Orta Vadeli Program

Orta Vadeli Program

Son dakika Orta Vadeli Program haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Orta Vadeli Program gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Orta Vadeli Program haber sayfamızda...

Orta Vadeli Program

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.325 orta vadeli program haberi bulunmuştur.
TİM Başkanı Gülle büyüme rakamlarını değerlendirdi
TİM Başkanı Gülle büyüme rakamlarını değerlendirdiBüyüme rakamlarını değerlendiren TİM Başkanı İsmail Gülle, “Türkiye ekonomisi 2021 yılının üçüncü çeyreğinde yüzde 7,4 büyüdü. GSYH’deki büyümeye ihracatın katkısı 5 puan (yüzde68), net ihracatın katkısı ise 6,8 puan (yüzde 92,3) oldu. İhracatla büyüyor, ihracatla güçleniyoruz. İhracat ailesi olarak büyümeye verdiğimiz katkıdan gurur duyuyoruz. Bu rakamlar Türkiye’nin ihracatla yükseleceğine olan inancımızı daha da pekiştirmiştir” dedi.
30.11.2021Ekonomi
'Enflasyon-kur-faiz üçlemesini içine alan topyekün mücadele veriyoruz'
'Enflasyon-kur-faiz üçlemesini içine alan topyekün mücadele veriyoruz'Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Dünyanın hiçbir yerinde para politikası araçları tek yönlü kullanılmaz. Şu an sadece Türkiye değil; gelişmiş ve gelişmekte olan pek çok ülke negatif reel faiz uygulamaktadır. Burada amaç ihracatın canlı tutulması ve istihdamın sağlanmasıdır” dedi.
27.11.2021Ekonomi
Bakan Muş açıkladı! Türkiye'den büyüme rekoru
Bakan Muş açıkladı! Türkiye'den büyüme rekoruTicaret Bakanı Mehmet Muş, "Türkiye ekonomisi, 2021 yılının ilk çeyreğinde yüzde 7,2; ikinci çeyrekte ise yüzde 21,7 oranında büyüyerek rekor kaydetmiştir" dedi.
17.11.2021Haberler
Son dakika: Bakan Muş açıkladı! Türkiye'den büyüme rekoru
Son dakika: Bakan Muş açıkladı! Türkiye'den büyüme rekoruTicaret Bakanı Mehmet Muş, "Türkiye ekonomisi, 2021 yılının ilk çeyreğinde yüzde 7,2; ikinci çeyrekte ise yüzde 21,7 oranında büyüyerek rekor kaydetmiştir" dedi.
17.11.2021Ekonomi
Bakan Elvan'dan ısınma amaçlı doğalgaz açıklaması: 4'te 1'i fiyata vatandaşlarımıza satıyoruz
Bakan Elvan'dan ısınma amaçlı doğalgaz açıklaması: 4'te 1'i fiyata vatandaşlarımıza satıyoruzSon dakika haberine göre: Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan Türkiye 2023 Zirvesi'ne katılarak konuşma yaptı. Elvan, "Cumhurbaşkanımızın en hassas olduğu hususlardan biri vatandaşımızın enflasyona ezdirilmemesi. Asgari ücret başta olmak üzere bu konuda gerekli hassasiyeti göstereceğiz" dedi. Bakan Elvan, "Şu anda ısınma amaçlı olarak yurt dışından aldığımız doğal gazı 4'te 1'i fiyatına vatandaşlarımıza sunuyoruz. Doğal gazda maliyetin büyük bir kısmını biz üstleniyoruz." ifadelerini kullandı.
4.11.2021Ekonomi
TİM Başkanı Gülle dış ticaret rakamlarının açıklandığı toplantıda konuştu
TİM Başkanı Gülle dış ticaret rakamlarının açıklandığı toplantıda konuştuTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, Cumhuriyetin 98. yılının kutlandığı ekim ayında, her sektörün başarılı bir ihracat performansı sergilediğini belirterek, "Ekim ayında ihracatımız, geçtiğimiz yılın aynı ayına göre, yüzde 20,2’lik artışla, 20,8 milyar dolar oldu. Tarihimizin en yüksek aylık ihracat rakamına imza atarken, 20 milyar dolar sınırını bir kez daha aşarak ihracatta yeni bir lige çıktığımızı tescilledik." dedi.
1.11.2021Ekonomi
Asgari ücret zam oranı belli oldu mu, maaşlar ne kadar olacak?
Asgari ücret zam oranı belli oldu mu, maaşlar ne kadar olacak?Aralık ayına sadece 1 ay kaldı. Milyonların gözü kulağı Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısında... Görüşmeler için heyecanla beklenirken bir gelişme olup olmadığını öğrenmek isteyenler "Asgari ücret zam oranı belli oldu mu, maaşlar ne kadar olacak?" sorusuna cevap arıyor.
31.10.2021Ekonomi
Ocak ayında asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret zam oranı belli oldu mu, görüşmeler ne zaman?
Ocak ayında asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret zam oranı belli oldu mu, görüşmeler ne zaman?Yeni yıl yaklaşıyor. Aralık ayında Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplanacak. Milyonlar heyecanla toplantıları beklerken şu sıralar sıklıkla "2022 asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret zam oranı belli oldu mu?" sorusu soruluyor.
29.10.2021Ekonomi
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'tezkere' açıklaması: CHP, HDP'ye boyun eğdi
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'tezkere' açıklaması: CHP, HDP'ye boyun eğdiPartisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'nin tezkere kararına tepki gösterdi. "Tezkerenin amacı sınırlarımız boyunca kurulmak istenen terör koridoruna izin vermemek ve saldırıları kaynağında kurutmaktır." diyen Erdoğan, "Son tezkere oylaması öncesi HDP yöneticileri çıktılar ve CHP'ye bir çağrı yaptılar. Açıkça CHP tehdit edildi. Onurlu bir parti ve liderin çıkıp, 'Siz kimsiniz bizi tehdit ediyorsunuz, kendi politikamızı kendimiz belirleriz' diyerek ağzının payını vermesi gerekiyordu. Ama karşımızda artık böyle bir CHP söz konusu değildir. Türkiye'nin en büyük ikinci partisi HDP'ye boyun eğdi." ifadelerini kullandı.
27.10.2021Siyaset
GSYH'de yüzde 5 büyüme bekleniyor
GSYH'de yüzde 5 büyüme bekleniyor2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'na göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını kapsamındaki aşılama sürecinin olumlu seyrinin ve salgına yönelik önlemlerin hafiflemesiyle ekonomik ve sosyal aktivite üzerindeki baskının azalması, hizmetler sektörünün toparlanması ve sanayi sektörünün gayrisafi yurt içi hasılanın (GSYH) üzerinde büyüme sağlayacağı tahmin ediliyor.
26.10.2021Uzmanpara
GSYH'de gelecek yıl yüzde 5 büyüme bekleniyor
GSYH'de gelecek yıl yüzde 5 büyüme bekleniyor2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'na göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını kapsamındaki aşılama sürecinin olumlu seyrinin ve salgına yönelik önlemlerin hafiflemesiyle ekonomik ve sosyal aktivite üzerindeki baskının azalması, hizmetler sektörünün toparlanması ve sanayi sektörünün gayrisafi yurt içi hasılanın (GSYH) üzerinde büyüme sağlayacağı tahmin ediliyor.
25.10.2021Ekonomi
Türkiye son 20 yılda ihracatını 6 kattan fazla artırdı
Türkiye son 20 yılda ihracatını 6 kattan fazla artırdıTicaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye'nin dünya ihracatından aldığı payın ilk kez yüzde 1'in üzerine çıktığını duyururken, ülkenin ihracatı da 20 yılda 6 kattan fazla artmış oldu.
21.10.2021Ekonomi
Türkiye ihracatını altı kattan fazla artırdı
Türkiye ihracatını altı kattan fazla artırdıTicaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye'nin dünya ihracatından aldığı payın ilk kez yüzde 1'in üzerine çıktığını duyururken, ülkenin ihracatı da 20 yılda 6 kattan fazla artmış oldu.
21.10.2021Uzmanpara
Son dakika: Fuat Oktay'dan enerji fiyatları açıklaması! 'Vatandaşa yansıtmadık'
Son dakika: Fuat Oktay'dan enerji fiyatları açıklaması! 'Vatandaşa yansıtmadık'Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Küresel enerji piyasalarındaki anormal artışları göğüsleyerek vatandaşımıza yansıtmadık; bundan sonra da küresel eğilimlerin milletimize etkisini en asgari düzeyde tutmak için gayret göstermeye devam edeceğiz." dedi.
21.10.2021Ekonomi
2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi, TBMM'ye sunuldu
2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi, TBMM'ye sunulduSon dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasını taşıyan 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu.
16.10.2021Ekonomi
Bakan Yardımcısı Nebati'den Vergi Kanunu açıklaması
Bakan Yardımcısı Nebati'den Vergi Kanunu açıklamasıHazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, “Meclisten geçen yeni Vergi Kanunu ile yıllık 240 bin liranın altında olan basit vergilendirilen yaklaşık 850 bin esnaf gelir vergisinden muaf olacak. Tarımsal destek ödemelerindeki gelir vergisi kesintisi son bulacak. 4 kez verilen geçici vergi beyannameleri 3’e indirilecek. Nakit sermaye artırımında yüzde 50 olarak uygulanan kurumlar vergisi indirimi, artırılan sermayenin yurt dışından getirilmesi durumunda yüzde 75 olarak uygulanacak. Vergiye gönüllü uyum artacak.” dedi.
15.10.2021Ekonomi
2022 yılı bütçesi TBMM'ye sunulacak
2022 yılı bütçesi TBMM'ye sunulacak2022 Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla 17 Ekim'e kadar Meclis'e sunulması bekleniyor.
14.10.2021Uzmanpara
TSB'den iklim değişikliğinin risklerine karşı sigortalanmayı hızla artırma çağrısı
TSB'den iklim değişikliğinin risklerine karşı sigortalanmayı hızla artırma çağrısıTürkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli, iklim değişikliğinin risklerine karşı sigortalanmayı hızla artırmaları gerektiğini belirterek, "TBMM'nin Paris İklim Anlaşması’nı onaylaması çok önemli bir gelişme. Sigorta sektörü olarak biz de iklim değişikliğiyle mücadele çalışmalarımızı hızlandırdık. Sigortalanma oranını artırarak, gelecekte karşılaşacağımız risklere karşı hazır olmalıyız." ifadelerini kullandı.
12.10.2021Ekonomi
Cari işlemler hesabı 10 ayın ardından fazla verdi
Cari işlemler hesabı 10 ayın ardından fazla verdiCari işlemler hesabının ağustosta 10 ayın ardından ilk kez 528 milyon dolar fazla vermesiyle yıllıklandırılmış cari işlemler açığı 23 milyar dolarla 13 ayın en düşük seviyesine gerilerken, turizm gelirlerindeki artış ve ihracattaki güçlü seyrin desteğiyle cari dengede iyileşme eğiliminin devam edeceği öngörülüyor.
11.10.2021Ekonomi
Cari işlemler hesabı 10 ay sonra fazla verdi
Cari işlemler hesabı 10 ay sonra fazla verdiCari işlemler hesabının ağustosta 10 ayın ardından ilk kez 528 milyon dolar fazla vermesiyle yıllıklandırılmış cari işlemler açığı 23 milyar dolarla 13 ayın en düşük seviyesine gerilerken, turizm gelirlerindeki artış ve ihracattaki güçlü seyrin desteğiyle cari dengede iyileşme eğiliminin devam edeceği öngörülüyor.
11.10.2021Uzmanpara
Hazır giyim ve konfeksiyon sektöründen eylül ihracatında çifte rekor
Hazır giyim ve konfeksiyon sektöründen eylül ihracatında çifte rekorHazır giyim ve konfeksiyon sektörü, eylülde geçen yılın aynı ayına göre yüzde 9 artışla 1 milyar 948 milyon dolar, ocak-eylül döneminde de yüzde 22,3 artışla 14 milyar 810 milyon dolar ihracat gerçekleştirirken, talep artışı sektöre çifte rekor getirdi.
7.10.2021Ekonomi
Gülle'den ihracat açıklaması
Gülle'den ihracat açıklamasıTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, "İhracatçılarımız müsterih olsunlar, mallarına güvensinler. Şu an tam kapasite çalışmamızla gelen taleplere yetişemememiz daha yeni yaşadığımız olaylar. Bu aşamada ciddi bir istihdam ihtiyacı da Türkiye’nin her ilinde karşımıza çıkmakta." dedi.
2.10.2021Uzmanpara
İhracat ilk kez aylık 20 milyar doları aştı
İhracat ilk kez aylık 20 milyar doları aştıTürkiye’nin ihracatı, eylül ayında ilk kez bir ayda 20 milyar doları aştı. Eylül ihracatı geçtiğimiz yılın aynı ayına göre, yüzde 30’luk artışla 20 milyar 783 milyon dolara ulaştı. Bu rakam aynı zamanda Türkiye tarihinin en yüksek aylık ihracatı oldu. Yılın ilk 9 ayında, yüzde 36’lık artışla 161 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiren Türk ihracatçısı, son 12 ayda 212.2 milyar dolarlık ihracatla da 211 milyar dolarlık yıllık hedefi aştı.
2.10.2021Ekonomi
Son dakika: Bakan Muş açıkladı! Cumhuriyet tarihinde ilk...
Son dakika: Bakan Muş açıkladı! Cumhuriyet tarihinde ilk...Ticaret Bakanı Mehmet Muş, ihracatın eylülde geçen yılın aynı ayına göre yüzde 30'luk artışla 20,8 milyar dolar seviyesinde gerçekleştiğini belirterek, "Yani Cumhuriyet tarihimizde ilk kez aylık bazda 20 milyar dolar eşiğini aşmış bulunmaktayız." dedi.
1.10.2021Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TBMM açılışında 'Kürt sorunu' açıklaması
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TBMM açılışında 'Kürt sorunu' açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki özel oturumunda konuşma yaptı. Erdoğan, 'Terör örgütleri dahil her kesim tarafından istismar edilen, 'Kürt sorunu' denilen meseleyi, hak ve özgürlüklerden kalkınmaya kadar tüm boyutlarıyla çözdük' dedi.
1.10.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Orta Vadeli Program ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.