Akdeniz Üniversitesi

Akdeniz Üniversitesi

Son dakika Akdeniz Üniversitesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Akdeniz Üniversitesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Akdeniz Üniversitesi haber sayfamızda...

Akdeniz Üniversitesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.601 akdeniz üniversitesi haberi bulunmuştur.
MasterChef Tanya kimdir, nereli? 2020 MasterChef yarışmacısı Tanya Kilitkayalı kaç yaşında, ne iş yapıyor?
MasterChef Tanya kimdir, nereli? 2020 MasterChef yarışmacısı Tanya Kilitkayalı kaç yaşında, ne iş yapıyor?Tanya Kilitkayalı, MasterChef Türkiye 2020 yarışmacılar arasında öne çıkan isimlerdendi. 26 yaşındaki Kilitkayalı, Kıbrıs'ta yaşamını sürdürüyor. Aşçılık üzerine eğitimler alarak restoran işletmeciliği yapıyor. İşte, MasterChef Tanya hakkında...
1.12.2021Cadde
Türkiye’nin yeni nesil OSB’si
Türkiye’nin yeni nesil OSB’siAntalya OSB, hayata geçirdiği inovatif projeler ile sanayi sektörünün dönüşümünde önemli bir rol üstlendi. Antalya Organize Sanayi Bölgesi; 17 bin 500 kişiye doğrudan yaratmış olduğu istihdam, 23 milyar TL’lik ticaret hacmi ve 750 milyon dolarlık ihracatı ile yerli ve yabancı yatırımcılar için önemli bir merkez konumunda. Ekonomiye katkısı her geçen gün artan Antalya Organize Sanayi Bölgesi; yatırım, istihdam, üretim rakamları ucuz altyapı hizmetleri ve çevreci özellikleri ile Türkiye’nin en iyi ilk 5 bölgesinden biri oldu.
30.11.2021Ekonomi
Tuğrul Bozan tarihte kimdir? Tuğrul Bozan'ı oynayan Yurdaer Okur kaç yaşında, nereli?
Tuğrul Bozan tarihte kimdir? Tuğrul Bozan'ı oynayan Yurdaer Okur kaç yaşında, nereli?Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde Tuğrul Bozan karakterine hayat veren Yurdaer Okur, adından söz ettiriyor. Okur, son olarak Kefaret dizisinde rol almıştı. sevilen tarihi dizide Tuğrul Bozan rolü ile büyük ilgi görüyor. Peki, Tuğrul Bozan'ı oynayan Yurdaer Okur kimdir?
29.11.2021Cadde
Turgay Başyayla kimdir, eşi kim? Gelinim Mutfakta sunucusu Turgay Başyayla kaç yaşında?
Turgay Başyayla kimdir, eşi kim? Gelinim Mutfakta sunucusu Turgay Başyayla kaç yaşında?Turgay Başyayla bu hafta Gelinim Mutfakta sunuculuğu yapacak. Heyecanla takip edilen Gelinim Mutfakta'nın sunuculuğunu üstlenen Turgay Başyayla ile ilgili ayrıntılar da merak ediliyor. Peki, Turgay Başyayla kimdir, kaç yaşında?
29.11.2021Cadde
Altın varaklı Kur'an ve İncil'e internetten müşteri aranıyor
Altın varaklı Kur'an ve İncil'e internetten müşteri aranıyorTürkiye'nin en çok ziyaret edilen alışveriş sitelerinden birinde, antika değeri taşıyan eserler satışa sunuluyor. El yazması ve altın varaklı Kur'an-ı Kerim'den İncil'e kadar tarihi eserlere satıcılar, 'aile yadigarı' diyerek 250 bin ile 1 milyon 250 bin lira arasında müşteri arıyor. Açıklama kısmında; bazı belgelerin altın varaklı, orijinal ve sayfalarının eksiksiz olduğunu belirten satıcıların alışveriş seçeneği olarak da yalnızca 'yüz yüze görüşerek' seçeneğini tercih etmesi dikkat çekiyor.
24.11.2021Haberler
Sevgilisinin 2'nci kattan attığını iddia eden Safiye: Yaşamam mucize
Sevgilisinin 2'nci kattan attığını iddia eden Safiye: Yaşamam mucizeAntalya’da, 6 ay önce hemşire Safiye Nur Gürbüz'ü (24) 2'nci kattan atarak ağır yaralanmasına neden olduğu öne sürülen sevgilisi Aytaç Süleyman Daşbacak (32), 'öldürmeye teşebbüs' suçundan ağır ceza mahkemesinde hakim karşısına çıktı. Gürbüz'ün kendisine tuzak kurduğunu iddia eden Daşbacak, "Safiye nargile demiri ile beni başımdan yaraladı. 185 gündür tutukluyum. Tahliyemi talep ediyorum" dedi. Gürbüz ise davacı olduğunu yineleyerek, "Yaşamam ve hayatta kalmam mucize" dedi.
24.11.2021Haberler
Sevgilisinin 2'nci kattan attığını iddia eden Safiye: Yaşamam mucize
Sevgilisinin 2'nci kattan attığını iddia eden Safiye: Yaşamam mucizeAntalya’da, 6 ay önce hemşire Safiye Nur Gürbüz'ü (24) 2'nci kattan atarak ağır yaralanmasına neden olduğu öne sürülen sevgilisi Aytaç Süleyman Daşbacak (32), 'öldürmeye teşebbüs' suçundan ağır ceza mahkemesinde hakim karşısına çıktı. Gürbüz'ün kendisine tuzak kurduğunu iddia eden Daşbacak, "Safiye nargile demiri ile beni başımdan yaraladı. 185 gündür tutukluyum. Tahliyemi talep ediyorum" dedi. Gürbüz ise davacı olduğunu yineleyerek, "Yaşamam ve hayatta kalmam mucize" dedi.
24.11.2021Gündem
Altın varaklı Kur'an ve İncil'e internetten müşteri aranıyor
Altın varaklı Kur'an ve İncil'e internetten müşteri aranıyorTürkiye'nin en çok ziyaret edilen alışveriş sitelerinden birinde, antika değeri taşıyan eserler satışa sunuluyor. El yazması ve altın varaklı Kur'an-ı Kerim'den İncil'e kadar tarihi eserlere satıcılar, 'aile yadigarı' diyerek 250 bin ile 1 milyon 250 bin lira arasında müşteri arıyor. Açıklama kısmında; bazı belgelerin altın varaklı, orijinal ve sayfalarının eksiksiz olduğunu belirten satıcıların alışveriş seçeneği olarak da yalnızca 'yüz yüze görüşerek' seçeneğini tercih etmesi dikkat çekiyor.
24.11.2021Gündem
Balkondan düşen 1,5 yaşındaki Deniz'den acı haber!
Balkondan düşen 1,5 yaşındaki Deniz'den acı haber!Antalya’da, 3'üncü kattaki evlerinin balkonundan düşmesiyle ağır yaralanan Deniz Bakır (1,5) 4 gündür tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
16.11.2021Gündem
Yürek yakan isyan! 'Ciğerime açılan yaranın adaletini istiyorum'
Yürek yakan isyan! 'Ciğerime açılan yaranın adaletini istiyorum'Antalya’da alkollü sürücü M.B.T.'nin (26) kullandığı aracın arkadan çarptığı otomobilin sürücüsü Şevket Erdem (31), yaklaşık 1 yıl sonra hastanede hayatını kaybetti. Oğlu Şevket'in ölümün ardından M.B.T. hakkında tutuklama isteğinde bulunduklarını söyleyen anne Fadime Arpağ (57), talebin reddedilmesine tepki gösterdi. Arpağ " Ciğerime açılan yaranın adaletini istiyorum" dedi.
16.11.2021Gündem
Akıllı tarım güçlü üretici
Akıllı tarım güçlü üreticiSanayi 4.0 gibi artık Tarım 4.0 da gündemde, hatta geç bile kaldı. Bir taraftan parçalı tarım arazilerinin toplulaştırılması çalışmaları hızlanırken, akıllı tarımın da bu hızla gelişmesi önemli. Üreticiler, yeni teknolojileri, makineleri kullandıkça uzun vadede hem iş gücünden, hem de maliyetlerden tasarruf edebiliyor. Bu kapsamda örnek olan birkaç çalışmayı derledik.
12.11.2021Ekonomi
Türkiye'nin ilk yüz nakliyle hayatı değişen Acar'dan anlamlı çağrı
Türkiye'nin ilk yüz nakliyle hayatı değişen Acar'dan anlamlı çağrıTürkiye'de ilk yüz nakli yapılan Uğur Acar, diğer hastaların da umutlarının yeşermesi için herkese organ bağışı çağrısında bulundu. Acar, "Aynanın karşısına her geçtiğimde yüzüme dokunup, şükrediyorum. Tıraş oluyorum, çok güzel bir duygu. Onun için son nefesime kadar organ bağışının önemini anlatacağım. Eskiden yüzüm yanık olduğu için beni görünce kaçıyorlardı ama artık görenler benimle fotoğraf çektirmek için yarışıyor. Bir nakil her şeyi değiştirdi." ifadelerini kullandı.
10.11.2021Gündem
18 yıl bekledi! Türkiye'de rahim nakli yapılan ikinci kadın
18 yıl bekledi! Türkiye'de rahim nakli yapılan ikinci kadınAkdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde rahim nakli olduktan 90 gün sonra taburcu edilen Havva Erdem (32), rahminin olmadığını 14 yaşında öğrendiğini söyledi. Eşinin evlilik teklifini önce çocuğu olamayacağını belirterek kabul etmediğini anlatan Erdem, "Eşimin 'Ben her şeye razıyım' demesi üzerine teklifi kabul ettim" dedi.
8.11.2021Gündem
6'ncı Efsaneler Kupası'nı Galatasaray kazandı
6'ncı Efsaneler Kupası'nı Galatasaray kazandıTürk - Alman dostluğunu pekiştirmek adına Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Almanya'nın Antalya Konsolosluğu iş birliğiyle bu yıl 6'ncısı düzenlenen Efsaneler Kupası'nı Galatasaray kazandı.
6.11.2021Galatasaray
Kızıldeniz üzerinden geliyorlar! İstilayı caretta carettalar koruyor
Kızıldeniz üzerinden geliyorlar! İstilayı caretta carettalar koruyorAkdeniz Üniversitesi (AÜ) Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Jale Korun, caretta carettaların, Antalya Körfezi'ni Kızıldeniz üzerinden gelen denizanası istilasından koruduğunu söyledi.
6.11.2021Gündem
Alman teknik direktör Christoph Daum Antalya'da bir etkinliğe katıldı
Alman teknik direktör Christoph Daum Antalya'da bir etkinliğe katıldıAlman teknik direktör Christoph Daum, Antalya'da bir programa katıldı.
6.11.2021Magazin
Basketbolda haftanın programı
Basketbolda haftanın programıING Basketbol Süper Ligi'nde yedinci, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde dördüncü hafta müsabakaları oynanacak. Misli.com Türkiye Basketbol 1. Ligi'nde altıncı hafta karşılaşmaları yapılacak.
5.11.2021Basketbol
Avlanması bile yasak! Satıldığı ortaya çıktı, sadece fotoğrafları...
Avlanması bile yasak! Satıldığı ortaya çıktı, sadece fotoğrafları...Akdeniz'de nesli tükenme tehlikesi altındaki balıkların avlanıp mezatta satıldığı ortaya çıktı. Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi'nden Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu "Yeteri kadar denetim yapılmıyor. Yakında bu balıkların sadece fotoğraflarını çocuklarımıza gösterebileceğiz" dedi.
5.11.2021Ekonomi
Bir bacağı kesik Özge için eve öğretmen isteği
Bir bacağı kesik Özge için eve öğretmen isteğiAntalya’da 13 günlükken sol bacağı kesilen Özge Yıldırım'ın (7) babası Ali İhsan Yıldırım (43), kızının yüzde 50 engelli raporu olduğunu, evde eğitim alması gerektiğini belirterek, "Okuldan devamsızlık mektubu geldi. Hastaneden de rapor almamıza karşın böyle bir mektup aldık. Biz eve öğretmen bekliyoruz. Özge'yi de okula göndermek istiyoruz ancak bir bacağı yok. Okulda ona kim sahip çıkacak" dedi" dedi.
4.11.2021Gündem
75 bin yıllık mağaralar, insanlık tarihini yeniden şekillendirecek
75 bin yıllık mağaralar, insanlık tarihini yeniden şekillendirecekHatay'ın Akdeniz kıyısında bulunan MÖ 42 bin ile 75 bin yıl öncesine ait Üçağızlı Mağaraları’na, denizin 15 ile 30 metre derinliğinde 4 mağara daha eklendi. Mavi derinliklerdeki mağaralardaki sarkıt ve dikitler, Orta Doğu’dan Anadolu’ya gelen ilk modern insanların bir zamanlar karada bulunan bu mağaralarda 75 bin yıl öncesinden daha eski dönemde yaşamış olabileceklerini ortaya koydu.
3.11.2021Gündem
Olta balıkçıları, balon balığından şikayetçi
Olta balıkçıları, balon balığından şikayetçiKızıldeniz'den gelerek Akdeniz'deki balık ve balıkçılara zarar veren balon balığından olta balıkçıları da şikayetçi. Tekneyle açılarak balık avlamak isteyen olta balıkçıları, 60 santimetrelik 3.5 kilo ağırlığında balon balığı avladı. Balon balığını gören diğer balık türleri kaçtığı için olta balıkçıları avdan eli boş dönüyor.
2.11.2021Haberler
Hamile ölümlerinden etkilenip aşı oldu, bebeğini sağlıkla kucağına aldı
Hamile ölümlerinden etkilenip aşı oldu, bebeğini sağlıkla kucağına aldıAntalya'da hamile Nazlı Yıldız (37), aşı olmayan hamilelerin ölüm haberlerinden etkilenerek aşı oldu. Hamileliğinin 38'inci haftasında oğlunu sağlıklı bir şekilde kucağına alan Yıldız, “Bebeğin durumu da gayet iyi. Rahat bir gebelik geçirdim. Hamilelere de kesinlikle aşı yaptırmalarını öneririm" dedi.
2.11.2021Gündem
Düden Şelalesi, kendini toparlıyor! 'Olay Türkiye'de ve dünyada bir ilk'
Düden Şelalesi, kendini toparlıyor! 'Olay Türkiye'de ve dünyada bir ilk'Antalya’nın dünyaca ünlü Düden şelalelerinin bulunduğu Düden Çayı'nda ocak ayında ortaya çıkan, köpüklenme ve kötü kokuyla birlikte balık ölümlerine neden olan kirliliğin azaldığı kaydedildi. Düden Şelalesi'nde 35 metreye dalış yapan Akdeniz Üniversitesi'nden (AÜ) Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu, "Dalışımızda sevindirici olan şey, alttan gelen su çok berraktı. Düden kendini yavaş yavaş toparlıyor" dedi.
1.11.2021Gündem
Çift kol nakilli Ayılmazdır'ın fizik tedavi süreci başladı
Çift kol nakilli Ayılmazdır'ın fizik tedavi süreci başladıAkdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi'nde çift kol nakli yapılan Yavuz Ayılmazdır'ın fizik tedavi süreci başladı. Dr. Fizyoterapist Kadriye Tombak "Diğer nakillerimizde güzel sonuçlar aldığımızı biliyorsunuz. Önceki nakillere paralel giden sürecin uyumlu olduğunu söyleyebilirim" dedi.
1.11.2021Gündem
Çok yaşasın Cumhuriyet...
Çok yaşasın Cumhuriyet...Cumhuriyet’in ilan edilişinin 98. yıl dönümü tüm yurtta coşkuyla kutlandı. 7’den 70’e tüm halk Cumhuriyet gururunu bir kez daha yaşarken, denizde, havada ve kara yapılan etkinliklerde birbirinden güzel görüntüler oluştu...
30.10.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Akdeniz Üniversitesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.