Oyak

Oyak

Son dakika OYAK haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan OYAK gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan OYAK haber sayfamızda...

Oyak

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.826 oyak haberi bulunmuştur.
‘Oto odaklı’ Ro-Ro limanına ilk sefer
‘Oto odaklı’ Ro-Ro limanına ilk seferOYAK Denizcilik ve Liman İşletmeleri AŞ tarafından Japon NYK Line (Nippon Yusen Kaisha) ortaklığı ile Kocaeli’nin Körfez ilçesinde hayata geçirilen ortak liman işletmesinde ilk deneme seferi başarıyla gerçekleşti.
8.04.2021Ekonomi
Çip krizi diğer sektörlere de yayılıyor
Çip krizi diğer sektörlere de yayılıyorOtomotivde başlayarak elektronik gibi diğer sektörlere de sıçrayan küresel çip tedariki sorununun, üretimde aksamalara neden olarak milyarlarca dolarlık zarara yol açması bekleniyor.
31.03.2021Uzmanpara
OYAK’tan gıdada büyüme hamlesi
OYAK’tan gıdada büyüme hamlesiOYAK, sürdürülebilir büyüme planlarına gıda sektörünü de dahil etti. Sanset Gıda ile satın alma anlaşması imzalayan OYAK, Türkiye çikolatalı ürünler pazarının köklü markası Sagra ile birlikte Tadelle, Saralle ve Gol markalarını da OYAK Grup Şirketleri bünyesine katmak için Rekabet Kurumu’na başvurdu.
30.03.2021Ekonomi
OYAK 2 ünlü markayı satın alıyor
OYAK 2 ünlü markayı satın alıyorSanset Gıda ile satın alma anlaşmasını imzalayan OYAK, Sagra ile birlikte Tadelle, Saralle ve Gol markalarını da OYAK Grup Şirketleri bünyesine katmak için Rekabet Kurumu’na başvurdu.
29.03.2021Uzmanpara
OYAK Yatırım’dan halka arz başvurusu
OYAK Yatırım’dan halka arz başvurusuOYAK Yatırım, hisselerinin yüzde 30’unu halka arz etmek amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvurdu.
25.03.2021Ekonomi
Tofaş ‘çip’ sorunuyla üretime ara veriyor
Tofaş ‘çip’ sorunuyla üretime ara veriyorKüresel otomotiv şirketlerini etkisi altına alan çip krizi Türkiye’de de üretimi etkiliyor. Oyak Renault’nun ardından Tofaş da üretime ara verme kararı aldı.
19.03.2021Ekonomi
Ekonomiye değer katanlara ödül
Ekonomiye değer katanlara ödülBursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından 47. kez düzenlenen ‘Ekonomiye Değer Katanlar Ödülleri’ açıklandı. Kovid-19 salgını sebebiyle bu yıl ilk defa dijital platformlarda duyurulan etkinlik kapsamında 4 ayrı kategoride 51 firma ödül aldı. İhracat kategorisinin lideri Oyak Renault Otomobil Fabrikaları A.Ş. olurken kurumlar vergisi lideri Limak Uludağ Elektrik Perakende Satış A.Ş. oldu. Gelir vergisinde ilk sırada Şükrü Karagül yer alırken ayrıca 21 sektörün lideri 21 firma da ödül aldı.
1.03.2021Ekonomi
OYAK’tan dev yatırıma imza
OYAK’tan dev yatırıma imzaTürkiye’nin ilk elektronik para lisansı alan fintek şirketlerinden olan Birleşik Ödeme, OYAK Portföy Girişim Sermayesi Fonlar’ından yatırım aldı. Birleşik Ödeme, bu yatırımın desteğiyle unicorn hedefine güçlü bir şekilde ilerlerken yurt dışına açılmayı planlıyor.
3.02.2021Ekonomi
Enerji sektöründe satın alma ve birleşme hareketliliği
Enerji sektöründe satın alma ve birleşme hareketliliğiEnerji sektöründe doğal gaz ve elektrik dağıtım başta olmak üzere satın alma ve birleşme görüşmelerinde hareketli bir dönem yaşanıyor.
11.01.2021Uzmanpara
Erdemir, Kümaş için imzayı attı
Erdemir, Kümaş için imzayı attı2021 yılının ilk stratejik öneme sahip yatırımı OYAK’tan geldi. OYAK Maden Metalürji şirketlerinden Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (Erdemir) tarafından, Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, Yıldız Holding ve Gözde Girişim’le Kümaş Manyezit’in tamamının satın alınmasına yönelik yapılan 340 milyon dolarlık anlaşmanın imzalandığını duyurdu. Anlaşmaya göre yasal onayların alınmasıyla birlikte hisse devri gerçekleşecek.
6.01.2021Ekonomi
Kümaş Manyezit’in satışı için anlaşma imzalandı
Kümaş Manyezit’in satışı için anlaşma imzalandıYıldız Holding’in iştiraki Kümaş Manyezit’in OYAK bünyesindeki Erdemir’e satışı için anlaşma imzalandı. KAP’a bildirilen 340 milyon ABD doları işletme değeri üzerinden yapılan anlaşmanın ardından yasal onayların alınmasıyla birlikte hisse devri gerçekleşecek.
5.01.2021Uzmanpara
Süper yatırım süper teşvik
Süper yatırım süper teşvikFord’un yeni nesil ticari araç ve batarya üretim tesisi yatırımı ile Oyak’ın karbon siyahı fabrikasına proje bazlı ‘süper’ teşvik geldi. İki projeyle 22.5 milyar liralık yatırım desteklenmiş oluyor
5.12.2020Ekonomi
Yeni nesil araç ve batarya ile karbon siyahı üretimine "devlet yardımı" verilecek
Yeni nesil araç ve batarya ile karbon siyahı üretimine "devlet yardımı" verilecekSanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, Ford'un Kocaeli'de yeni nesil ticari araç ve batarya üretim tesisi yatırımı ile Oyak Sentetik Karbon Ürünleri Sanayi ve Ticaret AŞ tarafından Hatay'da gerçekleştirilecek karbon siyahı üretim tesisi yatırımına proje bazlı devlet yardımı verilecek.
4.12.2020Teknoloji
İşte otomotiv şampiyonu iller!
İşte otomotiv şampiyonu iller!Türkiye otomotiv sanayisinde en fazla üretim gerçekleştiren iller sırasıyla Bursa, Kocaeli ve Sakarya olurken, en fazla otomotiv ihracatını ise Bursa, Kocaeli ve İstanbul yaptı.
10.11.2020Otomobil
Türkiye'nin 'otomotiv şampiyonu' illeri belli oldu
Türkiye'nin 'otomotiv şampiyonu' illeri belli olduTürkiye otomotiv sanayisinde en fazla üretim gerçekleştiren iller sırasıyla Bursa, Kocaeli ve Sakarya olurken, en fazla otomotiv ihracatını ise Bursa, Kocaeli ve İstanbul yaptı.
10.11.2020Uzmanpara
Erdemir, Kümaş Manyezit için masaya oturdu
Erdemir, Kümaş Manyezit için masaya oturduOYAK Genel Müdürü ve Erdemir Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Savaş Erdem, "Bu adım, demir çelik ve çimento sektöründeki şirketlerimizle önemli bir entegrasyon olacak ve maliyetlerimizi düşürecek" dedi.
9.11.2020Ekonomi
Önce yapısal sorunlar, sonra yurtdışına yatırım
Önce yapısal sorunlar, sonra yurtdışına yatırımTürkiye’nin yapısal sorunlarını telafi edecek yatırımlara öncelik verdiklerini belirten Türkiye Varlık Fonu CEO’su Sönmez birkaç yıl içinde ise yurtdışı yatırımlara yöneleceklerini açıkladı
9.10.2020Ekonomi
Tarımda İHA dönemi başlıyor
Tarımda İHA dönemi başlıyorGebze Teknik Üniversitesi’nde gerçekleştirilen ‘Akıllı Tarım Uygulamaları Eğitim Merkezi’ iş birliği protokolü imza töreninin ardından, Zirai ilaçlama drone’u ‘HEKTAŞ Turna’ ile deneme parselinde bitki besleme uygulaması yapıldı. Uygulama, GPS destekli harita kullanımıyla tarla sınırına uygun olarak hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirildi
8.10.2020Ekonomi
OYAK'tan 500 milyon dolarlık birleşme!
OYAK'tan 500 milyon dolarlık birleşme!OYAK, çimento ve enerji sektörlerindeki şirketlerinin ardından, kimya sektöründe faaliyet gösteren şirketlerinden Akdeniz Kimya ve 2013 yılında satın aldığı Avusturyalı Chemson’ı “Akdeniz Chemson” markası adı altında birleştirdi.
5.10.2020Ekonomi
İhracatçının şifresi teknoloji ve tasarım
İhracatçının şifresi teknoloji ve tasarımTürk ihracatçılar, pandeminin tüm olumsuz etkilerine rağmen dünya ticaretinden aldığı payı artırmaya devam ediyor. İhracatta hedef; yüksek katma değerli ürün ticaretini artırırken, yerlileşmeyi sağlamak
26.09.2020Ekonomi
Geçen yıl yaklaşık 181 milyar dolar ihracat yapıldı
Geçen yıl yaklaşık 181 milyar dolar ihracat yapıldıTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, "2019 yılında küresel ticaretteki tüm olumsuzluklara rağmen, hükümetin destekleri ile rekoru 180,8 milyar dolara taşıyan ihracatçılar Türkiye'ye haklı bir gurur yaşattı." dedi.
25.09.2020Uzmanpara
Mert Hakan Yandaş: Tek hedefim Fenerbahçe’yle şampiyonluk yaşamak
Mert Hakan Yandaş: Tek hedefim Fenerbahçe’yle şampiyonluk yaşamakFenerbahçe'nin yeni transferi Mert Hakan Yandaş, taraftara son damlasına kadar mücadele edeceğinin sözünü vererek, tek hedefinin Fenerbahçe’yle şampiyonluk yaşamak olduğunu da söyledi.
26.08.2020Fenerbahçe
Sac ayağı tamam tek hedefi liderlik
Sac ayağı tamam tek hedefi liderlikAkaryakıt dağıtımında TOTAL ve M'oil markalarını birleştiren OYAK, Milangaz'ı da bünyesine katarak, marka sac ayağını tamamladı. OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem, "Otogaz ve tüp gazda hedefimiz pazar payını daha yukarı taşıyarak liderliğe ulaşmak" dedi
26.08.2020Ekonomi
OYAK, Milangaz'ı bünyesine kattı
OYAK, Milangaz'ı bünyesine kattıOYAK, TOTAL ve M Oil markalarını birleştiren OYAK, stratejik bir hamle ile Milangaz’ı da bünyesine kattı.
25.08.2020Uzmanpara
Milangaz artık OYAK bünyesinde
Milangaz artık OYAK bünyesindeOYAK, TOTAL ve M Oil markalarını birleştiren OYAK, stratejik bir hamle ile Milangaz’ı da bünyesine kattı.
25.08.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

GazetehaberiOyakekonomitürkiyeKümaş Manyezit

Oyak ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.