Nursultan Nazarbayev

Nursultan Nazarbayev

Son dakika Nursultan Nazarbayev haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Nursultan Nazarbayev gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Nursultan Nazarbayev haber sayfamızda...

Nursultan Nazarbayev

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 461 nursultan nazarbayev haberi bulunmuştur.
Pegasus Hava Yolları’ndan 3 yeni hat
Pegasus Hava Yolları’ndan 3 yeni hatPegasus Hava Yolları, İstanbul Sabiha Gökçen’den Kazakistan Nursultan Nazarbayev Uluslararası Havalimanı ile Rize/Artvin Havalimanı’na, Ankara’dan ise Bükreş’e uçmaya başlıyor.
10.06.2022Ekonomi
Kazakistan’da anayasa değişikliğine yüzde 77 'evet'
Kazakistan’da anayasa değişikliğine yüzde 77 'evet'Kazakistan'da anayasada değişiklik için düzenlenen referanduma seçmenlerin yüzde 77,18’i evet oyu verdi.
6.06.2022Dünya
Kazakistan’da halk, anayasa değişikliği için sandık başında
Kazakistan’da halk, anayasa değişikliği için sandık başındaKazakistan’da halk, “süper başkanlık” modelden “güçlü parlamentolu başkanlık sisteme” geçişi öngören anayasa değişikliği için sandık başına gitti.
5.06.2022Dünya
Kazakistan’da 27 yılın ardından ilk referandum
Kazakistan’da 27 yılın ardından ilk referandumKazakistan’da halk, 27 yıl aradan sonra anayasa değişikliği için 5 Haziran'da sandık başına gidecek.
24.05.2022Dünya
Nazarbayev’in 'ömür boyu başkanlık' yetkileri kaldırıldı
Nazarbayev’in 'ömür boyu başkanlık' yetkileri kaldırıldıKazakistan Parlamentosunun üst kanadı Senato, ülkenin kurucu Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in Güvenlik Konseyindeki ve Halk Asamblesindeki ömür boyu başkanlığının iptal edilmesini onayladı.
27.01.2022Dünya
Haftalar sonra kamuoyuna konuştu! Nazarbayev: 'Hiçbir yere ayrılmadım'
Haftalar sonra kamuoyuna konuştu! Nazarbayev: 'Hiçbir yere ayrılmadım'Emekliye ayrıldığını ve şu anda başkent Nursultan'da hak ettiği istirahat sürecinde bulunduğunu belirten Kazakistan Birinci Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev, halka mevcut Devlet Başkanı Kasım Cömert Tokayev'in reformlarını destekleme çağrısı yaptı.
18.01.2022Dünya
'Nazarbayev ülkeden kaçmadı'
'Nazarbayev ülkeden kaçmadı'Kazakistan'ın Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly'nin önceki sabah siyasi parti temsilcilerine ülkesindeki son durum hakkında bilgi verirken Kazakistan'ın ilk Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev'in çocuklarıyla beraber ülkeyi terk ettiği iddialarını yalanladığı öğrenildi.
11.01.2022Dünya
Kazakistan’daki protestolarda ölü sayısı 164'e yükseldi
Kazakistan’daki protestolarda ölü sayısı 164'e yükseldiKazakistan Sağlık Bakanlığı'na dayandırılan haberlerde, ülkede şiddet eylemlerine dönüşen protesto gösterilerinde en az 164 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Protestolarda 5 binden fazla kişi de gözaltına alındı.
9.01.2022Dünya
Son dakika... Ruslar Kazakistan'dan yeni görüntüler yayınladı!
Son dakika... Ruslar Kazakistan'dan yeni görüntüler yayınladı!Binlerce asker ve yüzlerce tankı Orta Asya'nın en büyük ülkesine sevk eden Moskova yönetimi, göstericilerin birkaç gün işgal ettiği Almatı Havalimanı'ndan eşine az rastlanır görüntüler servis etti. Son yapılan açıklamaya göre can kaybının 164'e yükseldiği Kazakistan'da, gözaltına alınanların sayısı da 6 bini buldu.
9.01.2022Dünya
Sert atışma!
Sert atışma!Rus askerinin Kazakistan'a girmesine tepki gösteren Blinken, 'Rusların ülkeden çıkmayacağını' ima ederken, açıklamalara Rusya'nın yanıtı da sert oldu.
9.01.2022Dünya
Uyarısız ateş emri!
Uyarısız ateş emri!Kazakistan’daki protestoları bastırmak için Rusya ve Belarus’tan askeri yardım isteyen Cumhurbaşkanı Tokayev, ülkede büyük oranda istikrarın sağlandığını söylerken, güvenlik güçlerine uyarı yapmadan ateş açma emri verdiğini açıkladı.
8.01.2022Dünya
Belarus Devlet Başkanı Lukaşenko, Kazakistan’ın eski Cumhurbaşkanı ile görüştü
Belarus Devlet Başkanı Lukaşenko, Kazakistan’ın eski Cumhurbaşkanı ile görüştüBelarus devlet haber ajansı, Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko’nun Kazakistan’ın eski Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini bildirdi.
7.01.2022Dünya
Son dakika... Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev'den açıklama!
Son dakika... Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev'den açıklama!Orta Asya ülkesi Kazakistan'da akaryakıt zamlarını protestoyla başlayan olaylarla ilgili, Cumhurbaşkanı Tokayev açıklama yaptı.
7.01.2022Dünya
Kazakistan'da olaylar büyüyor
Kazakistan'da olaylar büyüyorKazakistan'da LPG zammıyla başlayan protestolar tüm ülkeye yayılırken, silahların konuştuğu eylemlerde çok sayıda protestocu ve polis hayatını kaybetti.
7.01.2022Dünya
THY, Kazakistan seferlerini 9 Ocak'a kadar iptal ettiğini duyurdu
THY, Kazakistan seferlerini 9 Ocak'a kadar iptal ettiğini duyurduKazakistan’da yaşanan olaylar nedeniyle Türk Hava Yolları, 9 Ocak tarihine kadar bu ülkeye olan uçuşlarını durdurdu.
6.01.2022Haberler
Son dakika: THY duyurdu! Kazakistan ile uçuşlar iptal edildi
Son dakika: THY duyurdu! Kazakistan ile uçuşlar iptal edildiGelen son dakika haberine göre; Kazakistan’da yaşanan olaylar nedeniyle Türk Hava Yolları, 9 Ocak tarihine kadar bu ülkeye olan uçuşlarını durdurdu.
6.01.2022Gündem
Kazakistan karıştı!
Kazakistan karıştı!Kazakistan’da akaryakıt zamlarına tepki sokağa yansıdı. Protestocular güvenlik güçleriyle çatışırken, ülke genelinde OHAL ilan edildi. Hükümetin istifası gerginliği durduramazken, Cumhurbaşkanı Cömert Tokayev göstericilere müsamaha gösterilmeyeceğini açıkladı
6.01.2022Dünya
Kazakistan'ın 30. bağımsızlık yıl dönümü kutlandı
Kazakistan'ın 30. bağımsızlık yıl dönümü kutlandıKazakistan’ın 30. bağımsızlık yıl dönümü Ankara’da kutlandı. Kutlamalar kapsamında pasta kesimi yapıldı, Türk tasarımcı Zuhal Keskin’in Kazak kıyafetlerini yorumladığı bir defile gerçekleşti.
17.12.2021Siyaset
Türk Konseyi Devlet Başkanları 8. Zirvesi'nin ardından ortak bildiri yayınlandı
Türk Konseyi Devlet Başkanları 8. Zirvesi'nin ardından ortak bildiri yayınlandıTürk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Konseyi) Devlet Başkanları 8. Zirvesi'nde yayınlanan bildiriyle Türk Konseyi'nin adı "Türk Devletleri Teşkilatı" olarak değiştirildi.
12.11.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya ilan etti: Türk Dünyası 2040 Vizyonu Belgesi'ni kabul ettik
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya ilan etti: Türk Dünyası 2040 Vizyonu Belgesi'ni kabul ettikCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda düzenlenen Türk Konseyi 8. Zirvesi’nde basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, 'Zirve toplantımızda teşkilatımızın gelecek perspektifini çizen Türk Dünyası 2040 Vizyonu Belgesi'ni de kabul ettik' dedi.
12.11.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, Ahmet Yesevi Üniversitesini ziyaret etti
TBMM Başkanı Şentop, Ahmet Yesevi Üniversitesini ziyaret ettiTürkiye Büyük Millet Meclis Başkanı Mustafa Şentop, Kazakistan’daki temaslarının son gününde iki ülke ortaklığıyla kurulan ve Türkistan’da faaliyet gösteren Uluslararası Ahmet Yesevi Üniversitesinin öğrenci ve akademisyenleriyle bir araya geldi.
28.09.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, Kazakistan'daki resmi ziyaretlerini değerlendirdi
TBMM Başkanı Şentop, Kazakistan'daki resmi ziyaretlerini değerlendirdiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kazakistan temasları kapsamında gerçekleştirdiği ikili görüşmelerde, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) bulundukları her yerde iktidarı ele geçirme amacıyla faaliyet gösterdiğini anlattığını söyledi.
28.09.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, Kazakistan'da Türk iş dünyası temsilcileriyle görüştü
TBMM Başkanı Şentop, Kazakistan'da Türk iş dünyası temsilcileriyle görüştüTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kazakistan'da faaliyet gösteren Türk iş ve yatırım dünyası temsilcileriyle bir araya geldi.
26.09.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nazarbayev ile telefonda görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nazarbayev ile telefonda görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan'ın Kurucu Cumhurbaşkanı ve Elbaşı Nursultan Nazarbayev ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
6.07.2021Siyaset
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, Kazak Bakan Balayeva ile bir araya geldi
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, Kazak Bakan Balayeva ile bir araya geldiCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Kazakistan Enformasyon ve Toplumsal Kalkınma Bakanı Aida Balayeva ile baş başa ve heyetler arası toplantıda bir araya geldi.
6.04.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Nursultan Nazarbayev ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.