Özel Okullar

Özel Okullar

Son dakika özel okullar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan özel okullar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan özel okullar haber sayfamızda...

Özel Okullar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.997 ozel okullar haberi bulunmuştur.
Servis sorunu büyüyor! Özeller parayı kesiyor
Servis sorunu büyüyor! Özeller parayı kesiyorOkullarda servis bulunamıyor, bunun en büyük nedeni, “Online eğitime geçilirse, işsiz kalırım” düşüncesiyle 10 bin servisçinin işe dönmemesi Özel okullarda ise servisçilere yeterli ücret verilmediği için anlaşma sağlanamadığı iddia ediliyor. Veliler sorunun acil çözülmesini istiyor
10.09.2021Eğitim
Okula dönüşte veliler neler yapmalı?
Okula dönüşte veliler neler yapmalı?Okulların açılmasıyla uzun süredir çocukları için endişelenen ebeveynleri neler bekliyor?  Çocukların okula hızlı uyum sağlaması için yapılması gerekenler neler?
9.09.2021Eğitim
LGS’de yerleştirmeler yarın açıklanıyor
LGS’de yerleştirmeler yarın açıklanıyorLiselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yaklaşık 1.2 milyon öğrencinin merakla beklediği tercih ve yerleştirme sonuçları yarın açıklanıyor.
25.07.2021Eğitim
Son dakika! Öğrencisiyle birlikte satılık okul...
Son dakika! Öğrencisiyle birlikte satılık okul...Pandemi nedeniyle kapanan 938 özel okula yenileri ekleniyor. Yaz tatilini bekleyen birçok okul 2 Temmuz’da tatilin başlamasıyla birlikte satış ve devir işlemlerini başlattı. Bazı okullar ise öğrencileriyle birlikte devrediliyor
11.07.2021Eğitim
Son dakika! Bakan Selçuk duyurdu: İşte LGS sonuçlarının açıklanacağı tarih
Son dakika! Bakan Selçuk duyurdu: İşte LGS sonuçlarının açıklanacağı tarihSon dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Tereddütsüz eylülde okula başlamakla ilgili bir süreci yönetiyoruz. 31 Ağustos'ta öğretmenlerimiz gelecek, 6 Eylül'den itibaren öğrencilerimiz gelecek." dedi. Bakan Selçuk LGS sonuçlarının 26 Temmuz'da açıklanacağını bildirdi.
5.07.2021Gündem
Lise tercihlerinde yol haritası
Lise tercihlerinde yol haritasıLiselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında devlet liselerine tercihler bugün başlıyor, 16 Temmuz’a kadar devam edecek. Öğrencilerin yerel yerleştirmeyle 5, merkezi sınavla alan okullardan 10, pansiyonlu okullardan 5 olmak üzere 20 tercih hakkı var. Özel okula kayıt yaptıranlar, devlet okullarını tercih edemeyecek.
5.07.2021Eğitim
Kolejlerde ücretler arttı, puanlar düştü
Kolejlerde ücretler arttı, puanlar düştüSon yılların en zor sınavı olan LGS sonuçlarıyla öğrencilerini almak için ilk kayıtları açan kolejlerde, bu yıl ücretler artarken puanlarda da ciddi düşüş oldu
4.07.2021Eğitim
Puana değil, yüzdelik dilime bakın
Puana değil, yüzdelik dilime bakınLiselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında devlet liseleri için tercihler, 5 Temmuz’da başlayacak.
2.07.2021Eğitim
Adım adım lise tercih sistemi
Adım adım lise tercih sistemiLGS sonuçları açıklandı. Özel okullar bugün kayıtlara başlıyor, devlet liseleri için tercihler 5 -16 Temmuz’da yapılacak, sonuçlar 26 Temmuz’da açıklanacak. Öğrenciler öncelikle yerel yerleştirme için tercih yapacak, aksi takdirde sınavla alan okulları seçemeyecek. Özel okullara kesin kayıt yaptıranlara da devlet liselerini tercih edemeyecek
1.07.2021Eğitim
Kolejlere kayıtlar başladı
Kolejlere kayıtlar başladıLGS puanıyla devlet liselerinin yanı sıra aralarında Robert, Üsküdar Amerikan, Alman, Saint Joseph gibi yabancı kolejler ile Koç, Çevre, FMV Işık, MEF, Kültür gibi özel okullara da öğrenciler yerleşebilecek.
1.07.2021Eğitim
Son dakika: Yüz binlerce veliyi ilgilendiriyor! Flaş zam açıklaması
Son dakika: Yüz binlerce veliyi ilgilendiriyor! Flaş zam açıklamasıPandemiyle birlikte okullarda eğitimler online olarak sürdürüldü. 2021-2022 eğitim yılı için ise özel okullarda tavan zam oranı belli oldu. İşte detaylar...
29.06.2021Ekonomi
Liselere girişte kriter değişir mi?
Liselere girişte kriter değişir mi?Öğrencilerin yüzde 15’i LGS ile alan liselerden birine girecek. Kalan yüzde 85’in adresi yerel yerleştirmeyle evine en yakın okul olacak. Burada okul puanlarının eşitliği durumunda devamsızlığa bakılacak. Bu yıl okula devam şartı yoktu. Şimdi ne olacak?
11.06.2021Eğitim
İzmir'de 52 bin 500 öğrencinin LGS heyecanı başladı
İzmir'de 52 bin 500 öğrencinin LGS heyecanı başladıMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 8'nci sınıf öğrencilerinin katıldığı merkezi sınav, yurt genelinde başladı. İzmir'de 640 okulda 52 bin 500 öğrencinin sınava katıldığını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, Covid-19'a yönelik tüm tedbirlerin alındığını belirterek, 6 pozitif öğrenci için ayrı ayrı okulların açıldığını söyledi.
6.06.2021Gündem
Bu liseler için yarışıyorlar
Bu liseler için yarışıyorlarLGS’de bugün öğrenciler, aralarında Galatasaray, İstanbul Erkek, Kabataş gibi gözde okulların olduğu liselere girebilmek için yarışıyorlar. Yabancı kolejlerin yanı sıra bazı özel okullara da LGS puanıyla öğrenci alınacak
6.06.2021Eğitim
‘Telafi, gelecek yıl da sürmeli’
‘Telafi, gelecek yıl da sürmeli’Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, telafi eğitimlerini haziranda yüz yüze başlatmak istediklerini açıklamıştı. Dün Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından MEB’in yaptığı açıklamalara göre okullarda yüz yüze eğitim bugünden itibaren kademeli olarak başladı. Ancak telafi eğitimiyle ilgili bir açıklama yapılmadı.
1.06.2021Eğitim
Uzaktan eğitim devam edecek
Uzaktan eğitim devam edecekAçıklanan kademeli normalleşme kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) da uzaktan eğitime ilişkin duyuru yaptı.
17.05.2021Eğitim
Son dakika! Okullar açılacak mı, ne zaman? Bayramdan sonra okullar açılıyor mu?
Son dakika! Okullar açılacak mı, ne zaman? Bayramdan sonra okullar açılıyor mu?Okullar açılacak mı, ne zaman açılacak? Ramazan Bayramı sonrası yüz yüze eğitim başlayacak mı? 29 Nisan - 17 Mayıs tarihleri arasında uygulanan tam kapanmada uzaktan eğitim devam ediyor. Peki bayramdan sonra okullar açılacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Okullar ne zaman açılacak?' sorusuna yanıt geldi. İşte son dakika gelişmeleri...
10.05.2021Gündem
Bugün canlı ders var mı, okullar tatil mi? Uzaktan eğitim bitti mi? 10-11-12 Mayıs
Bugün canlı ders var mı, okullar tatil mi? Uzaktan eğitim bitti mi? 10-11-12 MayısBayramı haftasında canlı ders olacak mı? Bu yıl bayram tatili 9 gün olacak. Bu nedenle pazartesi günü uzaktan eğitimim olup olmayacağı merak edilirken Milli Eğitim Bakanlığı son dakika açıklamasında bulundu. Peki, Pazartesi okullar tatil mi? Uzaktan eğitim var mı?
10.05.2021Gündem
Son dakika... MEB duyurdu! 10-11 ve 12 Mayıs'ta uzaktan eğitime ara verilecek
Son dakika... MEB duyurdu! 10-11 ve 12 Mayıs'ta uzaktan eğitime ara verilecekGelen son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı tüm resmi ve özel okullar, kamu çalışanlarının idari izinli sayıldığı 10-11 ve 12 Mayıs'ta uzaktan eğitime ara verecek.
7.05.2021Gündem
Covid-19 sürecinde Birleşik Krallık’taki özel okullar ve lise eğitimi
Covid-19 sürecinde Birleşik Krallık’taki özel okullar ve lise eğitimiPandemi nedeniyle Birleşik Krallık’ta ilk olarak 20 Mart 2020 tarihinde okulların kapatılmasına karar verildi.Peki tüm bu süreç boyunca Birleşik Krallık'ta Özel Okullar ve Lise Eğitimi nasıl ilerledi? Covid-19 sürecindeki Birleşik Krallık eğitim sistemine molatik olalım!
30.04.2021Trend
Dershaneler kapanıyor mu, açık mı? Özel okullar kapanacak mı 2021?
Dershaneler kapanıyor mu, açık mı? Özel okullar kapanacak mı 2021?Dershaneler ve özel okullarla ilgili detaylar öğrencilerin gündeminde yer alıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde tam kapanma ile ilgili açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüz yüze eğitim ile ilgili de detayı açıkladı. Peki dershaneler ve özel okullar kapanıyor mu 2021?
28.04.2021Gündem
Eğitimde yeni döneme hazır mıyız?
Eğitimde yeni döneme hazır mıyız?Hibrit, harmanlanmış, blended learning, karma, flipped learning… Teknolojinin, hayatın her alanına girmesiyle eğitimde de yavaş yavaş dönüşüm başlamıştı. Ancak Kovid-19 salgınıyla birlikte farklı isimlerle adlandırılan online eğitim sistemleri hayatımıza hızlıca girdi ve bir daha da çıkacak gibi görünmüyor.
28.04.2021Eğitim
‘Uzaktan eğitimi başarıyla yürüttük’
‘Uzaktan eğitimi başarıyla yürüttük’Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkiye Özel Okullar Derneği Uluslararası Bakalorya (IB) Komisyonu üyelerinin desteğiyle ve TED Ankara Kolejinin ev sahipliğinde düzenlenen “IB Yolculuğunda Değişimi Benimsemek” 16. IB Günü Eğitim Liderleri Çevrim İçi Konferansı’na katıldı.
18.04.2021Eğitim
Uzaktan eğitimin telafisi zor olacak
Uzaktan eğitimin telafisi zor olacakKoronavirüsle mücadele kapsamında alınan kararla 8. ve 12. sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışındaki tüm kademelerde uzaktan eğitime geçildi.
15.04.2021Eğitim
‘Eğitimde adil bir yıldan geçiyoruz’
‘Eğitimde adil bir yıldan geçiyoruz’Bu yıl sınava girecek öğrencilerin çok adil bir süreçten geçtiğini belirten Bakan Selçuk, “Sadece 12. sınıf öğrencisinin 5 ayrı öğretmenden aynı konuyu izleme ihtimali, imkânı var” dedi
11.04.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

eğitimlgssınavson dakika haberlerservis

Özel Okullar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.