Pyongyang

Pyongyang

Son dakika Pyongyang haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Pyongyang gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Pyongyang haber sayfamızda...

Pyongyang

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.519 pyongyang haberi bulunmuştur.
Kim Jong-un, Kuzey Kore'nin gelecek yıl 'çok devasa bir mücadele' vereceğini duyurdu
Kim Jong-un, Kuzey Kore'nin gelecek yıl 'çok devasa bir mücadele' vereceğini duyurduÜlkesindeki vahim gıda ve elektrik krizi sürerken konuşan Kuzey Kore lideri, 2022'nin de pek iyi geçmeyeceğinin işaretini verdi. Kim, 50 günden fazla bir süre içinde halkın önüne ikinci kez çıktı.
3.12.2021Dünya
Kuzey Kore, topçu atış tatbikatı düzenledi
Kuzey Kore, topçu atış tatbikatı düzenlediKuzey Kore'nin savunma kapasitesini güçlendirmek amacıyla topçu atışları gerçekleştirerek tatbikat düzenlediği bildirildi.
7.11.2021Dünya
‘Kimjongunizm’  için liderden emir
‘Kimjongunizm’ için liderden emirKuzey Kore lideri Kim Jong-un’un ekibine “Kimjongunizm” ideolojisini desteklemeyi emrettiği bildirildi. Bu ideolojiyi yerleştirme hedefi kapsamında da geçmişi silmek için hem babasının hem dedesinin portrelerini resmi dairelerden kaldırttığı belirtildi
4.11.2021Dünya
Bilinmezlerin adamı Kim Jong-un
Bilinmezlerin adamı Kim Jong-unKuzey Kore lideri Kim Jong-un, dünya kamuoyu tarafından bu kadar dikkatle takip edilmesine rağmen hakkındaki bilinmezlerin en fazla olduğu isim. İşte Kim hakkındaki en ilginç bilgiler ve iddialar...
24.10.2021Dünya
Hapishaneden film gibi kaçış! Peşine Çin hükümeti düştü
Hapishaneden film gibi kaçış! Peşine Çin hükümeti düştüKuzey Koreli Xinjian, filmlere konu olacak bir şekilde Çin'in kuzeydoğusundaki Jilin hapishanesinden kaçtı. Kaçağın peşine düşen yetkililer, Kuzey Kore vatandaşının başına ödül koydu.
20.10.2021Dünya
Kuzey Kore doğruladı, fotoğraflar yayınlandı! BMGK acil toplanıyor
Kuzey Kore doğruladı, fotoğraflar yayınlandı! BMGK acil toplanıyorKuzey Kore, denizaltıdan fırlatılan yeni bir balistik füzeyi başarıyla test ettiğini açıkladı, böylece Güney Kore ve Japonya'nın iddialarını doğrulamış oldu. Kuzey Kore'nin resmi haber ajansı KCNA, füzenin 'ileri düzeyde yönlendirme teknolojisine' sahip olduğunu kaydetti.
20.10.2021Dünya
Kuzey Kore’den  yeni deneme
Kuzey Kore’den yeni denemeGüney Kore ve Japonya, Kuzey Kore’nin Japonya açıklarına en az bir balistik füze fırlattığını duyurdu.
20.10.2021Dünya
Dünya bu kaydı konuşuyor! Kim izlerken zevkten dört köşe oldu
Dünya bu kaydı konuşuyor! Kim izlerken zevkten dört köşe olduKuzey Kore'nin başkenti Pyongyang'da düzenlenen gösterilerde gözler her ne kadar ateşli silahlarda olsa da, Kim'in bizzat izlediği bir başka gösteri dikkatlerden kaçmadı.
13.10.2021Dünya
Kuzey Kore lideri Kim: Yenilmez bir askeri güç kuracağız
Kuzey Kore lideri Kim: Yenilmez bir askeri güç kuracağızKuzey Kore lideri Kim Jong-un, ABD'nin tehditlerine karşı "yenilmez bir askeri güç" kuracağını söyledi. Kuzey Kore resmi haber ajansına göre Kim Jong-un, silah geliştirme programının da meşru-müdafaa için olduğunu ve savaş başlatma amacı gütmediğini ifade etti.
12.10.2021Dünya
Kuzey ve Güney Kore arasında iki ay sonra ilk temas
Kuzey ve Güney Kore arasında iki ay sonra ilk temasYonhap'ın haberine göre, Güney Kore Birleşme Bakanlığından yapılan açıklamada, iki taraf arasındaki iletişim hattının ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla yeniden açıldığı bildirildi.
4.10.2021Dünya
Kim kardeşini atadı! Düşman ülkeye sürpriz mesaj
Kim kardeşini atadı! Düşman ülkeye sürpriz mesajKuzey Kore lideri Kim Jong-un’un kız kardeşi Kim Yo-jong, ülkenin en üst karar alma organı Devlet İşleri Komisyonu’nun üyeliğine atandı. Bu sırada Kim Jong-un, Güney Kore’yle iletişim hattını yeniden kurmak istediğini açıkladı.
30.09.2021Dünya
Son dakika... İlk fotoğrafı KCNA yayınladı! En önemli beş silahtan biri...
Son dakika... İlk fotoğrafı KCNA yayınladı! En önemli beş silahtan biri...Son dakika haberlere göre, Kuzey Kore'nin yeni hipersonik füzesinin ilk karesi yayınlandı. Trenden ateşlenen balistik füzeden sonra yeni füzesini test eden Pyongyang, savaş hazırlıklarına tam hız devam edeceğinin sinyalini verdi.
29.09.2021Dünya
Kuzey Kore yeni tip hipersonik füze denemesi gerçekleştirdiğini duyurdu
Kuzey Kore yeni tip hipersonik füze denemesi gerçekleştirdiğini duyurduKuzey Kore, Salı günü Hwasong-8 adı verilen yeni bir hipersonik füze denemesini başarıyla gerçekleştirdiğini duyurdu.
29.09.2021Dünya
Japonya'dan 'tehditkar faaliyetlere' karşı askeri tatbikat
Japonya'dan 'tehditkar faaliyetlere' karşı askeri tatbikatEmekli Japon Koramiral Koda Yoji, ülkesinin başlattığı geniş çaplı askeri tatbikatları, komşuları Kuzey Kore ve Çin'in olası tehditlerine yönelik "Japonya savunmasında tam komuta koordinasyonunu test etme fırsatı" olarak değerlendirdi.
18.09.2021Dünya
Japon uzman Kuzey Kore'nin füze denemesi için 'tehdit' dedi
Japon uzman Kuzey Kore'nin füze denemesi için 'tehdit' dediJapon askeri uzman Koizumi Yu, Kuzey Kore'nin hafta sonundaki yeni tip uzun menzilli füze denemesini, "bölgeye yönelik yeni bir tehdit" olarak nitelendirdi.
14.09.2021 Dünya
Kuzey Kore’den yeni deneme!
Kuzey Kore’den yeni deneme!Kuzey Kore’nin, hafta sonunda yeni tip uzun menzilli füze denemeleri yaptığı açıklandı. Nükleer başlık taşıyabilen füzelerin denenmesi tepki çekti.
14.09.2021Dünya
Kuzey Kore, yeni tip bir uzun menzilli füze denemesi gerçekleştirdiğini duyurdu
Kuzey Kore, yeni tip bir uzun menzilli füze denemesi gerçekleştirdiğini duyurduKuzey Kore, yeni tip bir uzun menzilli füze denemesini başarı ile gerçekleştirdiğini duyurdu. Devlet medyasında yer alan habere göre, füze denemesi Cumartesi ve Pazar günleri yapıldı ve iki denemede de füzeler, 1500 kilometreden fazla mesafe kat etti. Bu füze denemeleriyle ilgili henüz bağımsız uluslararası kanallardan doğrulama gelmedi.
13.09.2021Dünya
Kuzey Kore'de koruyucu kıyafet giyen askerler dünyayı sarstı
Kuzey Kore'de koruyucu kıyafet giyen askerler dünyayı sarstıKuzey Kore’nin 73. kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen geçit töreninde, tehlikeli maddelere karşı koruyucu turuncu kıyafet giyen gaz maskeli askerler yürüyüş yaptı.
9.09.2021Dünya
Son dakika haberi... Kuzey Kore için bile olağandışı! Dünyada ilk haber...
Son dakika haberi... Kuzey Kore için bile olağandışı! Dünyada ilk haber...Son dakika haberlere göre, gece yarısı Kim Jong-un gri takım elbisesiyle arz-ı endam etti, kalabalığa el salladı ancak bir konuşma yapmadı. Resmi haber ajansının servis ettiği fotoğraflardaki bir detay gözden kaçacak gibi değildi. BBC Laura Bicker, yaşananların Kuzey Kore için bile olağandışı olduğunu aktarıyor. Kim'in kız kardeşi ve sağ kolu Kim Yo Jong ise ortalıkta hiç gözükmedi.
9.09.2021Dünya
Zayıflayınca  boynu ortaya çıktı
Zayıflayınca boynu ortaya çıktıVerdiği kilolarla gündeme gelen Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un (37) başkent Pyongyang’daki Gençlik Günü kutlamaları sırasında çekilen videoda “her zamankinden daha zayıf” göründü.
2.09.2021Dünya
Son dakika haberleri: Uyduya yakalandı! Kuzey Kore'nin 'tedirgin edici' nükleer faaliyeti...
Son dakika haberleri: Uyduya yakalandı! Kuzey Kore'nin 'tedirgin edici' nükleer faaliyeti...Son dakika haberlere göre, Birleşmiş Milletler, Kuzey Kore'nin tüm dünyayı riske atacak gizli adımlarını uydudan takip ettiğini ve kaygı verici nükleer adımlar tespit edildiğini açıkladı. Açıklanan rapordaki radyokimyasal laboratuvarı dikkat çekiciydi. Burası hakkında, Pyongyang yönetimi daha önce uyarılmıştı ancak Kim Jong-un'un bu uyarıları dikkate almadığı anlaşılıyor.
30.08.2021Dünya
Asya Kıtası Ülkeleri Hangileridir? Başkent İsimleri İle Birlikte Asya Ülkeleri
Asya Kıtası Ülkeleri Hangileridir? Başkent İsimleri İle Birlikte Asya ÜlkeleriDünyadaki en büyük kıta hangisidir? Tabi ki Asya kıtasıdır. Yüz ölçümü olarak dünyanın en büyük kıtası olma özelliğini taşıyan Asya kıtasında birçok ülke de yer almaktadır. Asya kıtasında yüz ölçümü olarak en fazla toprağa sahip olan ülke Rusya’dır. Bunun gibi Asya kıtasında yer alan ülkelerin isimlerini ve başkentlerinin isimlerini sizler için derledik.
26.08.2021Eğitim
Modern tarihin ilk kadın diktatör adayı: Kim Yo-jong
Modern tarihin ilk kadın diktatör adayı: Kim Yo-jongKuzey Kore diktatörü Kim Jong-un’un ülke yönetiminde geniş yetkiler verdiği kız kardeşi Kim Yo-jong, son günlerde Güney Kore’ye ve ABD’ye savurduğu tehditlerle dünya siyasetinde gündeme geliyor. ‘Kapalı kutu’ ülkede net bilgi alınamadığı için 32 yaşında ve evli olduğu sanılan Kim Yo-jong, bir ara rahatsızlandığı öne sürülen ağabeyinin ölümü durumunda iktidarı ele geçirecek kişi olarak görülüyor
15.08.2021Dünya
Burası dünyanın en kapalı ülkesi Kuzey Kore
Burası dünyanın en kapalı ülkesi Kuzey KoreDünyanın en kapalı ülkesi olan Kuzey Kore, pek çok konuda diğer devletlerden ayrışıyor. Turistler için belirlenmiş alanlar dışında seyahat etmenin, fotoğraf çekmenin bir hayli zor olduğu ülke bu yönüyle de bir gizem barındırıyor. Corona virüs salgını sürecinde izlediği politikalarla da eleştirilen Kuzey Kore'ye yakından bakalım.
15.08.2021Tatil
Kim dünyanın gözü önünde söz verdi!
Kim dünyanın gözü önünde söz verdi!Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, Kore Savaşı'nda hayatını  kaybedenler için düzenlenen anma töreninde Pekin ile sıkı ilişkileri sürdürme  sözü verdi.
29.07.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Pyongyang ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.