Omicron Varyantı

Omicron Varyantı

Son dakika omicron varyantı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan omicron varyantı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan omicron varyantı haber sayfamızda...

Omicron Varyantı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 361 omicron varyantı haberi bulunmuştur.
Korona vaka sayısı kaç oldu? 22 Ocak koronavirüs vefat sayısı paylaşıldı mı?
Korona vaka sayısı kaç oldu? 22 Ocak koronavirüs vefat sayısı paylaşıldı mı?Koronavirüs vaka sayısı son üç gündür yine 70 binin üzerinde seyrediyor. Dün vaka sayısı 72 bin 555, vefat sayısı ise 182'ydi. Bugünkü tanlo merak edilirken "Korona vaka sayısı kaç oldu? 22 Ocak koronavirüs vefat sayısı paylaşıldı mı?" sorusu artıyor.
22.01.2022Gündem
Omicron'da tam doz aşı etkisi! 'Vakalarda belki 300-400 binleri bulacağız'
Omicron'da tam doz aşı etkisi! 'Vakalarda belki 300-400 binleri bulacağız'Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Ümit Savaşçı, "ABD'de 'Omicron' varyantı döneminde tam doz aşılıların, aşısızlara göre yüzde 90 daha az hastaneye yattığı tespit edildi. İsviçre'de tam aşılıların aşısızlara göre 48 kat daha az ölüme yakalandığı tespit edildi" dedi.
22.01.2022Gündem
Son dakika: Bugünkü vaka sayısı kaç oldu? Türkiye'de son 24 saatte kaç yeni vaka ve can kaybı var?
Son dakika: Bugünkü vaka sayısı kaç oldu? Türkiye'de son 24 saatte kaç yeni vaka ve can kaybı var?Günlük koronavirüs tablosu her gün Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılmaya devam ediyor. Omicron varyantı etkisi ile rekor seviyeye ulaşan vaka sayıları 70 bin üzerinde seyretmeye devam ediyor. Peki 21 Ocak bugünkü vaka ve can kaybı sayısı kaç oldu?
21.01.2022Gündem
Gündemdeki son gelişmeler nelerdi? | Haftayı Kaçırma Bülteni (17-23 Ocak 2022)
Gündemdeki son gelişmeler nelerdi? | Haftayı Kaçırma Bülteni (17-23 Ocak 2022)17-23 Ocak 2022 haftasında neler yaşandı? Gündemdeki son gelişmeleri kaçırdıysanız Milliyet.com.tr editörlerinin derlediği Haftayı Kaçırma bültenine bir göz atın...
21.01.2022Gündem
'Omicron yoğun bakıma yansımadı'
'Omicron yoğun bakıma yansımadı'Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Covid-19 Yoğun Bakım Sorumlusu Prof. Dr. Ayşe Özcan, koronavirüs salgınında 'Omicron' varyantı döneminde yoğun bakımlarda bir miktar azalış olduğunu; fakat salgının hala ciddiyetini koruduğunu söyledi. Özcan, "'Omicron' varyantı çok kolay bulaşıyor, hızlı yayılıyor. Bunu hasta sayılarından da görüyoruz ama bizi yoğun bakım açısından sevindiren şey, hasta sayısındaki artışın aynı oranda yoğun bakım artışına yansımamış olması" dedi.
21.01.2022Gündem
İki doz Biontech sonrası Turkovac
İki doz Biontech sonrası TurkovacSağlık Bakanı Fahrettin Koca, iki doz Biontech aşısı olanlara Turkovac aşısı uygulanarak antikor değişiminin gözleneceğini belirterek, "mRNA aşısı üzerine inaktif aşı çalışması dünyada ilk olacak" dedi.
21.01.2022Gündem
Omicron varyantı gözü de etkiliyor
Omicron varyantı gözü de etkiliyorİngiliz bilimadamlarının yaptığı araştırma, Omicron varyantının halk arasında pembe göz ya da kırmızı göz hastalığı olarak bilinen Konjonktivit hastalığına da yol açtığını ortaya koydu.
21.01.2022Ege
Omicron belirtileri: Grip ve soğuk algınlığı farkı ne? Omicron Varyantı semptomları
Omicron belirtileri: Grip ve soğuk algınlığı farkı ne? Omicron Varyantı semptomlarıOmicron Varyantı belirtileri nedir? Koronavirüs salgınında bugüne kadarki en bulaşıcı varyant olan Omicron hızla yayılıyor. Bazı hastalarda semptomlar hafif seyrederken bazılarında ise daha ağır oluyor. Koronavirüz çoğu zaman da grip ya da soğuk algınlığı ile karıştırılabiliyor. Peki, omicron belirtileri nelerdir? Hangi belirtiler daha endişe verici?
20.01.2022Gündem
Avrupa'da  bir günde 1 milyon vaka
Avrupa'da bir günde 1 milyon vakaOmicron varyantı etkisiyle Avrupa kıtasında vaka sayıları rekor seviyeye ulaştı. 24 saatte 1 milyon vakanın tespit edildiği kıtada, Fransa yarım milyon yeni vakayla rekor kırdı. DSÖ Direktörü Ghebreyesus, ‘Salgında sona yaklaştığımızı asla söyleyemeyiz’ dedi
20.01.2022Dünya
Omicron koku ve tat kaybına yol açmayabiliyor
Omicron koku ve tat kaybına yol açmayabiliyorBurun akıntısı, boğaz ağrısı, halsizlik gibi belirtileriyle daha çok soğuk algınlığı ve mevsimsel grip gibi geçirilen Omicron varyantı, buna karşın özellikle aşısızlar, eksik aşılılar, bağışıklığı düşük ve kronik hastalıkları olan risk grubundaki kişilerde ağır seyrederek ciddi sonuçlara yol açabiliyor. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları (KBB) Uzmanı Doç. Dr. Yavuz Atar, Omicron varyantı hakkında bilgi verdi.
19.01.2022Genel Sağlık
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, İstanbul'daki vaka artışının iki nedenini açıkladı
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, İstanbul'daki vaka artışının iki nedenini açıkladıHacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, İstanbul'da Covid-19 vaka sayılarındaki artışın iki nedeni olduğunu açıkladı. Prof. Dr. Ceyhan, "Birincisi, odağın oradan başlaması; oraya gelen yabancı sayısı fazla. İkinci neden de İstanbul’un yaşam koşulları" dedi.
19.01.2022Gündem
İstanbul'da korkulan oldu! 'Her binada bir Kovid hastası’
İstanbul'da korkulan oldu! 'Her binada bir Kovid hastası’Türkiye’de hızla yayılan Omicron İstanbul'da Kovid vakalarını patlattı. Prof. Dr. Bülent Ertuğrul, maskesiz dolaşanların çoğunlukta olduğu kentle ilgili 'İstanbul'da 25 dairelik bir binanın her dairesinde 4 kişilik aile yaşadığını varsaydığımızda neredeyse her binada bir Kovid-19 hastası var' dedi.
19.01.2022Gündem
SON DAKİKA: Güncel vaka sayısı kaç oldu? 18 Ocak korona tablosu ve aşı haritası belli oldu
SON DAKİKA: Güncel vaka sayısı kaç oldu? 18 Ocak korona tablosu ve aşı haritası belli olduKoronavirüs tablosu ile birlikte aşı haritası da yayımlanıyor. Günlük olarak paylaşılan tabloda kovid-19 pandemisine dair güncel veriler yer alıyor. Paylaşılan son tabloda 64 bin vaka yer almıştı. Omicron varyantı ile birlikte vaka sayılarında önemli artış yaşandı. Peki, 18 Ocak vaka sayısı kaç oldu?
18.01.2022Gündem
Yetkililerden korkutan Omicron uyarısı: Açarken dikkat!
Yetkililerden korkutan Omicron uyarısı: Açarken dikkat!İlk defa Güney Afrika'da görülen Omicron varyantı, koronavirüsün diğer mutasyonuna göre daha bulaşıcı olması sebebiyle dünyanın dört bir yanına korku salıyor. Dünyayı tedirgin eden varyant nedeniyle korkutan açıklama Çin'den geldi ve salgının ilk zamanlarına dönebileceğimizin sinyalini verdi.
18.01.2022Dünya
Amerika'daki Türk uzmandan Omicron uyarısı: Global yükü ağır
Amerika'daki Türk uzmandan Omicron uyarısı: Global yükü ağırTeksas Üniversitesi MD Anderson Kanser Merkezi araştırmacılarından İmmünoloji Uzmanı Prof. Dr. Bülent Özpolat, Demirören Haber Ajansı'na önemli açıklamalarda bulundu. Delta varyantında yüzde 15 olan hastaneye başvuru oranının Omicron'da yüzde 5'e düşse de nasılsa hafif geçiyor diye rehavete kapılmanın çok riskli olduğunu belirten Prof. Dr. Özpolat, "20 ila 50 kat daha hızlı bulaşması nedeniyle yüzde 5'lik oran aslında çok daha büyük bir hasta grubuna tekabül ediyor. Bu nedenle sağlık sistemleri üzerindeki global etkisi çok daha büyük. Salgınla mücadelede en önemli şey hasta olanın izole edilebilmesi. Omicron PCR test yükünü artırdı evet. Ama ABD'de hızlı testlere ağırlık veriliyor, evlere ücretsiz test gönderilmeye başlandı. Şüpheli durumlarda insanların teste ulaşabilmesi, test yaptırması lazım" dedi.
18.01.2022Gündem
‘Omicron Çin’e postayla girdi’ iddiası
‘Omicron Çin’e postayla girdi’ iddiasıÇin'in başkenti Pekin'de tespit edilen, Omicron varyantı taşıyan Kovid-19 vakasına virüsün Kanada'dan gelen posta gönderisinden bulaşmış olabileceği iddia edildi.
18.01.2022Dünya
Salgının sonu geliyor!
Salgının sonu geliyor!Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu’nda gündem Omicron varyantı oldu. İzmir Alsancak Rotary Kulübü, Omicron ile birlikte pandemide yaşanan son gelişmeleri uzmanından öğrenmek için İzmir Sağlık Bilimleri Üniversitesi Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Kliniği Eğitim Görevlisi ve Pandemi Bölüm Sorumlusu Doç. Dr. Ali Ilgın Olut’u ağırladı.
17.01.2022Ege
Covid-19 sonrası sperm kalitesi azalıyor!
Covid-19 sonrası sperm kalitesi azalıyor!2020’nin Mart ayından itibaren ülkemizi etkisi altına alan, yeni çıkan varyantlarla yeni soruları ortaya çıkaran Covid-19 erkek üreme sağlığını da yakından ilgilendiren sorunlara yol açıyor. Covid-19 aşılarının değil, hastalığın kendisinin sperm kalitesi üzerinde olumsuz etkisi olduğunu belirten Üroloji ve Androloji Uzmanı Op. Dr. Tansel Kaplancan Covid-19’un sperm kalitesi üzerindeki etkileri hakkında bilgi aktardı.
SON DAKİKA: 16 Ocak korona tablosu son durum! Güncel vaka ve vefat sayısı belli oldu
SON DAKİKA: 16 Ocak korona tablosu son durum! Güncel vaka ve vefat sayısı belli olduKoronavirüs tablosu, Sağlık Bakanlığı'nın covid-19 sayfasından günlük olarak yayımlanıyor. Tabloda ise vaka, vefat, iyileşen hasta sayıları kadar uygulanan aşı oranı da öne çıkıyor. Covid-19 tablosunda son olarak 63 bin vaka yer almıştı. Peki, bugünkü vaka sayısı kaç oldu?
16.01.2022Gündem
Çin'in büyümesi gerileyebilir
Çin'in büyümesi gerileyebilirÇin’deki emlak krizinin talebi azaltması, Kovid-19 tedbirlerinin artırılması gibi faktörlerle ülkede ekonomik büyüme 2021’in son çeyreğinde 1.5 yılın en düşük seviyesine inebilir.
17.01.2022Uzmanpara
Omicron salgını bitirebilir mi? Uzman isimler tüm merak edilenleri anlattı
Omicron salgını bitirebilir mi? Uzman isimler tüm merak edilenleri anlattıİlk olarak Güney Afrika'da tespit edilen koronavirüsün bildiğimiz son varyantı omicron tüm dünyada vaka sayılarında bir sıçrayışa yol açtı. Omicron varyantında vakalar yükselişe geçse de aynı oran hastanelere yansımıyor. Hızlı bulaşması nedeniyle tüm dünyayı tedirgin eden virüsün baş düşmanı yine aşı. Omicron varyantı ile ilgili en çok merak edilen 'Hızlı yayılım toplumsal bağışıklık ve bununla beraber salgının sonunu getirir mi?' sorusunu Virolog Semih Tareen ve Profesör Dr. Derya Unutmaz'a sorduk.
15.01.2022Gündem
Çek Cumhuriyeti'nde Covid-19'a yakalanan sağlık çalışanlarına çalışma izni verildi
Çek Cumhuriyeti'nde Covid-19'a yakalanan sağlık çalışanlarına çalışma izni verildiSağlık Bakanlığı, ülkede Covid-19'a yakalanan doktor ve hemşirelerin çalışmalarına devam etmelerine izin verileceğini açıkladı. Enfekte olan ancak çalışmaya devam etmesi gerekenlerin yalnızca evden işyerine gidip gelmelerine izin verilecek.
15.01.2022Dünya
Endişelenmeyin! Batman gelecek
Endişelenmeyin! Batman gelecekOmicron varyantı nedeniyle vaka sayılarındaki hızlı artış tüm dünyada endişe yaratıyor ve sanat dünyasında iptal ve ertelemelere yol açıyor.
15.01.2022Kültür Sanat
Bilim Kurulu üyesi Turan: 'Omicron'a karşı aşı oluşturulması konuşuluyor
Bilim Kurulu üyesi Turan: 'Omicron'a karşı aşı oluşturulması konuşuluyorSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Sema Turan, "'Omicron’a karşı aşı oluşturulması fikri dünyada da konuşuluyor. Bunun için de Biontech ve Moderna'nın girişimleri var. Bunun için uğraşıyorlar. Herkes yeni varyanta uygun bir aşı üretme uğraşı içerisinde. Bu normal; çünkü grip salgınlarında da bu aynıydı. Her sene yeni bir aşı ile aşılanırdık, gribe karşı. Covid-19’da da durum böyle" dedi.
14.01.2022Gündem
Bilim Kurulu Üyesi Özlü: 'Omicron' dalgasının yükselme konumundayız
Bilim Kurulu Üyesi Özlü: 'Omicron' dalgasının yükselme konumundayızSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, 'Omicron' kaynaklı seyreden vakalar olduğunu belirterek, “'Omicron' dalgasının yükselme konumundayız. Önümüzdeki günlerde daha da yükselecek. Oysa bazıları salgın bitmiş gibi davranıyorlar. Sanki her şey normale dönmüş gibi ama hiç öyle değil. Umarım bu yaşadığımız, son dalga olur. Beklentimiz o” dedi.
14.01.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Omicron Varyantı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.