Nükleer Silah

Nükleer Silah

Son dakika nükleer silah haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan nükleer silah gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan nükleer silah haber sayfamızda...

Nükleer Silah

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.974 nukleer silah haberi bulunmuştur.
Son dakika... Gizemli madde! ABD basını "sonuçları olacak" dedi
Son dakika... Gizemli madde! ABD basını "sonuçları olacak" dedi ABD'li basın kuruluşu CNN, son dönemde Washington'la Tahran arasında giderek gerilen ve karşılıklı saldırılarla daha da keskinleşen ilişkileri yazdı. İran'ın nükleer silah üretmek için uranyum zenginleştirme tehditlerine ve ABD'nin bunlara nasıl yanıt vereceğine ilişkin analize göre, bölgede hava giderek ısınacak. Analizde ayrıca, İran'ın uranyum zenginleştirme çabalarında "beklenmedik bir madde" kullandığının belirtilmesi, tüm dünyada kaygıya sebep oldu.
26.02.2021Dünya
Biden, Kaşıkçı raporunun ardından adım atmaya hazırlanacak
Biden, Kaşıkçı raporunun ardından adım atmaya hazırlanacakABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, Cemal Kaşıkçı raporunun açıklanmasından sonra sorumlulara karşı gereken adımları atmaya hazır olacaklarını söyledi.
25.02.2021Dünya
Son dakika: Pentagon harekete geçti! İnceleme başlatıldı
Son dakika: Pentagon harekete geçti! İnceleme başlatıldıGelen son dakika haberine göre; ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), 2022 mali yılı savunma bütçesi hazırlarken, eski yönetim döneminde fon sağlanan veya mevcut fonları artırılan gemi inşa ve düşük tesirli nükleer füze geliştirme programları ile Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) bütçesi ve Pasifik Caydırıcılık İnisiyatifi Fonu dahil birkaç konuda inceleme başlattı.
24.02.2021Dünya
İran’da uzlaşı tartışması
İran’da uzlaşı tartışmasıİran Meclisi milletvekilleri, Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani hükümeti ile Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) arasında varılan uzlaşının yasalara aykırı olduğunu savundu.
23.02.2021Dünya
İran lideri Hamaney, uranyumu yüzde 60 zenginleştireceklerini kaydetti
İran lideri Hamaney, uranyumu yüzde 60 zenginleştireceklerini kaydettiİran lideri Ali Hamaney, nükleer programdan geri adım atmayacaklarını ve uranyumu da yüzde 60 zenginleştirecek kadar ileri gideceklerini belirtti.
22.02.2021Dünya
Ruhani'den İstihbarat Bakanı Alevi'ye 'nükleer silah' uyarısı!
Ruhani'den İstihbarat Bakanı Alevi'ye 'nükleer silah' uyarısı!İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin, ülkesinin nükleer silah elde edebileceği yönünde açıklama yapan İstihbarat Bakanı Mahmud Alevi'yi uyardığı belirtildi.
17.02.2021Dünya
Son dakika... Alarma geçti! Bölgede tansiyon tavan yaptı...
Son dakika... Alarma geçti! Bölgede tansiyon tavan yaptı...Son dönemde ABD ile savaşın kıyısına gelen ve bölgede tansiyonu yükseltmekten çekinmeyen Çin, şimdi de Japonya ile burun buruna geldi. Bir anda tartışmalı sularda beliren Çin gemilerini karşısında gören Japonya alarm durumuna geçti. Çin'in bu hareketi "ateş açma" yasasının hemen ardından gerçekleştirmesi ise bölgede suların bir süre durulmayacağını gösteriyor.
16.02.2021Dünya
Son dakika... Dünya ayağa kalktı! Kuzey Kore'den karanlık operasyonlar...
Son dakika... Dünya ayağa kalktı! Kuzey Kore'den karanlık operasyonlar...Kuzey Koreli bilgisayar korsanları geçtiğimiz günlerde ülkenin nükleer silah yapımına yardımcı olmak için 300 milyon dolara yakın para çalmalarıyla gündeme gelmişti. Korsanların bu sefer koronavirüs aşısıyla ilgili bilgileri çalmaya çalıştıkları söyleniyor ancak asıl korkunç iddialar bununla sınırlı değil. Ülkede yeni gizli bir birim kurulduğu ve aşıyla ilgili karanlık operasyonlar yürüttüğü açıklamaları dünyayı derinden sarsıyor...
16.02.2021Dünya
İran'dan Avrupa ülkelerine "nükleer" tepkisi
İran'dan Avrupa ülkelerine "nükleer" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Tahran'ın nükleer anlaşmadaki ihlallerini ve nükleer silah çalışmalarında da kullanılan uranyum metali üretimini durdurmasını isteyen İngiltere, Fransa ve Almanya'nın anlaşmadaki yükümlülüklerini yerine getirmediğini ifade etti.
12.02.2021Dünya
Rusya, ABD'nin Yeni START anlaşmasını uzatma kararını memnuniyetle karşıladı
Rusya, ABD'nin Yeni START anlaşmasını uzatma kararını memnuniyetle karşıladıRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD'nin Yeni Stratejik Silahların Azaltılması Anlaşması'nı (Yeni START) uzatma kararını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.
11.02.2021Dünya
Nükleer tehdit siber saldırıyla birleşti! CNN gizli belgeye ulaştı...
Nükleer tehdit siber saldırıyla birleşti! CNN gizli belgeye ulaştı...ABD'li basın kuruluşu CNN, Birleşmiş Milletler'in Kuzey Kore'yle ilgili gizli belgelerine ulaştı. :Bilgisayar korsanlarının siber saldırılarıyla fonlanan nükleer tehditlere dikkat çeken rapora göre bir an önce önlem alınması gerekiyor. Geçmişteki çabaların yetersiz kalındığının vurgulandığı raporda ismine yer verilmeyen bir ülkenin "olasılık çok yüksek" demesi dünyayı alarma geçirdi...
10.02.2021Dünya
CNN: Kuzey Koreli korsanlar 300 milyon dolar çaldı
CNN: Kuzey Koreli korsanlar 300 milyon dolar çaldıGizli BM raporunu haberleştiren CNN International, Kim Jon-un yönetiminin çalınan paranın çoğunu nükleer silah projesi için kullandığını bildirdi.
9.02.2021Dünya
İran itiraf etti: Suikastte ordu parmağı var
İran itiraf etti: Suikastte ordu parmağı varİran İstihbarat Bakanı Mahmud Alevi, nükleer bilimci Muhsin Fahrizade suikastını İran ordusundan bir kişinin hazırladığını ve saldırıdan iki ay önce bu konuda paylaştıkları istihbarata rağmen gerekli tedbirlerin alınmadığını söyledi.
9.02.2021Dünya
İsrail Dışişleri Bakanı Ashkenazi, Blinken ile UCM'nin Filistin kararını görüştü
İsrail Dışişleri Bakanı Ashkenazi, Blinken ile UCM'nin Filistin kararını görüştüİsrail Dışişleri Bakanı Gabi Ashkenazi, ABD'li mevkidaşı Antony Blinken ile Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin İsrail işgali ve ablukası altındaki Filistin topraklarında yargı yetkisinin bulunduğu yönündeki kararını ele aldı.
8.02.2021Dünya
Son Dakika | Çin ordusunun gerçek gücü ortaya çıkıyor! 'Durdurulması imkansız...'
Son Dakika | Çin ordusunun gerçek gücü ortaya çıkıyor! 'Durdurulması imkansız...'Özellikle Joe Biden ABD başkanı seçildikten sonra tansiyonun iyice artması, Çin ordusunun teknolojik olarak hangi seviyede olduğu sorusunu gündeme getirdi. Sesten 20 kat hızlı füzelerin ve akıl almaz teknolojilerin kullanıldığı Çin ordusunun gerçek gücü yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı. Nükleer kapasiteli füzelerden 1.5 milyara yakın nüfusunu takip edebilecek ajanlık faaliyetleri ve yapay zeka kullanımı kapasitesine kadar Çin, sadece ABD'nin değil dünyanın gözünü korkutmaya başladı.
8.02.2021Dünya
Kuzey Kore isim vermeden ABD ve müttefiklerini tehdit etti
Kuzey Kore isim vermeden ABD ve müttefiklerini tehdit ettiPyongyang yönetimi, 'en ufak bir kışkırtmada bile' ilk saldırıyı gerçekleştireceğini ve kendisini provoke eden ülkeleri cezalandıracağını duyurdu.
8.02.2021Dünya
İngiltere Yeni START anlaşmasının uzatılmasından memnun
İngiltere Yeni START anlaşmasının uzatılmasından memnunİngiltere'nin, ABD ile Rusya arasındaki Yeni Stratejik Silahları Azaltma Anlaşması'nın (Yeni START) 5 yıl daha uzatılması kararını memnuniyetle karşıladığı bildirildi.
3.02.2021Dünya
New START nedir, ne anlama gelir? New START anlaşması amacı nedir, taraflar kimler?
New START nedir, ne anlama gelir? New START anlaşması amacı nedir, taraflar kimler?New START olarak anılan Stratejik Silahların Azaltılması Yeni Sözleşmesi uzatıldı. Vatandaşlar, New START ne demek, açılımı nedir sorularına yanıt arıyordu. İşte, Yeni Başlangıç anlaşması hakkında detaylar...
3.02.2021Gündem
Blinken'dan 'New START' anlaşması açıklaması
Blinken'dan 'New START' anlaşması açıklamasıABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Rusya ile Yeni Stratejik Silahları Azaltma Anlaşması'nın (New START) 5 yıl daha uzatılmasına ilişkin, "ABD, New START anlaşmasını uzatarak 5 Şubat 2026'ya kadar Rusya'nın Kıtalararası Balistik Füze, Denizaltılardan Fırlatılan Balistik Füze ve ağır bombardıman uçaklarına doğrulanabilir kısıtlama getirmesini sağlayacak." değerlendirmesinde bulundu.
3.02.2021Dünya
İsrailli bakan: "ABD asla İran'ın nükleer tesislerine saldırmayacak"
İsrailli bakan: "ABD asla İran'ın nükleer tesislerine saldırmayacak"İsrail Yerleşim Birimleri Bakanı Tzachi Hanegbi, ABD ordusunun hiçbir zaman İran'ın nükleer tesislerini vurmayacağını belirterek, İsrail'in tek başına hareket etmek zorunda kalabileceğini söyledi.
2.02.2021Dünya
ABD Dışişleri Bakanı Blinken'den İran uyarısı
ABD Dışişleri Bakanı Blinken'den İran uyarısıABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, İran'ın nükleer programı üzerine 2015'te imzalanan anlaşma kapsamındaki kısıtlamaları kaldırmaya devam etmesi durumunda, haftalar içinde nükleer silah için gerekli uranyumu elde edebileceği iddiasında bulundu.
1.02.2021Dünya
'Umarım Biden yönetimi nükleer anlaşmaya döner'
'Umarım Biden yönetimi nükleer anlaşmaya döner'İranlı mevkidaşı Zarif ile ortak basın toplantısında konuşan Çavuşoğlu, “Umarım Biden yönetimi nükleer anlaşmaya geri döner. Böylece kardeş İran’a yönelik ambargolar kalkmış olur” dedi.
30.01.2021Siyaset
Kremlin duyurdu! Putin imzayı attı...
Kremlin duyurdu! Putin imzayı attı...Gelen son dakika haberine göre; Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Yeni Stratejik Silahların Azaltılması Anlaşması'nın (Yeni START) beş yıl uzatılmasına yönelik kararı imzaladı.
29.01.2021Dünya
Son Dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş açıklama! 'Güzel haberleri yakında alacağız'
Son Dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş açıklama! 'Güzel haberleri yakında alacağız'Gelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İranlı mevkidaşı Cevad Zarif ile Dolmabahçe Çalışma Ofisi'ndeki heyetler arası ve ikili görüşmelerinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Korsanların kaçırdığı 15 Türk denizi ile ilgili Bakan Çavuşoğlu, '15 kardeşimizin hepsinin de sağlık durumunun iyi olduğunu öğrendik. Güzel haberleri inşallah yakında alacağız' dedi.
29.01.2021Siyaset
Yeni(den) START
Yeni(den) STARTABD ve Rusya, uzun menzilli nükleer silah başlıklarına ve füzelere kısıtlama getiren ‘Yeni START’ anlaşmasının 2026’ya kadar uzatılması konusunda uzlaşmaya vardı
28.01.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

abdirannükleer silahson dakika haberlerSon dakika haberleri

Nükleer Silah ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.