Mimar

Mimar

Son dakika mimar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mimar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mimar haber sayfamızda...

Mimar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 14.668 mimar haberi bulunmuştur.
B ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: B Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
B ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: B Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Bebek sahibi olmaya hazırlanan çiftlerin cinsiyetten sonra en çok üzerine düşündükleri konu isimlerdir. Kız bebek bekleyen anne ve baba adayları bebeklerine verecekleri isim konusunda araştırma içerisine girerler. Kızlarının hayat boyu taşıyacağı isme karar verirken aileler anlamlarına da dikkat ederler. Kulağa hoş gelmesini tercih eden aileler nadir bulunan, keşfedilmemiş, duyulmamış, modern ve popüler isimleri tercih ederler. İsim konusunda oldukça seçici davranan aileler anlamlarının da güzel olmasını isterler. B harfi ile başlayan kız bebek isimleri ve anlamları nelerdir? “B ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
19.01.2022Bebek
Masumlar Apartmanı Mazo kim, hikayesi nedir? Mazo'yu oynayan Armağan Oğuz kimdir, boyu ve yaşı kaç?
Masumlar Apartmanı Mazo kim, hikayesi nedir? Mazo'yu oynayan Armağan Oğuz kimdir, boyu ve yaşı kaç?Armağan Oğuz, Masumlar Apartmanı dizisinde Mazo karakteri ile ekrana geliyor. Dizide Han'a takıntılı olan bir role hayat veren Oğuz, İstanbul'da doğdu ve imar Sinan Üniversitesi İstatistik bölümünden mezun oldu. Ardından oyunculuk eğitimi de alan Armağan Oğuz aslen nereli, dizileri neler?
18.01.2022Cadde
Saatlerin Anlamı 2022: Çift, Ters ve Aynı Denk Gelen Saat Anlamı Nedir?
Saatlerin Anlamı 2022: Çift, Ters ve Aynı Denk Gelen Saat Anlamı Nedir?Hayat döngüsü içerisinde önemli yere sahip olan saatler günde 24 kez çift, 13 kez ise ters saatlere denk gelir. Bu saatlerin bir anlamı bulunuyor. Saatlerin anlamı birçok kişi tarafından saat falı olarak da bilinir. Aşk, iş özel hayat ile ilgili yorumların yapıldığı bu saatlerin anlamı çift, ters ve üçlü olmasına göre farklılık gösteriyor. Saatlerin anlamı akrep ve yelkovanın denk geldiği saatlere göre yorumlanır. Çift saatler daha olumlu bir anlam taşırken ters saatler olumsuzdur. Çift saatler 19.19, 20.20, 21.21, 22.22 ters saatler ise 04.40, 05.50, 10.01, 12.21, 13.31 şeklindedir. Üçlü saatler ise 01.11, 02.22, 03.33 vb. şeklindedir. Saatlerin anlamı 2022 içeriğimizden çift, ters, yansıma, aynı, üçlü saatlerin anlamını ve saat falı yorumlarını detaylı açıklamaları ile birlikte okuyabilirsiniz.
18.01.2022Yaşam
Tramvay Durakları 2022: İstanbul Kabataş-Bağcılar Tramvay Durakları ve İsimleri
Tramvay Durakları 2022: İstanbul Kabataş-Bağcılar Tramvay Durakları ve İsimleriİstanbul'un en önemli ulaşım ağlarından birisi de tramvaydır. Çeşitli duraklarla entegrasyon sağlayan tramvay hattı trafik yükünü önemli ölçüde sırtlayan ulaşım araçlarından bir tanesidir. İstanbul'da en çok kullanılan tramvay hatlarından birisi de T1 Kabataş-Bağcılar hattıdır. Bunların dışında İstanbul'da T2 Taksim-Tünel, T3 Kadıköy-Moda, T4 Topkapı-Mescid-i Selam ve T5 Cibali-Alibeyköy Cep Otogarı tramvay hatları bulunur. T2 Taksim-Tünel ve T3 Kadıköy-Moda Tramvay hattı nostaljik hat olarak geçer. İstanbul Kabataş-Bağcılar ve diğer tramvay durakları ve isimleri için Tramvay Durakları 2022 içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.01.2022Gündem
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.01.2022Eğitim
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.01.2022Eğitim
Survivor Batuhan Karacakaya kimdir, kaç yaşında, nereli? 2022 Survivor Batuhan Karacakaya dizileri
Survivor Batuhan Karacakaya kimdir, kaç yaşında, nereli? 2022 Survivor Batuhan Karacakaya dizileriSurvivor 2022 yarışmacıları arasında yer alan Batuhan Karacakaya'nın hayatına dair merak edilen sorular konuşulmaya başladı. Survivor All Star Ünlüler takımında mücadele edecek olan Survivor Batuhan Karacakaya kimdir, kaç yaşında, nereli? 2022 Survivor Batuhan Karacakaya'nın boyu ve kilosu kaç? Başarısı ve hırsıyla tanınan Survivor Batuhan Karacakaya'nın sevgilisi var mı? İşte Survivor Batuhan Karacakaya hakkında merak edilenler...
17.01.2022Cadde
İstanbul Modern gün sayıyor
İstanbul Modern gün sayıyorİstanbul Modern’in ünlü mimar Renzo Piano’nun imzasını taşıyan Karaköy’deki yeni müze binası, daha açılmadan dünyanın cazibe merkezlerinden biri olarak görülüyor.
17.01.2022Cadde
Bu maceranın kahramanı sensin
Bu maceranın kahramanı sensinÇocuklara tarihi, kültürü ve sanatı sevdirmek için bildikleri dilden anlatmak ve kendilerini hikâyenin kahramanlarından biri hissettirmek yeterli
16.01.2022Kültür Sanat
Önce ödül şimdi sergi
Önce ödül şimdi sergiUludağ Tekstil İhracatçıları Birliği’nin (UTİB), bu yıl “sürdürülebilir yaşam tarzı yaratmak” temasıyla düzenlediği Ev Tekstili Tasarım Yarışması’nda dereceye giren tasarımlar, Skyland HOM’da ziyaretçiler ile buluşuyor.
16.01.2022Ekonomi
‘Tiny house’ artık bir yaşam tarzı
‘Tiny house’ artık bir yaşam tarzıMinimalist "tiny house" akımı çevreci, değer odaklı ve doğaya yakın bir hayat felsefesini sunması nedeniyle yeni bir yaşam tarzı olarak görülmeye başladı.
16.01.2022Dünya
Sanatseverler buluştu
Sanatseverler buluştuSanat tutkunları MSGSÜ İstanbul Resim ve Heykel Müzesi’ne yaptıkları geziyle, tarihi bir yolculuğa çıktı
15.01.2022Cadde
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, kentsel tasarım ve fikir yarışmasından ödülle döndü
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, kentsel tasarım ve fikir yarışmasından ödülle döndüŞanlıurfa Sarayönü (Kızılay) Meydanı Kentsel Tasarım ve Fikir Yarışmasında 67 proje arasından dereceye giren Atatürk Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesinin; Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama ile Peyzaj Mimarlığı ve İç Mimarlık bölümlerinin akademisyenleri ve mezunlarından oluşan proje ekibi 4. Mansiyon ödülü kazandı.
14.01.2022Mimarlık
İzmir projelerine ödül
İzmir projelerine ödülİzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Talatpaşa Bulvarı’ndaki yükseltilmiş yaya geçidi ve Peynircioğlu Deresi’ndeki ekolojik koridor uygulamaları, TMMOB Şehir Plancıları Odası Raci Bademli İyi Uygulamalar Özendirme Ödülü’ne layık görüldü.
14.01.2022Ege
İstanbul'da sağlık çalışanları 30 Haziran'a kadar toplu ulaşımdan ücretsiz faydalanacak
İstanbul'da sağlık çalışanları 30 Haziran'a kadar toplu ulaşımdan ücretsiz faydalanacakİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis Ocak Ayı İkinci Toplantısı, Yenikapı'daki Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi'nde yapıldı. Sağlık çalışanlarının 30 Haziran'a kadar toplu ulaşımdan ücretsiz faydalanması da oy birliği ile kabul edildi.
12.01.2022Gündem
Sular ne zaman gelecek? 12 Ocak İSKİ su kesintisi hangi ilçelerde var?
Sular ne zaman gelecek? 12 Ocak İSKİ su kesintisi hangi ilçelerde var?İSKİ su kesintisi. İstanbul'da 12 Ocak 2022 tarihinde bazı bölgelerde 11 saatlik su kesintisi yaşanacak. İşte İstanbul'da su kesintisi olan ilçeler.
12.01.2022Gündem
İBB Meclisi'nde 'terör örgütü üyesi çalışan' tartışması
İBB Meclisi'nde 'terör örgütü üyesi çalışan' tartışmasıİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis Ocak ayı meclisinde terör örgütü ile bağlantılı çalışan iddiaları tartışma konusu oldu. AK Parti terör örgütü ile iltisaklı olduğu iddia edilen Sevtap Ayman'ın istifasını meclis gündemine taşırken, CHP sıralarından ise tepki geldi.
11.01.2022Haberler
İBB Meclisi'nde 'terör örgütü üyesi çalışan' tartışması
İBB Meclisi'nde 'terör örgütü üyesi çalışan' tartışmasıİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis Ocak ayı meclisinde terör örgütü ile bağlantılı çalışan iddiaları tartışma konusu oldu. AK Parti terör örgütü ile iltisaklı olduğu iddia edilen Sevtap Ayman'ın istifasını meclis gündemine taşırken, CHP sıralarından ise tepki geldi.
11.01.2022Gündem
İSKİ duyurdu! 4 ilçede 11 saat su kesintisi
İSKİ duyurdu! 4 ilçede 11 saat su kesintisiİSKİ, yarın saat 09.00 ila 20.00 saatleri arasında Eyüpsultan, Bayrampaşa, Esenler, Gaziosmanpaşa’da 11 saat su kesintisi yaşanacağını duyurdu.
11.01.2022Gündem
Gelip horoz kesiyorlardı, sırrı çözüldü! 'Yaren Dede' meğer…
Gelip horoz kesiyorlardı, sırrı çözüldü! 'Yaren Dede' meğer…Kütahya Dumlupınar Üniversitesi tarafından sürdürülen Aizanoi Antik Kenti kazı çalışmalarında, halk arasında 'Yaren Dede' adıyla bilinen yerin bir mezar olmadığı ortaya çıktı. Prof. Dr. Gökhan Coşkun bunun bir ilk olmadığını söylerken, Prof. Dr. Muharrem Kaya ise bu duruma İstanbul’da da sayısız kez rastladıklarını söyleyerek, türbe ya da yatır olarak bilinen bölgelerin geçmişindeki gizemi anlattı.
11.01.2022Gündem
İBB Meclisi'nde İETT otobüsü kazaları görüşüldü
İBB Meclisi'nde İETT otobüsü kazaları görüşüldüİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi'nde, son günlerde yaşanan İETT otobüs kazaları ve İstanbulkart sorunu gündeme geldi.
10.01.2022Gündem
Kuşadası’na Kent Meydanı
Kuşadası’na Kent MeydanıKuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, bir sözünü daha tuttu. Belediye hizmet binasının bulunduğu alanı da içine alacak olan Kuşadası Kent Meydanı projesinin detayları paylaşıldı.
10.01.2022Ege
Yaşamanın keyfini katlayan proje
Yaşamanın keyfini katlayan projeHem tasarım hem de inşaat sürecini birlikte yürütüp mimarlık ve mühendislik işlerini kaliteden ödün vermeden, hızla sonuçlandıran Mirya Proje Yapı, şimdi de Güzelbahçe’ye imzasını atıyor.
10.01.2022Ege
Venedik’in sembolü 500 yıl sonra açılıyor
Venedik’in sembolü 500 yıl sonra açılıyorİngiliz mimar David Chipperfield'ın öncülüğünde restorasyonu gerçekleştirilen ve meydanın sütunlu çevresini oluşturan yapıdan fotoğraflar önceki gün yayımlandı.
9.01.2022Dünya
Nazan Şoray: Eleştirileri örtbas etmek için çok çabaladım
Nazan Şoray: Eleştirileri örtbas etmek için çok çabaladımTRT 2 ekranlarında yayınlanan, Türk Sineması’nın efsane isimlerinden Hülya Koçyiğit'in sunduğu 'Film Gibi Hayatlar' programına; Türkan Şoray'ın kardeşi, şarkıcı ve oyuncu Nazan Şoray'ı konuk oldu.
8.01.2022Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Mimar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.