Özhaseki

Özhaseki

Son dakika özhaseki haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan özhaseki gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan özhaseki haber sayfamızda...

Özhaseki

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.376 özhaseki haberi bulunmuştur.
Bakan Özhaseki açıkladı: Bütün kaçak yapıları yıkacağız
Bakan Özhaseki açıkladı: Bütün kaçak yapıları yıkacağız Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kabine toplantısını ardından gazetecilere yaptığı yaptığı açıklamada, "Mafyavari tutumlarla sahil şeritlerinde bazı bölgelerin işgal edildiğini görüyoruz. Buna izin vermeyeceğiz. Bütün kaçak yapıları yıkacağız" dedi.
21.05.2024 Ekonomi
AK Parti'de Kızılcahamam Kampı'nın tarihi değişti
AK Parti'de Kızılcahamam Kampı'nın tarihi değişti AK Parti'nin 7, 8, 9 Haziran'da yapılacağı duyurulan Kızılcahamam 31'inci İstişare ve Değerlendirme Kampı'nın tarihinde değişiklik yapıldı.
18.05.2024 Gündem
Bakan Özhaseki açıkladı: 110 bin kişi çalışıyor, dünyanın en büyük şantiyesi
Bakan Özhaseki açıkladı: 110 bin kişi çalışıyor, dünyanın en büyük şantiyesi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki,, CNN Türk canlı yayınında gazeteci Hakan Çelik’in sorularını yanıtladı. Bakan Özhaseki, deprem bölgesinde 110 bin kişinin çalıştığını belirterek "Dünyanın en büyük şantiyesi" dedi.
18.05.2024 Haberler
Bakan Özhaseki açıkladı: 110 bin kişi çalışıyor, dünyanın en büyük şantiyesi
Bakan Özhaseki açıkladı: 110 bin kişi çalışıyor, dünyanın en büyük şantiyesi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki,, CNN Türk canlı yayınında gazeteci Hakan Çelik’in sorularını yanıtladı. Bakan Özhaseki, deprem bölgesinde 110 bin kişinin çalıştığını belirterek "Dünyanın en büyük şantiyesi" dedi.
18.05.2024 Ekonomi
Enflasyon ne zaman tek haneye düşecek? Cevdet Yılmaz tarih verdi
Enflasyon ne zaman tek haneye düşecek? Cevdet Yılmaz tarih verdi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, TV100 ekranlarına konuk oldu. Para politikası, maliyesi politikaları ve yapısal reformlara dair konuşan Cevdet Yılmaz, "Bizim genel planımız bu yıl yüzde 38 civarında bitirmesi. Gelecek yıl yüzde 20'nin altına inen bir enflasyon. 2026 yılında ise tek haneli enflasyon. Orta vadeli programımızın yol haritası bu şekilde" dedi.
17.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Türk dünyasının ortak menfaatlerine hizmet ediyoruz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Türk dünyasının ortak menfaatlerine hizmet ediyoruz Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Sosyal Politika Bakanları toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Türk Devletleri Teşkilatı'nı halklarımızın ekonomik ve sosyal standartlarını yükseltecek, bölgemizin huzur ve istikrarına önemli katkılar sağlayacak aile meclisimiz olarak görüyoruz" dedi. TDT Genel Sekreteri Büyükelçi Kubanıçbek Ömüraliyev de, "Farklı ve derin köklere sahip Türk aile değerlerinin nesiller boyunca aktarılması ve sürdürülmesinin önemlidir. Bu tarihi buluşmanın, Türk birliğini yeni seviyelere taşıyacağına inanıyorum." ifadelerini kullandı.
17.05.2024 Gündem
Aylin Karakuş'u ziyaret eden Bakan Özhaseki ve eşi gözyaşlarını tutamadı
Aylin Karakuş'u ziyaret eden Bakan Özhaseki ve eşi gözyaşlarını tutamadı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, eşi Neşe Özhaseki ile birlikte 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerde annesini, ağabeyini ve sol bacağını kaybeden Aylin Karakuş'u ziyaret etti.
17.05.2024 Haberler
Aylin Karakuş'u ziyaret eden Bakan Özhaseki ve eşi gözyaşlarını tutamadı
Aylin Karakuş'u ziyaret eden Bakan Özhaseki ve eşi gözyaşlarını tutamadı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, eşi Neşe Özhaseki ile birlikte 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerde annesini, ağabeyini ve sol bacağını kaybeden Aylin Karakuş'u ziyaret etti.
17.05.2024 Gündem
‘Erdoğan liderler zirvesi yapsın’
‘Erdoğan liderler zirvesi yapsın’ CHP Genel Başkanı Özgür Özel, dün akşam bir televizyon programında katıldığı canlı yayında konuştu.
17.05.2024 Gündem
Sıfır Atık projesine AKDENİZ-PA ödülü!
Sıfır Atık projesine AKDENİZ-PA ödülü! Avrupa-Akdeniz ve Körfez bölgelerinde, bölgenin barış ve refahına faaliyetleriyle katkıda bulunan projelere verilen Akdeniz Parlamenter Asamblesi (AKDENİZ-PA) Ödülü, bir dünya markası haline gelen ‘Sıfır Atık’ projesine verildi. Ödülü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Hanımefendi adına Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, bugün Portekiz’de düzenlenen törenle aldı.
15.05.2024 Ekonomi
‘Sıfır Atık Projesi’ne ikinci AKDENİZ-PA ödülü
‘Sıfır Atık Projesi’ne ikinci AKDENİZ-PA ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülük ettiği ve küresel bir dünya markası haline gelen “Sıfır Atık” projesi, Akdeniz Parlamenterler Asamblesi (AKDENİZ-PA) ödülüne değer görüldü.
15.05.2024 Gündem
‘Sıfır atık’ projesine uluslararası bir ödül daha
‘Sıfır atık’ projesine uluslararası bir ödül daha Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde bir dünyada markası haline gelen ‘Sıfır Atık’ projesi, Akdeniz Parlamenter Asamblesi (AKDENİZ-PA) ödülüne değer görüldü. Ödülü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin adına Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, 15 Mayıs’ta Portekiz’in Braga şehrinde düzenlenecek törenle alacak.
14.05.2024 Ekonomi
'Yeşil Vatan' için yeni önlem! Haritalar hazır
'Yeşil Vatan' için yeni önlem! Haritalar hazır Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından orman yangını tehlikesine karşı önceden önlem alınmasını sağlayan Orman Yangınları Meteorolojik Erken Uyarı Sistemi (MEUS) geliştirildi.
12.05.2024 Gündem
Bakan Özhaseki açıklamıştı! Engellenen kentsel dönüşüm töreninin görüntüsü ortaya çıktı
Bakan Özhaseki açıklamıştı! Engellenen kentsel dönüşüm töreninin görüntüsü ortaya çıktı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin, Hatay'da depremde büyük yıkım yaşanan Emek ve Aksaray mahallelerini kapsayan kentsel dönüşümün 2017'de ikna çabalarına rağmen engellendiğini söylediği anlara ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Görüntüde Bakan Özhaseki'nin, "Evlerimizi sağlıklı yapmamız lazım. Kentsel dönüşüm, bir ihtiyaç. Rızanız olmadan adım atılmayacaktır" dediği duyuldu. Depremde 2 mahallede, aralarında Özhaseki'nin ikna etmeye çalıştıkları da olan 2 bin 100 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.
12.05.2024 Ekonomi
Bakan Özhaseki, eğitimin önemine dikkat çekti
Bakan Özhaseki, eğitimin önemine dikkat çekti "197 milyon ders kitabı önceden basılıyor ve çocukların sıralarının üzerine konuyor." diyen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Biz liseye giderken bir üst sınıftaki abilerin kitaplarını yarı fiyata satın almaya başladık. Bazen kitaplar da olmazdı. Bazen 1-2 ay geçerdi hala kitabımız olmazdı. Şimdi hepsi temin de ediliyor. Derslik başına düşen öğrenci sayısı neredeyse yarıya düşmüş. Eğitimin önemi büyük” şeklinde konuştu.
11.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: “Önceliğimiz güven ortamını sağlamak"
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: “Önceliğimiz güven ortamını sağlamak" Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Önümüzdeki dönemde önceliğimiz ülkemizde yatırımcıların öncelik verdiği güven ortamını sağlamak, finansal istikrarı pekiştirmek, sürdürülebilir büyüme ve istihdam artışını sağlamaktır" dedi.
10.05.2024 Ekonomi
Bakan Özhaseki'den kentsel dönüşüm çağrısı: Engel olmak isteyen kesimlere prim vermeyin
Bakan Özhaseki'den kentsel dönüşüm çağrısı: Engel olmak isteyen kesimlere prim vermeyin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Hatay’ın Emek Aksaray Mahallesi’nde 2017’de yapmak istedikleri kentsel dönüşüm çalışmalarının engellendiğini hatırlatarak, “Bir önceki Bakanlık dönemimde, Emek Aksaray Mahallesi'ne kentsel dönüşüm yapmak için gittiğimde, belli gruplar kentsel dönüşüme engel oldular; kentsel dönüşümü yaptırmadılar. Maalesef ki 6 Şubat depremlerinde mahallemiz yıkıldı, canlarımızı yitirdik. Vatandaşlarımızdan bir kere daha istirham ediyorum, kentsel dönüşüme engel olmak isteyen belli kesimlere prim vermeyin” dedi.
9.05.2024 Ekonomi
AK Parti ve CHP'den ‘arka kapı diplomasisi’
AK Parti ve CHP'den ‘arka kapı diplomasisi’ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e yapacağı iade-i ziyaret için henüz bir randevulaşma olmadı. CHP’li yetkili, mayıs ayı içinde gerçekleşmesi beklenen ikinci buluşma için, Özel’in liderler turunun tamamlanmasının beklenebileceğini söyledi.
9.05.2024 Gündem
Dev kayalar düştü! Hakkari-Çukurca yolu ulaşıma kapandı
Dev kayalar düştü! Hakkari-Çukurca yolu ulaşıma kapandı Hakkari-Çukurca karayolu ulaşıma kapandı. Dev kayalar yola düştü ve araçların geçişini engelledi. Bir araç da kayaların arasında kaldı. İşte detaylar...
8.05.2024 Gündem
Bakan Mehmet Özhaseki açıkladı: Deprem bölgesini yeniden ihya ediyoruz
Bakan Mehmet Özhaseki açıkladı: Deprem bölgesini yeniden ihya ediyoruz Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, TRT ekranlarında deprem bölgelerindeki çalışmalardan bahsetti. Bakan Özhaseki '4 kırmızı çizgimiz var' diyerek madde madde anlattı.
8.05.2024 Gündem
Bakan Özhaseki: Türkiye genelinde bin 240 yerde şantiye alanımız var
Bakan Özhaseki: Türkiye genelinde bin 240 yerde şantiye alanımız var Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, deprem sonrası 76 bin konutun teslim edildiğini belirterek, "Önümüzdeki aydan itibaren her ay 10 bin, 15 bin ve 20 bin civarında bitirebildiğimiz evlerin kuralarını çekip, onları da hak sahiplerine teslim edeceğiz. Bu yılsonunda 200 bini bulmuş olacağız" dedi.
8.05.2024 Haberler
Bakan Özhaseki: Türkiye genelinde bin 240 yerde şantiye alanımız var
Bakan Özhaseki: Türkiye genelinde bin 240 yerde şantiye alanımız var Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, deprem sonrası 76 bin konutun teslim edildiğini belirterek, "Önümüzdeki aydan itibaren her ay 10 bin, 15 bin ve 20 bin civarında bitirebildiğimiz evlerin kuralarını çekip, onları da hak sahiplerine teslim edeceğiz. Bu yılsonunda 200 bini bulmuş olacağız" dedi.
8.05.2024 Gündem
Depremzede Sözer ailesi yeni evine kavuştu! Bakan Özhaseki: Söz verdik, sözümüzü tuttuk
Depremzede Sözer ailesi yeni evine kavuştu! Bakan Özhaseki: Söz verdik, sözümüzü tuttuk Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, depremzede ailelere yuvalarını teslim etmeye devam ediyor. Depremin birinci yıl dönümünde Hatay’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle gerçekleştirilen törende, evlerinin anahtarını Bakan Mehmet Özhaseki’nin elinden alan Emin Sözer, “Devlet hiçbir zaman vatandaşını unutmaz. Cumhurbaşkanımıza ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımıza çok teşekkür ederim.” dedi. Bakan Mehmet Özhaseki, “Söz verdik, sözümüzü tuttuk. Evlerimizin yapımına hızla başladık. Tamamladığımız evlerimizi teslim ettik. Vatandaşlarımızı sağlam ve güvenli yuvalarına yerleştirdik.” ifadelerini kullandı.
6.05.2024 Ekonomi
Türkiye’den yeşil dönüşüm
Türkiye’den yeşil dönüşüm Çevre Bakanı Özhaseki, 2023’ün tüm sektörlerde yeşil dönüşüme yönelik adımların gerçekleştiği bir yıl olduğunu ifade etti. İklim Kanunu’nun önümüzdeki günlerde TBMM’ye gelmesi ve yasalaşmasının ardından ikincil mevzuat çalışmalarına başlanılacak.
5.05.2024 Gündem
Bakan Özhaseki'den depremzede Özgür ailesine ziyaret
Bakan Özhaseki'den depremzede Özgür ailesine ziyaret Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, 6 Şubat depremlerinde evini kaybeden Malatyalı depremzede Özgür ailesinin TOKİ tarafından bir yılda yapılarak teslim edilen yeni yuvalarına konuk oldu.
4.05.2024 Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Özhaseki ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.