Ordusu

Ordusu

Son dakika ordusu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ordusu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ordusu haber sayfamızda...

Ordusu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 20.958 ordusu haberi bulunmuştur.
Rus askerlerinden iğrenç işkence! Kurtulan tek kişi oldu
Rus askerlerinden iğrenç işkence! Kurtulan tek kişi olduRusya'nın Ukrayna topraklarına girdiği 24 Şubat tarihi onun hayatını da tamamen değiştirdi. Sokakta yürürken Rus askerleri tarafında yaka paça gözaltına alınan ve kendisiyle birlikte gözaltına alınanlar arasından kurtulan tek kişi olan Ukraynalı adamın yaşadıkları kan donduracak cinsten.
17.08.2022Dünya
Rus askerlerinden iğrenç işkence! Kurtulan tek kişi oldu
Rus askerlerinden iğrenç işkence! Kurtulan tek kişi olduRusya'nın Ukrayna topraklarına girdiği 24 Şubat tarihi onun hayatını da tamamen değiştirdi. Sokakta yürürken Rus askerleri tarafında yaka paça gözaltına alınan ve kendisiyle birlikte gözaltına alınanlar arasından kurtulan tek kişi olan Ukraynalı adamın yaşadıkları kan donduracak cinsten.
16.08.2022Haberler
Çanakkale ile İlgili Kompozisyon: Çanakkale Savaşı ile İlgili Kısa ve Uzun Kompozisyon Örnekleri
Çanakkale ile İlgili Kompozisyon: Çanakkale Savaşı ile İlgili Kısa ve Uzun Kompozisyon Örnekleri Türkiye tarihinde önemli yere sahip olan Çanakkale Savaşı ülkenin yanı sıra dünya tarihini de değiştirmiştir. Kahraman Türk ordusu yurdunu kanının son damlasına kadar savunmuş ve Çanakkale’nin geçilmez olduğunu tüm dünyaya kanıtlamıştır. Osmanlı İmparatorluğu ve İtilaf Devletlerinin Gelibolu Yarımadasında verdiği kanlı mücadelenden galip çıkan Türk ordusunun bu kahramanca öyküsünün önemi ve tarihi okullarda da anlatılmaktadır. Çanakkale ve Çanakkale Savaşı ile ilgili kompozisyon ödevleri okullarda verilir. Çanakkale Savaşı ile ilgili kısa ve uzun kompozisyon örnekleri ile ilgili detaylı bilgiler için “Çanakkale ile İlgili Kompozisyon” içeriğimize göz atabilirsiniz.
16.08.2022Eğitim
Kremlin'de panik! Savaşı sona erdirmek için gizlice adım attı
Kremlin'de panik! Savaşı sona erdirmek için gizlice adım attıRusya'nın Zaporijya Nükleer Santrali'ne saldırıları dünyayı tedirgin ederken, üst düzey bir Kremlin yetkilisi tarafından iletilen bilgiler Batı istihbarat teşkilatları arasında dağıtıldı. Buna göre Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e yakın üst düzey yetkililer, Batı'nın yaptırımları ve savaşın yol açtığı ekonomik gerileme karşısında alarma geçti.
16.08.2022Dünya
‘Santralden çekil!’
‘Santralden çekil!’ Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 42 ülke, Rusya’ya, Zaporijya Nükleer Santrali’nden derhal çekilme çağrısı yaptı.
16.08.2022Dünya
AB ve 42 ülkeden Rusya’ya Zaporijya Nükleer Santrali'nden çekilme çağrısı
AB ve 42 ülkeden Rusya’ya Zaporijya Nükleer Santrali'nden çekilme çağrısıAvrupa Birliği (AB) ve 42 ülke, yayınladıkları ortak deklarasyonla Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) çerçevesinde Rusya’nın Zaporijya Nükleer Santrali'nden askerlerini derhal çekmesi ve uluslararası hukuka uyması çağrısında bulundu. Öte yandan Zelenskiy de 'Rus kuvvetleri, Zaporijya Nükleer Santrali topraklarından hiçbir koşul olmaksızın derhal geri çekilmelidir' açıklamasında bulundu.
15.08.2022Dünya
Çin, Tayvan Boğazı'nda yeniden tatbikata başladı
Çin, Tayvan Boğazı'nda yeniden tatbikata başladıÇin, ABD kongre üyelerinden oluşan heyetin Tayvan'a gitmesinin ardından Tayvan Boğazı'nda tekrar tatbikat başlattı.
15.08.2022Dünya
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
15.08.2022Oyun
Meksika’da organize suç örgütüne büyük darbe: 164 kişi tutuklandı!
Meksika’da organize suç örgütüne büyük darbe: 164 kişi tutuklandı!Meksika’da güvenlik güçleri tarafından düzenlenen operasyonda organize suç örgütüne büyük darbe vuruldu. Güvenlik güçleri 164 kişiyi tutuklarken, çok sayıda silah ve araca da el konulduğu bildirildi.
15.08.2022Dünya
Dünyanın ödünü koparan yakınlaşma... Düşmanlarına karşı birleştiler!
Dünyanın ödünü koparan yakınlaşma... Düşmanlarına karşı birleştiler!Rusya-Ukrayna savaşı 173 gündür devam ederken, dünya tedirgin edici bir "mektup alışverişi" haberiyle haftaya başladı. 'Düşman askeri güçlere karşı daha yakın bağlar kurmaktan' bahseden mektup, 'tahıl ve enerji karşılığı 100 bin yabancı asker' haberinden sonra gündeme bomba gibi düştü.
15.08.2022Dünya
Bayrağa saldıran 15 kişi gözaltında
Bayrağa saldıran 15 kişi gözaltındaDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Suriyeli mevkidaşı Faysal Mikdad’la Bağlantısızlar Toplantısı’nda Belgrad’da ayaküstü sohbet ettiğine yönelik açıklamasına tepki amacıyla Suriye’nin kuzeyinde protesto gösterilerinde Türk bayrağını yakmaya çalışan provokatörler bir bir yakalanıyor.
15.08.2022Gündem
‘Vuranlar hedef olacak!’
‘Vuranlar hedef olacak!’Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Ukrayna ordusu ve istihbarat birimlerinin, Zaporijya nükleer santralini vuran ya da bu santralden ateş açan Rus askerlerini hedef alacağını belirtti.
15.08.2022Dünya
İsrail’den Suriye’ye hava saldırısı: 3 ölü, 3 yaralı
İsrail’den Suriye’ye hava saldırısı: 3 ölü, 3 yaralıSuriye ordusu tarafından yapılan açıklamada, İsrail savaş uçaklarının Lübnan üzerinden Suriye’ye hava saldırısı düzenlediği aktarılarak, saldırıda 3 askerin hayatını kaybettiği, 3 askerin de yaralandığı ifade edildi.
14.08.2022Haberler
İsrail’den Suriye’ye hava saldırısı: 3 ölü, 3 yaralı
İsrail’den Suriye’ye hava saldırısı: 3 ölü, 3 yaralıSuriye ordusu tarafından yapılan açıklamada, İsrail savaş uçaklarının Lübnan üzerinden Suriye’ye hava saldırısı düzenlediği aktarılarak, saldırıda 3 askerin hayatını kaybettiği, 3 askerin de yaralandığı ifade edildi.
14.08.2022Gündem
Bıçaklı saldırıya uğrayan İngiliz yazar Salman Rüşdi’nin sağlık durumuyla ilgili açıklama
Bıçaklı saldırıya uğrayan İngiliz yazar Salman Rüşdi’nin sağlık durumuyla ilgili açıklamaHint asıllı İngiliz yazar Salman Rüşdi’nin Menajeri Andrew Wylie, yazarın New York’taki bir etkinlik sırasında uğradığı bıçaklı saldırının ardından bağlandığı solunum cihazından ayrıldığını ve sağlık durumunun iyiye gittiğini bildirdi.
14.08.2022Dünya
Oyun Nickleri 2022: En Havalı, İyi, Güzel, Yaratıcı, Türkçe, Yabancı, Kısa Oyun İsimleri ve Anlamları
Oyun Nickleri 2022: En Havalı, İyi, Güzel, Yaratıcı, Türkçe, Yabancı, Kısa Oyun İsimleri ve AnlamlarıBilgisayar ve akıllı telefonlarda oynanan oyunlar ve oyun konsolları son dönemlerde popüler hale geldi. LOL, PUBG, CS GO, Valorant gibi çok oyunculu video oyunları dünya ve Türkiye üzerinde en çok oynanan oyunlar arasında yer alıyor. Ancak oyunları oynarken kendinize öncelikle nick veya isim vermeniz gerek. Mobil, bilgisayar veya konsollardaki oyun nickleri de en az seçilen karakter kadar öneme sahiptir. İyi, yaratıcı, güzel ve havalı nickler ve anlamları oyunda öne çıkmanızı sağlar ve akılda kalıcılığı artırır. En havalı, iyi, güzel, yaratıcı, şekilli, Türkçe ve komik oyuncu isimleri önerileri için “Oyun Nickleri ve Anlamları 2022” içeriğimizden detaylıca bakabilirsiniz.
14.08.2022Oyun
Rusya Savunma Bakanlığı: Ukrayna ordusu, hidroelektrik santralini vurdu
Rusya Savunma Bakanlığı: Ukrayna ordusu, hidroelektrik santralini vurduRusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna ordusunun, ABD’den aldığı HIMARS füze sistemleriyle Herson kentinin doğusundaki Kakhovka’da bulunan hidroelektrik santralini vurduğunu duyurdu.
14.08.2022Dünya
9 aylık hamile ablasını katletmişti... Şifreli mektup ortaya çıktı!
9 aylık hamile ablasını katletmişti... Şifreli mektup ortaya çıktı!Takvim yaprakları 8 Ağustos 1969'u gösteriyordu. Saat gece yarısına yaklaşıyor ve kadran 23.45'i işaret ediyordu. Gözü dönmüş tarikat lideri ve takipçileri, genç kadının kocasıyla birlikte yaşadığı konağa girdi ve hiçbir şey bir daha eskisi gibi olmadı.
14.08.2022Dünya
Zelenskiy'den Zaporijya açıklaması : Santrali vuran Rus askerlerini hedef alacağız
Zelenskiy'den Zaporijya açıklaması : Santrali vuran Rus askerlerini hedef alacağızUkrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Ukrayna ordusu, istihbaratı ve özel servisinin, Zaporijya’daki nükleer santrali vuran ya da bu santralden ateş açan Rus askerlerini hedef alacağını belirtti.
14.08.2022Dünya
Klan İsimleri 2022: En İyi, Türkçe, İngilizce, Şekilli, Yaratıcı, Oyun Klan ve Takım Nickleri
Klan İsimleri 2022: En İyi, Türkçe, İngilizce, Şekilli, Yaratıcı, Oyun Klan ve Takım NickleriTablet, cep telefonları ve bilgisayarlar iş ve özel yaşamın dışında oyun oynamak için de kullanılıyor. Popüler oyunlar arasında yer alan PUBG, Valorant, CS GO tarzı oyunlar için klan isimleri ve oyun nickleri büyük önem taşıyor. Klan isimlerinin bu denli önem arz etmesinin nedenleri arasında oyuncunun klanına olan bağlılığını simgeliyor. Klan isimleri seçerken bu yüzden dikkat edilmesi gerekiyor. Oyun oynarken klanlara şekilli, Türkçe, İngilizce ve kısa isimler verme imkanı bulunuyor. Takım arkadaşlarınızla birlikte seçebileceğiniz bu klan isimleri oyunda akılda kalıcı olmanızı da sağlıyor. En iyi, Türkçe, İngilizce, şekilli, kısa klan ve takım isimleri için “Klan İsimleri 2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
14.08.2022Oyun
Rus askerin korku dolu anları! İlk sözü bu oldu: 'İyi akşamlar, Ukrayna askeriyim'
Rus askerin korku dolu anları! İlk sözü bu oldu: 'İyi akşamlar, Ukrayna askeriyim'Rusya-Ukrayna savaşı boyunca yaşanan çatışmalarda her iki taraftan da çok sayıda asker esir düştü. Tüm dünya esirlerin durumunu tartışmaya devam ederken, sosyal medyada paylaşılan bir Ukrayna askerine ait video izleyenleri şaşkına çevirdi.
14.08.2022Dünya
Rus askerin korku dolu anları! İlk sözü bu oldu: 'İyi akşamlar, Ukrayna askeriyim'
Rus askerin korku dolu anları! İlk sözü bu oldu: 'İyi akşamlar, Ukrayna askeriyim'Rusya-Ukrayna savaşı boyunca yaşanan çatışmalarda her iki taraftan da çok sayıda asker esir düştü. Tüm dünya esirlerin durumunu tartışmaya devam ederken, sosyal medyada paylaşılan bir Ukrayna askerine ait video izleyenleri şaşkına çevirdi.
13.08.2022Haberler
Ukrayna’da hurdaya dönen araçlar tuval oldu
Ukrayna’da hurdaya dönen araçlar tuval olduRusya-Ukrayna savaşında hurdaya dönen araçlar, ABD’li ve Ukraynalı sanatçıların tuvali oldu. Sanatçılar, ayçiçeği çizimleri yaptıkları çalışmalarının dijital görüntülerini NFT olarak satışa sunmayı planladıklarını ve elde edilecek gelirin yeni projeler için kullanılacağını belirtti.
13.08.2022Dünya
Suriye’de provokasyon
Suriye’de provokasyonDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu 13. Büyükelçiler Konferansı’daki konuşmasında, “Muhalefetle, Suriye’deki rejimi bizim bir şekilde anlaştırmamız lazım. Aksi takdirde kalıcı barış olmaz” ifadelerini kullanmıştı. Bu açıklamanın ardından Suriye’nin kuzeyindeki Azez, Afrin, El Bab, Cerablus ve İdlib kentleri ile birçok ilçede protesto düzenledi.
13.08.2022Gündem
Uzunluğu 290 metre! ABD silahlarını geri götürüyor
Uzunluğu 290 metre! ABD silahlarını geri götürüyorYunan ordusuyla neredeyse her hafta tatbikat yapan ABD, Batı Trakya'daki Dedeağaç'tan devasa bir sevkiyata imza atmaya hazırlanıyor.
12.08.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Ordusu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.