Propolis

Propolis

Son dakika propolis haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan propolis gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan propolis haber sayfamızda...

Propolis

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 199 propolis haberi bulunmuştur.
Alman ve İngiliz'e Türk balı
Alman ve İngiliz'e Türk balıOrdu Arıcılık Araştırma Enstitüsü bünyesinde hizmet veren bal paketleme tesisi tarafından Almanya ve İngiltere’ye bal ihracatı gerçekleştirildi.
10.03.2022Ekonomi
Ordu topyekün üretime geçti
Ordu topyekün üretime geçtiOrdu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in kırsal kalkınma ve küçük ölçekli üreticiye destek olmak amacıyla başlattığı tarım ve hayvancılık hamlesi, adım adım hedefe yaklaşıyor.
25.02.2022Ekonomi
Boğaz ağrısını geçiren doğal yöntemler
Boğaz ağrısını geçiren doğal yöntemlerBoğaz bölgesinde yanma, kuruluk, çizilme veya tahriş olma hissi… Bazen de yutkunmada güçlük problemleri… Kış aylarında en yaygın görülen sorunlardan biri olan ‘boğaz ağrısı’ yaşam kalitemizi olumsuz etkileyecek boyutlara ulaşabiliyor. Öyle ki besinleri çiğnemek, sıvı tüketmek, yutkunmak ve konuşmak adeta ızdıraba dönüşebiliyor! Üstelik son zamanlarda tüm dünyayı etkisi altına alan Omicron varyantının en sık ve ilk görülen belirtilerinden biri, Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları Uzmanı Dr. Mahmut Ozan Fındık, kış aylarında sık görülen boğaz ağrısına karşı almamız gereken önlemler hakkında bilgi verdi.
22.01.2022Genel Sağlık
Propolis Faydaları Nelerdir? Propolis Nedir, Ne İşe Yarar?
Propolis Faydaları Nelerdir? Propolis Nedir, Ne İşe Yarar?Reçine tarzı bir ürün olarak öne çıkan propolisin insan sağlığına pek çok faydası vardır. Doğal bir arı kaynağı olan propolis düzenli olarak tüketilmesi gereken kaynaklardan bir tanesidir. Faydaları saymakla bitmeyen propolis sıvı halde damla olarak tüketilir. Düzenli olarak tüketildiğinde enfeksiyon hastalıklarından diş hastalıklarına pek çok şeye iyi gelmektedir. Ancak propolis kullanımı aşırıya kaçmamalıdır. Aksi taktirde yaradan çok zararları olabilir. Propolis faydaları nelerdir? diyorsanız “Propolis nedir, ne işe yarar?” içeriğimizden detaylıca okuyabilirsiniz.
Bademcik şişmesine ne iyi gelir, nasıl geçer? Bademcik şişmesine evde doğal ve bitkisel çözüm
Bademcik şişmesine ne iyi gelir, nasıl geçer? Bademcik şişmesine evde doğal ve bitkisel çözümKış ayları ile birlikte artan üst solunum yolu rahatsızlıkları bademcik şişmesine neden oluyor. Bademcik boğazın sol ve sağ tarafında oval şekilde bulunur. Boğazda ağrı, yutkunamama, kaşıntı gibi belirtilerle kendini göstermektedir. Kişinin günlük yaşam kalitesini önemli ölçüde düşüren bademcik şişmesi evde yapılabilecek bazı doğal ve bitkisel çözümlerle tedavi edilebilir. Sarımsak, tuzlu su, bitki çayları bademcik şişmesine iyi gelen şeyler arasında yer alır. Bademcik şişmesine ne iyi gelir, nasıl geçer? diyorsanız “Bademcik şişmesine evde doğal ve bitkisel çözüm” içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.
3.12.2021Sağlık
Dil yarasına ne iyi gelir, nasıl geçer? Dil yarasına bitkisel çözüm
Dil yarasına ne iyi gelir, nasıl geçer? Dil yarasına bitkisel çözümDildeki yaralar insanın yaşam kalitesini önemli ölçüde düşürür. Dil ağrısı pek çok hastalığın habercisi olabilir. Genellikle kendiliğinden geçen dil yaralarının belirtileri dilin üstünde yara, dilde hassasiyet, acı ve yanma hissi, yemekten sonra acı veya yanma hissi şeklinde kendini gösterir. Birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkan dil yarası, dilin yanlışlıkla ısırılması, aft, virüs enfeksiyonu gibi etkenler sonucunda ortaya çıkar. Evde yapılan gargara, meyan kökü, gibi bazı yöntemler dildeki yaralara iyi gelir. Ancak 14 günden fazla süren dil yaraları için kulak burun boğaz veya diş doktoruna gidilmelidir. Dil yarasına ne iyi gelir, nasıl geçer? diyorsanız “Dil yarasına bitkisel çözüm” içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.
Reflüye Ne İyi Gelir? Reflüye İyi Gelen Yiyecekler ve Bitkiler
Reflüye Ne İyi Gelir? Reflüye İyi Gelen Yiyecekler ve BitkilerMide hastalığı olan reflüde, yemekten sonra hazımsızlık, ekşime ve yemek borusunda yanma yakınmaları mevcuttur. Kişilerin günlük hayatını olumsuz derecede etkileyen mide reflüsü ağza kadar gelen acı tat, yiyecek hissi ve ağrı ile ortaya çıkmaktadır. Hazır gıdalar, kahve, gazlı içecekler ve sigara tüketiminin artması reflü oluşumunda etkili rol oynar. Reflüye iyi gelen bazı yiyecekler, bitkiler ve alışkanlıklar kazanmak şikayetlerin azalmasına yardımcı olur. Reflüye ne iyi gelir? diyorsanız “Reflüye iyi gelen yiyecekler ve içecekler” içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.
3.12.2021Sağlık
Vegan ne demek? Vegan yiyecekler nelerdir?
Vegan ne demek? Vegan yiyecekler nelerdir?Vegan beslenme gündemde merak konusu. Masterchef Türkiye'nin yeni bölüm fragmanında vegan yemekler yapılacağı yer aldı. Sonrasında ise vegan yiyecekler merak konusu oldu. Peki vegan ne demek, vegan yiyecekler neler?
9.11.2021Yemek
Üniversitede tıbbi ve aromatik bitkilerin yağı ve esansını çıkarıyorlar
Üniversitede tıbbi ve aromatik bitkilerin yağı ve esansını çıkarıyorlarAnadolu Üniversitesi (AÜ) Bitki, İlaç ve Bilimsel Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (BİBAM), birçok kentten getirilen lavanta, defne, ada çayı, kekik, nane, biberiye gibi tıbbi ve aromatik bitkilerden istenilen saflıkta yağ ve esans çıkartıp, firmaların bu konudaki üretimlerine katkı sağlıyor.
6.11.2021Teknoloji
Beslenmenizde muz ve pırasaya yer açın
Beslenmenizde muz ve pırasaya yer açınKışın artan grip, soğuk algınlığı gibi hastalıklardan korunmak için her besin grubundan yeterli ve dengeli şekilde beslenmek şarttır. Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Selin Nur Ünal, kışın tüketmemiz gereken besinler hakkında bilgi verdi.
Tekstil mühendisi kadın mesleğini bırakıp arıcı oldu
Tekstil mühendisi kadın mesleğini bırakıp arıcı olduİzmir'de özel bir şirkette 6 yıllık tekstil mühendisliği kariyerini bırakarak Dalaman ilçesinde arıcılık yapmaya başlayan Aslı Temiz, işlerini büyüterek sektörde kaliteli ürün hazırlamak istiyor.
26.10.2021Haberler
Yaş küçüldü, risk büyüdü: 45 yaş altındaki kadınlar dikkat!
Yaş küçüldü, risk büyüdü: 45 yaş altındaki kadınlar dikkat!1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında açıklamalarda bulunan Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yeliz Emine Ersoy, yaşamı boyunca her 8 kadından birinin meme kanserine yakalanma riski taşıdığını ve meme kanseri tanısı konan her 10 kadından birisinin 45 yaş altında olduğunu söyledi.
Boğaz ağrısına karşı 10 etkili öneri
Boğaz ağrısına karşı 10 etkili öneriSonbahar ile kış mevsiminin en yaygın sorunlarından biri olan ve yaşam kalitemizi oldukça düşürebilecek şiddete ulaşabilen ‘boğaz ağrısı’, yaygın inanışın aksine hastalık değil; boğazda yanma ile kazınma hissi ve yutkunmayı engelleyebilecek derecede şiddetli ‘ağrı’ oluşturabilen hastalıkların bir belirtisi. Yaklaşık iki yıl öncesine dek boğaz ağrısı yapan hastalıklar arasında en sık viral üst solunum yolu enfeksiyonları görülürken, pandemi sürecinde ise ilk sırayı Covid-19 enfeksiyonu alıyor. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Haluk Özkarakaş, boğaz ağrısına yol açan bakteri ile virüslerden korunmanın ve boğaz ağrısını hafifletmenin kurallarını anlattı; önemli uyarılarda bulundu.
12.10.2021Genel Sağlık
Soğuk algınlığı ve Kovid ayrımında PCR testi şart
Soğuk algınlığı ve Kovid ayrımında PCR testi şartMevsimsel değişiklik ile soğuk algınlığı, sinüzit, alerjik rinit gibi hastalıklarda doğal olarak bir artış yaşanıyor. Soğuk algınlığı ile Kovid-19un ayrımı noktasında açıklamalarda bulunan Mikrobiyolog Dr. İpek Ada Alver, Mevsimsel soğuk algınlığı belirtileri yaşayan pek çok hasta, PCR testi yapılmasına gerek duyulmadan eve gönderiliyor ve bu şekilde hastalığı çevresine bulaştırıyor dedi. Alver, soğuk algınlığı ve Kovid enfeksiyonun ayrımı için PCR testinin şart olduğunu söyledi.
6.10.2021Gündem
Tarım ve Orman Bakanlığı 8 yılda 11 bin takviye edici gıdaya onay belgesi düzenledi
Tarım ve Orman Bakanlığı 8 yılda 11 bin takviye edici gıdaya onay belgesi düzenlediTarım ve Orman Bakanlığı, 2014'ten bu yana takviye edici gıdalara yönelik yaklaşık 11 bin onay belgesi düzenledi. Kovid-19 salgını sürecinde sektör firmalarının bitkisel içerikli takviye edici gıdalara yönelik belge talebi arttı.
2.10.2021Ekonomi
Propolisten üretilen gıda ve kozmetik ürünleri arıcılığa değer katacak
Propolisten üretilen gıda ve kozmetik ürünleri arıcılığa değer katacakYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığınca yürütülen Üniversitelerin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Programı "Tarım ve Havza Bazlı Kalkınma" alanında pilot üniversite seçilen Bingöl Üniversitesince propolisten 21 farklı ürün elde edildi.
26.09.2021Ekonomi
Kanser tedavisinde arı ürünleri ne işe yarar: Propolis ile zeytinyağına dikkat!
Kanser tedavisinde arı ürünleri ne işe yarar: Propolis ile zeytinyağına dikkat!Kemoterapi, kanser hücrelerini yok etmek ya da bu hücrelerin büyümesini engellemek için ilaçla yapılan bir tedavi yöntemi. Kemoterapide kullanılan ilaçların çoğu ise karaciğer, böbrek ve testislerde hasar yaratıyor. Prof. Dr. Sibel Silici, "Propolisin kanser hücrelerinde farklılaşmaya sebep olduğunu ve doku hasarını en aza indirdiğini belirledik" diyerek kemoterapi gören hastaları yakından ilgilendiren açıklamalarda bulundu.
25.09.2021Alternatif Tıp
Altın Yoğurt Kürü Nedir, Faydaları Nelerdir? Altın Yoğurt Kürü Nasıl Hazırlanır?
Altın Yoğurt Kürü Nedir, Faydaları Nelerdir? Altın Yoğurt Kürü Nasıl Hazırlanır?Çeşitli faydalarından dolayı farklı kürler oluşturulmuştur. Altın yoğurt kürü de bunların arasında yer almaktadır. Altın yoğurt kürü nedir? Altın yoğurt kürü ne işe yarar? İşte, merak edilen tüm detaylar...
16.09.2021Sağlık
Yangın arıları aç bıraktı
Yangın arıları aç bıraktıMuğla’da meydana gelen yangınlarda 700 bin kovanın beslendiği alan yandı. Yetkililer 1 milyon 200 bin arı kovanında açlık başgösterdiğini, acil arı yemi gelmezse arıcığılın öleceğini söylüyor.
23.08.2021Gündem
Propolis Damla Nasıl Kullanılır? Kısaca Faydaları Nelerdir?
Propolis Damla Nasıl Kullanılır? Kısaca Faydaları Nelerdir?Propolis üzerinden çeşitli çözeltilerin çözünmesi eşliğinde sıvı hale gelmiş yapısı propolis damla olarak bilinmektedir. Özellikle kullanım ile beraber insan sağlığı açısından önemli faydalar sunduğunu ifade etmek mümkün. Peki, propolis damla nasıl kullanılır? Kısaca faydaları nelerdir? Neye iyi gelir tüm detayları ile derledik.
12.08.2021Sağlık
Propolis Nedir, Ne İşe Yarar? Propolis Faydaları Nelerdir?
Propolis Nedir, Ne İşe Yarar? Propolis Faydaları Nelerdir?İçeriğinde yüksek oranda polen ve balmumu bulunan propolis, arıların kovanlarını korumak için ürettikleri doğal bir bileşiktir. Antik Mısır döneminde ölüleri mumyalamak için kullanılan bu ürün, insan sağlığına da birçok açıdan faydalıdır. En fazla propolis çıkarılan ağaçlar çam, huş ve kavak ağacıdır. Propolis nedir, ne işe yarar? Propolis faydaları nelerdir detayları ile derledik.
4.08.2021Sağlık
Zeytin Yaprağının Faydaları Nelerdir? Zeytin Yaprağı Çayı Nasıl Yapılır?
Zeytin Yaprağının Faydaları Nelerdir? Zeytin Yaprağı Çayı Nasıl Yapılır?Sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi zeytinin kendisi gibi yağı ve yaprağının da oldukça faydaları bulunur. Yüksek miktarda antibakteriyel içeren zeytin yaprağı çayını düzenli tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirir, zayıflamaya yardımcı olur, kan şekerini düzenler, kalp ve damar sağlığını korumaya yardımcı olur. Şifa kaynağı olan zeytin yaprağı çayının yapımı da oldukça basittir. Zeytin yaprağının faydalarının yanı sıra aşırı tüketimi yan etkiye neden olabilir. Bu yüzden tüketimine dikkat edilmelidir. Zeytin yaprağının faydaları nelerdir? diyorsanız “Zeytin yaprağı çayı nasıl yapılır?” içeriğimizden detaylıca okuyabilirsiniz.
18.06.2021PembeNar
Sıvı Propolis Nasıl Kullanılır? Sıvı Propolis Nasıl Tüketilmelidir?
Sıvı Propolis Nasıl Kullanılır? Sıvı Propolis Nasıl Tüketilmelidir?Bitkilerin çiçeklerini ve meyvelerini korumak için salgıladıkları reçinenin arılar sayesinde toplanarak belirli bir süre ağızlarında gezdirerek oluşturdukları yapışkan balmumu ile karıştırılmış maddeye propolis denilmektedir. İnsan sağlığına birçok faydası bulunan propolis son yıllarda tüketicilere sunulmak amacıyla kapsül veya sıvı şekilde hazırlanmaktadır. Sıvı propolis nedir ve nasıl kullanılır nasıl tüketilir hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.
5.06.2021Eğitim
Salihli’nin üreten kadınlarına ziyaret
Salihli’nin üreten kadınlarına ziyaretSalihli Belediye Meclisi’nin kadın üyeleri, S.S. Salihli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’ni ziyaret etti.
5.06.2021Ege
Editör'ün seçtikleri
Editör'ün seçtikleriGökkuşağı misaliNetWork, yazı birbirinden özel tasarımların yer aldığı iddialı koleksiyonuyla karşılıyor...
29.05.2021Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Propolis ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.