Nükleer Silah

Nükleer Silah

Son dakika nükleer silah haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan nükleer silah gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan nükleer silah haber sayfamızda...

Nükleer Silah

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.883 nükleer silah haberi bulunmuştur.
Üçlü zirveden Çin'e tepki! 'Saldırgan tutumundan ciddi endişe duyuyoruz'
Üçlü zirveden Çin'e tepki! 'Saldırgan tutumundan ciddi endişe duyuyoruz' ABD Başkanı Joe Biden, Japonya Başbakanı Fumio Kishida ve Filipinler Devlet Başkanı Ferdinand Marcos Jr Beyaz Saray’da üçlü bir zirve gerçekleştirdi. Liderler tarafından yayınlanan ortak bildiride Çin’in Güney Çin Denizi'ndeki tehlikeli ve saldırgan tutumundan ve hukuka aykırı hak iddialarından “ciddi endişe duyulduğu” vurgulandı.
12.04.2024 Dünya
Japonya Başbakanı Kishida ABD Kongresi’nde! 'Bugünün Ukrayna'sı yarının Doğu Asya'sı olabilir'
Japonya Başbakanı Kishida ABD Kongresi’nde! 'Bugünün Ukrayna'sı yarının Doğu Asya'sı olabilir' ABD Kongresi’ne hitaben yaptığı konuşmada Çin tehdidine dikkat çeken Kishida, “Çin'in mevcut tutumu ve askeri eylemleri, yalnızca Japonya'nın barış ve güvenliğine değil, aynı zamanda uluslararası toplumun barış ve istikrarına yönelik eşi benzeri görülmemiş ve en büyük stratejik meydan okumayı teşkil etmektedir” dedi.
12.04.2024 Dünya
Polonya Başbakanı: Savaş gerçek bir tehdit ve Avrupa hazır değil
Polonya Başbakanı: Savaş gerçek bir tehdit ve Avrupa hazır değil Polonya Başbakanı Donald Tusk, Rusya’nın 'savaş öncesi' dönemde olduğunu ve tüm kıtanın akıbeti açısından Ukrayna’nın Rusya’ya yenilmemesi gerektiğini söyledi.
30.03.2024 Dünya
'Kıyamet günü' havalanacak, 4 tane var! Penceresi olmayan 'Uçan Kremlin'
'Kıyamet günü' havalanacak, 4 tane var! Penceresi olmayan 'Uçan Kremlin' Devam eden Rusya-Ukrayna savaşı hem Rusya’nın hem de Ukrayna’yı destekleyen NATO üyesi ülkelerin envanterinde kullandığı ilginç silah sistemlerini ve farklı amaçlarla tasarlanan platformları gündeme getirdi. Bunlar arasında en dikkat çekenler ise 'kıyamet günü' uçakları oluyor.
29.03.2024 Dünya
Putin esti gürledi: F-16'ları nerede tespit edersek edelim imha edeceğiz
Putin esti gürledi: F-16'ları nerede tespit edersek edelim imha edeceğiz Polonya, Çekya ve diğer Baltık ülkelerinin korkutulduğunu savunan Rusya lideri, savaş alanına sürülecek F-16 jetlerini düşüreceklerini ilan ederek NATO'ya rest çekti.
28.03.2024 Dünya
Dünyayı ayağa kaldıran test! Küçücük kuyu açıp deprem yarattılar, zehir denize akıyor
Dünyayı ayağa kaldıran test! Küçücük kuyu açıp deprem yarattılar, zehir denize akıyor Depremler dünyanın her yerinde korkuya ve can kaybına sebep olan doğal yer sarsıntıları olsa da, azımsanamayacak sayıda kişi tarafından beşeri yollarla da meydana getirilebileceği düşünülüyor. ABD’de yapılan ‘Cannikin’ testi de küçücük bir kuyu sayesinde hektarlarca araziyi etkileyen bir depreme neden oldu!
15.03.2024 Yaşam
Putin: Nükleer savaşa hazırız
Putin: Nükleer savaşa hazırız Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus medyasına verdiği röportajda ülkesine yönelik bir saldırı durumunda nükleer silah kullanmaya hazır olduklarını belirtti.
14.03.2024 Dünya
Putin'den şoke eden açıklama: Asker yığacağız
Putin'den şoke eden açıklama: Asker yığacağız Rusya Devlet Başkanı Putin'den son dakika açıklama geldi. Putin yaptığı açıklamada, "Finlandiya sınırına asker yığacağız." dedi.
13.03.2024 Haberler
Dünyada son dakika! Putin'den şoke eden açıklama: Asker yığacağız
Dünyada son dakika! Putin'den şoke eden açıklama: Asker yığacağız Rusya Devlet Başkanı Putin'den son dakika açıklama geldi. Putin yaptığı açıklamada, "Finlandiya sınırına asker yığacağız." dedi.
13.03.2024 Dünya
Eriyen buzullar felaket getirebilir
Eriyen buzullar felaket getirebilir Kuzey Kutbu’nda küresel ısınmanın buzulları eritmeye başlamasıyla, ABD’nin nükleer test yaptığı alandaki “radyoaktif mezar” da ortaya çıktı.
10.03.2024 Dünya
Ay’da nükleer enerji santrali
Ay’da nükleer enerji santrali Süper güçler arasında Ay’ı kapma yarışı tüm hızıyla sürerken, Rusya’nın Çin ile birlikte Ay’da nükleer enerji santrali kuracağını açıklaması taşları yerinden oynattı.
10.03.2024 Dünya
F-35'lere nükleer füze! ABD'den tüyler ürperten karar: B61-12'ler monte edilecek
F-35'lere nükleer füze! ABD'den tüyler ürperten karar: B61-12'ler monte edilecek ABD, F-35A model uçaklarının artık nükleer füze taşıyacağını bildirdi. Skandal karar dünya medyasında ses getirirken nükleer füzenin türü ve gücü de ortaya çıktı.
9.03.2024 Dünya
Lavrov Antalya Diplomasi Forumu'na konuştu: İsrail'e göre Filistinli herkes terörist
Lavrov Antalya Diplomasi Forumu'na konuştu: İsrail'e göre Filistinli herkes terörist Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, "Çok uzun zaman önce Zelenski de 'Bir insan vardır bir de yaratıklar vardır. Ukrayna'da yaşayan insanlar Rus kültürünü benimsiyorsa Rusya'ya gitsinler' demişti. Şimdi aynı şeyleri İsrail'de görüyoruz. Gazze'nin tamamı sivil ama İsrail'e göre 3 yaşından itibaren Filistinli herkes radikal terörist. Şu anda en önemli şey çatışmayı durdurabilmek" dedi.
1.03.2024 Dünya
Putin’den Avrupa’ya ‘nükleer’ gözdağı
Putin’den Avrupa’ya ‘nükleer’ gözdağı Rusya lideri Putin, Ukrayna’ya asker göndermeyi gündeme getiren ülkelere “nükleer” gözdağı verdi. Putin, “Batılı ülkelerdeki hedefleri vurabilecek silahlara sahibiz” dedi.
1.03.2024 Dünya
Texas’ta yangın krizi: Acil durum ilan edildi!
Texas’ta yangın krizi: Acil durum ilan edildi! ABD'nin Texas eyaletinin beş farklı noktasında devam eden yangınlarda şu ana kadar 370 bin dönümlük alan küle dönerken, acil durum ilan edildi. Yanı sıra Smokehouse Creek yangınına müdahale için Greenville şehrinden yola çıkan bir itfaiye ekibi, görüş mesafesinin düştüğü yolda alevlerin arasında kaldı.
28.02.2024 Dünya
Nükleer füze taşıyan uçakla seyahat! Putin yere iner inmez orduya talimat gönderdi
Nükleer füze taşıyan uçakla seyahat! Putin yere iner inmez orduya talimat gönderdi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, nükleer füze taşıyabilen Tu-160M model uçakla seyahat etti. Uçaktan iner inmez açıklamalarda bulunan Rus lider, orduya hemen talimat verdi.
22.02.2024 Dünya
ABD'nin iddialarına Putin'den yanıt! 'Uzaya nükleer silah konuşlandırılmasına karşıyız'
ABD'nin iddialarına Putin'den yanıt! 'Uzaya nükleer silah konuşlandırılmasına karşıyız' Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, “Uzaya nükleer silah konuşlandırılmasına daima kategorik bir şekilde karşıydık ve şimdi de karşıyız” dedi. Vladimir Zelenskiy’in Ukrayna birliklerine geri çekilme emri verdiği yönündeki açıklamasına cevap veren Putin, “Ukrayna birliklerine çekilme emri verdiğinde askerleri zaten kaçıyordu” açıklamasında bulundu.
20.02.2024 Dünya
Rusya uzaya nükleer silah mı gönderecek?
Rusya uzaya nükleer silah mı gönderecek? ABD Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi Başkanı Mike Turner, ABD Başkanı Joe Biden’dan “ciddi bir ulusal güvenlik tehdidi” olarak nitelediği ama detay paylaşmadığı bir konuyla ilgili dosyalardaki gizliliğin kaldırılmasını istedi. Açıklama ülkede büyük dikkat çekerken, ABD basını, dosyaların Rusya’nın uzaya nükleer silah yerleştirme planıyla ilgili olduğunu yazan haberler yaptı.
16.02.2024 Dünya
ABD'den dünyanın konuştuğu 'ulusal güvenlik tehdidi'ne ilişkin yeni açıklama
ABD'den dünyanın konuştuğu 'ulusal güvenlik tehdidi'ne ilişkin yeni açıklama ABD Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Koordinatörü John Kirby, dün gündeme gelen ulusal güvenlik tehdidiyle ilgili açıklama yaparak, Rusya'yı işaret etti.
15.02.2024 Dünya
Putin'in akılalmaz uzay planı! ABD istihbaratı doğruladı: Ulusal tehdit
Putin'in akılalmaz uzay planı! ABD istihbaratı doğruladı: Ulusal tehdit ABD basınının dünyaya duyurduğu son habere göre Ruslar uzaya yasak olmasına rağmen nükleer füze yerleştiriyor. Washington'daki yetkililer bu teknolojiye karşı henüz bir savunma sistemleri olmadığını belirtirken Rusların bu füzelerle neler yapabileceklerinden bahsetti.
15.02.2024 Dünya
Savunma harcamaları artarken dünya tehlikeli bir on yılla karşı karşıya
Savunma harcamaları artarken dünya tehlikeli bir on yılla karşı karşıya Rusya'nın Ukrayna'yı işgali, İsrail Hamas savaşı ve Çin'in Güney Çin Denizi'nde giderek daha fazla hak iddiasını sürdürmesi dünyayı tehlikeli bir gelecekle karşı karşıya bırakıyor.
14.02.2024 Dünya
Finlandiya’nın yeni cumhurbaşkanı belli oldu
Finlandiya’nın yeni cumhurbaşkanı belli oldu Finlandiya’da cumhurbaşkanlığı seçimleri için yapılan ikinci turda resmi olmayan sonuçlara göre oyların yüzde 51,6’sını alan eski Başbakan Alexander Stubb, ülkenin yeni cumhurbaşkanı oldu.
11.02.2024 Dünya
Katar'dan esir takasıyla ilgili açıklama! 'Olumlu olduğunu söyleyebiliriz'
Katar'dan esir takasıyla ilgili açıklama! 'Olumlu olduğunu söyleyebiliriz' Katar Başbakanı Şeyh Muhammed bin Abdulrahman Al Thani, Hamas’ın İsrail ile yeni esir takası anlaşmasına dair sunulan teklife yanıt verdiğini belirterek, “Hamas'ın teklif hakkında bazı yorumları oldu ancak genel olarak olumlu olduğunu söyleyebiliriz” açıklamasında bulundu.
6.02.2024 Dünya
Mahkeme Donald Trump ile ilgili kararını verdi! Dava açılabilecek
Mahkeme Donald Trump ile ilgili kararını verdi! Dava açılabilecek ABD Federal Temyiz Mahkemesi, eski Başkan Donald Trump'ın dokunulmazlığa sahip olmadığına ve 2020 seçimlerini bozmaya yönelik komplo kurma suçlamasıyla hakkında dava açılabileceğine hükmetti.
6.02.2024 Dünya
Savaşların uzaya da taşınacağı konuşulurken gündemdeki soru! Ay’ın sahibi kim?
Savaşların uzaya da taşınacağı konuşulurken gündemdeki soru! Ay’ın sahibi kim? 1967 tarihli Dış Uzay Anlaşması’na göre, Ay ve diğer gök cisimleri hiç kimseye ait değil! Ama Dünya’da hâkimiyet savaşlarını sürdüren ‘dev’lerin, Ay’ı sahiplenme yarışını engelleyecek bir güç de yok!
29.01.2024 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Nükleer Silah ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.