Nükleer Silah

Nükleer Silah

Son dakika nükleer silah haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan nükleer silah gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan nükleer silah haber sayfamızda...

Nükleer Silah

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.106 nükleer silah haberi bulunmuştur.
Tekirdağ’da dünyanın en tehlikeli ve pahalı maddesi kaliforniyum ele geçirildi
Tekirdağ’da dünyanın en tehlikeli ve pahalı maddesi kaliforniyum ele geçirildiTekirdağ’da jandarmanın düzenlediği operasyonda tarihi Tevrat, çeşitli objelerle birlikte dünyanın en pahalı maddelerinden biri olan ve altın aramada da kullanılan kaliforniyum olduğu değerlendirilen kimyasal madde ele geçirildi. Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı.
30.11.2021Haberler
Tekirdağ’da dünyanın en tehlikeli ve pahalı maddesi kaliforniyum ele geçirildi
Tekirdağ’da dünyanın en tehlikeli ve pahalı maddesi kaliforniyum ele geçirildiTekirdağ’da jandarmanın düzenlediği operasyonda tarihi Tevrat, çeşitli objelerle birlikte dünyanın en pahalı maddelerinden biri olan ve altın aramada da kullanılan kaliforniyum olduğu değerlendirilen kimyasal madde ele geçirildi. Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı.
30.11.2021Gündem
NATO'dan Rusya açıklaması: Caydırıcılığımızı güçlü tutuyoruz
NATO'dan Rusya açıklaması: Caydırıcılığımızı güçlü tutuyoruzNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO Dışişleri Bakanlarının önümüzdeki hafta Letonya'da yapacağı toplantının gündemine ilişkin yaptığı açıklamada, “NATO'nun Rusya'ya yaklaşımı değişmedi. Diyaloğa açık kalırken savunmamızı ve caydırıcılığımızı güçlü tutuyoruz” dedi.
26.11.2021Dünya
ABD’de Çin korkusu: Nükleer tahminleri aştılar
ABD’de Çin korkusu: Nükleer tahminleri aştılarPentagon’un son raporu, Çin’in nükleer gücü konusunda tehlikeye dikkat çekerken, ülkenin 2030’a kadar 1000 nükleer başlığa ulaşabileceğine vurgu yapıldı.
5.11.2021Dünya
Çin'in 'şaşırtıcı' derecede hızlı askeri atılımı ABD'yi alarma geçirdi
Çin'in 'şaşırtıcı' derecede hızlı askeri atılımı ABD'yi alarma geçirdiABD Savunma Bakanlığı yetkilileri, aylardır süren gerilimin ardından şimdi Pekin'in hızlı askeri genişlemesi ve Tayvan'a yönelik tehditleri de dahil birden fazla cephede Çin'le sorun yaşayacaklarını öngördüklerini söylüyor.
2.11.2021Dünya
G20'den sonra Biden'dan açıklama: İran’ı engellemenin en iyi yolu diplomasi
G20'den sonra Biden'dan açıklama: İran’ı engellemenin en iyi yolu diplomasiSon dakika haberine göre; ABD Başkanı Joe Biden; İngiltere, Almanya ve Fransa liderleri ile İran nükleer program üzerine yaptıkları dörtlü toplantıda, İran’ı "nükleer silah elde etme konusunda engellemenin en iyi yolunun diplomasi olduğu" konusunda mutabık kaldıklarını söyledi.
31.10.2021Dünya
ABD’nin esrarengiz tesisi: 52. Bölge!
ABD’nin esrarengiz tesisi: 52. Bölge!ABD’nin uzaylılara yönelik araştırmalar yaptığı iddia edilen “51. Bölge” dünya çapında üne sahip olsa da, ülkenin Nevada eyaletinde bulunan ve “52. Bölge” olarak bilinen bir diğer gizli üste dikkat çekici askeri deneylerin gerçekleştirildiği belirtiliyor
17.10.2021Dünya
Son dakika: ABD ve İsrail'den İran'a tehdit: Seçenekler masada
Son dakika: ABD ve İsrail'den İran'a tehdit: Seçenekler masadaSon dakika haberine göre; ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, İran ile nükleer konusunda devam eden müzakerelerde sürenin kısaldığını, diplomasinin başarısız olması durumunda diğer seçeneklerin masada olacağını söyledi.
13.10.2021Dünya
Eski Mossad Başkanı'ndan İran açıklaması
Eski Mossad Başkanı'ndan İran açıklamasıİsrail'in dış istihbarat servisi Mossad'ın eski başkanı Yossi Cohen, Tel Aviv hükümetinin iddiasının aksine İran'ın nükleer silah elde etmeye yakın olmadığını belirtti.
12.10.2021Dünya
Kuzey Kore lideri Kim: Yenilmez bir askeri güç kuracağız
Kuzey Kore lideri Kim: Yenilmez bir askeri güç kuracağızKuzey Kore lideri Kim Jong-un, ABD'nin tehditlerine karşı "yenilmez bir askeri güç" kuracağını söyledi. Kuzey Kore resmi haber ajansına göre Kim Jong-un, silah geliştirme programının da meşru-müdafaa için olduğunu ve savaş başlatma amacı gütmediğini ifade etti.
12.10.2021Dünya
Merkel'den İran nükleer anlaşması açıklaması
Merkel'den İran nükleer anlaşması açıklamasıAlmanya Başbakanı Angela Merkel, gelecek haftaların İran ile nükleer anlaşmanın geleceği için belirleyici olduğunu belirtti.
10.10.2021Dünya
Pakistan'ın nükleer silah programını başlatan Han, 85 yaşında öldü
Pakistan'ın nükleer silah programını başlatan Han, 85 yaşında öldüPakistan’ın nükleer silah programını başlatan Dr. Abdul Kadir Han, 85 yaşında hayatını kaybetti.
10.10.2021Dünya
ABD 3 bin 750 nükleer silah başlığı olduğunu açıkladı
ABD 3 bin 750 nükleer silah başlığı olduğunu açıkladıABD yönetimi nükleer silah stokunda 3 bin 750 nükleer savaş başlığı bulunduğunu duyurdu. Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın 2018’den beri açıklamayı reddettiği ülkenin nükleer stoku, Joe Biden yönetimi tarafından dünyaya açıklandı.
6.10.2021Dünya
İsrail'den İran'a gözdağı: Yok etme operasyonları sürecek
İsrail'den İran'a gözdağı: Yok etme operasyonları sürecekİsrail Genelkurmay Başkanı Aviv Kochavi, İran tehdidini "tüm cephelerde ve her zaman" ortadan kaldırmaya yönelik operasyonlara devam edeceklerini belirtti. Kochavi, 'İran'ın kapasitesini yok etme operasyonları her alanda ve her zaman sürecek.' dedi.
5.10.2021Dünya
Kuzey Kore yeni tip hipersonik füze denemesi gerçekleştirdiğini duyurdu
Kuzey Kore yeni tip hipersonik füze denemesi gerçekleştirdiğini duyurduKuzey Kore, Salı günü Hwasong-8 adı verilen yeni bir hipersonik füze denemesini başarıyla gerçekleştirdiğini duyurdu.
29.09.2021Dünya
İsrail, İran'ın nükleer programının "kritik seviyeye" ulaştığını iddia etti
İsrail, İran'ın nükleer programının "kritik seviyeye" ulaştığını iddia ettiİsrail Başbakanı Naftali Bennett, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, İran'ın nükleer programının "kritik seviyede" olduğunu iddia ederek, Tahran'ın nükleer silaha sahip olmasına izin vermeyeceklerini söyledi.
27.09.2021Dünya
NATO, Çin'den nükleer silahlar konusunda şeffaflık istiyor
NATO, Çin'den nükleer silahlar konusunda şeffaflık istiyorNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Çin Dışişleri Bakanı Vang Yi ile görüşerek, NATO'nun Çin'i hasım olarak görmediğini ancak nükleer silahlar gibi konularda bu ülkenin uluslararası taahhütlerine uyması ve şeffaflık sağlaması gerektiğini söyledi.
27.09.2021Dünya
Çin medyası ABD, İngiltere ve Avustralya'ya ateş püskürüyor
Çin medyası ABD, İngiltere ve Avustralya'ya ateş püskürüyorÇin basını, AUKUS adlı yeni güvenlik iş birliği kapsamında ABD, İngiltere ve Avusturalya arasındaki nükleer enerjili denizaltı projesine tepki gösterdi.
23.09.2021Dünya
Suudi Arabistan Kralı Selman'dan BM'de İran'a flaş mesaj
Suudi Arabistan Kralı Selman'dan BM'de İran'a flaş mesajSuudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, ülkesinin, İran ile güven inşa etmek için yapılan ilk görüşmelerin somut sonuçlar vermesini umduğunu açıkladı.
22.09.2021Dünya
Son dakika haberler: Biden konuşurken salonda dikkat çeken görüntü!
Son dakika haberler: Biden konuşurken salonda dikkat çeken görüntü!Son dakika haberine göre, ABD Başkanı Joe Biden, BM Genel Kurulu'nda önemli açıklamalarda bulundu. Biden konuşurken İsrail heyetine ayrılan koltuklar boş kalması dikkat çekti.
21.09.2021Dünya
Japonya'dan 'tehditkar faaliyetlere' karşı askeri tatbikat
Japonya'dan 'tehditkar faaliyetlere' karşı askeri tatbikatEmekli Japon Koramiral Koda Yoji, ülkesinin başlattığı geniş çaplı askeri tatbikatları, komşuları Kuzey Kore ve Çin'in olası tehditlerine yönelik "Japonya savunmasında tam komuta koordinasyonunu test etme fırsatı" olarak değerlendirdi.
18.09.2021Dünya
Son dakika... Dünya devleri arasında 'nükleer' kavga! Fransa 'sırtından vurulduğunu' açıkladı
Son dakika... Dünya devleri arasında 'nükleer' kavga! Fransa 'sırtından vurulduğunu' açıkladıSon dakika haberlere göre, Avustralya'nın Fransa'yla yaptığı nükleer denizaltı anlaşmasını iptal etmesiyle yer yerinden oynadı. ABD ve İngiltere ile anlaştığını açıklayan ülkeye, Paris'ten çok sert tepki geldi. Fransız yetkililer sorunun artık Avrupa'nın sorunu haline geldiğini belirtti.
16.09.2021Dünya
Avustralya, nükleer enerjili denizaltılar inşa edecek
Avustralya, nükleer enerjili denizaltılar inşa edecekAvustralya Başbakanı Scott Morrison, İngiltere ve ABD ile vardıkları AUKUS adlı yeni güvenlik anlaşması uyarınca nükleer enerjili denizaltı inşa etmelerinin, nükleer silah peşinde oldukları anlamına gelmeyeceğini söyledi.
16.09.2021Dünya
İsrail, İran'la yapılacak nükleer anlaşmayı kabul edebilir
İsrail, İran'la yapılacak nükleer anlaşmayı kabul edebilirİsrail Savunma Bakanı Benny Gantz, İran ile yapılacak yeni bir nükleer anlaşmayı kabul edebileceklerini ancak görüşmelerin başarısız olması halinde Tahran'a ağır ekonomik yaptırımlar içeren yeni bir planı da görmek istediklerini belirtti.
15.09.2021Dünya
ABD basını yazdı! Trump'la ilgili bomba Çin iddiası
ABD basını yazdı! Trump'la ilgili bomba Çin iddiasıABD Genelkurmay Başkanı Mark Milley'in, Donald Trump'ın başkanlık koltuğunu bırakmamak için görevinin son haftalarında Çin'e savaş açabileceği endişesi konusunda iki kez Çin Genelkurmay Başkanı Li Zuocheng'e teminat verdiği iddia edildi.
14.09.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Nükleer Silah ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.