Özel Tüketim Vergisi

Özel Tüketim Vergisi

Son dakika özel tüketim vergisi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan özel tüketim vergisi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan özel tüketim vergisi haber sayfamızda...

Özel Tüketim Vergisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.987 özel tüketim vergisi haberi bulunmuştur.
Sınır ticaretine sınırlama geldi
Sınır ticaretine sınırlama geldi13 sınır iline, ülke başına 150 milyon dolarlık sınır ticareti limiti geldi.
4.12.2021Ekonomi
Enflasyon rakamları açıklandı
Enflasyon rakamları açıklandıTürkiye İstatistik Kurumu kasım ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Enflasyon kasımda yüzde 3,51 artarken yıllık bazda yüzde 21,31 oldu.
3.12.2021Haberler
Son dakika: Enflasyon rakamları açıklandı
Son dakika: Enflasyon rakamları açıklandıTürkiye İstatistik Kurumu kasım ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Enflasyon kasımda yüzde 3,51 artarken yıllık bazda yüzde 21,31 oldu.
3.12.2021Ekonomi
Araç alacaklar dikkat! Sektörden ÖTV talebi
Araç alacaklar dikkat! Sektörden ÖTV talebiYıl başından bu yana çip krizi nedeniyle tedarik sorunlarının yaşandığı otomotiv sektöründe, son haftalarda ise yoğun bir fiyatlama mesaisi harcanıyor. ODD Başkanı Ali Bilaloğlu, önümüzdeki dönemde ÖTV'de yeni bir matrah güncellemesi beklediğini söyledi.
3.12.2021Ekonomi
17 ay önce istifa edip yola çıktı! Günlük 33 TL ile geçiniyor... Karavan macerası
17 ay önce istifa edip yola çıktı! Günlük 33 TL ile geçiniyor... Karavan macerası32 yaşındaki Kamil Yılmaz, çıktığı bir seyahatte yaşadıklarından sonra çalıştığı işten istifa ederek hayatını değiştirmeye karar verdi. Kendine önce bir araç satın alarak karavana dönüştürdü, sonra da Türkiye turuna çıkarak 17 ay boyunca seyahat etti. ‘Karavan hayatı, benim için manzara demek’ diyen Yılmaz ile karavan yaşamının zorluklarını, giderlerini ve seyahat rotalarını konuştuk.
28.11.2021Tatil
İZDENİZ'den zamlı feribot tarifesi
İZDENİZ'den zamlı feribot tarifesiİZMİR Büyükşehir Belediyesi şirketi İZDENİZ A.Ş., feribot ücretlerine zam yaptı. Zamlı tarife, 28 Kasım Pazar itibarıyla geçerli olacak.
27.11.2021Ekonomi
Araç alacaklara çip krizi ve ÖTV uyarısı!
Araç alacaklara çip krizi ve ÖTV uyarısı!Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt, araç fiyatlarındaki artış trendini değerlendirdi. Fiyat artışları nedeniyle araçlardaki vergi dilimini değiştirdiğini ve ÖTV matrah oranlarının beraberinde güncellendiğini söyledi.
25.11.2021Ekonomi
Merkez Bankası'nın uyarısı ne anlama geliyor?
Merkez Bankası'nın uyarısı ne anlama geliyor?Döviz kurlarındaki hareketlilikle ilgili konuşan Prof. Dr. Sefer Şener, Merkez Bankası'nın uyarısı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Şener, "Merkez Bankası şunu söylüyor. Bu algı ile alakalı uygulanacak politikaların beklentisiyle ilgili bir durum. Sermaye akımı olursa, olumlu mesajlar verilebilirse o zaman biz günlük yüzde 13’lük bir düşüşü de görebiliriz. Merkez Bankası’nın elindeki imkanları kullanması bu durumu tersine çevirebilecektir diye düşünüyorum." dedi.
24.11.2021Ekonomi
Merkez Bankası'nın uyarısı ne anlama geliyor?
Merkez Bankası'nın uyarısı ne anlama geliyor?Döviz kurlarındaki hareketlilikle ilgili konuşan Prof. Dr. Sefer Şener Merkez Bankası'nın uyarısı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Şener, "Merkez Bankası şunu söylüyor. Bu algı ile alakalı uygulanacak politikaların beklentisi ile alakalı bir durum. Sermaye akımı olursa olumlu mesajlar verilebilirse o zaman biz günlük yüzde 13’lük bir düşüşü de görebiliriz. Merkez Bankası’nın elindeki imkanları kullanması bu durumu tersine çevirebilecektir diye düşünüyorum." dedi.
24.11.2021Haberler
TOBB'dan karavan adımı!
TOBB'dan karavan adımı!Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) sektör meclisleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde talebin arttığı karavan sektöründe üretimin yerli olarak yapılabilmesi için teşvik talebinde bulundu.
22.11.2021Ekonomi
Bütçe uygulama sonuçları açıklandı
Bütçe uygulama sonuçları açıklandıTürkiye'nin merkezi yönetim bütçe gelirleri ekimde 114 milyar 16 milyon lira, giderleri 131 milyar 422 milyon lira oldu.
15.11.2021Uzmanpara
Sıfır ve ikinci el otomobiller yatırım aracına dönüştü
Sıfır ve ikinci el otomobiller yatırım aracına dönüştüÇip krizi nedeniyle arzı giderek azalan ve kura bağlı olarak fiyatı sürekli artan otomobil, en cazip yatırım araçlarından biri haline geldi. Memuru, emeklisi, esnafı para kazanmak için oto alım-satımına yöneldi. Bu kişiler, bayilerin sipariş listesine adını yazdırıyor, teslimat sırası geldiğinde ise sıfır otomobili piyasa değerinin üzerinde satarak kâr etmeye çalışıyor.
15.11.2021Ekonomi
Hazine'nin gelecek yıl bütçesi artacak
Hazine'nin gelecek yıl bütçesi artacakTBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yarın ele alınacak Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın 2022 yılı bütçesi, yaklaşık 775 milyar liraya yükselecek.
11.11.2021Uzmanpara
Kamu hizmetlerinde gelecek yıl da mali disiplin ve tasarruf esas olacak
Kamu hizmetlerinde gelecek yıl da mali disiplin ve tasarruf esas olacakTBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yarın ele alınacak Hazine ve Maliye Bakanlığının 2022 yılı bütçesi, yaklaşık 775 milyar liraya yükselecek.
11.11.2021Ekonomi
KDV ve ÖTV alınmasın
KDV ve ÖTV alınmasınİZMİR Büyükşehir Belediyesi, pandemi sürecinde toplu ulaşımdaki biniş sayıları ortalama yüzde 50 düştüğünü, 20 ayda 734 milyon liralık hasılat kaybı ortaya çıktığını açıkladı. Öte yandan, İZDENİZ’in yararlanabildiği, akaryakıtta ÖTV muafiyeti avantajı ise eylül ayından itibaren sona erdi.
8.11.2021Ege
Kılıçdaroğlu: Ana hedefimiz; cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırmak
Kılıçdaroğlu: Ana hedefimiz; cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırmakCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bir yüzyılı bitirdik, doğrudur. Büyük acılar yaşadık, doğrudur. Başbakanlar idam edildi, doğrudur. Pırıl pırıl gençler idam edildi, doğrudur. Ama önümüzdeki ikinci yüzyıla ciddi bir hedefle başlıyoruz. Babalarımızın kurduğu Cumhuriyeti ikinci yüzyılda demokrasiyle taçlandıracağız. Ana hedefimiz; cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırmak" dedi.
7.11.2021Siyaset
Akaryakıtta vergi feragati 56 milyar lirayı aşacak
Akaryakıtta vergi feragati 56 milyar lirayı aşacakEnerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) Başkanı Fesih Aktaş, akaryakıt fiyatlarında uygulanan Eşel Mobil Sistemi'yle bugüne kadar devletin akaryakıt fiyatlarını sabit tutmak için feragat ettiği ÖTV miktarının 41 milyar 839 milyon liraya ulaştığını belirterek, "Yıl sonuna kadar gelecek ek 14 milyar 319 milyon liralık miktar ile bu rakamın yaklaşık 56 milyar 158 milyon liraya ulaşmasını bekliyoruz." dedi.
5.11.2021Uzmanpara
Akaryakıtta vergi feragati yıl sonunda 56 milyar lirayı aşacak
Akaryakıtta vergi feragati yıl sonunda 56 milyar lirayı aşacakEnerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) Başkanı Fesih Aktaş, akaryakıt fiyatlarında uygulanan Eşel Mobil Sistemi'yle bugüne kadar devletin akaryakıt fiyatlarını sabit tutmak için feragat ettiği ÖTV miktarının 41 milyar 839 milyon liraya ulaştığını belirterek, "Yıl sonuna kadar gelecek ek 14 milyar 319 milyon liralık miktar ile bu rakamın yaklaşık 56 milyar 158 milyon liraya ulaşmasını bekliyoruz." dedi.
5.11.2021Ekonomi
Son dakika: Bakan Dönmez duyurdu! Erdoğan'ın vereceği müjde vatandaşın cebine yansıyacak
Son dakika: Bakan Dönmez duyurdu! Erdoğan'ın vereceği müjde vatandaşın cebine yansıyacakEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Dönmez," Yıllık ortalamaya bakınca faturanın yarısını hükümet karşılar duruma geldi. Ham petrol fiyatı yüzde 118 artarken pompaya yansıması yüzde 20 oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vereceği müjde vatandaşın cebine yansıyacak." dedi.
4.11.2021Ekonomi
Merkez Bankası Aylık Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandı
Merkez Bankası Aylık Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Aylık Fiyat Gelişmeleri Raporu'na göre, ekim ayında yıllık enflasyon gıda ve temel mal dışındaki gruplarda yükseliş kaydederken, bu artışa en belirgin katkı enerji ve tütün ürünlerinden geldi.
4.11.2021Ekonomi
Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandı
Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Aylık Fiyat Gelişmeleri Raporu'na göre, ekim ayında yıllık enflasyon gıda ve temel mal dışındaki gruplarda yükseliş kaydederken, bu artışa en belirgin katkı enerji ve tütün ürünlerinden geldi.
4.11.2021Uzmanpara
1 milyon liralık araç aldı! Hayatının şokunu yaşadı
1 milyon liralık araç aldı! Hayatının şokunu yaşadıİstanbul'da bir sürücü 1 milyon TL değerinde lüks sıfır otomobil aldı. O araç seyir halindeyken, motoru bir anda durdu. Sürücü ölüm riski atlattı. Bayi aracı kabul etmezken, mahkeme ise araç ayıplı dedi.
30.10.2021Ekonomi
ÖTV indirimi Türkiye'ye 490 milyon euro katkı sağlayacak
ÖTV indirimi Türkiye'ye 490 milyon euro katkı sağlayacakMotorlu karavanlarda uygulanan ÖTV'nin yüzde 220’den yüzde 45’e indirilmesinin karavan sektöründe sevinçle karşılandığını ve karavan üretimi turizminde sıçrama yaşanacağını söyleyen Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Leyla Özdağ, ÖTV indiriminin Türkiye yerli karavan sektörüne önemli katkılar sağlayacağını söyledi.
28.10.2021Ekonomi
ÖTV indirimi Türkiye'ye 490 milyon euro girdi sağlayacak
ÖTV indirimi Türkiye'ye 490 milyon euro girdi sağlayacakMotorlu karavanlarda uygulanan ÖTV'nin yüzde 220’den yüzde 45’e indirilmesinin karavan sektöründe sevinçle karşılandığını ve karavan üretimi turizminde sıçrama yaşanacağını söyleyen Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Leyla Özdağ, ÖTV indiriminin Türkiye yerli karavan sektörüne önemli katkılar sağlayacağını söyledi.
28.10.2021Ekonomi
‘Enerjide kademeli tarifeye geçilmeli’
‘Enerjide kademeli tarifeye geçilmeli’CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, elektrik ve ısınmada düşük gelirliler lehine ‘Kademeli Tarifeli Sistemi’ne geçilmesi önerisinde bulundu. Kılıçdaroğlu, ayrıca “Doğalgaz ve elektrik faturalarındaki KDV, kış boyunca kaldırılmalı” dedi.
28.10.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Özel Tüketim Vergisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.