Ömer Selçuk Baz

Ömer Selçuk Baz

Son dakika Ömer Selçuk Baz haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ömer Selçuk Baz gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ömer Selçuk Baz haber sayfamızda...

Ömer Selçuk Baz

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 34 ömer selçuk baz haberi bulunmuştur.
Yerin, coğrafyanın çeşitli biriken mimarlıkları
Yerin, coğrafyanın çeşitli biriken mimarlıklarıMisal; bir Neşet Ertaş, Orhan Gencebay müziği var; Orhan Veli, Edip Cansever şiiri, Yaşar Kemal edebiyatı var… Bunların da bir yeri var. Peki bunun bir nevi mimarlığı da var mı?
25.04.2022Vitrin
Mimarlık alanındaki yeni yorumlar Milliyet Mimarlık Dergisi’nde
Mimarlık alanındaki yeni yorumlar Milliyet Mimarlık Dergisi’ndeMilliyet Gazetesi ve Yapı Dergisi iş birliğiyle hazırlanan Milliyet Mimarlık Dergisi’nin 24 Nisan Pazar günü yeni sayısı çıkıyor. Nisan sayısında mimari alanda ortaya çıkmış yeni anlayışlara, Türkiye’de ilklere imza atan projelere ve sektördeki son gelişmelere yer veriliyor.
21.04.2022Vitrin
Bulanıklığa övgü…
Bulanıklığa övgü…Ömer Selçuk Baz - Mimar Bu yazı, şiir, mimarlık, hayat ve bulanıklık üzerine, belki bazı açılardan kolay kabul edemeyeceğiniz ama düşününce bana hak vereceğiniz ya da belki “zaten biliyoruz Selçukcuğum” diyeceğiniz, bazı uç, tuhaf fikirler içerebilir...
28.03.2022Vitrin
Cumhuriyet'in 100. Yılı Anıtı Fikir Yarışması
Cumhuriyet'in 100. Yılı Anıtı Fikir YarışmasıAnkara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Tabiat Varlıkları Dairesi Başkanlığı 2023 Cumhuriyet’in 100...
28.03.2022Vitrin
Milliyet Mimarlık Mart sayısında Metaverse evreninde mimarlık konuşuluyor
Milliyet Mimarlık Mart sayısında Metaverse evreninde mimarlık konuşuluyorMilliyet Gazetesi ve YAPI Dergisi iş birliğiyle hazırlanan Milliyet Mimarlık dergisi Mart sayısında Metaverse’den Müze Gazhane’ye, Türkiye ve dünyadaki projeleriyle mimarlık dünyasındaki tüm gelişmeleri okuyucularla buluşturuyor.
25.03.2022Vitrin
Milliyet Mimarlık Dergisinden mimarinin dallarına profesyonel bir bakış
Milliyet Mimarlık Dergisinden mimarinin dallarına profesyonel bir bakışMilliyet Gazetesi ve YAPI Dergisi iş birliğiyle hazırlanan Milliyet Mimarlık dergisi; 27 Şubat Pazar günü raflarda yerini alan yeni sayısında sektöre ait gelişmeleri okuyucuyla buluşturmaya devam ediyor. Hem Türkiye’de hem dünyada ortaya çıkan yeni keşifleri, gündemi değerlendiren makaleleri, uzmanların görüşlerini aktarıyor.
24.02.2022Vitrin
Baksı Kültür Sanat Vakfı’nın Anadolu Ödülleri sahiplerini buldu
Baksı Kültür Sanat Vakfı’nın Anadolu Ödülleri sahiplerini bulduBaksı Kültür Sanat Vakfı, bu yıl ikinci kez düzenlediği Anadolu Ödülleri’nin kazananlarını açıkladı. “Geçmişi Selamlamak” başlığıyla düzenlenen 2021 ödül programında Refik Halit Karay “Edebiyat”, Bedri Rahmi Eyüboğlu “Görsel Sanatlar”, Emre Arolat “Mimarlık”, Muzaffer Sarısözen “Müzik” ve Lütfi Akad “Sinema” alanında Anadolu Ödülü’nün sahibi oldu. Mimarlık jürisinin verdiği Destek Ödülleri’ne de Melike Altınışık ve Ömer Selçuk Baz değer bulundu.
31.01.2022Vitrin
Zamanın Ruhu: Bursa Ulu Camii, Üsküdar Meydanı ve Krom Korkuluklar
Zamanın Ruhu: Bursa Ulu Camii, Üsküdar Meydanı ve Krom KorkuluklarZeitgeist, zamanın ruhu mütevazi gibi görünen büyük bir tarif. İnsan düşüncesinin belirli bir zaman dilimi için, davranma, üretme biçimlerini kapsıyor. Toplumsal bir ruh halinin, tek tek bireylere kadar takip edilebilen düşünme ve hareket etme halleri.
31.01.2022Vitrin
Mimarlık alanındaki tüm gelişmeler Milliyet Mimarlık Dergisi’nde
Mimarlık alanındaki tüm gelişmeler Milliyet Mimarlık Dergisi’ndeMilliyet Gazetesi ve YAPI Dergisi iş birliğiyle hazırlanan Milliyet Mimarlık Dergisi; 30 Ocak Pazar günü yayımlanıyor. Mimarlar, iç mimarlar, yapı sektörü profesyonelleri, akademisyenler gibi ilgi alanı mimarlık olan herkes tarafından heyecanla beklenen derginin yeni sayısında Türkiye ve dünyadan son gelişmeleri takip etmek mümkün.
28.01.2022Vitrin
Anadolu Ödülleri ustalara gitti
Anadolu Ödülleri ustalara gittiBaksı Kültür Sanat Vakfı tarafından Anadolu’nun ortak kimliğine katkıda bulunan üretimlere dikkat çekmek amacıyla hayata geçirilen Anadolu Ödülleri’nin ikincisi sahiplerini buldu.
21.01.2022Kültür Sanat
Kuş gözlemcileri, yeni yıl dilekleri, kabuslar ve mimarlık
Kuş gözlemcileri, yeni yıl dilekleri, kabuslar ve mimarlık2000’li yılların başlarında hem çalışıp hem de hiç bitiremediğim yüksek lisans eğitimime devam ederken Viyana’da aralıklarla sürdürdüğüm bir hobim vardı. Muhtelif havalı otellerin tuhaf kongrelerine kaçak girmek suretiyle açık büfelere dadanmak; yeterince ilgi çekici ise konuşmaları bir süre dinleyip arkadaşımla konunun uzaktan bakanları olarak dalgasını geçmek, geyiğini yapmak...
27.12.2021Vitrin
Milliyet Mimarlık Dergisi sektördeki gelişmeleri ayrıntılarıyla ele alıyor
Milliyet Mimarlık Dergisi sektördeki gelişmeleri ayrıntılarıyla ele alıyorMilliyet Gazetesi ve YAPI Dergisi iş birliğiyle hazırlanan Milliyet Mimarlık Dergisi; 26 Aralık Pazar günkü yeni sayısıyla sektörün nabzını tutmaya devam ediyor. Türkiye’den ve dünyadan en son gelişmeleri ve inovasyonları mimarlar, iç mimarlar, yapı sektörü profesyonelleri, akademisyenler ve öğrencilerle buluşturuyor.
23.12.2021Vitrin
Celal Abdi Güzer: “Bu kurulmuş gerçeklik çağında eleştirel mesafeyi doğru kullanmalıyız...”
Celal Abdi Güzer: “Bu kurulmuş gerçeklik çağında eleştirel mesafeyi doğru kullanmalıyız...”Mimarlık eleştirisi denilince Türkiye’de akla gelen ilk isimlerden biri olan Prof. Dr. Celal Abdi Güzer, halen ODTÜ Mimarlık Bölümü’nde mimarlık eleştirisi üzerine dersler veriyor ve dördüncü sınıf tasarım stüdyosu yöneticiliği yapıyor. Abdi Güzer “Neden daha az mimarlık eleştirisi yazıyorsun?” sorularına karşın aslında yazmaya devam ettiğini; ancak sosyal medyanın etkisiyle mimari eleştiriye bakışın, algı ve önceliklerin değiştiğini; tekil yapılar üzerine ve doğrudan yargı içeren indirgemeci bir eleştiri beklentisinin öne çıktığını belirtiyor ve ekliyor: “Kurulmuş gerçeklik çağında çoğalarak artan bilgi kirliliği göz önüne alındığında önümüze çıkan eleştiri ve değerlendirmelere mesafe ile bakmak daha da önem kazanıyor.”
29.11.2021Vitrin
Eleştiri; Coğrafya Kader mi? Coğrafi Bir “Mevzu, Düşünme ve Davranma Biçimi” Olarak Mimarlık
Eleştiri; Coğrafya Kader mi? Coğrafi Bir “Mevzu, Düşünme ve Davranma Biçimi” Olarak MimarlıkCoğrafyanın mimarlığı. Sözde küçük, pahada kocaman bu kelamı, aynı anda hem son derece şahsi hem de toplumsal buluyorum. Hem dibine kadar öznel hem de çevrenizde olup bitene sonuna kadar bağlı...
29.11.2021Vitrin
Yalın Mimarlık’ın Yeraltı Mimarisi
Yalın Mimarlık’ın Yeraltı MimarisiKimi kez teknolojik, siyasi, dinsel kimi kez de salt dünyanın doğal yüzeyini koruma amaçlı da olsa, yapıyı ya da yapılar grubunu yeraltında oluşturmak yüzyıllar boyu süregelen bir mekan edinme yöntemi olagelmiştir. Dünyanın birçok ortamında kullanılmış bu tutumun en etkileyici örneği, sonradan havadaki karbondioksit ile etkileşip sertleşen, yumuşak tüf kayalarının oyulması ile oluşan Kapadokya örneğidir. Mekanı inşa etmek yerine, kitleyi boşaltarak elde etme süreci, bir tür “tersine” işlem olarak hep heyecan verici bir mekan yaratma özgürlüğü olmuştur.
29.11.2021Vitrin
Milliyet Mimarlık dergisi sektördeki gelişmelere mercek tutuyor
Milliyet Mimarlık dergisi sektördeki gelişmelere mercek tutuyorMilliyet Gazetesi ve YAPI Dergisi iş birliğiyle hazırlanan Milliyet Mimarlık dergisi; 28 Kasım Pazar günkü yeni sayısıyla sektörün nabzını tutmaya devam ediyor. Türkiye’den ve dünyadan en son gelişmeleri ve inovasyonları mimarlar, iç mimarlar, yapı sektörü profesyonelleri, akademisyenler ve öğrencilerle buluşturuyor.
25.11.2021Vitrin
'El ele verince engel kalmıyor'
'El ele verince engel kalmıyor'Farkındalık Merkezi’nin ikincisi için hazırlıklarını sürdüren Büyükşehir Otizm Yerleşkesi Projesi’ne arazi tahsis etti...
9.08.2020Ege
İstanbul yeşil çatılarla nefes alacak
İstanbul yeşil çatılarla nefes alacak4. Uluslararası Yeşil Çatı Kongresi gerçekleştirildi.
24.04.2015Konut
Ünlü mimar ve tasarımcılar İstanbul'da
Ünlü mimar ve tasarımcılar İstanbul'daÜnlü mimar ve tasarımcılar hayal sınırlarını zorlayan yeşil çatı projeleriyle İstanbul’a geliyor
Ünlü mimar ve tasarımcılar İstanbul'da
Ünlü mimar ve tasarımcılar İstanbul'daÜnlü mimar ve tasarımcılar hayal sınırlarını zorlayan yeşil çatı projeleriyle İstanbul’a geliyor
2.04.2015Konut
Venedik Bienali için  panel düzenleniyor
Venedik Bienali için panel düzenleniyorBienaldeki Türkiye Pavyonu’nun eşsponsorları arasında yer alan VitrA, bienal gündemini zenginleştirmek amacıyla, “VitrA ile Venedik Mimarlık Bienali’ne Doğru” başlıklı bir panel düzenliyor.
26.04.2014Gündem
Kentlerin ByPass Edilen Sorunları Tartışılıyor
Kentlerin ByPass Edilen Sorunları TartışılıyorBu yıl ilk kez düzenlenen ARKIMEET, dünyadan ve Türkiye’den önde gelen mimarların katılımıyla Haliç Kongre Merkezi’nde başladı.
8.10.2013Konut
Arkimeet 2013'te Dünya Mimarları Buluşacak
Arkimeet 2013'te Dünya Mimarları BuluşacakArkitera Mimarlık Merkezi tarafından İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan ARKIMEET 2013 için geri sayım sürüyor.
17.09.2013Konut
Küçük evlere talep daha fazla artacak
Küçük evlere talep daha fazla artacak2003 yılında 161 metrekare olan ortalama konut büyüklüğünün 144 metrekareye düştüğünü belirten Cansel Turgut Yazıcı, küçük konutlara olan talebin daha da yükseleceğini söyledi
28.11.2012Ekonomi
Türkiye'nin En İyi İşvereni Belli Oldu!
Türkiye'nin En İyi İşvereni Belli Oldu!Yapı ve Mimarlık Dünyasının Merakla Beklediği Ödüller Sahiplerini Buldu!
28.11.2012Konut

Benzer Haber Etiketleri

Ömer Selçuk Baz ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.