Propolis

Propolis

Son dakika propolis haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan propolis gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan propolis haber sayfamızda...

Propolis

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 225 propolis haberi bulunmuştur.
Bakan Kacır, Alper Gezeravcı'nın gerçekleştirdiği 'PRANET' deneyinin tanıtımını paylaştı
Bakan Kacır, Alper Gezeravcı'nın gerçekleştirdiği 'PRANET' deneyinin tanıtımını paylaştı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Uluslararası Uzay İstasyonunda 'PRANET' isimli deneyin tanıtımını paylaştı.
31.01.2024 Gündem
Margarinde ‘lezzet’ ve ‘keyf’e yasak
Margarinde ‘lezzet’ ve ‘keyf’e yasak Tarım ve Orman Bakanlığı, margarinlerin üzerinde yer alan ‘tereyağı keyfi’, ‘tereyağı lezzeti’ gibi tüketiciyi yanıltan etiketlemelere yasak getiriyor. Taklidi önlemek amacıyla ballar da Nükleer Manyetik Rezonans cihazından geçecek.
31.01.2024 Gündem
'Deneylerin bizlere ne gibi katkıları olacak?' sorusuna Alper Gezeravcı'dan yanıt
'Deneylerin bizlere ne gibi katkıları olacak?' sorusuna Alper Gezeravcı'dan yanıt Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, Uluslararası Uzay İstasyonu'nda kalacağı sürede yaptığı deneylere ilişkin bilgi verdi.
28.01.2024 Haberler
'Deneylerin bizlere ne gibi katkıları olacak?' sorusuna Alper Gezeravcı'dan yanıt
'Deneylerin bizlere ne gibi katkıları olacak?' sorusuna Alper Gezeravcı'dan yanıt Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, Uluslararası Uzay İstasyonu'nda kalacağı sürede yaptığı deneylere ilişkin bilgi verdi.
28.01.2024 Gündem
Projeleri uzay istasyonunda denenecek Muşlu öğrenciler heyecanlı! 'MEB’in ilk ve tek projesi olduk'
Projeleri uzay istasyonunda denenecek Muşlu öğrenciler heyecanlı! 'MEB’in ilk ve tek projesi olduk' Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'nın Uluslararası Uzay İstasyonu'nda deneyeceği 13 farklı bilimsel çalışmadan biri olan Propolisin Antibakteriyel Etkisi Projesi'ni hazırlayan Muş Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri, 18 Ocak'ta Türkiye saati ile 01.11'de başlayacak uzay yolculuğunu heyecanla bekliyor.
17.01.2024 Eğitim
Takviye gıdada yeni dönem yolda: Etken maddeye sınır çocuklara özel ayar
Takviye gıdada yeni dönem yolda: Etken maddeye sınır çocuklara özel ayar Takviye gıdalarda yeni düzenlemeyle tatlı kaşığı gibi net olmayan ölçüler kalkacak. Etken maddelerin oranına bakanlık kısıt getirebilecek. Arı sütü, propolis içeren takviye edici gıdalara 2-4 yaş grubu için onay yok.
20.11.2023 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Türkiye bal üretiminde Çin'den sonra ikinci sırada
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Türkiye bal üretiminde Çin'den sonra ikinci sırada Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü verilerine göre Türkiye, dünya bal üretiminde Çin'den sonra ikinci sırada yer almaktadır” dedi.
17.11.2023 Ekonomi
Öksürük bir türlü geçmediyse bu doğal şurubu için! İlaç kadar etkisi var
Öksürük bir türlü geçmediyse bu doğal şurubu için! İlaç kadar etkisi var Kış aylarının gelmesi ile birlikte gribal enfeksiyonlar baş göstermeye başladı. Hastalıklara karşı kış aylarında bağışıklık sistemini güçlendirmek için evde kendi şurubunuzu yapabilirsiniz. İşte alternatif tıbbın en güçlü ilacı…
10.11.2023 Alternatif Tıp
Saç bakımında fark yaratmak için balın gücünü keşfedin!
Saç bakımında fark yaratmak için balın gücünü keşfedin! Bakımlı saçlara sahip olmanın, günün her saati iyi hissetmenin anahtarı olduğunu biliyor muydunuz? Doğanın mucizeleri saç bakımında da size yol gösteriyor ve hayalinizdeki saçların yolu tabiatın ürünlerinden geçiyor…Haydi beraber keşfedelim!
20.09.2023 Advertorial
Genç-yaşlı dinlemiyor! Kansere 'dur' demek elimizde mi? 2 uzman listeyi sıraladı
Genç-yaşlı dinlemiyor! Kansere 'dur' demek elimizde mi? 2 uzman listeyi sıraladı Kanser hastalığı hemen her yaşta ortaya çıkabilirken, yapılan yeni bir araştırmaya göre dünya genelinde 50 yaş altı vaka sayısında 'son 30 yılda keskin bir yükseliş' görülüyor. Akıllarda ise tek bir soru var: Kansere 'dur' demek elimizde mi? Kanserden koruyan besinler hangileri? Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu ve Dr. Ender Saraç’a sorduk.
10.09.2023 Genel Sağlık
Büyükçekmece’de ilk bal hasadı gerçekleşti
Büyükçekmece’de ilk bal hasadı gerçekleşti Büyükçekmece Belediyesi Tarım Akademisi'nde Arı Yetiştiriciliği eğitimi alan üreticiler ilk bal hasadını gerçekleştirdi. Kumburgaz Mahallesi'nde gerçekleşen bal hasadına Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Muzaffer Cive, Büyükçekmece Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürü Gözde Göçmen Öztürk ve arı üreticileri katıldı. Bakımı yapılan 60 kovandan yaklaşık 350 kilogram bal elde edildi.
1.09.2023 Ekonomi
Doğal olarak etkili çözüm! Alerjilere karşı Anadolu propolisi ne işe yarıyor?
Doğal olarak etkili çözüm! Alerjilere karşı Anadolu propolisi ne işe yarıyor? Mevsim değişikliklerinin özellikle ilkbahar ve sonbahar gibi geçiş aylarında, birçok insanın mevsimsel alerjileriyle başa çıkmasını zorlaştırıyor. Uzmanlar, mevsimsel alerjiler ile mücadele etmekte zorlananlar için Anadolu propolisi tavsiyesinde bulunuyor.
28.08.2023 Genel Sağlık
Bu mucizeyi arılar üretiyor! Kanser ve lösemi tedavisinde kullanılıyor
Bu mucizeyi arılar üretiyor! Kanser ve lösemi tedavisinde kullanılıyor Kanser ve lösemi günümüzün en büyük hastalıkları içerisinde yer almaktadır. Ölümcül olan bu hastalıklara karşı arıların ürettiği bir madde işe yarıyor. İşte, merak edilen tüm ayrıntıları derledik.
29.07.2023 Alternatif Tıp
Aldığı destekle şehirden köyüne döndü, doğal bal üretiyor
Aldığı destekle şehirden köyüne döndü, doğal bal üretiyor Kırşehir’de devletten aldığı destekle şehirden köyüne dönen girişimci, arıcılık yaparak ürettiği balı tarihi zanaatkarlar çarşısında satıyor.
7.03.2023 Ekonomi
Emine Erdoğan'a Uluslararası Apiterapi Federasyonundan Dr. Beck Apiterapi Ödülü
Emine Erdoğan'a Uluslararası Apiterapi Federasyonundan Dr. Beck Apiterapi Ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a, Uluslararası Apiterapi Federasyonunca, arı ürünlerinin tıp alanında kullanılması amacıyla apiterapi çalışmalarının Türkiye'de yaygınlaştırılmasındaki katkısı dolayısıyla 'Dr. Beck Apiterapi Ödülü' takdim edildi.
4.02.2023 Gündem
Çanakkale balı Avrupa yolcusu
Çanakkale balı Avrupa yolcusu Çanakkale'de 800'den fazla bitki florası bulunan bölgede 70 şifalı endemik bitkinin 32'sinin yetiştiği Kazdağları'nda kaliteli eşsiz balların üretimi sağlanıyor. Çanakkale’de 650 üretici, 84 bin arı kovanı ile yaklaşık 1800 ton bal üretimi gerçekleştiriyor. Çanakkale Arı Yetiştiriciliği Birliği, Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'ne kurulacak olan Arıcılık Entegre Tesisiyle Çanakkale balını Avrupa’ya ihraç etmeyi hedefliyor.
31.01.2023 Ekonomi
Editör'ün seçtikleri
Editör'ün seçtikleri Çay tutkunlarına Goldmaster’ın ‘Laledem Çelik Çay Makinesi’ ile çayınız her dem taze...
31.12.2022 Cadde
Başkan Eriş’ten yol yatırımı çağrısı
Başkan Eriş’ten yol yatırımı çağrısı Kaymakçı Mahallesi’nin tam ortasından geçen Ödemiş-Kiraz-Denizli karayolu üzerinde meydana gelen, 8 kişinin yaralandığı kazanın ardından bölgede inceleme yapan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.
12.12.2022 Ege
Ölümlere yol açan şuruplara dikkat!
Ölümlere yol açan şuruplara dikkat! Afrika’da çocuk ölümlerine yol açtığı belirlenen Hindistan üretimi öksürük şurubuna dikkat çeken Dünya Sağlık Örgütü küresel alarm ilan etti. Uzmanlar, ‘Şurup doğru tedavi yöntemi değil’ diyor...
12.10.2022 Gündem
ADIM ADIM TARIMA YATIRIM
ADIM ADIM TARIMA YATIRIM Hazine’den kiralık tarla bulmak mümkün.
7.09.2022 Milliyet Executive
Zonguldak’ta bal üretimi 300 tondan 30 tona düştü
Zonguldak’ta bal üretimi 300 tondan 30 tona düştü Zonguldak İli Arı Yetiştiriciliği Birliği (ZAYBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Canlı bu yıl geçen yıla oranla bal üretiminin yüzde 90 düştüğünü belirterek, bal üretimin yeniden artması için projeler yaptıklarını söyledi.
26.08.2022 Ekonomi
Gıda takviyeleriyle ilgili önemli karar! Yasakla tamamen değişiyor
Gıda takviyeleriyle ilgili önemli karar! Yasakla tamamen değişiyor Tarım ve Orman Bakanlığı son yıllarda tüketimi artan takviye edici gıda ve vitaminlerle ilgili olarak bir çalışma başlattı. Düzenlemeye göre, iki yaşın altındaki çocuklar için takviye gıda satışı yasaklanacak. Peki bugüne kadar kan sayımı ya da gerekli tetkikler yapılmadan verilen çok sayıda takviye gıda ve vitamin ne olacak? Kullanılan takviye gıdalar çocuklarda sağlık sorunlarına yol açar mı? Uzmanlar dikkat çeken uyarılarda bulundu.
15.07.2022 Gündem
2-4 yaşa arı poleni yasağı
2-4 yaşa arı poleni yasağı Tarım ve Orman Bakanlığı’nın vitamin ve takviye gıdalarla ilgili hazırladığı taslağa göre, arı sütü ile poleni gibi gıdalara 2-4 yaş çocuklar için onay verilmeyecek. Bal, sirke, tahin ve pekmez etken madde olarak kullanılamayacak.
7.07.2022 Gündem
Altın Yoğurt Kürü Nedir, Faydaları Nelerdir? Altın Yoğurt Kürü Nasıl Hazırlanır?
Altın Yoğurt Kürü Nedir, Faydaları Nelerdir? Altın Yoğurt Kürü Nasıl Hazırlanır? Çeşitli faydalarından dolayı farklı kürler oluşturulmuştur. Altın yoğurt kürü de bunların arasında yer almaktadır. Altın yoğurt kürü nedir? Altın yoğurt kürü ne işe yarar? İşte, merak edilen tüm detaylar.
4.07.2022 Sağlık
'Arı sütü' servet değerinde: Gramı 15, kilosu 15 bin TL
'Arı sütü' servet değerinde: Gramı 15, kilosu 15 bin TL İlaç ve kozmetik sektöründe kullanılan ve vücuttaki ölü hücreleri canlandırdığı düşünülen servet değerindeki ‘arı sütü’nün gramı 15, kilosu ise 15 bin TL'den satılıyor.
4.06.2022 Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Propolis ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.