Opec

Opec

Son dakika opec haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan opec gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan opec haber sayfamızda...

Opec

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 739 opec haberi bulunmuştur.
OPEC'in petrol üretimi arttı
OPEC'in petrol üretimi arttıPetrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü'nün (OPEC) petrol üretimi nisan ayında 153 bin varil/gün arttı.
12.05.2022Uzmanpara
OPEC'in petrol üretimini artırması bekleniyor
OPEC'in petrol üretimini artırması bekleniyorOPEC+'ın bugün yapılacak toplantıda talepte artışın yavaşlayacağı endişelerine rağmen haziran ayı için üretim hedeflerini planlandığı gibi artıracağı öngörülüyor.
5.05.2022Uzmanpara
Enerjide Demokles’in kılıcı sallanırken, Avrupa kaynak arayışında!
Enerjide Demokles’in kılıcı sallanırken, Avrupa kaynak arayışında!Tarih bizlere bir kez daha geçmişteki enerji şoklarından yeterince ders almadığımızı gösteriyor. Bugün Rus gazından “kurtulma” çabaları, 1973 petrol krizine karşı geliştirilen yaklaşımla az çok örtüşüyor. Ancak bu defa, arz ihtiyacını karşılayabilecek miktarda ikame bir kaynak hazırda yok.
26.04.2022Vitrin
Küresel petrol üretimi arttı
Küresel petrol üretimi arttıKüresel petrol üretimi mart ayında bir önceki aya göre günlük ortalama 370 bin varil artarak 99,66 milyon varil/gün olarak gerçekleşti. Üretim 2021 yılı Mart ayına göre ise 6,03 milyon varil/gün yükseldi.
12.04.2022Uzmanpara
Rusya-Ukrayna savaşıyla petrolde hattın ucu şimdilik ‘karanlık’
Rusya-Ukrayna savaşıyla petrolde hattın ucu şimdilik ‘karanlık’Rusya’nın Ukrayna’ya müdahalesi ve ardından Rusya ambargosunun derinden sarstığı petrol piyasasında iyileşme kısa sürdü. İki ülke arasındaki müzakerelerin umulduğu gibi kısa sürede sonuçlanmamasıyla ham petrol fiyatları yeniden tırmanışa geçerken, daha büyük arz ve fiyat şokları da yolda olabilir.
2.04.2022Vitrin
OPEC'in petrol üretimi arttı
OPEC'in petrol üretimi arttıPetrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü'nün (OPEC) günlük ham petrol üretimi şubatta bir önceki aya göre 440 bin varil/gün artışla 28 milyon 473 bin varil/gün oldu.
15.03.2022Uzmanpara
Petrol fiyatlarına 'Rus' etkisi
Petrol fiyatlarına 'Rus' etkisiTüccarların Rus petrolü almakta isteksizlikleri küresel petrol fiyatlarını yükseltiyor.
2.03.2022Uzmanpara
OPEC'in petrol üretimi yükseldi
OPEC'in petrol üretimi yükseldiPetrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü'nün (OPEC) günlük ham petrol üretimi aralıkta bir önceki aya göre 64 bin varil/gün artışla 27 milyon 981 bin varil/gün oldu.
10.02.2022Uzmanpara
'İran petrolü dünya pazarlarına dönmeye hazır'
'İran petrolü dünya pazarlarına dönmeye hazır'İran Petrol Bakanı Cevad Uci, "İran petrolü dünya pazarlarına dönmeye hazır" ifadelerini kullandı.
3.02.2022Uzmanpara
Beyaz Saray petrol kararından memnun
Beyaz Saray petrol kararından memnunBeyaz Saray'dan OPEC+'ın üretimi artırma kararından memnun olunduğu açıklaması yapıldı.
5.01.2022Uzmanpara
'OPEC+ anlaşması petrol piyasası için zaruri'
'OPEC+ anlaşması petrol piyasası için zaruri'Suudi Arabistan Kralı Salman, "OPEC+ anlaşması petrol piyasasının istikrarı için zaruri" ifadelerini kullandı.
30.12.2021Uzmanpara
OPEC'in petrol üretimi arttı
OPEC'in petrol üretimi arttıPetrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü'nün (OPEC) günlük ham petrol üretimi kasım ayında bir önceki aya göre 285 bin varil/gün artışla 27 milyon 717 bin varil/gün oldu.
14.12.2021Uzmanpara
'Petrol 75 doları geçebilir'
'Petrol 75 doları geçebilir'Irak Petrol Bakanı İhsan Abdulcebar, "Petrol fiyatının 75 doların üzerine çıkmasını bekliyoruz" dedi.
7.12.2021Uzmanpara
OPEC arzı ayarlamaya devam edecek
OPEC arzı ayarlamaya devam edecekOPEC petrol piyasasının durumuna göre arzı ayarlamaya devam edecek.
6.12.2021Uzmanpara
OPEC+'tan üretim artışı kararı
OPEC+'tan üretim artışı kararıDün Viyana'da bir araya gelen OPEC+ üyesi ülkelerin petrol ve enerji bakanları, ABD'nin rezervlerinden petrol satmasının ve yeni Covid-19 varyantı Omicron'un piyasada petrol arz fazlasına yol açacağı endişelerine rağmen üretimin planlandığı gibi artırılmasına karar verdiler.
3.12.2021Uzmanpara
Deutsche Bank'tan petrol tahmini
Deutsche Bank'tan petrol tahminiDeutsche Bank, OPEC+'ın yarın yapacağı toplantıda üretimin günlük 400 bin varil artırılması planını erteleme yönünde bir karar alsa bile petrol fiyatlarında düşüşün süreceğini savundu.
1.12.2021Uzmanpara
'OPEC+ anlaşmasına bağlıyız'
'OPEC+ anlaşmasına bağlıyız'Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Enerji Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "OPEC+ anlaşmasına bağlıyız" denildi.
25.11.2021Uzmanpara
OPEC'ten petrol uyarısı
OPEC'ten petrol uyarısıOPEC tarafından yapılan açıklamada, "Tüketici ülkelerin rezerv satışı küresel piyasalarda arz fazlasını büyütür" denildi.
25.11.2021Uzmanpara
Petrol piyasasında son durum ne?
Petrol piyasasında son durum ne?Petrol piyasası ABD, Hindistan ve Japonya'dan gelen stratejik ulusal rezervlerden petrol satışı yapılacağı haberlerinin fiyatlara olası etkisini değerlendirmeye çalışıyor.
24.11.2021Uzmanpara
Uzmanlardan petrol piyasasıyla ilgili uyarı
Uzmanlardan petrol piyasasıyla ilgili uyarıYükselen akaryakıt fiyatlarıyla mücadelede çareyi petrol arzının artırılmasında gören, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı petrol üreticisi ülkelerden oluşan OPEC grubuna yaptığı üretimi artırma çağrıları cevapsız kalan Beyaz Saray’ın ihtiyaç duyduğu arz artışı konusunda gözler, İran petrol yaptırımlarının kaldırılmasıyla piyasaya sürülebilecek petrole çevrildi. Bu olasılığa rağmen uzmanlar, artan petrol arzının piyasadaki dengesizliği düzeltemeyebileceği konusunda uyarılarda bulunuyor.
12.11.2021Uzmanpara
OPEC'in petrol üretimi ekimde arttı
OPEC'in petrol üretimi ekimde arttıPetrol İhraç Eden Ülkeler Örgütünün (OPEC) günlük ham petrol üretimi ekimde bir önceki aya göre 220 bin varil artarak yaklaşık 27 milyon 450 bin varil oldu.
11.11.2021Ekonomi
OPEC'in petrol üretimi arttı
OPEC'in petrol üretimi arttıPetrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü'nün (OPEC) günlük ham petrol üretimi ekimde bir önceki aya göre 220 bin varil artarak yaklaşık 27 milyon 450 bin varil oldu.
11.11.2021Uzmanpara
ABD petrol fiyatı tahminini revize etti
ABD petrol fiyatı tahminini revize ettiABD Enerji Enformasyon İdaresi (EIA), bu yıla ilişkin Brent ve Batı Teksas türü (WTI) ham petrol fiyatı tahminini yukarı yönlü revize etti.
10.11.2021Uzmanpara
Akaryakıtta vergi feragati 56 milyar lirayı aşacak
Akaryakıtta vergi feragati 56 milyar lirayı aşacakEnerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) Başkanı Fesih Aktaş, akaryakıt fiyatlarında uygulanan Eşel Mobil Sistemi'yle bugüne kadar devletin akaryakıt fiyatlarını sabit tutmak için feragat ettiği ÖTV miktarının 41 milyar 839 milyon liraya ulaştığını belirterek, "Yıl sonuna kadar gelecek ek 14 milyar 319 milyon liralık miktar ile bu rakamın yaklaşık 56 milyar 158 milyon liraya ulaşmasını bekliyoruz." dedi.
5.11.2021Uzmanpara
Akaryakıtta vergi feragati yıl sonunda 56 milyar lirayı aşacak
Akaryakıtta vergi feragati yıl sonunda 56 milyar lirayı aşacakEnerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) Başkanı Fesih Aktaş, akaryakıt fiyatlarında uygulanan Eşel Mobil Sistemi'yle bugüne kadar devletin akaryakıt fiyatlarını sabit tutmak için feragat ettiği ÖTV miktarının 41 milyar 839 milyon liraya ulaştığını belirterek, "Yıl sonuna kadar gelecek ek 14 milyar 319 milyon liralık miktar ile bu rakamın yaklaşık 56 milyar 158 milyon liraya ulaşmasını bekliyoruz." dedi.
5.11.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Opec ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.