Öğretmenler

Öğretmenler

Son dakika öğretmenler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan öğretmenler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan öğretmenler haber sayfamızda...

Öğretmenler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.496 ogretmenler haberi bulunmuştur.
Ağrı Milli Eğitim Müdürü Kökrek: Okullar en tedbirli mekanlar
Ağrı Milli Eğitim Müdürü Kökrek: Okullar en tedbirli mekanlarAğrı Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, koronavirüs salgınının gölgesinde başlayan yeni eğitim- öğretim yılında öğrencilerin okula sağlıkla devam edebilmeleri için kent genelinde gerekli tüm tedbirlerin alındığını açıkladı. Okulların tümünde maske, mesafe ve hijyen koşullarına dikkat edildiğinin altını çizen Kökrek, "Okullar koronavirüs kapsamında en tedbirli mekanlar çünkü öğretmenler, idareciler ve bizler sürekli her türlü tedbiri alıyoruz" dedi.
16.09.2021Gündem
Son dakika: Katliam planı yaptılar! Uzmanlar uyarıyor: Bu sinyallere dikkat
Son dakika: Katliam planı yaptılar! Uzmanlar uyarıyor: Bu sinyallere dikkatSon dakika haberlere göre, henüz 13 ve 14 yaşında olan bu iki öğrencinin yüzlerine baktığımızda iki masum çocuk görüyoruz ancak onlar gizlice katliam yapmayı planlarken yakalandı. Evlerine düzenlenen baskında mühimmat, silah ve çok sayıda bıçak bulundu. Ayrıca Columbine saldırısını baştan sona inceledikleri, boru bombası yapmayı öğrenmeye çalıştıkları ve karaborsadan nasıl silah satın alınacağını araştırdıkları ortaya çıktı. Psikolog Mine Gülses, bu gibi saldırılar planlayan çocukların içine kapanık, anti sosyal eğilimleri olan ve genelde aile, okul ya da sosyal çevrede zorbalığa maruz kaldıklarını söylüyor ve uyarıyor! İşte bu gibi durumlarda tüm ebeveynlerin ve eğitmenlerin gözden kaçırmaması gereken bazı işaretler...
16.09.2021Dünya
Birinci dönem ara tatil tarihi! 2022 okullar ne zaman kapanıyor? İşte, MEB 2021-2022 akademik takvimi
Birinci dönem ara tatil tarihi! 2022 okullar ne zaman kapanıyor? İşte, MEB 2021-2022 akademik takvimiOkullar ne zaman kapanacak? Öğrenciler, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında ilk ara tatil ve yarıyıl tatili tarihlerini araştırıyor. MEB, yayımladığı akademik takvimde 5 günlük tatil, yaz tatili ve okulların kapanacağı tarihleri verdi. İşte, birinci ve ikinci dönem ara tatiller...
15.09.2021Gündem
‘Çocuklarınıza aşı yaptırın’
‘Çocuklarınıza aşı yaptırın’EÜ Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kurugöl okullarda eğitimin sürdürülebilirliği için aşılamanın önemine değindi
15.09.2021Ege
Anaokulu eğitiminin çocuk gelişimi üzerindeki etkileri
Anaokulu eğitiminin çocuk gelişimi üzerindeki etkileriÇocuklar doğdukları andan itibaren ebeveynlerinin yardımına ihtiyaç duyarlar. Her gün biraz daha büyüyen çocuklarımız artık sosyalleşme ve akran iletişimine ihtiyaç duydukları an bir büyüğün desteği yetersiz kalır. İşte bu anı fark etmek önemlidir. 36.aydan itibaren sosyalleşme arzuları fark edilen çocukların parklar, ev ziyaretleri, arkadaş ortamları gün akışı içerisinde onları en mutlu eden zamanlar olur. Bu ebeveynlere okul çağrısıdır. Ata Koleji Anaokulu birimi, anaokulunun çocuk gelişimindeki yeri hakkında bilgi verdi.
14.09.2021Eğitim
Ziya Selçuk’un yeni imajı büyük ilgi gördü
Ziya Selçuk’un yeni imajı büyük ilgi gördü10 Temmuz 2018 tarihinde Millî Eğitim Bakanlığı görevine getirilen Ziya Selçuk, 6 Ağustos’ta istifa ederek yerini Mahmut Özer’e bıraktı. Eğitimciliği ve ‘Ziya Öğretmen’ kimliğiyle görev süresince eğitim dünyasıyla sıcak bir ilişki kuran Selçuk, bakanlıktan ayrıldıktan sonra yaptığı ilk fotoğraf paylaşımıyla dikkat çekti.
14.09.2021Gündem
Siyasette 'Laiklik' polemiğine son nokta! Çelik: Mümkün değildir
Siyasette 'Laiklik' polemiğine son nokta! Çelik: Mümkün değildirAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, siyasetteki laik tartışmalarıyla ilgili olarak, "Laiklik prensibinin Anayasa'da korunması gerektiğini düşünüyoruz. Hiçbir şekilde Anayasa’dan çıkarılması gibi AK Parti'nin bir teklifi olamaz. Bu teklife AK Parti'nin olumlu bir şekilde bakması da mümkün değildir." ifadelerini kullandı.
13.09.2021Siyaset
Çocuğunuzun okula uyum süreci için 1 ay süre tanıyın
Çocuğunuzun okula uyum süreci için 1 ay süre tanıyınYüz yüze eğitimin başlamasıyla çocukların okula uyumda zorlanabileceğini belirten Uzm. Dr. Leyla Ezgi Tüğen, "Kaygı bulaşıcıdır ve ailelerin covid-19 ile ilgili kaygıları çocuğun okula gitme motivasyonunu azaltabilir. Çocuk ve gençlerin büyük bir kısmı geçen 1.5 yıl okula gidemediği için arkadaşlarını ve öğretmenlerini tanıyamadı. Tanımadığı ortam ve kişiler bazı çocukları duygusal olarak daha zorlayabilir. Hem ebeveynler hem öğretmenler yaklaşık 1 aylık dönemi okula uyum süreci olarak görmeli" dedi.
Muş'ta 6 katlı binada can pazarı
Muş'ta 6 katlı binada can pazarıMuş’ta, bir özel eğitim kursunun da içinde bulunduğu 6 katlı binada çıkan yangında korku dolu anlar yaşandı. Öğrenciler ve öğretmenler yangından kurtulmak için camlardan sarkarken, itfaiye ile çevredekilerin getirdiği merdivenlerle mahsur kalanlar kurtarıldı. Yangından etkilenen 15 kişi hastaneye kaldırılırken, itfaiyeye yetersiz müdahale tepkisinde bulunuldu.
12.09.2021Haberler
Muş'ta 6 katlı binada can pazarı! 15 kişi hastaneye kaldırıldı
Muş'ta 6 katlı binada can pazarı! 15 kişi hastaneye kaldırıldıMuş’ta, bir özel eğitim kursunun da içinde bulunduğu 6 katlı binada çıkan yangında korku dolu anlar yaşandı. Öğrenciler ve öğretmenler yangından kurtulmak için camlardan sarkarken, itfaiye ile çevredekilerin getirdiği merdivenlerle mahsur kalanlar kurtarıldı. Yangından etkilenen 15 kişi hastaneye kaldırılırken, itfaiyeye yetersiz müdahale tepkisinde bulunuldu.
12.09.2021Gündem
Boyun Fıtığı Kol Ve Sırt Ağrısı Yapar Mı?
Boyun Fıtığı Kol Ve Sırt Ağrısı Yapar Mı?Bazı meslek grupları kapsamında özellikle de ağır iş yapan işçiler, şoförler, öğretmenler veya masa başında çalışan kişilerde görülebilen boyun fıtığı toplum içerisinde oldukça yaygın bir biçimde görülen tehlikeli nitelikteki bir hastalıktır. Boyun fıtığının belirtilerini ve kol ile sırt ağrısını ortaya çıkarma durumunu sizler için detayları ile derledik.
12.09.2021Sağlık
Bangladeş'te yüz yüze eğitim 1 buçuk yılın ardından başladı
Bangladeş'te yüz yüze eğitim 1 buçuk yılın ardından başladıBangladeş'te yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ara verilen yüz yüze eğitime yaklaşık 18 ayın ardından tekrar başlandı.
12.09.2021Dünya
15 Bin öğretmen ataması ne zaman? MEB, 15 Bin ek öğretmen ataması takvimini paylaştı
15 Bin öğretmen ataması ne zaman? MEB, 15 Bin ek öğretmen ataması takvimini paylaştıÖğretmen ataması haberleri ile ilgili gelişmeler yaşanıyor. MEB tarafından 20 Bin öğretmenin atanması ardından 15 bin ek atama açıklaması geldi. Atanamayan öğretmenleri sevindiren bu haber soruları da peş peşe getirdi. Peki 15 Bin atama branş dağılımı nedir? 15 Bin öğretmen ataması ne zaman? İşte merak edilen tarihler...
11.09.2021Gündem
34 yıl önce tatil yaptıkları çadırla tekrar geldiler
34 yıl önce tatil yaptıkları çadırla tekrar geldilerFransa'da yaşayan, emekli öğretmen çift Nicole Lemoine (71) ve Pierre Lemoine (71), 34 yıl önce ilk kez tatile geldikleri Antalya'nın Demre ilçesine bu kez 50'nci evlilik yıl dönümlerini kutlamak için geldi. Daha önce 25 kez tatil için Demre'yi seçen çift, evlilik yıl dönümlerine özel, 34 yıl önce kaldıkları çadırla yine tatile başladı.
11.09.2021Gündem
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den yüz yüze eğitim açıklaması: Yüzde 92!
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den yüz yüze eğitim açıklaması: Yüzde 92!Yüz yüze eğitimde ilk haftayı değerlendiren Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ‘Aslında ikinci haftaya girdik. Özellikle belirtmek isterim ki hiçbir okulumuz şu ana kadar bu süreç nedeniyle eğitime ara vermedi’ ifadelerini kullandı
11.09.2021Eğitim
PCR testi kimlere zorunlu? Öğretmen ve öğrenciler PCR testi yaptıracak mı?
PCR testi kimlere zorunlu? Öğretmen ve öğrenciler PCR testi yaptıracak mı?Okullar 6 Eylül günü yüz yüze açılıyor. Koronavirüs önlemleri çerçevesinde açılacak okullarda 2021-2022 eğitim ve öğretim dönemi için çalışmalar da tüm hızıyla sürüyor. Aşı olmayanlar için PCR testi kısa süre önce gündeme gelmişti, konu hakkında İçişleri Bakanlığı'ndan genelge geldi. Peki, öğretmen ve öğrencilere PCR testi zorunlu mu?
10.09.2021Gündem
Ebeveyn kaygısı çocuğun eğitim hayatını etkileyebilir mi?
Ebeveyn kaygısı çocuğun eğitim hayatını etkileyebilir mi?Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uzman Dr. Pınar Karadeniz, "Çocuklar okulların açılmasıyla birlikte sosyalleşme sürecine girdiler. Ancak ailelerin ciddi bir şekilde kaygı düzeyleri arttı. Bu kaygının sebebi belirsizlik. Pandemi ne zaman bitecek, çocuğuma bulaşır mı, nasıl önlemler alabiliriz gibi birçok bilinmeyen soru var" diye konuştu.
Sağlık Bakanı Koca müjdeyi verdi: TURKOVAC acil onay aşamasında
Sağlık Bakanı Koca müjdeyi verdi: TURKOVAC acil onay aşamasındaSağlık Bakanı Koca, yerli aşı TURKOVAC’ın acil kullanım onayı başvuru aşamasına geldiğini belirterek, “Onay alması halinde ekim ayı içinde seri üretime geçeceğiz” dedi. Koca, aşılamada 100 milyon doz eşiğinin de aşıldığını duyurdu.
10.09.2021Gündem
İtalya'dan 3.doz koronavirüs aşısına yeşil ışık
İtalya'dan 3.doz koronavirüs aşısına yeşil ışıkİtalya Sağlık Bakanı Roberto Speranza, İtalya İlaç Ajansının (AIFA) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısında 3. doz için onay verdiğini, uygulanmasına da bu ay içinde zayıf ve sağlık bakımından savunmasız kişilerden başlanacağını belirtti.
9.09.2021Dünya
Biden imzayı attı! Aşı zorunluluğu genişletildi
Biden imzayı attı! Aşı zorunluluğu genişletildiABD Başkanı Joe Biden, daha önce bazı federal çalışanlar için getirdiği Kovid-19 aşı zorunluluğunu imzaladığı yeni kararnameyle tüm federal ve sağlık çalışanları ile 100'den fazla personeli olan iş yerlerinde çalışanları kapsayacak şekilde genişletti.
9.09.2021Dünya
Son dakika! Milli Eğitim Bakanlığı'ndan 'ana sınıfı' kararı
Son dakika! Milli Eğitim Bakanlığı'ndan 'ana sınıfı' kararıMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), ana sınıfında bir öğrencide Covid-19 tespit edilmesi durumunda, tüm öğrencilerin yakın temaslı kabul edileceğini bildirdi. Bu durumda öğrenciler eve gönderilerek, 14 gün boyunca temaslı takibine alınacak.
8.09.2021Gündem
Rum Kesimi'nden skandal talimat: Atatürk sayfalarını yırtın
Rum Kesimi'nden skandal talimat: Atatürk sayfalarını yırtınGüney Kıbrıs Rum yönetimi skandal bir karara imza attı. Eğitim Bakanlığı, orta eğitim öğretmenlerine, "Oxford Discover Futures 3 Workbook" isimli kitabın öğrencilere dağıtmadan önce Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili bölümün yer aldığı 36'ncı sayfasını yırtma talimatı verdi. Öte yandan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Güney Kıbrıs Rum Yönetiminde öğretmenlere gönderilen "kitabın Atatürk sayfasını yırtın" genelgesine tepki göstererek, "Rum tarafındaki bir kitapta Atatürk'ün fotoğrafını çıkartıp da yerine başka bir şey koymanın anlamı yoktur, kendilerini böyle bir davranıştan dolayı kınıyorum." dedi.
8.09.2021Gündem
Kimler, hangi öğrenciler uzaktan eğitim görecek? MEB, uzaktan eğitim görebilecek öğrencileri açıkladı
Kimler, hangi öğrenciler uzaktan eğitim görecek? MEB, uzaktan eğitim görebilecek öğrencileri açıkladıOkullar açıldı ve yüz yüze eğitim başladı. Koronavirüs salgınından dolayı bazı öğrencilerin özel durumlarından ötürü uzaktan eğitim gündeme geldi. Milli Eğitim Bakanlığı ise yeni bir karar aldı. Peki kimler, hangi öğrenciler uzaktan eğitim görecek? MEB, uzaktan eğitim görebilecek öğrencileri açıkladı. İşte detaylar...
8.09.2021Gündem
Son dakika... MEB'den flaş karar! Kronik rahatsızlığı olan öğrencilere uzaktan eğitim imkanı
Son dakika... MEB'den flaş karar! Kronik rahatsızlığı olan öğrencilere uzaktan eğitim imkanıBir son dakika haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığı'nca kronik rahatsızlığı olan öğrencilerin yüz yüze eğitim döneminde gerekli belgeleri okullarına iletmeleri halinde mazeretli sayılacağı ve eğitime uzaktan devam etmelerinin sağlanacağı belirtildi.
8.09.2021Gündem
Ülkeler, okullar için önlemleri artırdı
Ülkeler, okullar için önlemleri artırdıÜlkelerin Kovid-19 kapsamında okullarda aldığı tedbirler farklı. Almanya’da öğrenciler kendi testini yaparken Japonya’da sosyal faaliyetler askıya alındı; ABD’de kararı okul verecek, Fransa virüs çıkan sınıfı 7 gün süreyle kapatacak.
8.09.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

mebyüz yüze eğitimokulağrıson dakika haberler

Öğretmenler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.