Papua Yeni Gine

Papua Yeni Gine

Son dakika Papua Yeni Gine haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Papua Yeni Gine gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Papua Yeni Gine haber sayfamızda...

Papua Yeni Gine

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 435 papua yeni gine haberi bulunmuştur.
Kaybolmalarından 84 yıl  sonra mektupları bulundu
Kaybolmalarından 84 yıl sonra mektupları bulunduAtlas Okyanusu’nu uçakla tek başına geçen ilk kadın pilot olan ABD’li Amelia Earhart’ın, meslektaşı Fred Noonan ile 1937’de çıktığı ve uçaklarının kayıplara karışmasıyla sonuçlanan dünya turuna dair mektuplar ortaya çıktı.
15.06.2021 Dünya
675 Nerenin Telefon Kodu? +675 Hangi Ülkeye Ait?
675 Nerenin Telefon Kodu? +675 Hangi Ülkeye Ait?Her ülkeye ait bir telefon kodu bulunmaktadır. Bu kodlar telefon numaralarının başında yer alan numaralardır. Herkes tarafından bu kodlar bilinmese de ülkelerin kodlarını öğrenmek mümkündür. Bu kodlardan birisi de 675 numaralı koddur. Peki 675 nerenin telefon kodu? +675 hangi ülkeye ait? Sizin için bu konuyu derledik.
21.04.2020Telefon Kodu
Okyanusya Haritası (Fiziki & Siyasi): Okyanusya Kıtasında Olan Ülkeler, Akarsular, Göller Nelerdir?
Okyanusya Haritası (Fiziki & Siyasi): Okyanusya Kıtasında Olan Ülkeler, Akarsular, Göller Nelerdir?Okyanusya, Dünya üzerinde bulunan 7 kıtadan biridir. Büyük Okyanus’ta bulunduğu için bu ad verilmiştir. Ayrıca üzerinde bulunan Avustralya ülkesi bütün kıtayı kapladığı için Avustralya kıtası olarak da bilinir. Okyanusya kıtası hakkında genel bilgileri öğrenip, coğrafya kültürünüzü geliştirebilirsiniz. Okyanusya kıtası nerededir, hangi ülkeler bulunur, akarsuları ve gölleri nelerdir, sizler için derledik.
14.09.2020Haritalar
Dünyanın en ilginç gelenekleri
Dünyanın en ilginç gelenekleriDünyanın farklı noktaları çok farklı ve tuhaf gelenekleri asırlardır yaşatıyor. Başkalarının anlamsız veya korkutucu olarak değerlendirebileceği bu gelenekler yerel kültürün bir parçası olma özelliği taşıyor. İşte dünyanın en tuhaf gelenekleri.
1.03.2021Tatil
Papua Yeni Gine'nin ilk başbakanı Michael Somare hayatını kaybetti
Papua Yeni Gine'nin ilk başbakanı Michael Somare hayatını kaybettiOkyanusya ülkesi Papua Yeni Gine'nin ilk başbakanı, bağımsızlığının önemli isimlerinden 84 yaşındaki Michael Somare, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
26.02.2021Dünya
Papua Yeni Gine'de aile kavgası 18 can aldı
Papua Yeni Gine'de aile kavgası 18 can aldıPapua Yeni Gine'nin orta kesimlerindeki Hela eyaletinde iki kuzen arasındaki arazi anlaşmazlığının neden olduğu çatışmalarda 18 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.
1.02.2021Dünya
Merkez bankaları 207 kez faiz indirdi
Merkez bankaları 207 kez faiz indirdiKüresel çapta salgınla mücadeleyle geçen ve "Büyük Duruş"un yaşandığı 2020 yılında, dünya çapında kurum ve kuruluşlar ekonomileri desteklemek için bütün imkanlarını seferber ederken, merkez bankaları da 207 kez faiz silahını çekti.
17.01.2021Uzmanpara
Türkiye'den 107 ülkeyepul biber ihracatı
Türkiye'den 107 ülkeyepul biber ihracatıTürkiye'de üretilen ve yemeklerin vazgeçilmez lezzetlerinden pul biberde ihracat, 2020 yılında bir önceki seneye göre yüzde 30 artarak 7 milyon 637 bin dolara yükseldi.
14.01.2021Ekonomi
Dünyanın en korkunç kabilesi
Dünyanın en korkunç kabilesiYaliler ağırlıklı olarak Papua Yeni Gine'de yaşayan bir kabile. Bununla birlikte Endonezya'da da bulunan Yali kabilesi dünyanın en korkunç topluluklarından biri olarak da biliniyor. "Doğudan gelen insan" anlamına gelen Yali, yamyamlığıyla bilinen bir kabile.
30.12.2020Tatil
Dünyada en çok dilin konuşulduğu ülkeler
Dünyada en çok dilin konuşulduğu ülkelerWorld Index'in ortaya çıkardığı araştırmalar sonucunda dünyada en çok dilin konuşulduğu ülkelere belli oldu. Okyanusya ülkesi Papua Yeni Gine 800'den fazla dille zirvede.
22.11.2020Tatil
Son dakika... Papua Yeni Gine'de 6.3'lük deprem
Son dakika... Papua Yeni Gine'de 6.3'lük depremPasifik Ateş Çemberi'ndeki Okyanusya ülkesini sarsan depremin merkez üssü, 8 bin 500 nüfuslu Kainantu'ya yalnızca 39 kilometre.
8.10.2020Dünya
‘Offshore’ sığınma
‘Offshore’ sığınmaİngiliz hükümetinin ülkeye yasa dışı yollardan girerek sığınma başvurusu yapan göçmenleri emekliye ayrılmış feribotlarda tutma veya Moldova, Fas ve Papua Yeni Gine gibi ülkelere göndermeyi planladığı ortaya çıktı
2.10.2020Dünya
Solomon Hakkında Bilgiler; Solomon Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Solomon Hakkında Bilgiler; Solomon Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıSolomon, diğer adıyla Solomon Adaları Büyük Okyanus’ta bulunan bir adalar devletidir. Ülke toplam 990 adadan oluşuyor. Adada ilk yerleşimin MÖ 30 bin yıllarında olduğu tahmin ediliyor. Solomon ile ilgili detaylı bilgiyi bulabilirsiniz.
8.09.2020Tatil
R Harfi İle Başlayan Şehirler, Ülkeler Ve Başkentleri Nelerdir? R Harfiyle Başlayan Türkiye İlleri
R Harfi İle Başlayan Şehirler, Ülkeler Ve Başkentleri Nelerdir? R Harfiyle Başlayan Türkiye İlleriDünyada üzerinde ilk harfi R olan toplam üç ülke bulunmaktadır. Bu ülkelerin ikisi Avrupa, biri Afrika kıtasında yer alıyor. R harfi ile başlayan şehirleri, ülkeleri ve başkentleri sizin için listeledik.
13.09.2020Eğitim
P Harfi İle Başlayan Şehirler, Ülkeler Ve Başkentleri Nelerdir? P Harfiyle Başlayan Türkiye İlleri
P Harfi İle Başlayan Şehirler, Ülkeler Ve Başkentleri Nelerdir? P Harfiyle Başlayan Türkiye İlleriP harfi ile dünya üzerinde birçok ülke ve şehir ismi bulunmaktadır. Yazımızın devamında P harfi ile başlayan tüm ülkeler bulundukları kıtayla ve başkentiyle, şehirler ise yer aldıkları ülkeyle sizler için listelenmiştir.
13.09.2020Eğitim
J Harfi İle Başlayan Şehirler, Ülkeler Ve Başkentleri Nelerdir? J Harfiyle Başlayan Türkiye İlleri
J Harfi İle Başlayan Şehirler, Ülkeler Ve Başkentleri Nelerdir? J Harfiyle Başlayan Türkiye İlleriDünyada ilk harfi J olan toplam iki ülke bulunmaktadır. Bu ülkelerden biri Amerika, diğeri ise Asya kıtasında yer alıyor. Sizin için J harfi ile başlayan şehirleri, ülkeleri ve başkentleri derledik.
13.09.2020Eğitim
İ Harfi İle Başlayan Şehirler, Ülkeler Ve Başkentleri Nelerdir? İ Harfiyle Başlayan Türkiye İlleri
İ Harfi İle Başlayan Şehirler, Ülkeler Ve Başkentleri Nelerdir? İ Harfiyle Başlayan Türkiye İlleriHem Türkiye'de hem de dünya genelinde İ harfi ile başlayan birçok şehir bulunmaktadır. Baş harfi İ olan ülkelerin tamamı Asya ve Avrupa kıtasında yer alır. İ harfiyle başlayan Türkiye illeri hangileri, ülkeler ve başkentleri nelerdir? Sizin için derledik.
13.09.2020Eğitim
I Harfi İle Başlayan Şehirler, Ülkeler Ve Başkentleri Nelerdir? I Harfiyle Başlayan Türkiye İlleri
I Harfi İle Başlayan Şehirler, Ülkeler Ve Başkentleri Nelerdir? I Harfiyle Başlayan Türkiye İlleriÜlkemizde I harfi ile başlayan iki şehir bulunmaktadır. Bu şehirler Doğu Anadolu ve Akdeniz Bölgesinde yer alıyor. Sizin için I ile başlayan şehirleri, ülkeleri ve başkentleri derledik.
13.09.2020Eğitim
F Harfi İle Başlayan Şehirler, Ülkeler Ve Başkentleri Nelerdir? F Harfiyle Başlayan Türkiye İlleri
F Harfi İle Başlayan Şehirler, Ülkeler Ve Başkentleri Nelerdir? F Harfiyle Başlayan Türkiye İlleriGünümüzde F harfi ile başlayan pek çok şehir ve ülke bulunmaktadır. Her biri birbirinden değerli olan bu yerler mutlaka gezip görülmelidir.
13.09.2020Eğitim
E Harfi İle Başlayan Şehirler, Ülkeler Ve Başkentleri Nelerdir? E Harfiyle Başlayan Türkiye İlleri
E Harfi İle Başlayan Şehirler, Ülkeler Ve Başkentleri Nelerdir? E Harfiyle Başlayan Türkiye İlleriDünya üzerinde E harfi ile başlayan birçok ülke ve şehir bulunuyor. Bununla birlikte Türkiye'de de baş harfi E olan birçok şehir yer almaktadır. E harfi ile başlayan ülkeler ve başkentleri neler, E harfiyle başlayan iller hangileri? Sizler için derledik.
13.09.2020Eğitim
Papua Yeni Gine Hakkında Bilgiler; Papua Yeni Gine Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Papua Yeni Gine Hakkında Bilgiler; Papua Yeni Gine Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıPapua Yeni Gine, Okyanusya kıtasında yer alır. Avustralya ve Endonezya'dan sonra kıtanın en kalabalık 3. ülkesidir. 80 yıla yakın Almanya ve İngiltere'nin kolonisi olan ülke 1971 yılında bağımsızlığını ilan etti. Papua Yeni Gine bayrağının anlamı ne, nüfusu ne kadar? Sizin için araştırdık.
13.09.2020Tatil
Palau Hakkında Bilgiler; Palau Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Palau Hakkında Bilgiler; Palau Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıPalau ya da resmi ismi ile Palau Cumhuriyeti, günümüzde bir Okyanusya ülkesi olarak bilinmektedir. İşte, Palau ülkesi hakkında merak edilen tüm detayları sizler için derledik.
13.09.2020Tatil
Marshall Adaları Hakkında Bilgiler; Marshall Adaları Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Marshall Adaları Hakkında Bilgiler; Marshall Adaları Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıMarshall Adaları, Okyanusya kıtasında yer almaktadır. Resmi adı Marshall Adaları Cumhuriyeti olan ülke, 1788 yılında keşfedildi. ABD tarafından 1965 yılında özerklik verilen ada ülkesi, 1979 yılında bağımsızlığını ilan etti. Marshall Adalarının başkenti neresidir, nüfusu ne kadar? Sizin için araştırdık.
7.09.2020Tatil
D Harfi İle Başlayan Şehirler, Ülkeler Ve Başkentleri Nelerdir? D Harfiyle Başlayan Türkiye İlleri
D Harfi İle Başlayan Şehirler, Ülkeler Ve Başkentleri Nelerdir? D Harfiyle Başlayan Türkiye İlleriDünya üzerinde D harfi ile başlayan birçok ülke ve şehir ismi bulunmaktadır. Sizler için D harfi ile başlayan bu ülkeleri başkentleriyle ve bulundukları kıtalarla, şehirleri ise yer aldıkları ülkelerle beraber derledik
13.09.2020Eğitim
C Harfi İle Başlayan Şehirler, Ülkeler Ve Başkentleri Nelerdir? C Harfiyle Başlayan Türkiye İlleri
C Harfi İle Başlayan Şehirler, Ülkeler Ve Başkentleri Nelerdir? C Harfiyle Başlayan Türkiye İlleriDünya üzerinde ilk harfi C olan sadece dört ülke bulunmaktadır. Bu ülkelerden biri denizaşırı iken biri adalardan oluşur. C ile başlayan ülkeler ve başkentleri nelerdir, Türkiye illeri hangileri? Merak edenler için derledik.
13.09.2020Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

türkiyePapua Yeni GineEndonezyaabdBrezilya

Papua Yeni Gine ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.