Nükleer Silah

Nükleer Silah

Son dakika nükleer silah haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan nükleer silah gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan nükleer silah haber sayfamızda...

Nükleer Silah

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.000 nukleer silah haberi bulunmuştur.
Son dakika... Yüzde 60'a geldi! İsrail kriz konseyi acil toplanıyor
Son dakika... Yüzde 60'a geldi! İsrail kriz konseyi acil toplanıyorİran'ın yüzde 60 oranında uranyum zenginleştirmeyi tamamladığını açıklaması deprem etkisi yarattı. Avrupa Birliği, Tahran yönetiminin nükleer silah üretimine bir adım daha yaklaşmasını 'kaygıyla karşıladıklarını' duyurdu. Gelen son dakika haberine göre ise, İsrail acil toplanıyor.
16.04.2021Dünya
Suudi Arabistan'dan İran'a tepki!
Suudi Arabistan'dan İran'a tepki!Suudi Arabistan, İran'ın uranyum zenginleştirme oranını yüzde 60'a çıkarmasının barışçıl bir program olarak değerlendirilemeyeceğini açıkladı.
14.04.2021Dünya
Son dakika... ABD ve İsrail'den "İran nükleer silah sahibi olmamalı" mesajı!
Son dakika... ABD ve İsrail'den "İran nükleer silah sahibi olmamalı" mesajı!ABD ve İsrailli yetkililer arasında gerçekleşen toplantıda, ABD yönetiminin, İsrail'in güvenliği ve "İran'ın asla nükleer silah sahibi olmaması için" çalışacağı vurgulandı.
13.04.2021Dünya
Netanyahu İran'ın nükleer silah elde etmesine asla izin vermeyeceklerini söyledi
Netanyahu İran'ın nükleer silah elde etmesine asla izin vermeyeceklerini söylediİsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ülkesinin İran'a karşı kendisini korumaya devam edeceğini ve Tahran yönetiminin nükleer silaha sahip olmasına müsaade etmeyeceklerini ifade etti.
12.04.2021Dünya
Kuzey Kore'nin öfkesinden BMGK da nasibini aldı
Kuzey Kore'nin öfkesinden BMGK da nasibini aldıKuzey Kore, Birleşmiş Milletlerin (BM) füze denemelerine yönelik bu hafta düzenlemesi beklenen toplantının çifte standart olduğunu savundu.
29.03.2021Dünya
Kuzey Kore Biden'a ateş püskürdü
Kuzey Kore Biden'a ateş püskürdüPyongyang füze testlerinin ardından Washington'dan gelen eleştiriler için 'provokasyon' tanımı yaptı, ABD'ye savaş tehdidi savurdu.
27.03.2021Dünya
AB ve ABD'den Doğu Akdeniz için flaş hamle!
AB ve ABD'den Doğu Akdeniz için flaş hamle!Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Türkiye ile iş birliğindeki çıkarları temelinde ABD ile AB'nin Doğu Akdeniz'de gerginliğin kalıcı şekilde düşürülmesi için birlikte çalışacağını söyledi.
24.03.2021Dünya
Kuzey Kore harekete geçti! Biden döneminde ilk
Kuzey Kore harekete geçti! Biden döneminde ilkBeyaz Saray, Kuzey Kore'nin geçen hafta sonu, kısa menzilli füze testleri gerçekleştirdiğini duyurdu.
24.03.2021Dünya
Anka filminin çekimleri başladı
Anka filminin çekimleri başladıKaçırılan kardeşlerini kurtarmak için her yolu deneyen Akif ve Araz'ın, Ermeni çeteleri tarafından kaçırılan Rus bilim adamı Mihael Mark'ı kurtarma operasyonunu üstlenmek zorunda kalmalarını konu alan “Anka” filminin çekimlerine Kula ve Uşak'ta başlandı.
20.03.2021Kültür Sanat
BM'den İngiltere'nin nükleer silah stokunu artırmasına eleştiri
BM'den İngiltere'nin nükleer silah stokunu artırmasına eleştiriBirleşmiş Milletler (BM), İngiltere'nin nükleer silah stokunu artırdığı yönündeki duyurusunu, bu konudaki "taahhütlere uymadığı" gerekçesiyle eleştirdi.
18.03.2021Dünya
Güvenlik uzmanı: Alaska görüşmesi ABD-Çin ilişkileri için fırsat olabilir
Güvenlik uzmanı: Alaska görüşmesi ABD-Çin ilişkileri için fırsat olabilirÇinli güvenlik uzmanı Jingdon Yuan, Washington ile Pekin yönetimi arasında bugün ABD'nin Alaska eyaletinde yapılacak toplantının, iki tarafın da karşılıklı büyümesi ve aralarındaki ilişkinin tazelenmesi için alt satırlarını, beklentilerini ve önerilerini sunmalarını sağlayacak ilk fırsat olacağı değerlendirmesinde bulundu.
18.03.2021Dünya
Biden yönetiminin Kuzey Kore'ye ulaşma girişimine yanıt verilmediği iddia edildi
Biden yönetiminin Kuzey Kore'ye ulaşma girişimine yanıt verilmediği iddia edildiABD Başkanı Joe Biden yönetiminin, geçen ay Kuzey Kore ile temas kurmaya çalıştığı ancak Pyongyang'ın henüz bu temas girişimine yanıt vermediği iddia edildi.
14.03.2021Dünya
ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan'dan dış politika değerlendirmesi
ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan'dan dış politika değerlendirmesiABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, İran ile Avrupalılar ve diğer ülkeler üzerinden iletişim sağladıklarını belirterek, İran'ın bu iletişimi nasıl ilerletmek istediğini duymak istediklerini ve bunun için beklediklerini açıkladı.
12.03.2021Dünya
Son dakika... Emri verdi! Çin Devlet Başkanı orduya seslendi, ABD'den 'savunma sistemi' hamlesi...
Son dakika... Emri verdi! Çin Devlet Başkanı orduya seslendi, ABD'den 'savunma sistemi' hamlesi...Asya-Pasifik bölgesinde korkulan oluyor. Çin Halk Cumhuriyet Başkanı Xi Jinping, Çin ordusuna "hazır olmaları" emrini verdi. Geçtiğimiz günlerde ABD'yi "çizgiyi aşmaması" konusunda uyaran Çin'de, Halk Kurtuluş Ordusu'nun güvenlik risklerini nasıl ele alması gerektiği tartışıldı. Pekin yönetimi savaş seçeneklerini masaya yatırdı. Gelen son dakika haberine göre, ABD'de Oramiral Davidson, Çin'in bir sonrakini hedefini işaret ederek "hava savunma sistemleri kurmalıyız" dedi.
10.03.2021Dünya
Son dakika: Geri adım atmıyor! Pekin yönetiminin duyurusu şok etkisi yarattı...
Son dakika: Geri adım atmıyor! Pekin yönetiminin duyurusu şok etkisi yarattı...Uzun süredir dünyanın hem merakla hem korkuyla takip ettiği Çin ordusunu salgın da yavaşlatamıyor. Tüm dünya ekonomik krizle boğuşurken, Çin'in silahlı kuvvetlere ilişkin açıklaması, tüm dünyada şok etkisi yarattı. Son birkaç ayda Hindistan ve özellikle ABD ile birkaç kez büyük bir savaşın eşiğinden dönen Çin, geri adım atmıyor. Pekin yönetiminin yaptığı son duyuru karşısında Washington'ın izleyeceği yol haritası da merak konusu.
5.03.2021Dünya
Uydudan göründü, Kuzey Kore plütonyum üretiyor olabilir
Uydudan göründü, Kuzey Kore plütonyum üretiyor olabilirKuzey Kore'nin nükleer silah yapımı için plütonyum üretiyor olabileceği iddia edildi.
4.03.2021Dünya
Son dakika: Dünyanın en çok korktuğu yer! Amerikalılar açıkladı
Son dakika: Dünyanın en çok korktuğu yer! Amerikalılar açıkladıDünya diken üstünde. Amerika Birleşik Devletleri'nden Kuzey Kore ile ilgili çok çarpıcı bir iddia dile getirildi. Amerikalı uzmanlar, Kuzey Kore’nin Kusong kenti yakınlarında yeni nükleer tesis inşa ettiğini iddia etti. Pyongyang yönetimi tarafından inşa edildiği iddia edilen yeni nükleer tesisler uydudan görüntülendi.
3.03.2021Dünya
Filipinler Devlet Başkanı, nükleer silahların ülkesinde konuşlandırılmasını istemiyor
Filipinler Devlet Başkanı, nükleer silahların ülkesinde konuşlandırılmasını istemiyorFilipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, ülkesine nükleer silah getirilmesi halinde ABD ile yapılan Ziyaretçi Kuvvetler Anlaşması'nı (VFA) tek taraflı iptal edeceğini bildirdi.
28.02.2021Dünya
Son dakika... Gizemli madde! ABD basını "sonuçları olacak" dedi
Son dakika... Gizemli madde! ABD basını "sonuçları olacak" dediABD'li basın kuruluşu CNN, son dönemde Washington'la Tahran arasında giderek gerilen ve karşılıklı saldırılarla daha da keskinleşen ilişkileri yazdı. İran'ın nükleer silah üretmek için uranyum zenginleştirme tehditlerine ve ABD'nin bunlara nasıl yanıt vereceğine ilişkin analize göre, bölgede hava giderek ısınacak. Analizde ayrıca, İran'ın uranyum zenginleştirme çabalarında "beklenmedik bir madde" kullandığının belirtilmesi, tüm dünyada kaygıya sebep oldu.
26.02.2021Dünya
Biden, Kaşıkçı raporunun ardından adım atmaya hazırlanacak
Biden, Kaşıkçı raporunun ardından adım atmaya hazırlanacakABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, Cemal Kaşıkçı raporunun açıklanmasından sonra sorumlulara karşı gereken adımları atmaya hazır olacaklarını söyledi.
25.02.2021Dünya
Son dakika: Pentagon harekete geçti! İnceleme başlatıldı
Son dakika: Pentagon harekete geçti! İnceleme başlatıldıGelen son dakika haberine göre; ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), 2022 mali yılı savunma bütçesi hazırlarken, eski yönetim döneminde fon sağlanan veya mevcut fonları artırılan gemi inşa ve düşük tesirli nükleer füze geliştirme programları ile Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) bütçesi ve Pasifik Caydırıcılık İnisiyatifi Fonu dahil birkaç konuda inceleme başlattı.
24.02.2021Dünya
İran’da uzlaşı tartışması
İran’da uzlaşı tartışması İran Meclisi milletvekilleri, Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani hükümeti ile Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) arasında varılan uzlaşının yasalara aykırı olduğunu savundu.
23.02.2021Dünya
İran lideri Hamaney, uranyumu yüzde 60 zenginleştireceklerini kaydetti
İran lideri Hamaney, uranyumu yüzde 60 zenginleştireceklerini kaydettiİran lideri Ali Hamaney, nükleer programdan geri adım atmayacaklarını ve uranyumu da yüzde 60 zenginleştirecek kadar ileri gideceklerini belirtti.
22.02.2021Dünya
Ruhani'den İstihbarat Bakanı Alevi'ye 'nükleer silah' uyarısı!
Ruhani'den İstihbarat Bakanı Alevi'ye 'nükleer silah' uyarısı!İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin, ülkesinin nükleer silah elde edebileceği yönünde açıklama yapan İstihbarat Bakanı Mahmud Alevi'yi uyardığı belirtildi.
17.02.2021Dünya
Son dakika... Alarma geçti! Bölgede tansiyon tavan yaptı...
Son dakika... Alarma geçti! Bölgede tansiyon tavan yaptı...Son dönemde ABD ile savaşın kıyısına gelen ve bölgede tansiyonu yükseltmekten çekinmeyen Çin, şimdi de Japonya ile burun buruna geldi. Bir anda tartışmalı sularda beliren Çin gemilerini karşısında gören Japonya alarm durumuna geçti. Çin'in bu hareketi "ateş açma" yasasının hemen ardından gerçekleştirmesi ise bölgede suların bir süre durulmayacağını gösteriyor.
16.02.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

abdirannükleer silahson dakika haberlernükleer

Nükleer Silah ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.