Pelin Batu

Pelin Batu

Türk oyuncu, şair ve tarihçi.   İlk yılları ve eğitimi   Pelin Batu, babası İnal Batu emekli büyükelçi olduğu için çocukluğunu Pakistan, Çek Cumhuriyeti ve ABD gibi yabancı ülkelerde geçirdi. New York'taki Marymount Okulu'nda liseyi bitirdi ve ayrıca Mannes Müzik Koleji'nde (İngilizce: Mannes College The New School for Music) müzikal ve tiyatral yetenekler kazandı. New York Üniversitesi'nde edebiyat ve felsefeye başladıktan sonra üzerine çalıştığı bölümü tarihe çevirdi ve Boğaziçi Üniversitesi'nde eğitimini tamamladı. Doktorasını 2012 yılında Boğaziçi Üniversitesinden aldı. Kariyeri   1999 yılında çekilen Harem Suare filmiyle sinema dünyasına giriş yaptı, ayrıca birçok film ve dizide oynadı. Ahmet Almaz'la Yahudilik Tarihi isimli bir kitap yazdı. Habertürk televizyonunda Murat Bardakçı ve Erhan Afyoncu ile birlikte Tarihin Arka Odası adlı bir tarih programı yaptı. Habertürk'te Renkahenk isimli bir kültür sanat programını hazırlayıp sunmaktadır. Milliyet gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır. Aynı zamanda Okan Bayülgen'in Makina Kafa ve Muhallebi Kafa programlarının daimi konuğudur. Özel hayatı   18 Kasım 2012 tarihinde "Ben deist değil ateist bir insanım." diyerek Tanrı'ya inanmadığını belirtmiştir. Filmleri   Harem Suare, Çerkez Cariye Nevres, 1999 Akşam Güneşi, Jülide, 1999 Hayal Kurma Oyunları, Zeynep, 1999 Komser Şekspir, Komiserin kızı Su, 2000 Şellale, Nihal, 2001 O Şimdi Asker, Müzeyyen, 2002 İçerideki, Kizar 2002 Baba, Deniz, 2003 Bakış, 2003 Ayışığı Neredesin, 2004 Kerem ile Aslı, 2004 Sessiz Gece, Çiçek, 2005 Pars: Kiraz Operasyonu, İnci öğretmen, 2006 Dün Gece Bir Rüya Gördüm, Lâle, 2006 Ben Fazla Kalmayacağım, Konuk oyuncu, 2007 Yağmurdan Sonra, Sumru, 2008 Kanımdaki Barut, (2009) Kitapları   Glass / Cam, 113pp, 2003, Yapı Kredi, ISBN 9750806549 Yahudilik Tarihi, 304pp, 2007, Yapı Kredi, ISBN 9789944174176 The Book Of Winds Rüzgarlar Kitabı, 224pp, 2009, Artshop, ISBN 9789894893653 Resim Defteri, 48pp, 2013,Artshop, ISBN 9786055102036

Pelin Batu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 358 pelin batu haberi bulunmuştur.
Yalnızlık paylaşılmaz
Yalnızlık paylaşılmaz Özdemir Asaf’ın 100. yaşı dolayısıyla düzenlenecek “Yalnızlık Paylaşılmaz”da Lale Müldür, Pelin Batu, Gül Abus Semerci, Can Bonomo, Dündar Hızal şairin dizelerini seslendirecek.
22.03.2024 Kültür Sanat
Yazar Mario Levi son yolculuğuna uğurlandı! 'Türkiye için değil dünya çapında bir değer'
Yazar Mario Levi son yolculuğuna uğurlandı! 'Türkiye için değil dünya çapında bir değer' İstanbul sevgisiyle tanınan ve sayısız eser kaleme alan yazar ve iletişim eğitmeni Mario Levi son yolculuğuna uğurlandı.
1.02.2024 Gündem
Sanat ve edebiyat şöleni
Sanat ve edebiyat şöleni Bayraklı Belediyesi’nin bu yıl ikinci kez düzenleyeceği Uluslararası Homeros Edebiyat/Sanat Festivali, yerli ve yabancı sanatçıları İzmirli sanatseverlerle buluşturacak
16.09.2023 Ege
Zamanda yolculuk D-Smart ve D-Smart GO’da yaşanıyor! Tarih Tv izleyici ile buluşuyor
Zamanda yolculuk D-Smart ve D-Smart GO’da yaşanıyor! Tarih Tv izleyici ile buluşuyor Takvim yapraklarının gizlediği hikayelerden toprak altındaki sırlara; birbirinden önemli isimler ile zamanda yolculuktan mucitlerin zihinlerine varan içeriklere kadar dünden bugüne yaşanan her şey D-Smart 65. kanal ve D-Smart GO’da Tarih Tv’de izleyiciler ile buluşuyor.
30.08.2023 Vitrin
Datça’dan ‘Can Baba’ya Bin Selam’ var
Datça’dan ‘Can Baba’ya Bin Selam’ var Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi’nde (UKKSA), bu yıl 13.’sü yapılacak Knidos’un Sır’ı Sanat Festivali kapsamında düzenlenecek “Can Baba’ya Bin Selam” etkinliği 11-12 Ağustos’ta “Edebiyat Buluşması” üst başlığı ile sanatçı ve sanatseverlere ev sahipliği yapacak.
5.08.2023 Kültür Sanat
‘Dizi yapmam çok zor’
‘Dizi yapmam çok zor’ Pelin Batu, oğlu Rafael ile Nişantaşı’nda objektiflere takıldı.
14.01.2023 Cadde
Yemeği gerilimle mi almayı seversiniz?
Yemeği gerilimle mi almayı seversiniz? Başrollerini Ralph Fiennes ve Anya Taylor-Joy’un paylaştığı “The Menu”, zengin müşterilerin gittiği seçkin bir restorandaki yemek listesini, gerilim malzemesi yaparak sınıf eleştirisine soyunuyor.
18.11.2022 Kültür Sanat
Denizden yeni çıkmış edebiyatın kokusunda
Denizden yeni çıkmış edebiyatın kokusunda Bir dönem Edip Cansever, Melih Cevdet, Oktay Rifat, Tomris Uyar, Yaşar Kemal ve daha birçok değerli yazar ve şairi ağırlayan, pek çok esere de esin kaynağı olan Marmara Adası, üç gün sürecek bir etkinliğe hazırlanıyor.
27.07.2022 Kültür Sanat
Minik Rafael şişeyi fırlattı, Pelin Batu panik yaşadı!
Minik Rafael şişeyi fırlattı, Pelin Batu panik yaşadı! 2019 yılında İtalya'da dünyaevine girdiği Doktor Macit Bitargil ile boşanma aşamasında olan oyuncu Pelin Batu, önceki gün üç yaşındaki oğlu ile Nişantaşı’nda objektiflere yansıdı.
1.06.2022 Cadde
Pelin Batu: Bu süreç çok sıkıntılı ve üzücü geçiyor
Pelin Batu: Bu süreç çok sıkıntılı ve üzücü geçiyor Psikolojik baskı ve fiziksel şiddete eğimli davranışlar sergilediği iddiasıyla 2018 yılında dünyaevine girdiği kalp ve damar cerrahı Macit Bitargil’le boşanma kararı alan oyuncu Pelin Batu, önceki gün Nişantaşı’nda görüntülendi.
12.04.2022 Cadde
Pelin Batu'dan doktor eşi Macit Bitargil'e uzaklaştırma kararı!
Pelin Batu'dan doktor eşi Macit Bitargil'e uzaklaştırma kararı! Oyuncu Pelin Batu, dört yıl önce Roma'da evlendiği kalp damar cerrahı eşi Macit Bitargil hakkında kendisine yoğun psikolojik baskı uyguladığı ve fiziksel şiddet eğilimli davranışlar sergilediği iddiasıyla iki ay uzaklaştırma kararı aldırdı.
23.03.2022 Cadde
‘Zühre’ tüm kadınlara sesleniyor
‘Zühre’ tüm kadınlara sesleniyor İstanbul Sinema Müzesi ve Atlas 1948, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla mart ayı boyunca “Zühre” projesi kapsamında kadın sanatçılar odağında; filmler, söyleşiler, atölyeler ve performanslara ev sahipliği yapacak.
5.03.2022 Kültür Sanat
Pelin Batu, Türkiye'ye döndü! 'Amerika'da paran olduğu kadar yaşıyorsun'
Pelin Batu, Türkiye'ye döndü! 'Amerika'da paran olduğu kadar yaşıyorsun' Oyuncu ve sunucu Pelin Batu, doktor eşi Macit Bitargil'in görevi için ailece gittikleri Amerika'dan sıla hasreti çektiği için döndüğünü açıkladı. "Dünyanın en güzel ülkesinde rahat içinde yüzseniz bile yalnız olduktan sonra bir şeyin kıymeti yok. Yalnız olmak bize zor geldi" diyen Batu, ABD sağlık sistemi hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı.
17.02.2022 Cadde
ABD’den döndü
ABD’den döndü SEÇKİN ŞENVARDAR - Pelin Batu, doktor eşi Macit Bitargil’in görevi için ailece gittikleri Amerika’dan sıla hasreti çektiği için döndüğünü açıkladı...
17.02.2022 Cadde
Kadınlara destek!
Kadınlara destek! Pelin Batu, kadınlara destek olmak amacıyla herkesi kooperatiflerden alışveriş yapmaya teşvik ediyor.
6.01.2022 Cadde
Yeni yıl daveti
Yeni yıl daveti Dilara Ertan tarafından kurulan Hiva Atelier, renklerin dünyasının karşılık bulduğu çantaları ile eğlenceli bir yılbaşı davetine ev sahipliği yaptı.
28.12.2021 Cadde
Kahramanlar da savunmasız
Kahramanlar da savunmasız Bugün vizyona giren “Boynuzlar”, kahramanlarımızın bizi korurken en az bizim kadar savunmasız olabileceği konusundaki rahatsız edici gerçeği dikkat çekici bir incelikle vurguluyor
29.10.2021 Kültür Sanat
‘Sabırsızlık Zamanı’ Varşova’da yarışıyor
‘Sabırsızlık Zamanı’ Varşova’da yarışıyor Aydın Orak’ın yazıp yönettiği “Sabırsızlık Zamanı” Varşova Film Festivali Ana Yarışma’ya seçildi.
10.10.2021 Kültür Sanat
Dijital dünya ile yüzleşmeye hazır mısınız?
Dijital dünya ile yüzleşmeye hazır mısınız? Ayşegül Bulut Atalay’ın dijital dünyayla yüzleşme amacıyla yazdığı ve aynı zamanda yayıncısı olduğu Dijital Bilge kitabı okurlarla buluştu. Dijital dünyanın insanları değil, insanların dijital dünyayı doğru ve yerinde kullanabilmesi için dikkat edilmesi gereken noktaların yer aldığı kitap ile yazar bu konuda farkındalık yaratmayı amaçlıyor.
16.06.2021 Kültür Sanat
Edebiyat dünyasında #MeToo Hareketi
Edebiyat dünyasında #MeToo Hareketi Bir kadının Hasan Ali Toptaş’ın cinsel tacizine maruz kaldığına ilişkin attığı tweet edebiyat dünyasında “#MeToo Hareketi”ne dönüştü. Bu tweetin ardından kadınlar Toptaş ve farklı yazarlar tarafından uğradıkları taciz ve cinsel saldırıları ifşa etmeye başladı...
12.12.2020 Gündem
Pelin Batu'nun annesi Nevra Batu kimdir, neden öldü? Pelin Batu kimdir?
Pelin Batu'nun annesi Nevra Batu kimdir, neden öldü? Pelin Batu kimdir? Oyuncu ve programcı Pelin Batu'nun annesi Nevra Batu yaşamını yitirdi. Pelin Batu, annesinin ölüm haberini sosyal medya hesabı Twitter'dan duyurdu. Peki Nevra Batu kimdir, neden öldü? İşte detaylar...
9.06.2020 Cadde
Pelin Batu'nun annesi Nevra Batu hayatını kaybetti
Pelin Batu'nun annesi Nevra Batu hayatını kaybetti Oyuncu, sunucu ve tarihçi Pelin Batu, annesi Nevra Batu'yu kaybetti. Batu, annesinin ölüm haberini Twitter hesabından duyurdu.
9.06.2020 Cadde
Büyük usta anıldı
Büyük usta anıldı Usta şair Nâzım Hikmet, aramızdan ayrılışının 57...
4.06.2020 Ege
Mehmet Günsür'ün 'yüzüne bakamayacak kadar sinirlendiği' oyuncu kim?
Mehmet Günsür'ün 'yüzüne bakamayacak kadar sinirlendiği' oyuncu kim? Youtube'da yayınlanan 'İbrahim Selim ile Bu Gece' programına konuk olan Mehmet Günsür’ün, “Yüzüne bakamadığım kadar sinirlendiğim birisiyle oynamak zorunda kaldım. O kişi oyunculuğu bıraktı” sözleri gündem oldu.
20.12.2019 Cadde
Mehmet Günsür'den şaşırtan itiraf
Mehmet Günsür'den şaşırtan itiraf Son olarak Netflix'in 'Atiye' dizisinde oynayan Mehmet Günsür, Youtube'da yayınlanan 'İbrahim Selim ile Bu Gece' programına konuk oldu. İbrahim Selim'in sorularına samimiyetle cevap veren Günsür, çarpıcı bir açıklama yaptı.
20.12.2019 Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Pelin Batu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.