Rafale

Rafale

Son dakika Rafale haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Rafale gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Rafale haber sayfamızda...

Rafale

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 150 rafale haberi bulunmuştur.
Son Dakika Haberler: Bayraklara dikkat! Türk ve Yunan savaş gemileri aynı anda...
Son Dakika Haberler: Bayraklara dikkat! Türk ve Yunan savaş gemileri aynı anda...Doğu Akdeniz ve Ege Denizi'nde karşı karşıya gelen Türkiye ile Yunanistan arasında gerilim bir kez daha zirveye tırmanırken, Akdeniz'in ortasından bambaşka fotoğraflar geldi.
25.02.2021Dünya
Son dakika | Ege'de savaş sesleri! Yunan F-16'ları Türk gemisini taciz etti
Son dakika | Ege'de savaş sesleri! Yunan F-16'ları Türk gemisini taciz ettiTürkiye'nin Ege Denizi'nin kalbine ilk kez araştırma gemisi yolladığını yazan Yunan medyası, iki gün sonra başlayacak dev tatbikatın ise bir meydan okuma olduğunu savundu. Türkiye, dört Yunan F-16'sının Çeşme araştırma gemisini taciz ettiğini duyurdu. Milli Savunma Bakanı Akar, Yunanistan'a gerekli karşılık verildiğini söyledi.
23.02.2021Dünya
Fransa, Doğu Akdeniz, Hint Okyanusu ve Basra Körfezi'ne uçak gemisi gönderdi
Fransa, Doğu Akdeniz, Hint Okyanusu ve Basra Körfezi'ne uçak gemisi gönderdiFransa'nın uçak gemisi Charles de Gaulle ve 20 Rafale tipi savaş uçağını Akdeniz, Hint Okyanusu ve Basra Körfezi'ne gönderdiği bildirildi.
22.02.2021Dünya
Son Dakika Haberler: Bu fotoğrafa iyi bakın! Manşetten kepazelik!
Son Dakika Haberler: Bu fotoğrafa iyi bakın! Manşetten kepazelik!Suriye'den Libya'ya her yerde Türkiye'nin karşısına çıkan Birleşik Arap Emirlikleri, Yunan Savunma Bakanı ve Genelkurmay Başkanı'nı ağırladı. Geçtiğimiz yaz Yunanistan'a destek için Girit'teki Suda Üssü'ne savaş uçağı gönderen, Doğu Akdeniz'de birçok tatbikata katılan BAE ile kurulan ilişkiler, Yunan medyasında utanç verici başlıklarla sunuldu.
22.02.2021Dünya
Son dakika... Yunanistan çıldırdı! S.Arabistan'dan füze, ABD'den...
Son dakika... Yunanistan çıldırdı! S.Arabistan'dan füze, ABD'den...Türkiye korkusuyla ABD ordusu ile neredeyse haftada bir tatbikat yapan Yunanistan'a Pentagon'un yaptığı teklif belli oldu. Suudi Arabistan ise Atina'ya Patriot bataryaları satmaya hazırlanıyor.
22.02.2021Dünya
Son dakika: Yunanistan'ın Türkiye korkusu! Sınıra 15 km menzilli radar...
Son dakika: Yunanistan'ın Türkiye korkusu! Sınıra 15 km menzilli radar...Yunan hükümetinin, sınırın Türkiye tarafını izlemek amacıyla Meriç hududuna erimi 15 kilometreye kadar uzanan radar ve kamera sistemleri monte edeceği ortaya çıktı. Öte yandan Türkiye korkusuyla ABD ordusu ile neredeyse haftada bir tatbikat yapan Yunanistan'a Pentagon'un yaptığı teklif de belli oldu. İşte son dakika haberinin detayları...
22.02.2021Dünya
Son dakika... Savaş uçakları köylülerin ödünü kopardı! Elektrik tellerine çarptılar...
Son dakika... Savaş uçakları köylülerin ödünü kopardı! Elektrik tellerine çarptılar...Fransa'da eğitim için havalanan iki Rafale jeti, güneydeki Castellet köyünün üzerinden alçak uçuş yaparak geçti. Uçaklar yere o kadar yakın geçiyordu ki, biri elektrik tellerini kopardı ve köy elektriksiz kaldı. Kopan teller yangına yol açtı, çok nadir görülen olay dünya çapında yankı buldu.
18.02.2021Dünya
Son Dakika... AP adını koydu! Bayraklara dikkat, 'Türkiye'nin düşmanları...'
Son Dakika... AP adını koydu! Bayraklara dikkat, 'Türkiye'nin düşmanları...'Yunanistan'ın başkenti Atina'da bugün gerçekleşen zirveye Suudi Arabistan, Mısır, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Fransa ve Güney Kıbrıs katıldı, uluslararası haber ajansları fotoğrafları arka arkaya geçti. Amerikan Associated Press (AP) haber ajansı randevunun adını koydu.
11.02.2021Dünya
Son Dakika... Çığrından çıktılar! 'Türkiye S-400'leri kopyalıyor'
Son Dakika... Çığrından çıktılar! 'Türkiye S-400'leri kopyalıyor'Türk SİHA'larına karşı İsrail'den Iron Dome hava savunma sistemi almak isteyen Yunanistan'a, Fransa 5 milyar dolarlık savaş gemisi paketi sundu. Rus medyasının kaynak gösterildiği S-400 haberi ise, söze gerek bırakmadı.
10.02.2021Dünya
Hindistan 17 Fransız Rafale jetini gelecek ay teslim alıyor
Hindistan 17 Fransız Rafale jetini gelecek ay teslim alıyorHindistan'ın, 2016'da Fransa ile yapılan anlaşma kapsamında sipariş edilen 36 Rafale tipi savaş uçağından 17'sini mart ayında teslim alacağı bildirildi.
9.02.2021Dünya
Son Dakik Haberi: Haddini aştı! Yunan başbakandan skandal ifadeler...
Son Dakik Haberi: Haddini aştı! Yunan başbakandan skandal ifadeler...Doğu Akdeniz'de Türkiye karşısında günden güne eriyen ve çareyi ciddi bir yük altına girerek Türkiye'ye karşı geniş kapsamlı silahlanmada bulan Yunanistan'ın Başbakanı Miçotakis bugün Türk askeri hakkında akıl almaz ifadeler kullandı. Provokasyonu bir an olsun bırakmayan Yunanistan kanadından gelen bu açıklamayla gerginliğin tırmanmasına kesin gözüyle bakılıyor. Yunan başbakanla ortak toplantıda konuşan Rum lideri Anastasiadis'in sözlerinin de, Miçotakis'in provokasyonundan aşağı kalır yanı yoktu.
9.02.2021Dünya
Son dakika haberi: Türkiye dengeleri alt üst etti! Şimdi de İsrail...
Son dakika haberi: Türkiye dengeleri alt üst etti! Şimdi de İsrail...Heron SİHA'larının ardından Yunanistan'ın Doğu Akdeniz'de ittifak kurduğu İsrail'den alacağı yeni silahlar belli oldu, Yunan medyası füzeler ve hava savunma sistemini manşetten duyurdu.
8.02.2021Dünya
Son dakika: Atina ne yapacağını şaşırdı! Rafale'den sonra şimdi de...
Son dakika: Atina ne yapacağını şaşırdı! Rafale'den sonra şimdi de...Provokasyonlarıyla Doğu Akdeniz ve Ege'de sürekli tansiyonu yükselten Yunanistan'da panik hakim. Yunan Başbakan Kyriakos Miçotakis, Türkiye korkusunu katıldığı toplantıda yaptığı konuşmada dile getirdi ve büyük endişe duyduğunu söyledi. Son dakika haberine göre, Yunan medyası ise Atina'nın Fransa'dan aldığı altısı yeni toplam 18 Rafale savaş uçağından sonra, yeni rotasını sevinç çığlıklarıyla duyurdu.
7.02.2021Dünya
Son Dakika: Yunanistan'da panik! 'Sakın Türkiye'ye satmayın'
Son Dakika: Yunanistan'da panik! 'Sakın Türkiye'ye satmayın'Provokasyonlarıyla Doğu Akdeniz ve Ege'de sürekli tansiyonu yükselten Yunanistan'da panik hakim. Son dakika haberine göre Başbakan Kyriakos Miçotakis, Türkiye korkusunu katıldığı toplantıda yaptığı konuşmada da dile getirdi ve büyük endişe duyduğunu söyledi.
7.02.2021Dünya
Son dakika... Fay hattı kırılıyor! Türkiye'ye karşı bir uçak gemisi daha...
Son dakika... Fay hattı kırılıyor! Türkiye'ye karşı bir uçak gemisi daha...Ege Denizi'nde ilk kez Fransız Rafale jetlerinin uçtuğu gün Yunan medyası sevinç çığlıkları atarak bir başka gelişmeyi duyurdu. Fransa'nın ardından bir başka ülke daha Doğu Akdeniz'e uçak gemisi gönderiyor.
6.02.2021Dünya
Son dakika: Fotoğraflar peş peşe geldi! Fransızca teşekkür mesajları...
Son dakika: Fotoğraflar peş peşe geldi! Fransızca teşekkür mesajları...Türkiye korkusuyla satın alınan Rafale jetlerinin inmesiyle başlayan hareketlilik, bugün Yunan ve Fransız savaş uçaklarının havalanmasıyla sürdü. Savaş gemilerinin de katılacağı Türkiye karşıtı gösteride deniz üstündeki hedefler vurulacak. Yunan medyası, Fransızca teşekkür mesajlarıyla fotoğraflar yayınlıyor.
4.02.2021Dünya
Son dakika... İlk fotoğraflar! Çılgına döndüler, Türkiye'ye karşı...
Son dakika... İlk fotoğraflar! Çılgına döndüler, Türkiye'ye karşı...Gelen son dakika haberlerine göre, Yunanistan yeni iddialarla gündeme geldi. Yunan medyası Atina ve Ankara arasındaki temasları sayfalarına taşıdı, asıl sürpriz Yunanistan Genelkurmay Başkanlığı'nın yayınladığı fotoğraflar oldu. Öğleden sonra ise Türkiye'ye karşı alınan savaş uçakları Yunanistan'a iniş yaptı.
3.02.2021Dünya
Son dakika haberi... Putin noktayı koydu, Yunanistan şoka girdi!
Son dakika haberi... Putin noktayı koydu, Yunanistan şoka girdi!Doğu Akdeniz krizinde göstere göstere Yunanistan'ın yanında saf tutan ABD ordusu, son birkaç hafta içerisinde üçüncü kez Ege Denizi'nde. Bu kez ABD ve Yunan özel kuvvetlerinin yanında Güney Kıbrıs da vardı. Moskova'dan yapılan bir açıklama ise Atina'da soğuk duş etkisi yarattı.
30.01.2021Dünya
Son Dakika... Yunanistan'a Merkel şoku!
Son Dakika... Yunanistan'a Merkel şoku!Türkiye korkusuyla silahlanma yarışı başlatan Yunanistan yeni bir hamleye girişirken, Almanya'nın safını belli etmesi Atina'da büyük bir hayalkırıklığına yol açtı. Yunanistan'ın Fransa'dan satın aldığı Rafale jetleri, F-16'lar ve Mirage'larla birlikte ilk kez Yunan pilotların kontrolünde Ege Denizi semalarında uçacak. Yunan medyası, gelecek hafta yerdeki radar sisteminden silahlara kadar birçok başlığın test edileceğini yazdı.
30.01.2021Dünya
Son Dakika... Macron ve Putin'den Yunanistan provokasyonu!
Son Dakika... Macron ve Putin'den Yunanistan provokasyonu!Yunan medyası, Atina'nın talebine rağmen Almanya'nın Türkiye'ye altı denizaltı satışını askıya almayacağını duyurdu. 25 Mart'ta kutlanacak bağımsızlık bayramında ise Fransa lideri Macron, Rusya lideri Putin ve Prens Charles Atina'da olacak. Yunan medyası, Fransa'dan satın alınan Rafale jetlerinin törende gösteri uçuşu yapacağını yazıyor.
28.01.2021Dünya
Son Dakika Haberi: Yunanistan resmen ilan etti! Açık açık savaş...
Son Dakika Haberi: Yunanistan resmen ilan etti! Açık açık savaş...Türkiye korkusuyla silahlanma yarışına giren Atina yönetimi, Fransa'dan alınan Rafale jetlerinin ardından bu kez yeni bir adım atacağını ilk kez resmen açıkladı. Yunanistan Savunma Bakanı, televizyon ekranından Türkiye'yi tehdit etti. Sevinç çığlıkları atan Yunan medyası ise, manşetinden Türkiye'yi hedef aldı.
27.01.2021Dünya
Son Dakika: Türkiye'ye karşı uçak gemisi! Fransa'dan Yunanistan'a...
Son Dakika: Türkiye'ye karşı uçak gemisi! Fransa'dan Yunanistan'a...İstanbul'daki görüşmeyi manşetten duyuran Yunan medyası, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'ın masada görünmesinin büyük sürpriz olduğunu yazdı. Fransa ile imzalanan Rafale anlaşmasına da yer veren medya 'Türk planları suda boğuldu' başlıkları atarken, Fransız uçak gemisi Charles de Gaulle'ün Doğu Akdeniz'e geleceğini yazdı.
26.01.2021Dünya
Son Dakika Haberi: Almanya durdurdu! Bu haritayla duyurdular
Son Dakika Haberi: Almanya durdurdu! Bu haritayla duyurdularİstanbul'da beş yıl sonra başlayan görüşmeler sona erdi, Yunan medyası Ankara ve Atina'nın farklı beklentilerle masaya oturduğunu manşetine taşıdı. Fransa Savunma Bakanı'nın bugünkü Atina ziyaretinde Rafale jetleri için imzalar atılıyor, fırkateyn anlaşması da duyurulabilir. Ege Denizi'nde donanma gönderip Yunanistan'la birlikte tatbikat yapmak isteyen son ülke ise Hindistan oldu. Almanya'nın Yunanistan ve Güney Kıbrıs'a attığı Türkiye çalımı ise, şok etkisi yarattı.
26.01.2021Dünya
Son dakika... Hedef göstermişti! Yunan Bakan yine konuştu, Fransa yığınağı artırıyor...
Son dakika... Hedef göstermişti! Yunan Bakan yine konuştu, Fransa yığınağı artırıyor...Yunanistan ile Fransa arasında beklenen resmi açıklama yapıldı. Uzun zamandır Doğu Akdeniz'de Türkiye'ye karşı kelimenin tam anlamıyla bocalayan ve askeri harcamalarını 5 kat artıran Yunanistan, Rafale savaş uçakları için Fransa ile anlaşma imzaladı. Geçtiğimiz haftalarda Türkiye'yi hedef göstererek jet alımlarının oylaması sırasında 'her yöne net bir mesaj iletildiği' açıklamasını yapan Savunma Bakanı Nikos Panayotupulos'un, bu kez de 'caydırıcı gücümüz arttı' demesi dikkat çekti. Fransa'nın Doğu Akdeniz'e yaptığı yığınağa bir de gemi eklendi.
25.01.2021Dünya
Yunanistan, 18 Rafale savaş uçağı satın almak için Fransa ile anlaşma imzaladı
Yunanistan, 18 Rafale savaş uçağı satın almak için Fransa ile anlaşma imzaladıYunanistan, Fransa'dan 2,3 milyar avro karşılığında satın alacağı 18 Rafale savaş uçağı için bu ülkeyle anlaşma imzaladı. Fransa Savunma Bakanı Florence Parly, temaslarda bulunmak üzere geldiği Atina'da, Yunan mevkidaşı Nikos Panayiotopulos ile Yunanistan Savunma Bakanlığında bir araya geldi.
25.01.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

FransaYunanistanDoğu AkdenizRafaleTürkiye

Rafale ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.