Önerge

Önerge

Son dakika önerge haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan önerge gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan önerge haber sayfamızda...

Önerge

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.962 onerge haberi bulunmuştur.
Uzlaş, başvur, yenile
Uzlaş, başvur, yenileİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), deprem riski altındaki yapıların dönüşümünü gerçekleştirmek amacıyla geçen temmuz ayında KİPTAŞ, İstanbul İmar AŞ ve BİMTAŞ ortaklığında online olarak açılan “İstanbul Yenileniyor” platformunu hayata geçirdi.
18.10.2021Gündem
Son dakika haberleri: Galatasaray'da hesap günü
Son dakika haberleri: Galatasaray'da hesap günüGalatasaray’da pandemi nedeniyle yapılamayan 2019 yılı mali ve idari genel kurulu bugün gerçekleşecek. Mustafa Cengiz başkanlığındaki yönetime ait bu kongrenin ardından, 2020 yılına ait ibralaşma da yarın yapılacak.
16.10.2021Galatasaray
Akşener: Sıkı dur Sayın Erdoğan, başbakan geliyor
Akşener: Sıkı dur Sayın Erdoğan, başbakan geliyorİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Gittiğimiz her yerde, millet bizi çağırıyor. Sandıkları patlatmaya, milletimizin iradesini, yeniden iktidar yapmaya geliyoruz. Sıkı dur Sayın Erdoğan, başbakan geliyor" dedi.
13.10.2021Siyaset
Emsal artışında müjdeli haber
Emsal artışında müjdeli haber30 Ekim depreminde en fazla yıkımın yaşandığı Bayraklı’da, bir yıl geçmesine rağmen yeni evlerine kavuşamayan depremzedelerin talep ettiği yüzde 10 emsal artışı; parsel bazında yüzde 20, ada bazında yüzde 30 olarak İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, oy birliğiyle kabul edildi
12.10.2021Ege
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
4.10.2021Oyun
Türkiye ABD’nin 51. eyaleti değil
Türkiye ABD’nin 51. eyaleti değilMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ABD Temsilciler Meclisi’nin, “Ülkü Ocakları’nın yabancı bir terör örgütü olup olmadığının araştırılmasına” yönelik kararına “Türkiye, ABD’nin 51. eyaleti değildir, sömürgesi değildir” tepkisi gösterdi.
29.09.2021Siyaset
Bahçeli'den ABD'ye sert tepki: Korkunç bir yanlış, korkak bir saptırmadır
Bahçeli'den ABD'ye sert tepki: Korkunç bir yanlış, korkak bir saptırmadırMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ABD Temsilciler Meclisi'nin Ülkü Ocakları aleyhine kabul ettiği tasarıyla ilgili, "Tasarının kabulü yalnızca skandal, yalnızca skolastik bir karar değil aynı şekilde Türkiye'ye karşı takip edilen düşmanca politikaların da bir parçasıdır. Milliyetçi-ülkücü hareket önerge sahibiyle birlikte kararı ve oy verenleri lanetlemektedir. Ülkü Ocakları'nı insanlık alemi huzurunda karalama teşebbüsü terörizmin işbirlikçileri eliyle peydahladığı bir komplo, Türk-İslam medeniyetine doğrultulmuş silahtır. Terör örgütleriyle düşüp kalkan bu ülkenin Ülkü Ocakları bağlamında köksüz ve mesnetsiz iftira yığınağına tevessül etmesi korkunç bir yanlış, korkak bir saptırmadır" dedi.
28.09.2021Siyaset
İBB Meclisi'nde flaş iddia! 'On binlerce vatandaşın sosyal yardımı kesildi'
İBB Meclisi'nde flaş iddia! 'On binlerce vatandaşın sosyal yardımı kesildi'İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sosyal Hizmetler, Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Komisyon Başkanı Sıddık Özgenç, İBB'nin ihtiyaç sahibi on binlerce vatandaşa ödenen sosyal yardımları kestiğini bildirdi.
15.09.2021Gündem
Seyyara müjde
Seyyara müjdeİzmir Büyükşehir Belediyesi, seyyar satıcıları kayıt altına aldı. Mağduriyetleri önleyecek kararla, belirlenen alanlarda tek tip araç ve giysiyle çalışılacak
14.09.2021Ege
Türkiye'ye gizli ambargo! 5 yıldır cevap yok
Türkiye'ye gizli ambargo! 5 yıldır cevap yokAlmanya'da geçtiğimiz haziran ayında Türkiye'ye silah ambargosu uygulanması konulu bir önerge verilmişti. Fakat bu önerge reddedilmişti. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Almanya'nın Türkiye'ye adı konmamış bir ambargo uyguladığını açıkladı. Savunma Politikası Analisti Turan Oğuz da konuyla ilgili çarpıcı mesajlar vererek, "Bir proje için verecek misiniz vermeyecek misiniz kısmında bile 5 yıl bekleniyorsa biz buna "gizli ambargo" diyoruz. Resmi bir şey yok, sınırlama yok ama proje bekletiliyor. " dedi. İşte haberin ayrıntıları...
14.09.2021Gündem
‘Dijital faşizm ile karşı karşıyayız’
‘Dijital faşizm ile karşı karşıyayız’TBMM Başkanı Başkanı Şentop, Avusturya’nın başkenti Viyana’da Parlamentolar Arası Birlik (PAB) tarafından düzenlenen 5’inci Dünya Parlamento Başkanları  Konferansı’na katıldı.
8.09.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop'tan dezenformasyon ve nefret söylemine karşı hukuki düzenleme çağrısı
TBMM Başkanı Şentop'tan dezenformasyon ve nefret söylemine karşı hukuki düzenleme çağrısıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Popülist siyasetçiler ve medya tarafından normalleştirilmeye çalışılan dezenformasyon ve nefret söylemi tıpkı Kovid-19 gibi '21'inci asrın bir başka salgını' olarak tanımlanabilir. Bu noktada demokratik devletlerimizin ve parlamentolarımızın salgını ortadan kaldıracak aşıyı geliştirmesi gerektiğini düşünüyorum. Bunun tek çözüm yolu, söz konusu zehirli söyleme karşı hukuk çerçevesinde mücadele etmek için en isabetli kanunları yapmaktır." dedi.
7.09.2021Haberler
TBMM Başkanı Şentop: Dezenformasyon 21'inci asrın bir başka salgını
TBMM Başkanı Şentop: Dezenformasyon 21'inci asrın bir başka salgınıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Popülist siyasetçiler ve medya tarafından normalleştirilmeye çalışılan dezenformasyon ve nefret söylemi tıpkı Kovid-19 gibi '21'inci asrın bir başka salgını' olarak tanımlanabilir. Bu noktada demokratik devletlerimizin ve parlamentolarımızın salgını ortadan kaldıracak aşıyı geliştirmesi gerektiğini düşünüyorum. Bunun tek çözüm yolu, söz konusu zehirli söyleme karşı hukuk çerçevesinde mücadele etmek için en isabetli kanunları yapmaktır." dedi.
7.09.2021Siyaset
‘Sancar Ağabey için gururla karar aldık’
‘Sancar Ağabey için gururla karar aldık’Konak Belediye Meclisi oybirliğiyle ‘İzmir Baba’ Sancar Maruflu’nun adının, Çınarlı Rekreasyon Alanı’nda inşaatı süren bilim merkezine verilmesini kararlaştırdı. Alana Maruflu’nun büstü de yapılacak
3.09.2021Ege
‘Güzelbahçe, Akdemir’i hiçbir zaman unutmayacak’
‘Güzelbahçe, Akdemir’i hiçbir zaman unutmayacak’Güzelbahçe Belediyesi, Marmaris yangınında hayatını kaybeden Şahin Akdemir’in adını ilçede yaşatacak.
6.08.2021Ege
'Türkiye'deki sığınmacılara düşmanlık yapmak yanlış'
'Türkiye'deki sığınmacılara düşmanlık yapmak yanlış'İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Göçmenlere yani Türkiye'deki sığınmacılara düşmanlık yapmak yanlış. O insanlar buraya şu veya bu şekilde geldiler. Uzun uzun tartışabiliriz ama zamanı değil, ciğerler yanıyor" dedi.
5.08.2021Siyaset
7 bin 797 sorunun yarısı bile cevaplanmadı
7 bin 797 sorunun yarısı bile cevaplanmadıTBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, muhalefet partilerinin TBMM Başkanlığı’na 1 Ocak 2021-15 Haziran 2021 tarihleri arasında sunduğu yazılı soru önergelerinin yanıtlanma durumlarını açıkladı. Buna göre; işleme alınan 7 bin 797 önergenin 4 bin 420’si cevaplandırılmadı.
2.08.2021Siyaset
Son dakika - Rezan Epözdemir: “Galatasaray TFF'yi ibra etmiş değildir"
Son dakika - Rezan Epözdemir: “Galatasaray TFF'yi ibra etmiş değildir"Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Av. Dr. Rezan Epözdemir, "Biz şunu arzu ediyoruz Galatasaray Spor Kulübü olarak adalet ve hakkaniyet zemininde bir yarışma olsun. Hak eden kazansın, rekabetçi bir anlayış egemen olsun. Hukuk kurulları başkaca parametreler, kazananın belirlenmesinde belirleyici olmasın" dedi.
30.07.2021Galatasaray
TFF, Kamu Denetçiliği Kurumunun tavsiyesi yönünde karar aldı
TFF, Kamu Denetçiliği Kurumunun tavsiyesi yönünde karar aldıKamu Denetçiliği Kurumu (KDK) Başkanı Şeref Malkoç, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağan Genel Kurulunda alınan ve "futbolda tarihi karar" olarak nitelendirilen Tahkim Kurulu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu ve Uyuşmazlık Çözüm Kurulunun yapısının değiştirilerek, seçimle göreve gelmesine ilişkin kararda KDK'nin tavsiyesinin de etkili olduğunu söyledi.
30.07.2021Süper Lig
İstek kulüplerden destek TFF’den
İstek kulüplerden destek TFF’denTFF Genel Kurulu, hukuksal olarak radikal bir değişikliğe imza attı, “Tahkim, Disiplin ve Uyuşmazlık Çözüm Kurulu”nun atamayla değil, genel kurul oylarıyla görevlendirilmesi için sunulan önergeyi kabul etti
29.07.2021Süper Lig
TFF Genel Kurulu'na önergenin ardından ara verildi
TFF Genel Kurulu'na önergenin ardından ara verildiTFF Genel Kurulu'nda Tahkim Kurulu, Disiplin Kurulu ve UÇK'nın statü değişikliğiyle ilgili bir önerge verilmesinin ardından kurula 10 dakika ara verildi
28.07.2021Süper Lig
İhraç süresi 3 yıldan 1 yıla çekilecek
İhraç süresi 3 yıldan 1 yıla çekilecekAK Parti’nin bazı OHAL yetkilerini 3 yıl daha uzatan yasa teklifi, geçtiğimiz günlerde TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi.
17.07.2021Siyaset
Başkanlar tarihi buluşmada teklifi resmen açıkladı! 'Biz artık seyirci değil kaptan olacağız'
Başkanlar tarihi buluşmada teklifi resmen açıkladı! 'Biz artık seyirci değil kaptan olacağız'Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ve Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu futbolun gündemi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Ali Koç yayıncı kuruluşun teklifini açıkladı. Burak Elmas, "Biz artık burada seyirci olmayacağız, kaptan olacağız." dedi. Ağaoğlu yayıncı kuruluşun indirim taleplerini eleştirirken Çebi yabancı kuralıyla ilgili konuştu
14.07.2021Fenerbahçe
Hayvanları koruma  kanunu TBMM’den geçti
Hayvanları koruma kanunu TBMM’den geçtiMeclis Genel Kurulu’nda, hayvanların mal, eşya olmaktan çıkarılıp canlı statüsüne getirilmesini öngören kanun teklifi kabul edildi. Teklifte, “hayvanlarla cinsel ilişkide bulunmak” fiili suç kapsamına alınmıştı. Dün verilen yeni önergeyle suçun ismi “hayvanlara cinsel saldırıda bulunmak” veya “tecavüz etmek” şeklinde değiştirildi.
9.07.2021Gündem
Hükümlüye e-posta ile haberleşme hakkı
Hükümlüye e-posta ile haberleşme hakkıTBMM Genel Kurulu’nda, kamuoyunda “mini infaz paketi” olarak bilinen Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Teklif, kabul edilerek yasalaştı.
18.06.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

egeizmirGalatasarayiyi partidevlet bahçeli

Önerge ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.