Porsuk

Porsuk

Son dakika porsuk haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan porsuk gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan porsuk haber sayfamızda...

Porsuk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 748 porsuk haberi bulunmuştur.
Uzun Tekerlemeler – En Uzun Zor ve Diksiyon Tekerleme Örnekleri
Uzun Tekerlemeler – En Uzun Zor ve Diksiyon Tekerleme Örnekleri Uzun, kısa, kolay, komik ve zorlayıcı halleri ile eğlendiren tekerlemeler “ağızda yuvarlanan söz, saçma sapan söz, eş sesli kelimelerle kurulu konuşma" anlamına gelir. Ölçülü ve kafiyeli olan tekerlemeler çocukların dil ve konuşma gelişimine katkıda bulunurken diksiyon için de ayrıca yararlıdır. Masal ve çocuk oyunlarının başında, aralarında ya da sonunda yer alırlar. Gerçek hayatla bağdaşmayan tekerlemelerin amacı şaşırtıcı etki oluşturmak ve hoş vakit geçirilmesine yardımcı olmaktır. Zor, uzun, diksiyon tekerleme örnekleri için “Uzun Tekerlemeler” içeriğimizden faydalanabilirsiniz.
29.07.2021Eğlence
En Zor Tekerlemeler – Söylemesi Zor, Kısa ve Uzun Tekerleme Örnekleri
En Zor Tekerlemeler – Söylemesi Zor, Kısa ve Uzun Tekerleme ÖrnekleriHalk edebiyatına özgü bir tür olan tekerlemeler, “ağızda yuvarlanan söz, saçma sapan söz, eş sesli kelimelerle kurulu konuşma" anlamına gelir. Çocukların hem eğlenmesine hem de gelişimine katkı sağlayan tekerlemeler bir çeşit laf cambazlığıdır. Söylenmesi zor olan tekerlemelerin genellikle gerçek yaşamla ilgisi yoktur. Çocukların yanı sıra yanı sıra halk ozanları da şiirlerinde tekerlemelere yer vermiştir. Söylemesi zor, kısa ve uzun tekerleme örnekleri için “En Zor Tekerlemeler” içeriğimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.
29.07.2021Eğlence
Tekerlemeler... En Zor, Kısa, Uzun, Kolay, Eğlenceli, Oyun, Komik, Diksiyon, Çocuk Tekerlemeleri ve Tekerleme Örnekleri
Tekerlemeler... En Zor, Kısa, Uzun, Kolay, Eğlenceli, Oyun, Komik, Diksiyon, Çocuk Tekerlemeleri ve Tekerleme ÖrnekleriÇocukların gelişiminde önemli yere sahip olan tekerlemeler "ağızda yuvarlanan söz, saçma sapan söz, eş sesli kelimelerle kurulu konuşma" anlamına gelir. Halk edebiyatına özgü bir türdür. Tekerlemeler hem eğlenceli vakit geçirmede hem de çocukların konuşma kabiliyetini geliştirmede önemli rol oynar. Çocukların yanı sıra halk ozanları da şiirlerinde tekerlemelere yer vermiştir. Gerçek yaşamla ilgisi olmayan sözlerden meydana gelen en zor, kısa, uzun, kolay, diksiyon, komik, oyun, çocuk tekerlemeleri ve tekerleme örneklerine içeriğimizden detaylıca bakabilirsiniz.
29.07.2021Eğlence
Kurbanlık boğanın saldırısında öldü, o anlar kamerada
Kurbanlık boğanın saldırısında öldü, o anlar kameradaSamsun Çarşamba ilçesinde, komşusunun kurbanlık boğasının saldırısında yaralanan Bilal Baylan, tedavi gördüğü hastanede, 4 gün sonra hayatını kaybetti. Baylan’ın saldırıya uğradığı anlar, bir evin güvenlik kamerasına yansıdı.
25.07.2021Haberler
Kurbanlık boğanın saldırısında öldü, o anlar kamerada
Kurbanlık boğanın saldırısında öldü, o anlar kameradaSamsun Çarşamba ilçesinde, komşusunun kurbanlık boğasının saldırısında yaralanan Bilal Baylan, tedavi gördüğü hastanede, 4 gün sonra hayatını kaybetti. Baylan’ın saldırıya uğradığı anlar, bir evin güvenlik kamerasına yansıdı.
25.07.2021Gündem
Mutluluğa ‘evet’
Mutluluğa ‘evet’Kahraman Ambalaj’ın sahibi Caner Kahraman ile bankacılık sektöründe görev yapan Begüm Porsuk bir ömür boyu mutluluğa evet dedi.
13.06.2021Ege
Dünyanın orta denizi: Akdeniz
Dünyanın orta denizi: AkdenizAkdeniz bölgesi, eşsiz denizi, doğası ve tarihiyle kamp ve karavan tatili tercih edenlere sayısız alternatif sunuyor. Dingin koylarda kulaç atıp serinleyecek, doğa yürüyüşlerinde eşsiz manzaralar seyredecek, antik kent gezilerinde eski uygarlıkların izini süreceksiniz...
1.06.2021Gündem
KOSBİ üyeleri pandemi dinlemedi
KOSBİ üyeleri pandemi dinlemediİstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) her yıl düzenlediği “500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde 2020 yılı performansları ile İzmir Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ) üyesi 7 firma yer alırken, Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın (EBSO) açıkladığı 2020 yılı üretim satış rakamlarına göre en büyük 100 sanayi kuruluşu arasına da 14 firma girmeyi başardı.
31.05.2021Ege
Türkiye Hentbol Şampiyonu İzmir BŞB
Türkiye Hentbol Şampiyonu İzmir BŞBBeşiktaş Aygaz ile İzmir Büyükşehir Belediyesi, Erkekler Türkiye Kupası Finali’nde karşı karşıya geldi. Eskişehir Porsuk Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmanın ilk yarısını Beşiktaş Aygaz 17-14 önde tamamladı.
29.05.2021Ege
Büyükşehir’de çifte kupa heyecanı
Büyükşehir’de çifte kupa heyecanıİzmir Büyükşehir Belediyespor erkekler ve kadınlarda Türkiye Kupası’nda finale kaldı. Hentbol Türkiye Kupası’nda finale adını yazdıran İzmir Büyükşehir Belediyespor’un kadın ve erkek hentbol takımları kupaya bir adım daha yaklaştı.
25.05.2021Ege
Kekere Mekere Tekerlemesi: Bu tarlaya bir şinik kekere mekere ekmişler…
Kekere Mekere Tekerlemesi: Bu tarlaya bir şinik kekere mekere ekmişler…Dünya rekorlar kitabına bir tekerleme girse bu tekerleme girerdi. Çünkü gelmiş geçmiş en uzun tekerleme olabilir.
24.05.2021Eğlence
Son dakika... Porsuk Çayı'nda şok görüntü! Ölüsü poşetten çıktı
Son dakika... Porsuk Çayı'nda şok görüntü! Ölüsü poşetten çıktıEskişehir’de Porsuk Çayı’nda yapılan temizlik çalışması sırasında, poşete taşla birlikte konulup suya atılmış pitbull cinsi köpek ölüsü bulundu. Yapılan incelemede köpeğin yüzünde yaralar tespit edildi.
20.05.2021Gündem
Porsuk Çayı’nda poşette ölü köpek bulundu
Porsuk Çayı’nda poşette ölü köpek bulunduEskişehir’de Porsuk Çayı’nda yapılan temizlik çalışması sırasında, poşete taşla birlikte konulup suya atılmış pitbull cinsi köpek ölüsü bulundu. Yapılan incelemede köpeğin yüzünde yaralar tespit edildi.
20.05.2021Gündem
Demirköprü Barajı'nda sular çekildi 95 yılık caminin minaresi göründü
Demirköprü Barajı'nda sular çekildi 95 yılık caminin minaresi göründüManisa''nın Salihli ve Köprübaşı ilçeleri arasında Gediz Nehri üzerine kurulan Demirköprü Barajı'nda, kuraklık nedeniyle sular çekilince  baraj gölü havzasında kalan 95 yıllık caminin minaresi ortaya çıktı.
18.05.2021Gündem
Türk profesörden dünyanın en kapsamlı fotokapan literatürü
Türk profesörden dünyanın en kapsamlı fotokapan literatürüDoğu Anadolu ve ABD'nin Utah eyaletinin yaban hayatını yıllardır araştıran Utah ve Koç üniversitelerinde öğretim üyesi Prof. Dr. Çağan Şekercioğlu ile öğrencileri, 3 bin 326 bilimsel makaleyi sentezleyerek, fotokapan literatürüne ilişkin dünyanın en kapsamlı çalışmasını yayımladı.
1.05.2021Haberler
Kırıkkale'de yaban hayatı fotokapanla görüntülendi
Kırıkkale'de yaban hayatı fotokapanla görüntülendiKırıkkale'de yaban hayatı, ormanlık alanlara kurulan fotokapanlara yansıdı.
28.04.2021Yaşam
KOSBİ’nin okulunda örnek enerji projesi
KOSBİ’nin okulunda örnek enerji projesiİzmir Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ) Zülfü Mevlüt Çelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, çatıya güneş enerji sistemi kurarak kendi enerjisini üretir hale geldi. İhtiyaç fazlası elektrik enerjisini de satacak olan okul bu kaynağı öğrencilerin eğitim masrafları için kullanacak.
26.04.2021Ege
‘Zor dönemde adım atılmalı'
‘Zor dönemde adım atılmalı'Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ), sanayicileri zor dönemde yatırıma davet ediyor.
7.04.2021Ege
Niğde’de vaşak ölüsü bulundu! Soruşturma başlatıldı
Niğde’de vaşak ölüsü bulundu! Soruşturma başlatıldıAnadolu’nun son kalan büyük vahşi kedilerinden vaşak, avlanması yasak olmasına rağmen Niğde’deki Aladağlar Milli Park alanında vaşak ölüsü bulundu.
5.04.2021Gündem
Şanlıurfa'da yaralı bulunan porsuk koruma altına alındı
Şanlıurfa'da yaralı bulunan porsuk koruma altına alındıŞanlıurfa'nın Siverek ilçesi kırsalında bulunan yaralı porsuk koruma altına alındı.
26.03.2021Gündem
222 Nerenin Telefon Kodu? +222 Hangi Ülkeye Ait?
222 Nerenin Telefon Kodu? +222 Hangi Ülkeye Ait?Dünyanın her ülkesinin farklı bir alan kodu vardır. Telefon görüşmeleri için gerekli olan alan kodu numaranın başına yazılmadan bağlantı sağlanamaz. Alan kodu, her ülkeye telefonla açılan bir kapıdır. Her bir ülkeye ait alan kodunu girmeden arama yapılması mümkün değildir. 222 nerenin alan kodu sorusunun yanıtını sizin için araştırdık.
21.04.2020Telefon Kodu
Son dakika... Eskişehir’de kar sevinci! Bir anda bastırdı
Son dakika... Eskişehir’de kar sevinci! Bir anda bastırdıEskişehir’de aralıklarla etkili olan kar yağışında, kentin yüksek kesimleri beyaza bürüdü. Vatandaşlar bol bol fotoğraf çekilirken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü kentteki kar yağışının, yarın yerini güneşli havaya bırakacağını açıkladı.
2.03.2021Gündem
Yatırımcıların  gözdesi: KOSBİ
Yatırımcıların gözdesi: KOSBİSanayiciler, 100 bin metrekarenin üzerinde alana sahip Kemalpaşa OSB’de yer arayışını sürdürüyor. Başkan Porsuk, “Yeni kurulacak fabrikalarla istihdam 50 bine ulaşacak” dedi
26.02.2021Ege
Boz Ala Tekerlemesi: Şu tarlaya ekilen bir şinik kekere mekereye…
Boz Ala Tekerlemesi: Şu tarlaya ekilen bir şinik kekere mekereye…Haydi başla okumaya… Kafan biraz karışacak ama çok eğleneceksin.
16.02.2021Eğlence
Kışın en çok yakıştığı şehirler
Kışın en çok yakıştığı şehirlerŞehirler beyaz örtüyle kaplanınca güzelliklerine doyum olmuyor. Renkli kızaklarıyla kartpostallık görüntüler sunan Kars, kış denildiğinde ilk akla gelen adres... Kayak merkezleriyle ünlü Bursa, gölleriyle huzurun adresi Bolu, her mevsim şaşırtan Kapadokya, Pamukkale’ye rakip Sivas... Kar yağdığında bu şehirlerden birine mutlaka uğrayın
31.01.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

egeizmirtekerlemelereskişehirporsuk çayı

Porsuk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.