Rahim Nakli

Rahim Nakli

Son dakika Rahim nakli haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Rahim nakli gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Rahim nakli haber sayfamızda...

Rahim Nakli

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 133 rahim nakli haberi bulunmuştur.
İlk rahim nakli yapılan Derya Sert'in oğlu Ömer'in ilk görüntüsü
İlk rahim nakli yapılan Derya Sert'in oğlu Ömer'in ilk görüntüsüDünyada ilk kez kadavradan rahim nakli yapılan ve 9 yıl bekleyişin ardından anne olan Derya Sert'in, oğlu Ömer Özkan ile ilk kez görüntülendi.
24.09.2021Yaşam
Son dakika... Kadavradan rahim nakli yapılan Havva, steril odaya alındı
Son dakika... Kadavradan rahim nakli yapılan Havva, steril odaya alındıTürkiye’de kadavradan ikinci rahim nakli yapılan Havva Erdem (32), yoğun bakım servisinden çıkarılarak, klinikteki steril odaya alındı. Prof. Dr. Ömer Özkan, her şeyin beklendiği gibi ve yolunda olduğunu söyledi.
29.07.2021Gündem
Son dakika... Rahim nakli yapılan Havva Erdem 24 saat sonra uyandırıldı
Son dakika... Rahim nakli yapılan Havva Erdem 24 saat sonra uyandırıldıTürkiye’de kadavradan ikinci rahim nakli yapılan Havva Erdem (32), ameliyattan 24 saat sonra uyandırıldı. Prof. Dr. Ömer Özkan, Erdem'in bugün ya da en geç yarın sabah odaya alınacağını söyledi. Prof. Dr. Özkan, Erdem'in, hiçbir sağlık sorunu yaşamadığı belirtti.
28.07.2021Gündem
Son dakika... Türkiye'nin kadavradan ikinci rahim nakli gerçekleştiriliyor
Son dakika... Türkiye'nin kadavradan ikinci rahim nakli gerçekleştiriliyorTürkiye’nin kadavradan ikinci rahim nakli Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde yapılıyor. Prof. Dr. Ömer Özkan ve Prof. Dr. Özlenen Özkan başkanlığındaki 40 kişilik ekip tarafından gerçekleştirilen ameliyat saat 04.30'da başladı. Dünyanın ve Türkiye'nin ilk kadavradan rahim nakli 8 Ağustos 2011'de Derya Sert'e yapılmıştı.
27.07.2021Gündem
Antalyaspor'un yeni başkanı Mustafa Yılmaz oldu
Antalyaspor'un yeni başkanı Mustafa Yılmaz olduAntalyaspor Vakfı ile Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Mustafa Yılmaz, tek liste gerçekleştirilen genel kurulda, Antalyaspor A.Ş. başkanlığına seçildi. Yılmaz, "Kupada yarı finaldeyiz, ilk hedefimiz finale çıkmak. Finalden sonra da şehrimize Türkiye Kupası'nı getirmek istiyoruz. Ersun hoca ve futbolcularımıza güvenimiz sonsuz" dedi.
23.02.2021Antalyaspor
Bir aile mutlu olsun diye rahmini bağışlama kararı aldı
Bir aile mutlu olsun diye rahmini bağışlama kararı aldıAkdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi'nde, Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından gerçekleştirilen 'rahim nakli' operasyonundan 10 yıl sonra çocuk sahibi olan Derya Sert'in yaşadığı mutluktan etkilenen Esengül Yıldız, "Eşimle konuşup karar aldık. Ben de çocuk hasreti çeken ailelerin bu mutluluğu yaşamasına katkı sağlamak için, rahmimi bağışlamak istiyorum" dedi.
19.02.2021Gündem
Vajinasız doğan genç kadın, tedavi için yardım istiyor
Vajinasız doğan genç kadın, tedavi için yardım istiyorŞırnak'ta vajina ve rahmi olmadan dünyaya gelen S.Y ameliyat olabilmek için yardım bekliyor. 2009 yılında başarısız bir ameliyat geçiren S.Y. yıllardır yaşadığı sorunun başka operasyonla ile giderilebileceğini öğrenince ameliyat olmaya karar verdi. Ameliyat için maddi gücü olmadığını dile getiren genç kadın, hayırseverlerden destek istiyor. Hastalığının 13 yaşında rahatsızlanmasıyla ortaya çıktığını anlatan S.Y. "Ben tekrardan ameliyat olmak istiyorum. Sağlığıma kavuşmak istiyorum. Allah rızası için bana yardım edin. Benim de hayallerim var. Lütfen sesime ses verin" diye konuştu.
18.02.2021Haberler
Vajinasız doğan genç kadın, tedavi için yardım istiyor
Vajinasız doğan genç kadın, tedavi için yardım istiyorŞırnak'ta vajina ve rahmi olmadan dünyaya gelen S.Y ameliyat olabilmek için yardım bekliyor. 2009 yılında başarısız bir ameliyat geçiren S.Y. yıllardır yaşadığı sorunun başka operasyonla ile giderilebileceğini öğrenince ameliyat olmaya karar verdi. Ameliyat için maddi gücü olmadığını dile getiren genç kadın, hayırseverlerden destek istiyor. Hastalığının 13 yaşında rahatsızlanmasıyla ortaya çıktığını anlatan S.Y. "Ben tekrardan ameliyat olmak istiyorum. Sağlığıma kavuşmak istiyorum. Allah rızası için bana yardım edin. Benim de hayallerim var. Lütfen sesime ses verin" diye konuştu.
18.02.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Prof. Dr. Ömer Özkan'a "Trafik Medya Yüzü" ödülü verdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Prof. Dr. Ömer Özkan'a "Trafik Medya Yüzü" ödülü verdiTürkiye'deki ilk yüz nakli, çift kol ve rahim nakli gibi önemli başarılara imza atan Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan'ın, "Trafik Medya Yüzü" ödülü aldığı bildirildi.
3.02.2021Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Prof. Dr. Ömer Özkan'a 'Trafik Medya Yüzü' ödülü verdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Prof. Dr. Ömer Özkan'a 'Trafik Medya Yüzü' ödülü verdiTürkiye'deki ilk yüz nakli, çift kol ve rahim nakli gibi önemli başarılara imza atan Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan'ın, "Trafik Medya Yüzü" ödülü aldığı bildirildi.
3.02.2021Siyaset
'Sondan bir önceki embriyomuzdu'
'Sondan bir önceki embriyomuzdu'Kadavradan rahim naklini dünyada ilk kez başarılı bir şekilde gerçekleştiren isim olan Prof. Dr. Ömer Özkan, kendi adını taşıyan Ömer Özkan bebek için “9’uncu yılın sonunda sondan bir önceki embriyomuzdu” diyor
1.11.2020Pazar
Derya'nın kadavradan rahim nakli sonrası doğan bebeği, 3,5 kiloya ulaştı
Derya'nın kadavradan rahim nakli sonrası doğan bebeği, 3,5 kiloya ulaştıAkdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde gerçekleştirilen kadavradan rahim naklinden sonra hamile kalan Derya Sert'in dünyaya getirdiği 760 gram ağırlığındaki Ömer Özkan bebek, anne sütüyle beslenerek 4 ayda 3,5 kilo ağırlığa ulaştı.
8.10.2020Gündem
Dünyada bir ilk! Kadavradan nakil ile bebeğine kavuştu
Dünyada bir ilk! Kadavradan nakil ile bebeğine kavuştuKadavradan rahim nakli yapılan Derya Sert, yaklaşık iki ay önce dünyaya getirdiği bebeğini, Kurban Bayramı'nda ilk kez kucağına aldı.
31.07.2020Gündem
Kadavradan rahim nakliyle anne olan Derya'nın bebeğinin durumu iyi
Kadavradan rahim nakliyle anne olan Derya'nın bebeğinin durumu iyiAkdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi'nde, 9 yıl önce dünyanın başarılı ilk rahim naklini olan Derya Sert, 4 Haziran’da bebek sevinci yaşadı. Erkek bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.
29.07.2020 Gündem
Profesör Özkan: Doğumdan sonra rahim nakli talebi çığ gibi arttı
Profesör Özkan: Doğumdan sonra rahim nakli talebi çığ gibi arttıAkdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi'nde, 8 Ağustos 2011'de dünyanın başarılı ilk rahim nakli yapılan Derya Sert'in 4 Haziran'da anne olmasının ardından rahim nakli başvurularında patlama oldu. Operasyonu yapan Prof. Dr. Ömer Özkan, doğumdan sonra rahim nakli olmak isteyen adayların çığ gibi artığını, ancak mevzuat ve kanuni altyapı gerektiğini söyledi.
7.07.2020Gündem
Dünyada ilk kez kadavradan rahim nakli yapılmıştı...
Dünyada ilk kez kadavradan rahim nakli yapılmıştı...Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi'nde, Prof. Dr. Ömer Özkan tarafından 8 Ağustos 2011'de dünyada ilk kez kadavradan rahim nakli yapılan Derya Sert anne oldu.
26.06.2020Yaşam
Son dakika... Dünyanın ilk kadavradan rahim nakillisi Derya Sert anne oldu
Son dakika... Dünyanın ilk kadavradan rahim nakillisi Derya Sert anne olduAkdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde, Prof. Dr. Ömer Özkan tarafından 8 Ağustos 2011'de dünyanın başarılı ilk rahim nakli yapılan Derya Sert, anne oldu. Kadavradan alınan rahimle hamile kalan Derya Sert, 4 Haziran günü erkek bebek dünyaya getirdi. Prof. Dr. Ömer Özkan'a teşekkür eden Sert ailesi, bebeğe doktorun adını verdi.
26.06.2020Gündem
İlk canlı bebek doğdu
İlk canlı bebek doğduÖlü bir donörden yapılan rahim naklinden sonra ilk canlı bebek doğumu Brezilya’da gerçekleşti...
6.12.2018Dünya
Ölüden yapılan rahim nakliyle sağlıklı bir bebek doğdu
Ölüden yapılan rahim nakliyle sağlıklı bir bebek doğduBrezilya'nın Sao Paolo kentinde ölen bir kadından nakledilen rahimle sağlıklı bir kız bebek dünyaya geldi. Uzmanlar, ilk kez başarılan bu yöntemin uygun donör bulamayan birçok kadın için umut olabileceğini belirtiyor.
9.12.2018Teknoloji
Ölüden yapılan rahim nakliyle doğdu!
Ölüden yapılan rahim nakliyle doğdu!İlk kez bir ölüden yapılan rahim nakliyle sağlıklı bir bebek doğdu.
5.12.2018Dünya
Bacaklarından alınan  deriyle vajina yapıldı
Bacaklarından alınan deriyle vajina yapıldıSuriye’deki iç savaştan kaçarak Konya’ya gelen A.E.M.(25), 2 yıl önce M.E.M. ile evlendi. Çocuk sahibi olmak için eşiyle birlikte Dr. Ali Kemal Belviranlı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ne başvuran genç kadının vajina ve rahmi olmadığı tespit edildi.
9.01.2018Gündem
Bacaklarından alınan deriyle vajina yapıldı
Bacaklarından alınan deriyle vajina yapıldıKonya'da doğuştan vajina ve rahmi olmayan Suriye uyruklu evli A.E.M.'ye (25), bacaklarından alınan deriyle vajina yapıldı.A.E.M., "Çok sıkıntılar çektim, gayet memnunum. İnşallah durumum daha iyiye gider. İleride çocuk sahibi olmak istiyorum'' dedi. Embriyosu dondurulan A.E.M.'nin rahim nakli gerçekleştirdiği takdirde hamile kalması için tedavi uygulanacak. Suriye’deki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığındıktan sonra Konya'ya gelen A.E.M., 2 yıl önce M.E.M. ile evlendi. Yıllardan bu yana sağlıksız olarak idrarını yapan A.E.M., evlendikten sonra çocuk sahibi olamayacağı için ruh sağlığı olumsuz etkilendi. Bunun üzerine eşiyle birlikte Dr. Ali Kemal Belviranlı, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ne başvurdu. Yapılan tetkikler sonucu A.E.M., yapay bir vajina yapılabileceğine karar verildi. A.E.M.'ye bacağından alınan deriyle vajina yapıldı. Embriyosu da donduruldu. Rahim nakli de gerçekleştirildiğinde dondurulan embriyosu sayesinde hamile kalıp, çocuk sahibi olabilecek. 'ÇOCUK SAHİBİ OLMAK İSTİYORUM' Ameliyattan sonra mutlu olduğunu ifade eden A.E.M., "Bu rahatsızlık nedeniyle çok sıkıntılar çektim. Şimdi, gayet memnunum. İnşallah durumum daha iyiye gider. İleri de bir çocuk sahibi olmak istiyorum'' dedi. Ameliyatı yapan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Naim Ünsal, vajina ve rahmi olmayan hastaların adet olamamaları durumunda teşhisin konabileceğini hatırlattı. A.E.M.'nin durumunun ihmal edildiğini ifade etti.
11.09.2019Yaşam
Bacaklarından alınan deriyle vajina yapıldı
Bacaklarından alınan deriyle vajina yapıldıKonya'da doğuştan vajina ve rahmi olmayan Suriye uyruklu evli A.E.M.'ye (25), bacaklarından alınan deriyle vajina yapıldı.
9.01.2018Gündem
Bacaklarından alınan deriyle vajina yapıldı
Bacaklarından alınan deriyle vajina yapıldıKonya'da doğuştan vajina ve rahmi olmayan Suriye uyruklu evli A.E.M.'ye (25), bacaklarından alınan deriyle vajina yapıldı.
9.01.2018Gündem
30 yıl sonra annesiz doğum yapılabilecek
30 yıl sonra annesiz doğum yapılabilecekDikkat! Bu röportaj henüz çocuk doğurmamış 30 ve 45 yaş arası kadınları çok yakından ilgilendiriyor. Prof. Dr. Bülent Tıraş'a ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan yumurta dondurma işlemini ve rahim naklini sorduk
10.12.2017Pazar

Benzer Haber Etiketleri

rahim nakliDerya SertProf. Dr. Ömer ÖzkanvajinaÖmer Özkan

Rahim Nakli ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.