Pentagon

Pentagon

Son dakika Pentagon haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Pentagon gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Pentagon haber sayfamızda...

Pentagon

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.738 pentagon haberi bulunmuştur.
Son dakika: Putin Ukrayna’ya karşı eyleme mi geçiyor? ABD'den flaş açıklama
Son dakika: Putin Ukrayna’ya karşı eyleme mi geçiyor? ABD'den flaş açıklamaGelen son dakika haberine göre; Dünyanın izlediği Ukrayna krizinde yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. ABD Savunma Bakanı LIoyd Austin, “Rusya'nın bu temel değerleri baltalama ve Avrupa'da barış ve güvenliği tehdit etme girişimlerine karşı birleştik" dedi. Austin, Rusya ile Ukrayna arasındaki durumun çatışmaya dönüşmesi için hiçbir neden olmadığını da söyledi. ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley Rusya’nın Ukrayna sınırındaki askeri yığınağı hakkında, “Yakın tarihte gördüğümüz her şeyden daha büyük bir ölçekte ve kapsamda. Bence bu büyüklükte bir şey görmek için Soğuk Savaş günlerine geri dönmeniz gerekiyor” dedi.
28.01.2022Dünya
Son dakika... Bayraktar TB2 manşette! Listeyi yayınladılar
Son dakika... Bayraktar TB2 manşette! Listeyi yayınladılarSon dakika haberlere göre, Donbas'taki Rus yanlısı ayrılıkçıların Moskova'dan Bayraktar TB2'ye karşı istediği silahların listesini yayınlayan Izvestia gazetesi, Putin'in talepten haberi olduğunu yazdı. Amerikan Washington Post gazetesi Doğu Avrupa'daki 40 bin NATO askerine ABD'nin yeni birliklerle katılabileceğini bildiriyor, Wall Street Journal ise Ukrayna sınırına tıbbi birimleri taşıyan Putin'in işgal için son hazırlıkları yaptığını kaydediyor.
28.01.2022Dünya
Son dakika haberler: Kuzey Kutbu'nda yeni cephe açıldı! Savaş gemileri adım adım izleniyor
Son dakika haberler: Kuzey Kutbu'nda yeni cephe açıldı! Savaş gemileri adım adım izleniyorSon dakika haberlere göre, uluslararası haber ajanslarının Kiev'den servis ettiği karelerin ardından Rusya'nın Washington Büyükelçiliği sosyal medya hesaplarından zehir zemberek mesajlar paylaştı: "ABD bunu ölümcül silahlarının Ukrayna'daki militan ve teröristlerin eline düşeceğinin farkında olarak yapıyor." Norveç ordusu ise, Twitter hesabından Rus savaş gemilerinin fotoğraflarını #WeAreNATO etiketiyle yayınladı. İşte son dakika gelişmeler...
26.01.2022Dünya
ABD teyakkuzda! 'Yeni Çeçenistan olur'
ABD teyakkuzda! 'Yeni Çeçenistan olur'Kiev'deki büyükelçiliğini kısmen boşaltan ABD, bölgede konuşlandırmak üzere 8 bin 500 askerini teyakkuza geçirdi. Batı dünyası liderleri de, Rusya'ya karşı birlik mesajı verdi.
26.01.2022Dünya
Son dakika haberi... Savaşın ayak sesleri! Ruslar karşı saldırıya geçti
Son dakika haberi... Savaşın ayak sesleri! Ruslar karşı saldırıya geçtiSon dakika haberlere göre NATO'nun hamlesine Putin'in hemen yanıt verdi, Avrupa'nın göbeğindeki Rus toprağı Kaliningrad'dan 20 savaş gemisi 'acil' şekilde ayrıldı. Fransa'nın Romanya'daki NATO birliklerine asker yollaması beklenirken, ABD'nin asker sayısına dair ilk kez net bir rakam ortaya çıktı. Bambaşka telden çalan Rus medyası ise, Ukrayna'nın saldırıya geçeceğini yazıyor.
25.01.2022Dünya
Son dakika: Ukrayna krizi büyüyor! Savaşa ramak kaldı, ABD askerleri teyakkuza geçti...
Son dakika: Ukrayna krizi büyüyor! Savaşa ramak kaldı, ABD askerleri teyakkuza geçti...Son dakika haberlere göre, ABD'nin ardından İngiltere de Ukrayna'nın başkenti Kiev'deki diplomatlarını çekiyor. CNN International ve New York Times gazetelerindeki dikkat çeken haber, öğle saatlerinde NATO tarafından doğrulandı. İttifak üyeleri, Rusya sınırında yer alan Doğu Avrupa ülkelerine ek savaş gemisi ve savaş uçakları gönderiyor. Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski de giderek artan gerilimle ilgili açıklama yaptı. Pentagon, Ukrayna-Rusya arasındaki gerilimde ABD’nin Ukrayna’ya gerektiği durumda konuşlandırmak üzere 8 bin 500 askeri teyakkuza geçirdiğini açıkladı. İşte son dakika gelişmeleri...
24.01.2022Dünya
Rusya'dan 'gök gürültüsü' saldırısı! Uzmanlar uyardı: 'Zaman tükeniyor'
Rusya'dan 'gök gürültüsü' saldırısı! Uzmanlar uyardı: 'Zaman tükeniyor'Moskova her ne kadar işgal iddialarını reddetse de, Ukrayna sınırına yaptığı ve yapmaya devam ettiği askeri yığınak, savaş korkularını giderek büyütüyor. Economist'in yayınladığı iki haberde, Rusya'nın olası savaş taktiklerini ve Putin'in planlarını mercek altına alan uzmanlar, vaktin giderek daraldığı konusunda endişelerini dile getirdi.
22.01.2022Dünya
Pentagon sivil katliamın videosunu yayınladı! Bomba dedikleri su bidonu çıktı
Pentagon sivil katliamın videosunu yayınladı! Bomba dedikleri su bidonu çıktıWashington Post'un haberine göre, ABD Savunma Bakanlığı Çarşamba günü, Ağustos ayında Kabil'de yedisi çocuk 10 sivili öldüren feci hava saldırısının drone görüntülerini yayınladı. Pentagon'un ise ciddi bir hata yapıldığına dair somut kanıtlara rağmen, bir DEAŞ teröristini hedef aldığı yönündeki ısrarını yeniden gündeme getirdi.
20.01.2022Haberler
Pentagon sivil katliamın videosunu yayınladı! Bomba dedikleri su bidonu çıktı
Pentagon sivil katliamın videosunu yayınladı! Bomba dedikleri su bidonu çıktıWashington Post'un haberine göre, ABD Savunma Bakanlığı Çarşamba günü, Ağustos ayında Kabil'de yedisi çocuk 10 sivili öldüren feci hava saldırısının drone görüntülerini yayınladı. Pentagon'un ise ciddi bir hata yapıldığına dair somut kanıtlara rağmen, bir DEAŞ teröristini hedef aldığı yönündeki ısrarını yeniden gündeme getirdi.
20.01.2022Dünya
Biden açık açık 'işgal' dedi! Korkunç savaş için geri sayım
Biden açık açık 'işgal' dedi! Korkunç savaş için geri sayımNew York Times'ın haberine göre, ABD Başkanı Biden, Beyaz Saray'da gazetecilere yaptığı açıklamada korkulan senaryonun gerçekleşeceğini düşündüğünü açıkladı. Rusya'nın Ukrayna'yı işgal edeceğini söyleyen Biden'ın ifadeleri endişeye sebep olurken, ABD Başkanı "Bu hamle Rusya için felaket olur" dedi.
20.01.2022Dünya
Onlarca yıldan sonra ilk kez görüldü! ABD 'çok gizli' silahını sahaya sürdü
Onlarca yıldan sonra ilk kez görüldü! ABD 'çok gizli' silahını sahaya sürdüÖzellikle geride kalan 2021 senesini tüm dünyayı şoka sokan askeri testlerle geçiren Çin'e karşı, Beyaz Saray'dan gerilimi zirveye çıkartacak bir adım geldi. Pentagon bu hamlesiyle Hint-Pasifik bölgesinde geri adım atmayacağının da güçlü bir sinyalini vermiş oldu.
19.01.2022Dünya
Gizlice yaklaşıyor! NASA uzmanları uyardı, yetkililer alarma geçti...
Gizlice yaklaşıyor! NASA uzmanları uyardı, yetkililer alarma geçti...Bir asteroidin hızla yaklaşarak korkunç bir çarpışmayla Dünya'daki hayata son vermesi Hollywood filmleri için "sıradan" olarak adlandırılabilecek bir senaryo. Ancak bilim insanları bunun, insanların hazırlıklı olması gereken bir duruma dönüşebileceği uyarısında buşunuyor. NASA tarafından finanse edilen araştırmacıların yaptığı uyarı yetkilileri alarma geçirdi. Bundan çok kısa zaman önce Dünya'ya "hareket etmiyor gibi görünerek" yaklaşan devasa asteroid örneği ise felaketin boyutunu gözler önüne seriyor.
18.01.2022Dünya
'Kendi birliklerine saldıracaklar!'
'Kendi birliklerine saldıracaklar!'Washington, Rusya'nın Ukrayna'yı işgal için 'bahane aradığını', bunun için de kendi birliklerine sahte bir saldırı düzenlemeye hazırlandığını öne sürdü
16.01.2022Dünya
Rusya'dan ABD'ye 'işgal' yanıtı
Rusya'dan ABD'ye 'işgal' yanıtıSüper güçler arasında sonuçsuz kalan müzakereleri sert suçlamalar izliyor, Washington'ın Rusya'nın Ukrayna'ya saldırmak için 'bahane' aradığı yönündeki açıklamasına Moskova "Ortada bir delil yok. Suçlamalar asılsız ve temelsiz" yanıtını verdi.
15.01.2022Dünya
Darbe girişimlerini önceden haber veren yapay zeka geliştiriliyor
Darbe girişimlerini önceden haber veren yapay zeka geliştiriliyorABD’de Donald Trump destekçilerinin 6 Ocak 2021’de Kongre Binası’na düzenlediği baskının üzerinden bir yıl geçmişken, veri bilimciler darbe girişimlerini tahmin etmesi için yapay zekayı eğitiyor.
9.01.2022Dünya
Yılbaşı gecesi görülüp ortadan kayboldu! Üçgen UFO'nun sırrı...
Yılbaşı gecesi görülüp ortadan kayboldu! Üçgen UFO'nun sırrı...Yıllardır pek çok habere konu olan, en son ABD Savunma Bakanlığı yani Pentagon'un bile araştırmak üzere özel birlik oluşturduğunu duyurduğu UFO'lar 2022'de de gündemde.
6.01.2022Dünya
Yılbaşı gecesi görülüp ortadan kayboldu! 'Üçgen UFO'nun gizemi...
Yılbaşı gecesi görülüp ortadan kayboldu! 'Üçgen UFO'nun gizemi...Yıllardır pek çok habere konu olan, en son ABD Savunma Bakanlığı yani Pentagon'un bile araştırmak üzere özel birlik oluşturduğunu duyurduğu UFO'lar 2022'de de gündemde.
5.01.2022Haberler
Çin yapılamaz denileni yaptı! Peş peşe uyarılar: 'Artık kafamızı kaldırmalıyız'
Çin yapılamaz denileni yaptı! Peş peşe uyarılar: 'Artık kafamızı kaldırmalıyız'Üçüncü Dünya Savaşı'nı tetiklemesinden korkulan ABD, Rusya ve Çin arasındaki silahlanma yarışının hızlanması, tansiyonu yükseltiyor. Pekin'in son aylarda yaptığı ve Pentagon'u şoka sokan askeri denemeleri üzerine Beyaz Saray harekete geçti. Ancak, ABD'li eski savunma uzmanı artık çok geç kalınmış olabileceğini düşünüyor.
2.01.2022Dünya
Trump’a yüklendi
Trump’a yüklendiİran’in dini lideri Hamaney, Devrim Muhafızları eski Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin ölümünden sorumlu tutulan ABD eski Başkanı Donald Trump’ın tarihin çöplüğüne gideceğini söyledi.
2.01.2022Dünya
ABD'de Ulusal Muhafızları görevlendirme yetkisi değişiyor
ABD'de Ulusal Muhafızları görevlendirme yetkisi değişiyorABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), başkent Washington’un Ulusal Muhafız birliklerini, sivil kolluk gücü faaliyetlerine dahil edecek talepleri onaylamaktan, yalnızca savunma bakanının sorumlu olacağını açıkladı.
31.12.2021Dünya
Çocuklarla altın katliamı! Gece yarısı uykularında yakalandılar
Çocuklarla altın katliamı! Gece yarısı uykularında yakalandılarBurkina Faso'da haziranda yaşanan ve yetkililerin tahminlerine göre 170 ila 200 kişinin öldüğü katliama dair yeni detaylar ortaya çıktı. Saldırıyı daha önce 12 ila 14 yaşındaki çocukların gerçekleştirdiği bildirilmişti. Ancak CNN'nin hazırladığı haberde saldırganların çok daha geniş bir plan hazırladığı ve çocukların da bunun parçası olduğu anlaşılıyor.
24.12.2021Dünya
Pentagon’a yönelik yeni iddialar
Pentagon’a yönelik yeni iddialarABD Savunma Bakanlığı Pentagon ile ilgili, kimileri skandal nitelikteki iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Nitekim son olarak ABD’nin önemli gazetelerinden “New York Times”ın (NYT) bazı gizli yazışmalara ve belgelere dayanarak hazırladığı dizinin ilk bölümünde, Amerika’nın Irak, Suriye ve Afganistan’da düzenlediği saldırılarda istihbarat zafiyeti yaşandığını, özellikle hava saldırılarında hatalı hedefleme sonucu binlerce sivilin hayatını kaybettiği iddia edildi.
20.12.2021Dünya
Son dakika... Pentagon'un gizli belgeleri ortaya saçıldı! Korkunç katliamlar dünyada şok etkisi yarattı
Son dakika... Pentagon'un gizli belgeleri ortaya saçıldı! Korkunç katliamlar dünyada şok etkisi yarattıABD'li New York Times gazetesi, Pentagon'un gizli belgelerini ele geçirdi ve ülkenin birçok sivil katliamın üstünü örtmeye çalıştığı anlaşıldı. Hata yapmayacağı ve teknoloji mucizesi olarak lanse edilen ordu ve askeri araçların yol açtığı felaketler, tüm dünyada soğuk duş etkisi yarattı.
19.12.2021Dünya
FBI'dan ajan operasyonu
FBI'dan ajan operasyonuUzun yıllardır ABD Savunma Bakanlığı’yla iş yapan bir firmanın personeli olarak çalışan bir mühendis, gizli bilgileri Rus ajanı olduğunu sandığı bir kişiye vermek suçlamasıyla gözaltına alındı. Adalet Bakanlığı açıklamasına göre, mühendisin bilgileri verdiği ve Rus ajanı olduğunu sandığı kişi FBI görevlisiydi.
17.12.2021Dünya
ABD'ye soğuk duş... 23 milyar dolarlık iptal!
ABD'ye soğuk duş... 23 milyar dolarlık iptal!Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), 23 milyar dolarlık bir anlaşma kapsamında F-35 savaş uçağı satın alma planını dondurduğunu ABD’ye bildirdi. Anlaşma kapsamında BAE’ye insansız hava aracı ve diğer gelişmiş silahların satılması da gündemdeydi.
15.12.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Pentagon ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.