Pentagon

Pentagon

Son dakika Pentagon haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Pentagon gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Pentagon haber sayfamızda...

Pentagon

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.293 pentagon haberi bulunmuştur.
Ukrayna’daki Starlink sözleşmesinin süresi bitiyor
Ukrayna’daki Starlink sözleşmesinin süresi bitiyor ABD Savunma Bakanlığı Pentagon’un Ukrayna’ya konuşlandırdığı Starlink uydularına dair sözleşmenin süresinin gelecek ay dolacağı bildirildi.
12.04.2024 Dünya
Japonya Başbakanı Kishida ABD Kongresi’nde! 'Bugünün Ukrayna'sı yarının Doğu Asya'sı olabilir'
Japonya Başbakanı Kishida ABD Kongresi’nde! 'Bugünün Ukrayna'sı yarının Doğu Asya'sı olabilir' ABD Kongresi’ne hitaben yaptığı konuşmada Çin tehdidine dikkat çeken Kishida, “Çin'in mevcut tutumu ve askeri eylemleri, yalnızca Japonya'nın barış ve güvenliğine değil, aynı zamanda uluslararası toplumun barış ve istikrarına yönelik eşi benzeri görülmemiş ve en büyük stratejik meydan okumayı teşkil etmektedir” dedi.
12.04.2024 Dünya
Pentagon'dan CNN Türk'e açıklama: İran'a karşı İsrail'i destekleriz
Pentagon'dan CNN Türk'e açıklama: İran'a karşı İsrail'i destekleriz CNN Türk Washington Temsilcisi Yunus Paksoy, Pentagon'a 'ABD ve İsrail'in İran'ı vurma ihtimali var mı?' sorusunu yöneltti. Pentagon tarafından yapılan açıklama ise dikkat çekiciydi. İşte detaylar...
11.04.2024 Haberler
Pentagon'dan CNN Türk'e açıklama: İran'a karşı İsrail'i destekleriz
Pentagon'dan CNN Türk'e açıklama: İran'a karşı İsrail'i destekleriz CNN Türk Washington Temsilcisi Yunus Paksoy, Pentagon'a 'ABD ve İsrail'in İran'ı vurma ihtimali var mı?' sorusunu yöneltti. Pentagon tarafından yapılan açıklama ise dikkat çekiciydi. İşte detaylar...
11.04.2024 Gündem
‘Nükleer kıyamet’ senaryosu
‘Nükleer kıyamet’ senaryosu ABD yönetimi, başkent Washington’un bir nükleer bombayla vurulması sonrası yaşanacakları içeren “kıyamet senaryosu”nun gizliliğini kaldırdı.
8.04.2024 Dünya
Derin deniz madenciliği yarışı neden hızlandı?
Derin deniz madenciliği yarışı neden hızlandı? Okyanus yüzeyinin binlerce metre altında, devasa maden yatakları bulunuyor. Bu madenlerin birçoğu, iklim değişikliğine karşı mücadelede dünyanın kritik olarak ihtiyaç duyduğu temiz enerji dönüşümü için kilit önemde.
27.03.2024 Dünya
NATO'nun iklim değiştiren silahı! Bloomberg duyurdu: Savaş sadece füzelerden ibaret değil
NATO'nun iklim değiştiren silahı! Bloomberg duyurdu: Savaş sadece füzelerden ibaret değil Onlarca firmanın ortak olarak geliştirdiği ve iklim ve enerjide doğrudan etkisi olacağı belirtilen NATO'nun yeni projesine 1 milyar dolar bütçe ayrıldı. Uzmanlar ise proje hakkında "Çok derin bir şey geliyor" değerlendirmesinde bulunuyor.
26.03.2024 Dünya
Gazze’ye yardımda önemli bir aşama!
Gazze’ye yardımda önemli bir aşama! Gazze’ye daha fazla yardım ulaşmasına olanak sağlayacak adımlar atıldı. ABD’nin Gazze sahiline inşa edeceği geçici iskele için malzemelerin yanı sıra AB’nin yardım malzemeleri de denizden yola çıktı.
11.03.2024 Dünya
Gazze’ye deniz yolu açılıyor
Gazze’ye deniz yolu açılıyor Gazze’ye yardım ulaştırılması amacıyla son dönemde uluslararası çabanın ciddi biçimde arttığı gözlemlenirken, ABD’nin önderliğinde gerçekleşmesi beklenen Güney Kıbrıs’tan Gazze’ye yardım köprüsü için çalışmalar sürüyor.
10.03.2024 Dünya
‘Uzaylıları filmciler uydurdu’
‘Uzaylıları filmciler uydurdu’  ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) uzaylı teknolojisini ve uzaylıları gizlemediklerini açıkladı.
10.03.2024 Dünya
Türkiye ve ABD'den ortak açıklama: Gazze'deki insani krizin üstesinden derhal gelinmeli
Türkiye ve ABD'den ortak açıklama: Gazze'deki insani krizin üstesinden derhal gelinmeli Türkiye ve ABD'den ortak açıklama geldi. Açıklamada 'Taraflar (Gazze'de) çatışmanın sona erdirilmesine yönelik bir yol bulunması ve insani krizin derhal üstesinden gelinmesinin önemini vurgulamıştır" ifadeleri yer aldı.
9.03.2024 Gündem
1945'ten beri inceleme yapılıyor! Pentagon'un UFO raporu ortaya çıktı
1945'ten beri inceleme yapılıyor! Pentagon'un UFO raporu ortaya çıktı ABD Savunma Bakanlığı'nın (Pentagon) tanımlanamayan uçan nesnelerle (UFO) ilgili rapor yayınladı. Yayınlanan raporda, ABD hükümetinin 1945’ten bu yana yaptığı incelemelerde UFO’lara dair hiçbir kanıt bulamadığı ve görülenlerin çoğunun yanlış tanımlanan sıradan nesneler ve olgular olduğu sonucuna varıldığı belirtildi.
9.03.2024 Dünya
F-16 satışında son viraj dönüldü, Türkiye düşmanı 'ağladı!'
F-16 satışında son viraj dönüldü, Türkiye düşmanı 'ağladı!' ABD lideri Biden'ın imzaladığı bir genelgeye tutunan Michael Rubin, skandal yazısında Batı Şeria ve Gazze ile KKTC'yi karşılaştırdı, Azerbaycan'a da kin kustu. Eski istihbaratçı, Washington'ın Ankara'nın 'zorbalığı'na boyun eğdiğini ileri sürdü.
17.02.2024 Dünya
Kanser tedavisi gören ABD Savunma Bakanı Austin hastaneye kaldırıldı
Kanser tedavisi gören ABD Savunma Bakanı Austin hastaneye kaldırıldı Savunma Bakanı Lloyd Austin'e geçen aralık ayında kanser teşhisi konmasına karşın Başkan Biden ve üst düzey yetkililerin konuyla ilgili bilgilendirilmemesi tepkiye neden olmuştu.
12.02.2024 Dünya
İnsanların yerini alacak ordu! Çin'in 2035 planı: Askerler olmadan savaş
İnsanların yerini alacak ordu! Çin'in 2035 planı: Askerler olmadan savaş 2035 yılına kadar askeri anlamda adeta bir devrime hazırlanan Çin, insanlar olmadan gireceği bir savaşa hazırlanıyor. İngiliz basınında çıkan ve bu insansız ordu hakkında verilen detaylar ise dünya medyasında ses getirdi.
6.02.2024 Dünya
Ölümcül, ucuz ve yaygın: İran drone'ları savaşın doğasını nasıl değiştiriyor?
Ölümcül, ucuz ve yaygın: İran drone'ları savaşın doğasını nasıl değiştiriyor? İlk kez beş yıl önce Suudi petrol rafinelerinin vurulduğu saldırıda ortaya çıkan silahlı insansız hava araçları, Rusya'nın Ukrayna saldırılarında dünya medyasının manşetlerine taşındı. Ancak asıl etkiyi, halihazırda Orta Doğu'daki çok cepheli savaşta ABD üssünün vurulduğu saldırıda gösterdi.
6.02.2024 Dünya
ABD iki ülkeye birden saldırdı, 20 bin km uçup bombaladılar!
ABD iki ülkeye birden saldırdı, 20 bin km uçup bombaladılar! Beklenen misilleme gece yarısı gerçekleşti, yarım saatlik saldırıda Kudüs Gücü ve vekillerinin komuta merkezleri, füze depoları vuruldu. ABD topraklarından havalanan B-1B stratejik bombardıman uçaklarının katıldığı misillemede, bir Orta Doğu ülkesinin de F-16'larla yer aldığı bildiriliyor.
3.02.2024 Haberler
ABD Savunma Bakanı Austin hastalığını gizlediği için özür diledi
ABD Savunma Bakanı Austin hastalığını gizlediği için özür diledi ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, bu ayın başında geçirdiği bir operasyonun ardından ortaya çıkan komplikasyonlar nedeniyle hastaneye kaldırıldığının günlerce ABD Başkanı Joe Biden’dan gizlenmesi nedeniyle ABD halkından özür diledi.
1.02.2024 Dünya
Ortadoğu’da ‘en tehlikeli’ dönem!
Ortadoğu’da ‘en tehlikeli’ dönem! Gazze’deki savaş sonrası Ortadoğu’da meydana gelen gelişmeler, bölgenin uzun yıllardır yaşadığı en büyük gerilim olarak tanımlanıyor. ABD’den İran’a yönelik misilleme beklenirken, Dışişleri Bakanı Blinken, “1973’ten beri en tehlikeli dönemde” olduklarını belirtti.
31.01.2024 Dünya
Suriye ve Irak'tan çekilme için ABD'den ön şart!
Suriye ve Irak'tan çekilme için ABD'den ön şart! İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları sonrası Orta Doğu'da ABD üsleri 150'den fazla kez hedef alındı. Bu saldırıların ardından ABD'nin Suriye ve Irak'taki askerlerini bölgeden çekeceğine dair haberler ortaya çıktı. Peki olası bir çekilme söz konusu olursa bölgede dengeler nasıl etkilenir? ABD bu adımı neden atar, arkasında başka bir plan mı var? Doç. Dr. Efe Sıvış milliyet.com.tr için değerlendirdi.
27.01.2024 Dünya
ABD Suriye ile Irak’tan çekilecek mi?
ABD Suriye ile Irak’tan çekilecek mi? Ortadoğu’da İran destekli gruplar ile ABD arasındaki gerilim sürerken, Amerikan basınında dikkat çekici bir haber yer aldı.
26.01.2024 Dünya
ABD askeri Irak'tan da mı çekiliyor? Pentagon'dan açıklama geldi
ABD askeri Irak'tan da mı çekiliyor? Pentagon'dan açıklama geldi Pentagon, ABD-Irak arası kalıcı ortaklığa geçişi görüşecek. CNN Türk Washington Temsilcisi Yunus Paksoy son durumu aktardı.
25.01.2024 Haberler
ABD askeri Irak'tan da mı çekiliyor? Pentagon'dan açıklama geldi
ABD askeri Irak'tan da mı çekiliyor? Pentagon'dan açıklama geldi Pentagon, ABD-Irak arası kalıcı ortaklığa geçişi görüşecek. CNN Türk Washington Temsilcisi Yunus Paksoy son durumu aktardı.
25.01.2024 Dünya
ABD'den kritik F-16 açıklaması: Türkiye'ye satışı ABD'nin de yararınadır
ABD'den kritik F-16 açıklaması: Türkiye'ye satışı ABD'nin de yararınadır ABD Dışişleri Bakanlığı "Türkiye'nin F-16 filosunu modernleştirmesini destekliyoruz ancak kongrenin oynayacağı kilit bir rolü olduğunu da kabul ediyoruz." açıklamasında bulundu.
24.01.2024 Haberler
ABD'den Türkiye'ye F-16 satışı adımı! Biden harekete geçti, açıklamalar peş peşe geldi
ABD'den Türkiye'ye F-16 satışı adımı! Biden harekete geçti, açıklamalar peş peşe geldi ABD Dışişleri Bakanlığı "Türkiye'nin F-16 filosunu modernleştirmesini destekliyoruz ancak kongrenin oynayacağı kilit bir rolü olduğunu da kabul ediyoruz." açıklamasında bulundu. Öte yandan Biden yönetiminin, Türkiye'ye F-16 satışını onaylaması için Kongre'ye mektup gönderdiği iddia edildi.
24.01.2024 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Pentagon ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.