislerin de yer aldığı İsfahan bölgesi hedef alınırken, İran’ın yeniden karşılık vermesi beklenmiyor.
20.04.2024 Dünya
İran Dışişleri Bakanı İsrail'i uyardı: Bir sonrakinde yanıtımız en yüksek düzeyde olacak!
İran Dışişleri Bakanı İsrail'i uyardı: Bir sonrakinde yanıtımız en yüksek düzeyde olacak! İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emirabdullahiyan tam da İsrail saldırısının öncesinde CNN International'a konuştu. İsrail'e uyarı yapan İranlı Bakan Emirabdullahiyan, Tahran'ın bir sonraki misillemesinde en yüksek düzeyde uyarı verileceğini söyledi.
19.04.2024 Haberler
Üçlü zirveden Çin'e tepki! 'Saldırgan tutumundan ciddi endişe duyuyoruz'
Üçlü zirveden Çin'e tepki! 'Saldırgan tutumundan ciddi endişe duyuyoruz' ABD Başkanı Joe Biden, Japonya Başbakanı Fumio Kishida ve Filipinler Devlet Başkanı Ferdinand Marcos Jr Beyaz Saray’da üçlü bir zirve gerçekleştirdi. Liderler tarafından yayınlanan ortak bildiride Çin’in Güney Çin Denizi'ndeki tehlikeli ve saldırgan tutumundan ve hukuka aykırı hak iddialarından “ciddi endişe duyulduğu” vurgulandı.
12.04.2024 Dünya
Japonya Başbakanı Kishida ABD Kongresi’nde! 'Bugünün Ukrayna'sı yarının Doğu Asya'sı olabilir'
Japonya Başbakanı Kishida ABD Kongresi’nde! 'Bugünün Ukrayna'sı yarının Doğu Asya'sı olabilir' ABD Kongresi’ne hitaben yaptığı konuşmada Çin tehdidine dikkat çeken Kishida, “Çin'in mevcut tutumu ve askeri eylemleri, yalnızca Japonya'nın barış ve güvenliğine değil, aynı zamanda uluslararası toplumun barış ve istikrarına yönelik eşi benzeri görülmemiş ve en büyük stratejik meydan okumayı teşkil etmektedir” dedi.
12.04.2024 Dünya
Polonya Başbakanı: Savaş gerçek bir tehdit ve Avrupa hazır değil
Polonya Başbakanı: Savaş gerçek bir tehdit ve Avrupa hazır değil Polonya Başbakanı Donald Tusk, Rusya’nın 'savaş öncesi' dönemde olduğunu ve tüm kıtanın akıbeti açısından Ukrayna’nın Rusya’ya yenilmemesi gerektiğini söyledi.
30.03.2024 Dünya
'Kıyamet günü' havalanacak, 4 tane var! Penceresi olmayan 'Uçan Kremlin'
'Kıyamet günü' havalanacak, 4 tane var! Penceresi olmayan 'Uçan Kremlin' Devam eden Rusya-Ukrayna savaşı hem Rusya’nın hem de Ukrayna’yı destekleyen NATO üyesi ülkelerin envanterinde kullandığı ilginç silah sistemlerini ve farklı amaçlarla tasarlanan platformları gündeme getirdi. Bunlar arasında en dikkat çekenler ise 'kıyamet günü' uçakları oluyor.
29.03.2024 Dünya
Putin esti gürledi: F-16'ları nerede tespit edersek edelim imha edeceğiz
Putin esti gürledi: F-16'ları nerede tespit edersek edelim imha edeceğiz Polonya, Çekya ve diğer Baltık ülkelerinin korkutulduğunu savunan Rusya lideri, savaş alanına sürülecek F-16 jetlerini düşüreceklerini ilan ederek NATO'ya rest çekti.
28.03.2024 Dünya
Dünyayı ayağa kaldıran test! Küçücük kuyu açıp deprem yarattılar, zehir denize akıyor
Dünyayı ayağa kaldıran test! Küçücük kuyu açıp deprem yarattılar, zehir denize akıyor Depremler dünyanın her yerinde korkuya ve can kaybına sebep olan doğal yer sarsıntıları olsa da, azımsanamayacak sayıda kişi tarafından beşeri yollarla da meydana getirilebileceği düşünülüyor. ABD’de yapılan ‘Cannikin’ testi de küçücük bir kuyu sayesinde hektarlarca araziyi etkileyen bir depreme neden oldu!
15.03.2024 Yaşam
Putin: Nükleer savaşa hazırız
Putin: Nükleer savaşa hazırız Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus medyasına verdiği röportajda ülkesine yönelik bir saldırı durumunda nükleer silah kullanmaya hazır olduklarını belirtti.
14.03.2024 Dünya
Putin'den şoke eden açıklama: Asker yığacağız
Putin'den şoke eden açıklama: Asker yığacağız Rusya Devlet Başkanı Putin'den son dakika açıklama geldi. Putin yaptığı açıklamada, "Finlandiya sınırına asker yığacağız." dedi.
13.03.2024 Haberler
Dünyada son dakika! Putin'den şoke eden açıklama: Asker yığacağız
Dünyada son dakika! Putin'den şoke eden açıklama: Asker yığacağız Rusya Devlet Başkanı Putin'den son dakika açıklama geldi. Putin yaptığı açıklamada, "Finlandiya sınırına asker yığacağız." dedi.
13.03.2024 Dünya
Eriyen buzullar felaket getirebilir
Eriyen buzullar felaket getirebilir Kuzey Kutbu’nda küresel ısınmanın buzulları eritmeye başlamasıyla, ABD’nin nükleer test yaptığı alandaki “radyoaktif mezar” da ortaya çıktı.
10.03.2024 Dünya
Ay’da nükleer enerji santrali
Ay’da nükleer enerji santrali Süper güçler arasında Ay’ı kapma yarışı tüm hızıyla sürerken, Rusya’nın Çin ile birlikte Ay’da nükleer enerji santrali kuracağını açıklaması taşları yerinden oynattı.
10.03.2024 Dünya
F-35'lere nükleer füze! ABD'den tüyler ürperten karar: B61-12'ler monte edilecek
F-35'lere nükleer füze! ABD'den tüyler ürperten karar: B61-12'ler monte edilecek ABD, F-35A model uçaklarının artık nükleer füze taşıyacağını bildirdi. Skandal karar dünya medyasında ses getirirken nükleer füzenin türü ve gücü de ortaya çıktı.
9.03.2024 Dünya
Lavrov Antalya Diplomasi Forumu'na konuştu: İsrail'e göre Filistinli herkes terörist
Lavrov Antalya Diplomasi Forumu'na konuştu: İsrail'e göre Filistinli herkes terörist Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, "Çok uzun zaman önce Zelenski de 'Bir insan vardır bir de yaratıklar vardır. Ukrayna'da yaşayan insanlar Rus kültürünü benimsiyorsa Rusya'ya gitsinler' demişti. Şimdi aynı şeyleri İsrail'de görüyoruz. Gazze'nin tamamı sivil ama İsrail'e göre 3 yaşından itibaren Filistinli herkes radikal terörist. Şu anda en önemli şey çatışmayı durdurabilmek" dedi.
1.03.2024 Dünya
Putin’den Avrupa’ya ‘nükleer’ gözdağı
Putin’den Avrupa’ya ‘nükleer’ gözdağı Rusya lideri Putin, Ukrayna’ya asker göndermeyi gündeme getiren ülkelere “nükleer” gözdağı verdi. Putin, “Batılı ülkelerdeki hedefleri vurabilecek silahlara sahibiz” dedi.
1.03.2024 Dünya
Texas’ta yangın krizi: Acil durum ilan edildi!
Texas’ta yangın krizi: Acil durum ilan edildi! ABD'nin Texas eyaletinin beş farklı noktasında devam eden yangınlarda şu ana kadar 370 bin dönümlük alan küle dönerken, acil durum ilan edildi. Yanı sıra Smokehouse Creek yangınına müdahale için Greenville şehrinden yola çıkan bir itfaiye ekibi, görüş mesafesinin düştüğü yolda alevlerin arasında kaldı.
28.02.2024 Dünya
Nükleer füze taşıyan uçakla seyahat! Putin yere iner inmez orduya talimat gönderdi
Nükleer füze taşıyan uçakla seyahat! Putin yere iner inmez orduya talimat gönderdi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, nükleer füze taşıyabilen Tu-160M model uçakla seyahat etti. Uçaktan iner inmez açıklamalarda bulunan Rus lider, orduya hemen talimat verdi.
22.02.2024 Dünya
ABD'nin iddialarına Putin'den yanıt! 'Uzaya nükleer silah konuşlandırılmasına karşıyız'
ABD'nin iddialarına Putin'den yanıt! 'Uzaya nükleer silah konuşlandırılmasına karşıyız' Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, “Uzaya nükleer silah konuşlandırılmasına daima kategorik bir şekilde karşıydık ve şimdi de karşıyız” dedi. Vladimir Zelenskiy’in Ukrayna birliklerine geri çekilme emri verdiği yönündeki açıklamasına cevap veren Putin, “Ukrayna birliklerine çekilme emri verdiğinde askerleri zaten kaçıyordu” açıklamasında bulundu.
20.02.2024 Dünya
Rusya uzaya nükleer silah mı gönderecek?
Rusya uzaya nükleer silah mı gönderecek? ABD Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi Başkanı Mike Turner, ABD Başkanı Joe Biden’dan “ciddi bir ulusal güvenlik tehdidi” olarak nitelediği ama detay paylaşmadığı bir konuyla ilgili dosyalardaki gizliliğin kaldırılmasını istedi. Açıklama ülkede büyük dikkat çekerken, ABD basını, dosyaların Rusya’nın uzaya nükleer silah yerleştirme planıyla ilgili olduğunu yazan haberler yaptı.
16.02.2024 Dünya
ABD'den dünyanın konuştuğu 'ulusal güvenlik tehdidi'ne ilişkin yeni açıklama
ABD'den dünyanın konuştuğu 'ulusal güvenlik tehdidi'ne ilişkin yeni açıklama ABD Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Koordinatörü John Kirby, dün gündeme gelen ulusal güvenlik tehdidiyle ilgili açıklama yaparak, Rusya'yı işaret etti.
15.02.2024 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Nükleer Silah ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.