Ömer Özkan

Ömer Özkan

Son dakika ömer özkan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ömer özkan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ömer özkan haber sayfamızda...

Ömer Özkan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.301 ömer özkan haberi bulunmuştur.
Türkiye'nin ilk yüz nakliyle hayatı değişen Acar'dan anlamlı çağrı
Türkiye'nin ilk yüz nakliyle hayatı değişen Acar'dan anlamlı çağrıTürkiye'de ilk yüz nakli yapılan Uğur Acar, diğer hastaların da umutlarının yeşermesi için herkese organ bağışı çağrısında bulundu. Acar, "Aynanın karşısına her geçtiğimde yüzüme dokunup, şükrediyorum. Tıraş oluyorum, çok güzel bir duygu. Onun için son nefesime kadar organ bağışının önemini anlatacağım. Eskiden yüzüm yanık olduğu için beni görünce kaçıyorlardı ama artık görenler benimle fotoğraf çektirmek için yarışıyor. Bir nakil her şeyi değiştirdi." ifadelerini kullandı.
10.11.2021Gündem
18 yıl bekledi! Türkiye'de rahim nakli yapılan ikinci kadın
18 yıl bekledi! Türkiye'de rahim nakli yapılan ikinci kadınAkdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde rahim nakli olduktan 90 gün sonra taburcu edilen Havva Erdem (32), rahminin olmadığını 14 yaşında öğrendiğini söyledi. Eşinin evlilik teklifini önce çocuğu olamayacağını belirterek kabul etmediğini anlatan Erdem, "Eşimin 'Ben her şeye razıyım' demesi üzerine teklifi kabul ettim" dedi.
8.11.2021Gündem
Çift kol nakilli Ayılmazdır'ın fizik tedavi süreci başladı
Çift kol nakilli Ayılmazdır'ın fizik tedavi süreci başladıAkdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi'nde çift kol nakli yapılan Yavuz Ayılmazdır'ın fizik tedavi süreci başladı. Dr. Fizyoterapist Kadriye Tombak "Diğer nakillerimizde güzel sonuçlar aldığımızı biliyorsunuz. Önceki nakillere paralel giden sürecin uyumlu olduğunu söyleyebilirim" dedi.
1.11.2021Gündem
‘Efsaneler’ Axa Sigorta galasında buluştu
‘Efsaneler’ Axa Sigorta galasında buluştuÖdüllü belgeselci Tuluhan Tekelioğlu’nun Axa Sigorta’nın katkıları ile hayata geçirilen son eseri ‘Efsaneler’ belgeselinin ilk gösterimi Feriye Sarayı’nda yapıldı.
27.09.2021Teknoloji
İlk rahim nakli yapılan Derya Sert'in oğlu Ömer'in ilk görüntüsü
İlk rahim nakli yapılan Derya Sert'in oğlu Ömer'in ilk görüntüsüDünyada ilk kez kadavradan rahim nakli yapılan ve 9 yıl bekleyişin ardından anne olan Derya Sert'in, oğlu Ömer Özkan ile ilk kez görüntülendi.
24.09.2021Yaşam
‘Efsaneler’ bir arada
‘Efsaneler’ bir aradaTuluhan Tekelioğlu tarafından AXA Sigorta’nın katkıları ile çekilen ‘Efsaneler’ belgeselinin Feriye Sarayı’ndaki galasına Ayşe Kulin, Cüneyt Arkın, Nevra Serezli, Ömer Özkan, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof...
18.09.2021Cadde
Efsaneler bir araya geliyor
Efsaneler bir araya geliyorTuluhan Tekelioğlu tarafından çekilen AXA Sigorta’nın katkılarıyla yapılan ‘Efsaneler’ belgeseli, Türkiye’nin yaşayan efsanelerini bir araya getiriyor.
11.09.2021Cadde
Son dakika... Kadavradan rahim nakli yapılan Havva, steril odaya alındı
Son dakika... Kadavradan rahim nakli yapılan Havva, steril odaya alındıTürkiye’de kadavradan ikinci rahim nakli yapılan Havva Erdem (32), yoğun bakım servisinden çıkarılarak, klinikteki steril odaya alındı. Prof. Dr. Ömer Özkan, her şeyin beklendiği gibi ve yolunda olduğunu söyledi.
29.07.2021Gündem
Son dakika... Rahim nakli yapılan Havva Erdem 24 saat sonra uyandırıldı
Son dakika... Rahim nakli yapılan Havva Erdem 24 saat sonra uyandırıldıTürkiye’de kadavradan ikinci rahim nakli yapılan Havva Erdem (32), ameliyattan 24 saat sonra uyandırıldı. Prof. Dr. Ömer Özkan, Erdem'in bugün ya da en geç yarın sabah odaya alınacağını söyledi. Prof. Dr. Özkan, Erdem'in, hiçbir sağlık sorunu yaşamadığı belirtti.
28.07.2021Gündem
Son dakika... Parmakları oynatılınca 'Canım acıyor' dedi
Son dakika... Parmakları oynatılınca 'Canım acıyor' dediAkdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan ve Prof. Dr. Ömer Özkan tarafından 29 gün önce çift kol nakli gerçekleştirilen Yavuz Ayılmazdır (34), parmaklarını oynatan doktorlara "Canım acıyor" dedi.
27.07.2021Gündem
Son dakika... Türkiye'nin kadavradan ikinci rahim nakli gerçekleştiriliyor
Son dakika... Türkiye'nin kadavradan ikinci rahim nakli gerçekleştiriliyorTürkiye’nin kadavradan ikinci rahim nakli Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde yapılıyor. Prof. Dr. Ömer Özkan ve Prof. Dr. Özlenen Özkan başkanlığındaki 40 kişilik ekip tarafından gerçekleştirilen ameliyat saat 04.30'da başladı. Dünyanın ve Türkiye'nin ilk kadavradan rahim nakli 8 Ağustos 2011'de Derya Sert'e yapılmıştı.
27.07.2021Gündem
Türkiye'de çift kol nakli yapılan 5. hasta Ayılmazdır, kollarını hissetmeye başladı
Türkiye'de çift kol nakli yapılan 5. hasta Ayılmazdır, kollarını hissetmeye başladıAkdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Türkiye'de çift kol nakli yapılan 5. kişi olan Yavuz Ayılmazdır'ın, kollarını hissetmeye ve sol kolunu hareket ettirmeye başladığını bildirdi. Ayılmazdır'a, 29 Haziran'da beyin ölümü gerçekleşen ve ailesi tarafından organları ile kolları bağışlanan polis memurunun kolları nakledilmişti.
19.07.2021Gündem
Nakil kollarını 48 saat sonra gördü! ilk sorusu bu oldu
Nakil kollarını 48 saat sonra gördü! ilk sorusu bu olduAkdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi'nde, iki hafta gün önce çift kol nakli yapılan Yavuz Ayılmazdır, operasyondan 48 saat sonra nakil kollarını ilk kez gördü. Ayılmazdır'ın, nakli gerçcekleştiren Prof. Dr. Ömer Özkan'a ilk sorusu ise "Ne zaman çalışacak hocam" oldu.
12.07.2021Gündem
Üçüz doktorların diploma gururu: Birbirimizi destekledik
Üçüz doktorların diploma gururu: Birbirimizi destekledikAkdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesinden mezun olup, yemin eden üçüzler Deniz, Aslı ve Başak Kozak, üçüzler olarak mezun oldukları için mutlu olduklarını, mezuniyeti paylaştıkları için gururlu olduklarını söyledi.
2.07.2021Gündem
5'inci kol nakli için 14 saatlik operasyon! Detaylar ortaya çıktı
5'inci kol nakli için 14 saatlik operasyon! Detaylar ortaya çıktıTürkiye'nin 5'inci çift kol naklini Yavuz Ayılmazdır'a yapan ekibin başında yer alan Prof. Dr. Ömer Özkan, "Zorlu fakat başarılı geçen ameliyat sonrası hastamız, yoğun bakımda izlenmektedir. Şu an genel durumu iyi" dedi.
30.06.2021Gündem
Beyza, çift kol nakli için Almanya'dan Türkiye'ye geldi!
Beyza, çift kol nakli için Almanya'dan Türkiye'ye geldi!Almanya'nın Köln şehrinde 4 yıl önce menenjitin bir türü olan Meningokok hastalığı nedeniyle böbrekleri iflas eden, iki kolu ve ayaklarını kaybeden Beyza Doğan (24), annesinden nakledilen böbrekle yaşama tutundu. Çift kol nakli olmak için Antalya'ya gelip muayene olan Doğan, bekleme sırasına kaydoldu.
24.06.2021Haberler
Beyza, çift kol nakli için Almanya'dan Türkiye'ye geldi!
Beyza, çift kol nakli için Almanya'dan Türkiye'ye geldi!Almanya’nın Köln şehrinde 4 yıl önce menenjitin bir türü olan Meningokok hastalığı nedeniyle böbrekleri iflas eden, iki kolu ve ayaklarını kaybeden Beyza Doğan (24), annesinden nakledilen böbrekle yaşama tutundu. Beyza, çift kol nakli olmak için Antalya Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan ile görüştü. Doğan, yapılan çeşitli testlerin ardından çift kol nakli olmak için kadavradan bağış bekleme sırasına dahil oldu.
24.06.2021Gündem
'Estetik mağduru kadınlar, toplumun önyargısından çekinerek, öne çıkamıyor'
'Estetik mağduru kadınlar, toplumun önyargısından çekinerek, öne çıkamıyor'Antalya’da özel bir klinikte estetik ameliyat sonrası dudağı çürüyen Songül Uzunoğlu (42), bu merkezin mağdur ettiği tek kişinin kendisi olmadığını savundu. Uzunoğlu, "Adliyeye yansıyan birçok dava var. Estetik mağduru kadınlar, toplumun önyargısından çekinerek, öne çıkamıyor" dedi.
13.04.2021Gündem
Estetik uğruna dudağı çürüyen Songül:  Hayatım tamamen durdu
Estetik uğruna dudağı çürüyen Songül: Hayatım tamamen durduAntalya'da özel bir klinikte estetik ameliyat sonrası dudağı çürüyen Songül Uzunoğlu , Prof. Dr. Ömer Özkan'ın bir dizi ameliyatı sayesinde yemek yiyip su içebilir hale geldi. Uzunoğlu, "Prof. Dr. Ömer Özkan hocamın yaptığı ameliyatlar hayata tutunmama neden oldu. Ancak 2 yıldır verdiğim hukuk mücadelesinde bir adım ilerleme olmadı" dedi.
10.03.2021Gündem
Antalyaspor'un yeni başkanı Mustafa Yılmaz oldu
Antalyaspor'un yeni başkanı Mustafa Yılmaz olduAntalyaspor Vakfı ile Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Mustafa Yılmaz, tek liste gerçekleştirilen genel kurulda, Antalyaspor A.Ş. başkanlığına seçildi. Yılmaz, "Kupada yarı finaldeyiz, ilk hedefimiz finale çıkmak. Finalden sonra da şehrimize Türkiye Kupası'nı getirmek istiyoruz. Ersun hoca ve futbolcularımıza güvenimiz sonsuz" dedi.
23.02.2021Antalyaspor
Bir aile mutlu olsun diye rahmini bağışlama kararı aldı
Bir aile mutlu olsun diye rahmini bağışlama kararı aldıAkdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi'nde, Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından gerçekleştirilen 'rahim nakli' operasyonundan 10 yıl sonra çocuk sahibi olan Derya Sert'in yaşadığı mutluktan etkilenen Esengül Yıldız, "Eşimle konuşup karar aldık. Ben de çocuk hasreti çeken ailelerin bu mutluluğu yaşamasına katkı sağlamak için, rahmimi bağışlamak istiyorum" dedi.
19.02.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Prof. Dr. Ömer Özkan'a "Trafik Medya Yüzü" ödülü verdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Prof. Dr. Ömer Özkan'a "Trafik Medya Yüzü" ödülü verdiTürkiye'deki ilk yüz nakli, çift kol ve rahim nakli gibi önemli başarılara imza atan Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan'ın, "Trafik Medya Yüzü" ödülü aldığı bildirildi.
3.02.2021Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Prof. Dr. Ömer Özkan'a 'Trafik Medya Yüzü' ödülü verdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Prof. Dr. Ömer Özkan'a 'Trafik Medya Yüzü' ödülü verdiTürkiye'deki ilk yüz nakli, çift kol ve rahim nakli gibi önemli başarılara imza atan Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan'ın, "Trafik Medya Yüzü" ödülü aldığı bildirildi.
3.02.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan trafik mesajı: Trafikte hedefimiz  sıfır kaza, sıfır acı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan trafik mesajı: Trafikte hedefimiz sıfır kaza, sıfır acı‘2021-2030 Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi ve Eylem Planı’ programında konuşan Erdoğan, Türkiye’nin trafikte can kaybını yüzde 50 azaltan iki ülkeden biri olduğunu ancak bunun yetmediğini söyledi
3.02.2021Siyaset
Son Dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan 'yüzde 50' deyip duyurdu: İki ülkeden biri olduk
Son Dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan 'yüzde 50' deyip duyurdu: İki ülkeden biri oldukGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, '2021-2030 Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi ve Eylem Planı ile Trafik Medya Yüzlerinin Tanıtımı ve Trafik Medya Ödülleri Programı'nda konuşma yaptı. Erdoğan, 'Türkiye, dünyada trafik kazalarındaki can kaybında yüzde 50 azalış hedefini tutturan iki ülkeden biri oldu' dedi.
2.02.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Ömer Özkan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.