Oscar

Oscar

Son dakika Oscar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Oscar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Oscar haber sayfamızda...

Oscar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.258 oscar haberi bulunmuştur.
Dünya Klasikleri Listesi: Okunması Gereken Dünya Klasikleri
Dünya Klasikleri Listesi: Okunması Gereken Dünya KlasikleriDünya klasikleri edebiyat tarihine damga vuran eserler arasında yer alıyor. Sanatsal anlamda dünyada en çok ses getiren eserlerdendir. Dünya klasikleri yazıldığı dönemden bu yana hala popülaritesini korumaktadır. Klasik eserler eşsizdir ve kendi türlerinde emsalleri bulunmayan kitaplardır. Özellikle ilkokul çağında okutulmaya başlanan bu kitaplar konusu, tarihi, dönemi ve işleyişleri bakımından her dönem geçerliliklerini korurlar. Dünya klasikleri ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine öğretmenler tarafından okuması tavsiye edilen kitaplar arasında yer almaktadır. Dünya klasiklerinin okuma sırası için “Dünya Klasikleri Listesi” içeriğimize göz atabilirsiniz.
26.01.2022Kültür Sanat
Ricky Gervais: Oscar'ı bir şartla parasız da sunabilirim
Ricky Gervais: Oscar'ı bir şartla parasız da sunabilirim2022 Oscar Ödülleri'nin üç yıl aranın ardından ilk kez sunuculu olacağı açıklansa da o sunucunun kim olacağı henüz belli değil. Yıllardır üst üste reytinglerde hüsrana uğrayan Oscar töreni için Ricky Gervais seçeneği öne çıkarken, ünlü komedyenin Oscar'ı sadece bir şartla parasız bile sunması söz konusu.
26.01.2022Cadde
Bob Dylan bir kez daha şarkılarını sattı!
Bob Dylan bir kez daha şarkılarını sattı!Hem Oscar hem de Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanmış olan rock müziğinin efsane ismi Bob Dylan'ın (80), bugüne kadar çıkardığı tüm şarkıların ve gelecekte üreteceği eserlerin haklarını satması gündem oldu.
26.01.2022Cadde
Emma Thompson ilk kez çıplak sahnede oynadı
Emma Thompson ilk kez çıplak sahnede oynadıOscar ödüllü oyuncu Emma Thompson, 35'inci yılını sürdürdüğü meslek yaşamında ilk kez senaryo gereği çıplak bir sahnede oynadı. Thompson, konuyla ilgili "Bu yaşta böyle bir sahnede oynamak çok zorlayıcı" ifadelerini kullandı.
26.01.2022Cadde
Netflix Film Önerileri 2022: En İyi, En Güzel, Komedi, Aksiyon, Macera, Korku, Gerilim, Romantik Netflix Film Tavsiyeleri
Netflix Film Önerileri 2022: En İyi, En Güzel, Komedi, Aksiyon, Macera, Korku, Gerilim, Romantik Netflix Film TavsiyeleriDizi film denince akla gelen Netflix pek çok kaliteli yapımları ile dünya genelinde en çok izlenen video akış platformları arasında yer alıyor. Televizyon kanallarını geride bırakarak milyonlarca abone sayısına ulaşan Netflix’in en beğenilen yerli-yabancı film ve dizileri içerikleri gittikçe çoğalıyor. Ödüllü filmleri ile dünya genelinde ses getiren Netflix IMDb listelerinde de yukarı tırmanıyor. Aksiyondan maceraya, romantikten komediye, korku ve gerilim türünden bilim-kurguya kadar yüzlerce türde içerik bulunuyor. En güzel komedi, aksiyon, macera, korku, gerilim, romantik Netflix film tavsiyeleri için “En İyi Netflix Film Önerileri 2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.01.2022Kültür Sanat
En İyi Bilim Kurgu Filmleri 2022: İzlenmesi Gereken En Güzel Bilim Kurgu Film Önerileri
En İyi Bilim Kurgu Filmleri 2022: İzlenmesi Gereken En Güzel Bilim Kurgu Film ÖnerileriZaman yolculuğu, uzay, farklı gezegen veya uzak ve yakın gelecek ile ilgili konuları ele alan bilim kurgu filmlerinin sayısı her geçen gün artıyor. Özellikle teknolojinin gelişmesi ile birlikte bilim kurgu filmlerinin görselleri de giderek daha kaliteli olmaya başladı. Dünya üzerinde belki de bilim kurgu alanında binlerce film bulunuyor. Birbirinden farklı konuları ile dünya listelerine adını yazdıran bu filmler günümüzde de izlenmeye devam ediyor. En iyi ve en güzel bilim kurgu film önerileri için “Bilim Kurgu Filmleri 2022” içeriğimize detaylı göz atabilirsiniz.
25.01.2022Kültür Sanat
Leonardo DiCaprio evini 4.9 milyon dolara satıyor
Leonardo DiCaprio evini 4.9 milyon dolara satıyorLeonardo DiCaprio, dört yıl önce ünlü şarkıcı Moby'den satın aldığı Los Angeles'taki evini kâr elde etmeden 4,9 milyon dolara satışa çıkardı. Oyuncu, ağustos ayında evini 5,75 milyon dolara satışa çıkardı ancak alıcı bulamadı.
26.01.2022Cadde
Kullanıcı Adları – Instagram, Twitter, TikTok için En Güzel, Komik, İngilizce ve Türkçe Nickler
Kullanıcı Adları – Instagram, Twitter, TikTok için En Güzel, Komik, İngilizce ve Türkçe NicklerKullanıcı adları özellikle Instagram, Facebook, Instagram, Twitter, TikTok gibi sosyal medya platformları, oyun ve forumlarda sıklıkla kullanılır. Kişinin profilini yansıtan bu kullanıcı adları bir bakıma internet kimlidir. Bu yüzden kullanıcı adı belirlerken bazı unsurlara dikkat edilmelidir. İşletmeler için açılan hesaplarda ise kitlenizi belirlemede yardımcı bir unsurdur. En güzel, cool, komik, İngilizce ve Türkçe kullanıcı adı önerileri için “Kullanıcı Adları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.01.2022Teknoloji
Köpek İsimleri 2022: En Güzel, Yaratıcı, Popüler, Yabancı Dişi ve Erkek Köpek İsimleri
Köpek İsimleri 2022: En Güzel, Yaratıcı, Popüler, Yabancı Dişi ve Erkek Köpek İsimleriSevimli görünüşleri, inşalarla kurdukları yakın dostluk ve bağ ile kendilerini sevdiren köpekler dünya üzerinden en çok sahiplenilen ikinci evcil hayvanlardır. Etçil ve memeli olan köpeklerin 400’den fazla ırkı olduğu tahmin edilmektedir. Günümüzde en çok sahiplenilen köpek cinsi ile fino türüdür. İlk köpek sahiplenildiğinde dişi veya erkek oluşuna göre isim verilir. Köpek sahipleri yeni dostlarına en güzel, duyulmamış, havalı isimleri vermek ister. Bazı evcil hayvan sahipleri köpeklerine yabancı isim vermek isterken bazıları da Türkçe isim tercih ederler. Köpeklere verilebilecek birbirinden güzel köpek isimleri vardır. En güzel, yaratıcı, duyulmamış, havalı, Türkçe, yabancı dişi ve erkek köpek isimleri ile ilgili içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
23.01.2022Evcil Hayvan
Kedi İsimleri ve Anlamları 2022: En Güzel Türkçe, Yabancı, Yaratıcı, Mitolojik Erkek ve Dişi Kedi İsimleri
Kedi İsimleri ve Anlamları 2022: En Güzel Türkçe, Yabancı, Yaratıcı, Mitolojik Erkek ve Dişi Kedi İsimleriKediler sevimli ve sevecen halleri kendisine hayran bırakır. İnsanlarla dost olan kedilerin kendilerine has özellikleri vardır. Kedilerin 70’ten fazla ırkı bulunur. Dünyada en çok sahiplenen evcil hayvandır ve bu sayı her geçen gün artmaktadır. Yeni kedi sahiplenen pek çok kişi kedisine isim vermek ister. Sahipler kedi isimleri konusu üzerine derin bir araştırma sürecine girerler. Ancak isim seçme konusunda kararsızlık yaşarlar. Erkek ve dişi kediler için birbirinden ayrı yabancı, Türkçe, mitolojik ve yaratıcı kedi isimleri bulunur. Ancak her geçen gün yeni kedi isimleri popüler olmaktadır. En güzel erkek ve dişi kedi isimleri için Kedi İsimleri 2022 içeriğimize göz atabilirsiniz.
23.01.2022Evcil Hayvan
İngilizce İsimler ve Anlamları: En Güzel Yabancı Erkek-Kadın İsimleri ve Türkçe Karşılığı
İngilizce İsimler ve Anlamları: En Güzel Yabancı Erkek-Kadın İsimleri ve Türkçe KarşılığıDünya üzerinden en çok konuşulan dil hiç şüphesiz İngilizce’dir. Küresel dil olan İngilizce başta Amerika olmak üzere İngiltere, Yeni Zelanda ve İskoçya gibi ülkelerin de resmi dilidir. İngilizce öğrenme aşamasında olan kişilerin ders veya metin yazımı için kendilerine İngilizce takma ad seçmeleri gerekebilir. Anne veya baba adayları kız veya erkek bebeklerine İngilizce isim vermek isteyebilir. İngilizce’de erkek ve kadınlar için birbirinden güzel isimler bulunur. Bazılarının Türkçe karşılığı benzerken bazılarının anlamı farklıdır. En güzel yabancı erkek-kadın isimleri ve Türkçe karşılığı için “İngilizce İsimler ve Anlamları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
23.01.2022Yaşam
Pera’da perdeler dayanışmaya açıldı
Pera’da perdeler dayanışmaya açıldıBahçeşehir Üniversitesi Konservatuvarı’nın sahnesi Pera, bu sezon pandemi koşullarında kısıtlanan sahne imkânlarına karşı sahnesini alternatif gruplara bedelsiz açtı.
23.01.2022Kültür Sanat
Siyah beyaz filmleri neden özlüyoruz?
Siyah beyaz filmleri neden özlüyoruz? Bu seneki Oscar’ın iddialı adaylarından “The Tragedy of Macbeth” muhteşem sinematografisi ile övgüler toplarken, şunu da sordurttu: Siyah beyaz filmler has sinemayı mı temsil ediyor ve onları özlüyor muyuz?
23.01.2022Kültür Sanat
'Hannibal' korkusu aşklarını bitirmiş
'Hannibal' korkusu aşklarını bitirmişABD'li ünlü televizyoncu Martha Stewart, bir dönem aşk yaşadığı Anthony Hopkins'i, oynadığı yamyam "Hannibal Lecter" karakterinden korktuğu için terk ettiğini açıkladı.
22.01.2022Dünya
Son dakika: Kayak pistinde feci kaza! Ünlü oyuncu Gaspard Ulliel hayatını kaybetti
Son dakika: Kayak pistinde feci kaza! Ünlü oyuncu Gaspard Ulliel hayatını kaybettiFransız aktör Gaspard Ulliel, bir kayak pistinde geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybetti. Ulliel, yönetmen Xavier Dolan'ın yönettiği “It's Only the End of the World” filmindeki rolüyle "En İyi Erkek Oyuncu" dalında 2017 yılında Fransa'nın Oscar'ı olarak bilinen Cesar ödülünü kazanmıştı.
19.01.2022Dünya
Genç sinemacılar için eğitim çağrısı
Genç sinemacılar için eğitim çağrısıOscarlı oyuncu Alicia Vikander ve Göteborg Film Festivali iş birliğinde hayata geçirilen “Alicia Vikander Film Lab” ile gençler için eğitici bir film programı başlatılıyor.
18.01.2022Kültür Sanat
Haftanın Seçimi
Haftanın SeçimiNever Gonna Snow AgainGüvenlikli bir sitede çalışan Doğu Avrupalı ​​bir masörün gizemli yaşamına odaklanan film, geçen sene Polonya’nın Oscar temsilcisi olmuştu...
16.01.2022Kültür Sanat
Golda Meir oldu tartışma yarattı
Golda Meir oldu tartışma yarattıİngiliz oyuncu Helen Mirren, bugüne kadar onlarca karaktere hayat verdi. Ancak, İsrail'in ilk kadın başbakanı Golda Meir'i canlandırınca Yahudi olmadığı gerekçesiyle bazı kesimlerden tepki gördü.
16.01.2022Dünya
Cem Bölükbaşı: Formula 2'de şampiyon olacağım
Cem Bölükbaşı: Formula 2'de şampiyon olacağım2022 Formula 2 Dünya Şampiyonası'nda Charouz Racing takımı ile yarışacağını açıklayan Cem Bölükbaşı, "Formula 2'de şampiyon olacağım diyebilir misin?" sorusuna, "Evet, şampiyon olacağım diyebilirim. Her zaman" yanıtını verdi.2022 yılında Formula 2 takımı Charouz Racing'de yarışacağını duyuran Cem Bölükbaşı, Demirören Haber Ajansı'na (DHA) özel açıklamalarda bulundu.
14.01.2022Motor Sporları
Yıldızlara Oscar'lık tarzlar
Yıldızlara Oscar'lık tarzlarABD merkezli moda dergisi "W", 27 Mart'ta sahiplerini bulacak olan Oscar Ödülleri'nin adayları henüz belirlenmeden, yılın en iyi filmleriyle ön plana çıkan oyuncularla fotoğraf çekimi yaptı.
13.01.2022Dünya
Oscar Ne Demek? Oscar Ödülleri Nerede Verilir, Hikayesi Nedir?
Oscar Ne Demek? Oscar Ödülleri Nerede Verilir, Hikayesi Nedir?Oscar dünyanın en büyük ödülleri içerisinde yer alır. Aynı zamanda belli bir anlam üzerinden ön plana çıkıyor. Peki, oscar ne demek? Oscar ödülleri nerede verilir, hikayesi nedir tüm detayları ile derledik.
12.01.2022Eğitim
Audrey Hepburn'ün hayatını anlatacak filmin başrolü belli oldu
Audrey Hepburn'ün hayatını anlatacak filmin başrolü belli olduOscar adayı oyuncu Rooney Mara, Hollywood'un Altın Çağı'ndan ikonik yıldız Audrey Hepburn'ün biyografisinde başrolde yer alacak. Hepburn'ün oğlu, annesini Rooney Mara'nın canlandıracağını açıklanmasının ardından bunu onayladığını söyledi.
11.01.2022Cadde
Jane Campion Altın Küre’de parladı
Jane Campion Altın Küre’de parladıBu yıl 79. kez dağıtılan Altın Küre Ödülleri sahiplerini buldu. Irkçılık ve kayırmacılık skandalları gölgesindeki Hollywood Yabancı Basın Birliği’nin (HFPA) dağıttığı ödüllerin töreni, bu sene televizyondan canlı yayınlanmadı.
11.01.2022Kültür Sanat
Oscar’a tam gaz ilerliyor
Oscar’a tam gaz ilerliyorOscar Ödülleri’ne adım adım yaklaşıyorken merakla beklenen bir seçim daha açıklandı. ABD’nin film eleştirmenleri birliği National Society of Film Critics, 2021’in en iyilerini seçti.
10.01.2022Kültür Sanat
Renkli, eğlenceli ve hafif
Renkli, eğlenceli ve hafifPaul Thomas Anderson, eleştirmen birliklerinin övgülerle karşıladığı ve Oscar yarışında da iddialı olan yeni filmi “Licorice Pizza”da adı konulmamış bir ilişkiden yola çıkarak 70’lerde geçen bir büyüme hikâyesi anlatıyor.

Benzer Haber Etiketleri

Oscar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.