Okula Dönüş

Okula Dönüş

Son dakika okula dönüş haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan okula dönüş gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan okula dönüş haber sayfamızda...

Okula Dönüş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 388 okula donus haberi bulunmuştur.
Son dakika! Milli Eğitim Bakanı Selçuk canlı yayında açıkladı! Yaz tatilini başlayacağı tarih...
Son dakika! Milli Eğitim Bakanı Selçuk canlı yayında açıkladı! Yaz tatilini başlayacağı tarih...Son dakika haberine göre Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, CNN Türk'te Tarafsız Bölge programında flaş açıklamalarda bulundu. Yüz yüz eğitimde ilk ve ortaokullarda yüzde 80'in üzerinde katılım olduğunu belirten Bakan Selçuk, yaz tatilinin ne zaman başlayacağını da açıkladı.
9.03.2021Gündem
Anne-babalara tatil sonrası okula uyumda yardımcı olacak öneriler
Anne-babalara tatil sonrası okula uyumda yardımcı olacak önerilerOkulların açılacak olmasını bazı çocuklar heyecanla beklerken bazılarında kaygı oluşabiliyor. Her çocuğun olaylara karşı farklı yaklaşım gösterebildiğini ifade eden Uzman Klinik Psikolog Ayşe Şahin, ebeveynlere çocuklarının yaşadığı duyguları reddetmeden anlamaya çalışmalarını tavsiye etti. Şahin, "Tatil sonrası bir anda çocuklara fazla sorumluluk yüklemeyin ve erken uyuması için baskı yapmayın" diyerek bakın neler söyledi...
13.02.2021Çocuk
Pandemi gölgesinde ara tatil başlıyor
Pandemi gölgesinde ara tatil başlıyorOkullarda, 18 milyon öğrenci için bugünden itibaren ara tatil başlıyor. Pandemi nedeniyle uzaktan eğitim alan öğrencilerin çoğu, uzun süre ekran karşısında hareketsiz kaldı. O nedenle öğrencilerin dinlenmesi ve spor yapması gerektiğini belirten uzmanlar, dışarıda geçirilecek zamanlarda ise kalabalık ortamlara girilmemesi uyarısında bulunuyorlar
13.11.2020Eğitim
Güçlü büyümeyle yatırım sinyali
Güçlü büyümeyle yatırım sinyaliBu yılın ilk 9 ayında güçlü bir performans sergileyen Türk Telekom net kârını 2 milyar TL’ye, abone sayısını 49.5 milyona taşıdı. CEO Önal, 2020 beklentilerini yukarı yönlü revize ettiklerini dile getirerek, 2021’de de yatırımın hız kesmeden süreceğini belirtti.
6.11.2020Ekonomi
İlk 6 ay yarı fiyatına sabit ev interneti
İlk 6 ay yarı fiyatına sabit ev internetiVodafone, yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte ailelerin artan internet ihtiyacını karşılamak üzere yeni bir kampanya düzenliyor.
8.10.2020Ekonomi
EBA TV canlı ders nasıl izlenir? TRT EBA TV saat kaçta açılıyor, ders programı belli mi?
EBA TV canlı ders nasıl izlenir? TRT EBA TV saat kaçta açılıyor, ders programı belli mi?EBA TV ile canlı dersler devam ediyor. 31 Ağustos tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan uzaktan eğitim EBA TV'de canlı derslere katılım ile gerçekleşiyor. Bugün anaokulu ve ilkokul 1. sınıflar için yüz yüze eğitim başlıyor. Peki, EBA giriş nasıl yapılır? EBA TV saat kaçta açılıyor?
21.09.2020Gündem
Okula dönüş hazırlıkları tamam mı?
Okula dönüş hazırlıkları tamam mı?31 Ağustos’ta uzaktan eğitimle okula dönen çocuklar heyecanla yüz yüze eğitimin başlamasını bekliyor. Pandemi koşulları nedeniyle çocukların hem dijital hem fiziksel olarak katılım göstereceği hibrit eğitim ortamında, ihtiyaçları da çeşitleniyor.
19.09.2020Cumartesi
Kırtasiye ve kitap harcamaları 2 kat arttı
Kırtasiye ve kitap harcamaları 2 kat arttıUzaktan eğitimin ağustos ayı sonunda başlamasıyla birlikte kitap ve kırtasiye harcamaları da bu yıl bir ay erken yapıldı. Pandemiden dolayı online alışverişlerde yükseliş devam ederken, ağustos ayında internetten yapılan kitap ve kırtasiye alışverişleri geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 126 artış gösterdi.
14.09.2020Ekonomi
iPad ile Okula Dönüş
iPad ile Okula DönüşOnline veya yüz yüze eğitimle okulların yeniden açılma dönemin en yoğun zamanındayız ve eğitimciler, ebeveynler ve öğrenciler başarı için en iyi şekilde hazırlanmanın yollarını arıyorlar.
4.09.2020Eğitim
Okula dönüşte ebeveynler çocuklara nasıl yaklaşmalı?
Okula dönüşte ebeveynler çocuklara nasıl yaklaşmalı?Klinik Psikolog Duygu Barlas, pandemi nedeniyle uzun bir süre okula gidemeyen öğrencilerin yaz tatili sonrasında okula uyum sorunları ve duygu değişiklikleri yaşayabileceklerini ifade etti.
Okula dönüşte tekno hücum!
Okula dönüşte tekno hücum!Okula dönüş hareketi başta notebook ve tablet olmak üzere teknoloji ürünlerine ilgiyi artırdı. Bu hafta sektörde bir önceki haftaya göre yüzde 60 daha fazla notebook, yüzde 40 daha fazla tablet satıldı
22.08.2020Ekonomi
A101 aktüel ürünler kataloğunda bugün hangi indirimli ürünler var? A101 mağazaları saat kaçta açılıyor/kapanıyor?
A101 aktüel ürünler kataloğunda bugün hangi indirimli ürünler var? A101 mağazaları saat kaçta açılıyor/kapanıyor?A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta okul araç gereçleri satışa sunuluyor. A101 mağazalarında yer alan okul araç gereçlerinden satın almak isteyen vatandaşlar A101 mağazalarının saat kaçta açılıp kapandığını ve hangi indirimli ürünlerin mağazalarda satışa sunulduğunu merak ediyor. Peki A101 mağazalarında hangi indirimli ürünler yer alıyor?
20.08.2020Gündem
Okula dönüşte rahat değiliz
Okula dönüşte rahat değilizIPSOS Milliyet okurları için derledi....
10.08.2020Gündem
ABD'de okula dönüş kararlarında geri adım
ABD'de okula dönüş kararlarında geri adımABD'de yeni tip corona virüs (covid-19) salgınının tekrar yükselişe geçmesi, eyaletleri, yeni sezon için aldıkları yüz yüze eğitime dönüş kararlarını yeniden gözden geçirmek veya okulların açılış tarihlerini ertelemek zorunda bıraktı.
14.07.2020Dünya
Dünya Bankası’ndan Türkiye`nin eğitim projesine destek
Dünya Bankası’ndan Türkiye`nin eğitim projesine destekDünya Bankası, Güvenli Okul ve Uzaktan Eğitim Projesi için Türkiye Cumhuriyeti’ne sağlanan 143,8 milyon euro tutarındaki krediyi onayladı.
20.08.2020Piyasa
Dünya Bankası’ndan Türkiye'nin eğitim projesine destek
Dünya Bankası’ndan Türkiye'nin eğitim projesine destekDünya Bankası, Güvenli Okul ve Uzaktan Eğitim Projesi için Türkiye Cumhuriyeti’ne sağlanan 143,8 milyon euro tutarındaki krediyi onayladı.
26.06.2020Ekonomi
Bakan Selçuk'tan, 'telafi eğitimi' açıklaması
Bakan Selçuk'tan, 'telafi eğitimi' açıklamasıSon dakika haberi... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Okullar açıldığında yüz yüze telafiler olacak. Okul açılışı önceki dönemde, yaz tatilinde de EBA TV'de telafi için daha önceki öğrencilerimizin sahip olmadığı imkanlar sağlayacağız" dedi.
2.06.2020Eğitim
Üniversite öğrencileri için dijital güvenlik önlemleri
Üniversite öğrencileri için dijital güvenlik önlemleriÜniversite öğrencileri dijital çağın sağladığı tüm olanaklardan en iyi şekilde yararlanıyor. En dijital kitlenin öğrenciler olması onların siber dolandırıcıların radarında olmasına yol açıyor. Bu durumda öğrencilerin birtakım güvenlik önlemleri almaları gerekli oluyor.
18.02.2020Teknoloji
2019’un online alışveriş istatistikleri belli oldu
2019’un online alışveriş istatistikleri belli olduTürkiye’de 2019, online alışverişin hızını artırdığı bir yıl oldu. iyzico’nun veritabanına göre ortaya çıkan 2019 tablosu, en çok alışveriş yapılan kategori, en çok kullanılan ödeme yöntemleri, sektörlere göre harcama yüzdeleri belli oldu.
Mutlaka denemeniz gereken 8 okula dönüş makyajı
Mutlaka denemeniz gereken 8 okula dönüş makyajıYaz bitti, sonbahar geldi ve tabii okullar da açıldı! Bu yorucu ve erken başlayan günlerde, okul makyajınızın da hafif ve dayanıklı olması gerek. Erken kalktığınız sabahlarda hızlı hazırlanmanızı sağlayacak, aynı zamanda da gün boyu kalıcılığını koruyarak kusursuz görünmenizi sağlayacak 8 okula dönüş makyajını paylaştık.
25.09.2019Makyaj
Okula yeni başlayan çocuklar için ebeveynlere 10 öneri
Okula yeni başlayan çocuklar için ebeveynlere 10 öneriOkula başlamak, gelişimsel geçiş dönemlerinden biridir. Bu yeni süreç gerek çocuk gerekse ebeveynler için adaptasyon gerektirir. Bu adaptasyonu sağlarken anne-babaların aşmakta zorlanacağı durumlar da olabilir. Bakın Uzman Klinik Psikolog Gonca Akkaya ailelere hangi tavsiyelerde bulundu
10.09.2019Ebeveyn
Gökhan Tepe’yle yaza veda
Gökhan Tepe’yle yaza vedaGökhan Tepe, Metroport AVM’nin ‘Yaza Veda’ konseri kapsamında 14 Eylül Cumartesi akşamı sahne alacak.
10.09.2019Cadde
Beslenme çantasından eksik edilmemesi gereken 10 besin
Beslenme çantasından eksik edilmemesi gereken 10 besinOkula dönüş bugün başladı. Uzun bir yaz tatil sonrası okula başlayan çocukların beslenme düzenlerinde de mutlaka değişiklikler olacak. İşte çocuğunuzun ana öğün ve teneffüs aralarında tüketmesi için beslenme çantasına koyacağınız o besinler...
9.09.2019Sağlık
Otogarda okula dönüş yoğunluğu 3 kilometrelik kuyruk oluşturdu
Otogarda okula dönüş yoğunluğu 3 kilometrelik kuyruk oluşturduYaz tatilinin bitmesiyle öğrenciler ve öğretmenler yarın ders başı yapıyor. İstanbul’da okula dönüş için yolculuk yapanlar, otogarda 3 kilometrelik araç kuyruğu oluşturdu.
11.09.2019Haberler
Otogarda okula dönüş yoğunluğu 3 kilometrelik kuyruk oluşturdu
Otogarda okula dönüş yoğunluğu 3 kilometrelik kuyruk oluşturduYaz tatilinin bitmesiyle öğrenciler ve öğretmenler yarın ders başı yapıyor. İstanbul’da okula dönüş için yolculuk yapanlar, otogarda 3 kilometrelik araç kuyruğu oluşturdu.
8.09.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

okula dönüşeğitimHaberlerziya selçukalışveriş

Okula Dönüş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.