Oval Ofis

Oval Ofis

Son dakika oval ofis haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan oval ofis gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan oval ofis haber sayfamızda...

Oval Ofis

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 428 oval ofis haberi bulunmuştur.
Biden iş insanlarıyla kurtarma paketini görüştü
Biden iş insanlarıyla kurtarma paketini görüştüABD Başkanı Joe Biden, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkilerine yönelik 1,9 trilyon dolarlık ekonomik kurtarma paketini görüşmek üzere ülkenin önde gelen şirketlerinin üst yöneticileriyle buluştu.
10.02.2021Uzmanpara
Biden iş insanlarıyla ekonomik kurtarma paketini görüştü
Biden iş insanlarıyla ekonomik kurtarma paketini görüştüABD Başkanı Joe Biden, yeni tip koronavirüs (covid-19) salgınının etkilerine yönelik 1,9 trilyon dolarlık ekonomik kurtarma paketini görüşmek üzere ülkenin önde gelen şirketlerinin üst yöneticileriyle buluştu.
9.02.2021Ekonomi
ABD Başkanı Biden, sağlık sistemine yönelik iki kararname imzaladı
ABD Başkanı Biden, sağlık sistemine yönelik iki kararname imzaladıABD Başkanı Joe Biden, ülkenin sağlık sistemine yönelik iki kararnameye imza atarken, bunu önceki Başkan Donald Trump'ın "ülkede yarattığı hasarı ortadan kaldırmak" için yaptığını belirtti. 20 Ocak'ta yemin ederek görevine başlayan Biden, başta Trump döneminin tartışmalı politikaları ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını olmak üzere birçok konuda yeni kararnamelere imza atmaya devam ediyor.
28.01.2021Dünya
Biden fırtına gibi başladı! İlk haftada 43 imza...
Biden fırtına gibi başladı! İlk haftada 43 imza...ABD'nin yeni lideri, ülkenin yakın tarihinde görevindeki ilk günlerinde en çok karara imza atan Başkan oldu. Biden'ın hedefinde Trump döneminin tartışmalı politikaları ve koronavirüs vardı.
28.01.2021Dünya
ABD'den, "terör  listesinden" çıkarılmasından sonra Sudan'a ilk ziyaret
ABD'den, "terör listesinden" çıkarılmasından sonra Sudan'a ilk ziyaretABD Afrika Kuvvetleri (AFRICOM) Komutan Yardımcısı Andrew Young'ın, ABD Dışişleri Bakanlığınca teröre destek veren ülkeler listesinden çıkarılan Sudan'a iki günlük resmi ziyaret gerçekleştireceği bildirildi.
25.01.2021Dünya
Son dakika: Dikkat çeken detay, anında kaldırdı... Kırmızı düğme artık yok!
Son dakika: Dikkat çeken detay, anında kaldırdı... Kırmızı düğme artık yok!20 Ocak'ta gerçekleşen yemin töreniyle göreve başlayan Joe Biden'ın Beyaz Saray'a taşınmasıyla, Donald Trump'ın izleri hızla siliniyor. Son dakika haberine göre, artık Trump'la özdeşleşmiş olan ve gün içinde sıkça başvurduğu bilinen "kırmızı düğme" Biden tarafından kaldırıldı.
22.01.2021Dünya
Amerika’da Biden etkisi
Amerika’da Biden etkisiABD Başkanı Joe Biden, göreve başlar başlamaz Trump döneminin tartışmalı uygulamalarına karşı adım atarken, görevindeki ilk gününde Trump’ın politikalarını geri çevirmeye yönelik 17 kararı imzaladı. Bunlardan en önemlileri, Trump yönetiminin geri çekildiği Paris İklim Anlaşması’na geri dönüş ve Dünya Sağlık Örgütü’ne (DSÖ) yeniden katılmaya yönelik olan başkanlık kararnameleri oldu.
22.01.2021Dünya
Son dakika... Time'ın Beyaz Saray kapağı bomba etkisi yarattı
Son dakika... Time'ın Beyaz Saray kapağı bomba etkisi yarattı Seçim yenilgisini kabul etmeyen eski başkan Trump'ın yerine geçen Joe Biden'ın Oval Ofis'teki ilk gününü kapağına taşıyan ünlü dergi, söze gerek bırakmadı.
21.01.2021Dünya
Son dakika: Joe Biden koltuğa oturur oturmaz imzaladı! Dakika 1 gol 1: Affetmedi...
Son dakika: Joe Biden koltuğa oturur oturmaz imzaladı! Dakika 1 gol 1: Affetmedi...Son dakika haberlere göre, dünya ABD'deki yemin törenine dikkat kesildi. CNN International, 'ABD'de yeni bir gün' başlığını attı. Başkan seçilen Biden'ın da ilk Twitter mesajının aynı şekilde 'ABD'de yeni bir gün' olması dikkat çekti. Trump, devir teslime saaatler kala, Beyaz Saray'dan ayrıldı. Başkan olarak son konuşmasını yapan Trump yine iddialı ifadeler kullandı ve Biden'a gizemli bir not bıraktı. Biden yemin ederek ABD'nin 46'ncı başkanı oldu. Biden 23.55 (TSİ) sularında Beyaz Saray'a geldi ve peş peşe kararnameleri imzalamaya başladı.
21.01.2021Dünya
Biden'dan görevinin ilk gününde, Trump'ın kararlarını tersine çeviren 17 kararname
Biden'dan görevinin ilk gününde, Trump'ın kararlarını tersine çeviren 17 kararnameABD Başkanı Joe Biden, görevindeki ilk gününde Donald Trump'ın politikalarını geri çevirmeye yönelik 17 kararnameye imza attı.
20.01.2021Dünya
Son dakika... Trump'ın mektubunu okudu! Biden o not için...
Son dakika... Trump'ın mektubunu okudu! Biden o not için...ABD Başkanı Biden, kendisinden önceki Başkan Donald Trump'ın kendisine bıraktığı mektup hakkında konuştu.
20.01.2021Dünya
Başkanlık hesabı artık Biden'da! İlk paylaşımı bu oldu...
Başkanlık hesabı artık Biden'da! İlk paylaşımı bu oldu...ABD Başkanı Joe Biden, ABD başkanlık makamına ait "POTUS" kullanıcı isimli Twitter hesabından yaptığı ilk paylaşımda, "Karşı karşıya kaldığımız krizleri çözmek için boşa harcayacak zamanımız yok." mesajını verdi.
20.01.2021Dünya
Biden'ın yemin töreni olağanüstü güvenlik önlemleri altında başladı
Biden'ın yemin töreni olağanüstü güvenlik önlemleri altında başladıABD'de seçilmiş Başkan Joe Biden ve Yardımcısı Kamala Harris için başkent Washington'da düzenlenen yemin töreni olağanüstü güvenlik önlemleri altında başladı.
20.01.2021Dünya
Trump ve Pence baskın sonrası ilk kez bir araya geldi
Trump ve Pence baskın sonrası ilk kez bir araya geldiABD Başkanı Donald Trump ve Başkan Yardımcısı Mike Pence'in, geçen haftaki Kongre baskınının ardından ilk kez bugün Beyaz Saray'da bir araya geldiği ve baskını yapan kişilerin kendilerini temsil etmediğini vurguladıkları bildirildi.
12.01.2021Dünya
Son dakika... Suudi Arabistan: Katar'la anlaşmazlıklar sonlandırıldı!
Son dakika... Suudi Arabistan: Katar'la anlaşmazlıklar sonlandırıldı!Suudi Arabistan, Körfez Zirvesi'nde Katar'la anlaşmazlıkların sonlandırıldığını ve ilişkilerin yeniden kurulduğunu duyurdu. Suudi Arabistan, BAE ve Bahreyn, Katar'a 2017'den bu yana hava, kara ve deniz ambargosu uyguluyordu.
5.01.2021Dünya
Abluka üç buçuk yıl sonra bitiyor
Abluka üç buçuk yıl sonra bitiyorSuudi Arabistan, BAE, Mısır ve Bahreyn'in Katar'ı diplomatik ve lojistik ablukaya almasıyla başlayan Körfez krizi, Suudi Arabistan'ın Katar'la sınırları açmasıyla sona eriyor. Katar Emiri, Suudi Arabistan'da bugün gerçekleştirilecek KİK zirvesine katılıyor.
5.01.2021Dünya
Sudan ABD'nin terör listesinden resmen çıkartıldı
Sudan ABD'nin terör listesinden resmen çıkartıldıABD’nin Hartum Büyükelçiliği, Sudan’ın teröre destek veren devletler listesinden çıkartılma kararının bugünden itibaren yürürlüğe girdiğini açıkladı.
14.12.2020Dünya
Oval Ofis çocuklara dar geldi
Oval Ofis çocuklara dar geldiTüm zamanların en büyük güreşçilerinden biri olarak kabul edilen ABD’li Dan Gable, Başkan Donald Trump tarafından verilen Özgürlük Madalyası için Beyaz Saray’da düzenlenen törende torunlarının ‘gölgesinde’ kaldı.
9.12.2020Dünya
Trump'tan 'üçüncü dünya ülkesi gibiyiz' yorumu
Trump'tan 'üçüncü dünya ülkesi gibiyiz' yorumuABD Başkanı Donald Trump, ülkedeki başkanlık seçimlerinin hileli olduğunu savunarak, "Bu durum, ülkemiz için bir utanç, sanki üçüncü dünya ülkesi gibiyiz." ifadesini kullandı.
7.12.2020Dünya
Gitmeden İran’ı vurmak istedi!
Gitmeden İran’ı vurmak istedi!Donald Trump’ın geçtiğimiz hafta İran’ı vurmak için kurmaylarıyla bir toplantı gerçekleştirdiği iddia edildi. Habere göre Trump, yardımcıları tarafından son anda böyle bir hamle yapmaktan vazgeçirildi.
18.11.2020Dünya
Trump görevi bırakmadan savaşa ramak kaldı
Trump görevi bırakmadan savaşa ramak kaldıABD Başkanı Donald Trump'ın görevinin son haftalarında İran'ın nükleer tesislerine saldırmayı planladığı iddia edildi.
17.11.2020Dünya
Son dakika: Füzeler yüklendi, savaş uçakları havalandı! Dünya karıştı...
Son dakika: Füzeler yüklendi, savaş uçakları havalandı! Dünya karıştı...Son dakika haberlerine göre, ABD ile İran arasındaki ipler, Trump'ın dört yıllık başkanlık döneminin sona ermesine yakın yeniden gerildi. Beyaz Saray'daki görev süresinin başından beri İran'a karşı sert bir tutum izleyen Donald Trump hakkında ortaya çıkan haber bomba etkisi yarattı. New York Times tarafınan dün yayınlanan ve Reuters'a da doğrulanan habere göre Trump, geçen hafta İran'ın ana nükleer sahasına füze saldırısı yapmanın eşiğine geldi. Ancak dört üst düzey danışmanı tarafından, bunun savaşı tetikleyebileceği konusunda uyarı alan Trump, bu adımdan son anda vazgeçti.
17.11.2020Dünya
ABD'den Sudan'a 81 milyon dolarlık insani yardım
ABD'den Sudan'a 81 milyon dolarlık insani yardımABD yönetimi, İsrail'le ilişkilerini normalleştirme sürecine giren Sudan'a 81 milyon dolarlık insani yardım yapacağını açıkladı.
25.10.2020Dünya
Sudan da anlaşma kervanına katıldı
Sudan da anlaşma kervanına katıldıABD’nin girişimleriyle İsrail ile normalleşme anlaşması imzalayan son ülke Sudan oldu. Sudan’ın terör listesinden çıkarılmasının ardından hemen anlaşma imzalanması, Filistin ve İran tarafından tepkiyle karşılandı
25.10.2020Dünya
Başkan oldu rekor kırdı!
Başkan oldu rekor kırdı!Ariana Grande, yeni single’ı ‘Positions’ı sevenleriyle buluşturdu.
24.10.2020Cadde

Benzer Haber Etiketleri

abdbidenJoe BidenDonald Trumptrump

Oval Ofis ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.