Papua Yeni Gine

Papua Yeni Gine

Son dakika Papua Yeni Gine haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Papua Yeni Gine gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Papua Yeni Gine haber sayfamızda...

Papua Yeni Gine

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 460 papua yeni gine haberi bulunmuştur.
Dünya Nüfusu 2022: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus Sıralaması
Dünya Nüfusu 2022: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus SıralamasıDünya üzerinde yaşayan insan sayısı anlamına gelen dünya nüfusu her geçen gün artış gösteriyor. Bu artışlar yıldan yıla ölüm, doğum ve göçlere göre farklılık gösterebiliyor. Dünya üzerinde bu artış bazı ülkelerde daha fazla artış gösteriyor. Ülkelere göre dünya nüfus sıralamasında Çin başı çekerken ikinci sırada Hindistan ve üçüncü sırada Amerika Birleşik Devletleri (ABD) yer alıyor. Kadın ve erkek doğum, ölüm oranları da ülke içerisinde farklılıklar gösteriyor. Dünyada kaç insan var? Ülkelere göre güncel dünya nüfus sıralaması ve tablosu ile ilgili detaylı bilgilere “Dünya Nüfusu 2022” içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
23.06.2022Dünya
YÖK Başkanı Özvar'dan TYT, AYT ve öğrenci affı açıklaması
YÖK Başkanı Özvar'dan TYT, AYT ve öğrenci affı açıklamasıYÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, CNN Türk'te Hakan Çelik'e önemli açıklamalarda bulundu. TYT ve AYT sınavlarına ilişkin çarpıcı mesajlar veren Özvar, "Öğrenci affı gelecek mi?" sorusuna da yanıt verdi.
11.06.2022Gündem
The Guardian: Çin'in Pasifik ülkelerine ziyaretlerinde gazeteciler engellendi
The Guardian: Çin'in Pasifik ülkelerine ziyaretlerinde gazeteciler engellendiÇin Dışişleri Bakanı Wang, Pasifik'teki ada ülkeleri turuna çıktı ancak Fiji'deki bölgesel zirvede hedeflenen anlaşma imzalanamadı. İngiliz gazetesi, Çinli yetkililerin turu izleyen medya mensuplarının basın kartlarının iptal edildiğini bildiriyor.
1.06.2022Dünya
Son dakika haberler: Küresel hezimet! Çin'in yeni dönemi başlamadan bitti
Son dakika haberler: Küresel hezimet! Çin'in yeni dönemi başlamadan bittiSon dakika haberlere göre, Pekin yönetiminin liderlik ettiği 10 ülke bugün buluştu ancak Çin istediğini elde edemedi. Gizli anlaşmanın taslağını ele geçiren AFP altı ya da yedi sıfırlı dolar teklifleri olduğunu bildiriyor. ABD ve müttefiklerinin tüyleri diken diken.
30.05.2022Dünya
Ünlü ismin 'uzaylı' çıkışı ortalığı karıştırdı! Okyanusun dibinden toplayacak
Ünlü ismin 'uzaylı' çıkışı ortalığı karıştırdı! Okyanusun dibinden toplayacakUzay araştırmalarına dair sıra dışı yorumlarıyla adından sıkça söz ettiren ABD'li astrofizikçi Avi Loeb’un, dünyaya düşen bir meteorla ilgili söyledikleri tartışma yarattı. 'Yıldızlararası nesne'yi uzaylıların yaptığını iddia ederek bilim dünyasını karıştıran astrofizikçinin gerçekleştirmek istediği araştırma da gündeme bomba gibi düştü.
30.04.2022Dünya
Vanuatu, iklim değişikliğini Lahey’e götürecek
Vanuatu, iklim değişikliğini Lahey’e götürecekKüresel ısınma nedeniyle batma tehlikesi ile karşı karşıya olan Vanuatu, konuyu Uluslararası Adalet Divanı’na götürmeye hazırlanıyor.
30.04.2022Gündem
ABD ordusu doğruladı: Yıldızlararası meteor Dünya'ya çarptı!
ABD ordusu doğruladı: Yıldızlararası meteor Dünya'ya çarptı! Saniyede 60 kilometre hızla hareket eden ve Güneş sistemimizin dışından gelen yıldızlararası meteor, Dünya'ya arkadan çarptı. ABD Savunma Bakanlığı'nın bir parçası olan ve uzaydaki askeri operasyonlardan sorumlu komutadan gelen bir mektup, Harvard Üniversitesi'nde araştırmalar yapan Amir Siraj'ın keşfini doğruladı ve çalışmalara hız verildi.
14.04.2022Dünya
Dünyanın en korkunç kabilesi
Dünyanın en korkunç kabilesiYaliler ağırlıklı olarak Papua Yeni Gine'de yaşayan bir kabile. Bununla birlikte Endonezya'da da bulunan Yali kabilesi dünyanın en korkunç topluluklarından biri olarak da biliniyor. "Doğudan gelen insan" anlamına gelen Yali, yamyamlığıyla bilinen bir kabile.
12.02.2022Tatil
30 yıl önce tekrar getirilen idam cezası kaldırıldı
30 yıl önce tekrar getirilen idam cezası kaldırıldıPapua Yeni Gine'de 30 yıl önce yeniden uygulamaya konan idam cezası kaldırıldı.
21.01.2022Dünya
Sekiz ülke BM'ye borcunu ödemediği için oy hakkını kaybetti
Sekiz ülke BM'ye borcunu ödemediği için oy hakkını kaybettiİran ve Venezuela ile birlikte sekiz ülke BM'ye borçlarını ödemediği için BM Genel Kurulu'ndaki oy haklarını kaybetti. BM'de üç ülke daha 2022'de oy hakkını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya.
13.01.2022Dünya
Avustralya Hakkında Bilgiler; Avustralya Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Avustralya Hakkında Bilgiler; Avustralya Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıDünya üzerinde çok farklı ülkeler yer almaktadır. Dünyanın farklı bölgelerinde yer alan ülkelerin özellikleri de farklıdır. Özellikle coğrafi olarak bizim ülkemizden çok farklı bir bölgede yer alan ülkeler oldukça dikkatinizi çeken değişik gelen ülkelerdir. Bu ülkelerden bir tanesi de Avustralya'dır. Avustralya dünyanın bize göre diğer tarafında bulunan en uzak coğrafyalarından bir tanesidir. Avustralya hakkında genel bilgiler; Avustralya bayrağı, 2022 nüfusu, başkenti para birimi gibi detayları derledik.
6.01.2022Tatil
Endonezya Hakkında Bilgiler; Endonezya Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Endonezya Hakkında Bilgiler; Endonezya Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıDünyanın en kalabalık Müslüman nüfusuna sahip Endonezya, 17 bin 508 adadan meydana geliyor. Resmi adı Endonezya Cumhuriyeti olan ülkenin, doğal güzellikleriyle biliniyor. Dünyanın yoksul ülkeleri arasında bulunan ülkede, doğal afetler ekonomiyi olumsuz etkileyebiliyor. Endonezya nerededir, nüfusu ne kadar, başkenti neresi, para birimi ne, dili hangisi sorularının yanıtlarını derledik.
5.01.2022Dünya
Marshall Adaları Hakkında Bilgiler; Marshall Adaları Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Marshall Adaları Hakkında Bilgiler; Marshall Adaları Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıMarshall Adaları, Okyanusya kıtasında yer almaktadır. Resmi adı Marshall Adaları Cumhuriyeti olan ülke, 1788 yılında keşfedildi. ABD tarafından 1965 yılında özerklik verilen ada ülkesi, 1979 yılında bağımsızlığını ilan etti. Marshall Adalarının başkenti neresidir, nüfusu ne kadar? Sizin için araştırdık.
5.01.2022Tatil
Palau Hakkında Bilgiler; Palau Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Palau Hakkında Bilgiler; Palau Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıPalau ya da resmi ismi ile Palau Cumhuriyeti, günümüzde bir Okyanusya ülkesi olarak bilinmektedir. İşte, Palau ülkesi hakkında merak edilen tüm detayları sizler için derledik.
5.01.2022Tatil
Pandemi kazanımları 25 yıl geri çekiyor
Pandemi kazanımları 25 yıl geri çekiyorBirleşmiş Milletler Kadın Birimi tarafından hazırlanan ‘Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarında İlerleme Toplumsal Cinsiyete Hızlı Bakış 2021’ raporunda, Kovid-19 pandemisinin dünyanın her yerinde kadın ve kız çocuklarında yarattığı hak kayıplarının altı çizildi. Pandeminin son 25 yılda edinilen sınırlı ilerlemeyi geri çektiği vurgulanan raporda, ‘Hiç bir kadını ve kız çocuğunu geride bırakamayız’ vurgusu yapıldı.
4.12.2021Gündem
Çin istemişti, Avustralya Digicel Pasific'i satın alıyor
Çin istemişti, Avustralya Digicel Pasific'i satın alıyorAvustralya hükümeti ile telekomünikasyon şirketi Telstra, ortak bir girişimle Digicel Pasific telekom şirketini satın alıyor.
25.10.2021Dünya
Ana Dili İngilizce Olan (İngilizce Konuşulan Ülkeler) Hangileridir?
Ana Dili İngilizce Olan (İngilizce Konuşulan Ülkeler) Hangileridir?İngilizce dünya genelinde en çok kullanılan dillerden biridir. Özellikle kullanım alanının genişliği bakımından önem taşıyan diller arasındadır. Bu bakımdan İngilizce konuşulan ülkeleri öğrenebilir ve bunun hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sizin için ana dili İngilizce olan ülkeler hangileridir detaylarıyla derledik.
20.10.2021Eğitim
Yaliler: Yamyamlığıyla bilinen kabile
Yaliler: Yamyamlığıyla bilinen kabileYaliler ağırlıklı olarak Papua Yeni Gine'de yaşayan bir kabile. Bununla birlikte Endonezya'da da bulunan Yali kabilesi dünyanın en korkunç topluluklarından biri olarak da biliniyor. "Doğudan gelen insan" anlamına gelen Yali, yamyamlığıyla bilinen bir kabile. Gelin Molatik olalım...
13.10.2021Dünya
P İle Biten Kelimeler Nelerdir? Sonu P Harfi İle Biten Kelimeler Listesi
P İle Biten Kelimeler Nelerdir? Sonu P Harfi İle Biten Kelimeler ListesiÖ harfinden sonra R harfinden önce gelen P, alfabenin 20. harfidir. Ülkemizde P ile başlayan ilçelerden bazıları şunlardır: 1- Pozantı 2- Patnos 3- Polatlı 4- Pursaklar 5- Posof 6- Pazaryeri. P ile başlayan ülkeler ve diğer şehirler ise şu şekilde sıralanabilir: 1- Papua Yeni Gine 2- Porto Riko 3- Paris 4- Polonya 5- Panama. P ile biten kelimeler nelerdir sonu P harfi ile biten kelimeleri harf sayısına göre listeledik.
9.10.2021Eğitim
Gökkuşağı Balığı Nedir? Nerelerde Yaşar Ve Kısaca Özellikleri Nelerdir?
Gökkuşağı Balığı Nedir? Nerelerde Yaşar Ve Kısaca Özellikleri Nelerdir?Birbirinden renkli ve birbirinden farklı pek çok balık çeşidi bulunmaktadır. Bu balıklardan renkli olanları genelde akvaryum balıklarıdır. Gökkuşağı balığı olarak bilinen balık da bir çeşit akvaryum balığıdır. Peki, gökkuşağı balığı nedir? Bu balıkların yaşam alanları nelerdir? Gökkuşağı balıkların boyları nasıl olmaktadır? Gökkuşağı balıkları nerelerde yaşamaktadır? İşte, gökkuşağı balıkları ve yaşam alanlarına ilişkin bilgileri derledik.
23.09.2021Evcil Hayvan
13 ülke Çin'e karşı "Serbest ve Açık Hint-Pasifik" vizyonunu hayata geçirecek
13 ülke Çin'e karşı "Serbest ve Açık Hint-Pasifik" vizyonunu hayata geçirecekYayımlanan ortak bildirgeye göre Japonya ve ada ülkeleri, Çin'in bölge denizlerindeki tehditkar faaliyetlerine karşısında iş birliği sözü verdi.
3.09.2021Dünya
Harris, Vietnam'ı Çin'e karşı ortaklığa çağırdı
Harris, Vietnam'ı Çin'e karşı ortaklığa çağırdıABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris, Güney Çin Denizi'nde Çin'in "zorbalığına" karşı koymak için Vietnam'ı ABD ile ortaklığa çağırdı.
25.08.2021Dünya
Türk ihracatçıları için ASEAN ülkelerinde büyük potansiyel
Türk ihracatçıları için ASEAN ülkelerinde büyük potansiyelDış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye-Asya Pasifik İş Konseyleri Koordinatör Başkanı Murat Kolbaşı, Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği (ASEAN) ülkelerine Türk markalı ihracatı artırmanın zamanının geldiğini belirterek, "Ambalajlı ve dökme gıda ürünleri, kozmetik, markalı tekstil, maden ve turizm alanlarında bölgenin döviz geliri açısından büyük bir potansiyeli bulunuyor." dedi.
19.07.2021Ekonomi
İkinci devri alem için Pasifik’e açıldı
İkinci devri alem için Pasifik’e açıldıBoğaziçi Üniversitesi’ni bitirdikten sonra ABD’ye yerleşen ve 2007’de Kaliforniya’dan 7 metrelik teknesiyle okyanusa açılan Erden Eruç, 312 gün kürek çekerek Papua Yeni Gine’ye gitti. Böylece denizde tek başına en uzun mesafeyi kateden ilk kişi oldu.
24.06.2021Gündem
Kaybolmalarından 84 yıl  sonra mektupları bulundu
Kaybolmalarından 84 yıl sonra mektupları bulunduAtlas Okyanusu’nu uçakla tek başına geçen ilk kadın pilot olan ABD’li Amelia Earhart’ın, meslektaşı Fred Noonan ile 1937’de çıktığı ve uçaklarının kayıplara karışmasıyla sonuçlanan dünya turuna dair mektuplar ortaya çıktı.
15.06.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Papua Yeni Gine ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.