Derya Sert

Derya Sert

Son dakika Derya Sert haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Derya Sert gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Derya Sert haber sayfamızda...

Derya Sert

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 331 derya sert haberi bulunmuştur.
18 yıl bekledi! Türkiye'de rahim nakli yapılan ikinci kadın
18 yıl bekledi! Türkiye'de rahim nakli yapılan ikinci kadınAkdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde rahim nakli olduktan 90 gün sonra taburcu edilen Havva Erdem (32), rahminin olmadığını 14 yaşında öğrendiğini söyledi. Eşinin evlilik teklifini önce çocuğu olamayacağını belirterek kabul etmediğini anlatan Erdem, "Eşimin 'Ben her şeye razıyım' demesi üzerine teklifi kabul ettim" dedi.
8.11.2021Gündem
İlk rahim nakli yapılan Derya Sert'in oğlu Ömer'in ilk görüntüsü
İlk rahim nakli yapılan Derya Sert'in oğlu Ömer'in ilk görüntüsüDünyada ilk kez kadavradan rahim nakli yapılan ve 9 yıl bekleyişin ardından anne olan Derya Sert'in, oğlu Ömer Özkan ile ilk kez görüntülendi.
24.09.2021Yaşam
Son dakika... Rahim nakli yapılan Havva Erdem 24 saat sonra uyandırıldı
Son dakika... Rahim nakli yapılan Havva Erdem 24 saat sonra uyandırıldıTürkiye’de kadavradan ikinci rahim nakli yapılan Havva Erdem (32), ameliyattan 24 saat sonra uyandırıldı. Prof. Dr. Ömer Özkan, Erdem'in bugün ya da en geç yarın sabah odaya alınacağını söyledi. Prof. Dr. Özkan, Erdem'in, hiçbir sağlık sorunu yaşamadığı belirtti.
28.07.2021Gündem
Son dakika... Türkiye'nin kadavradan ikinci rahim nakli gerçekleştiriliyor
Son dakika... Türkiye'nin kadavradan ikinci rahim nakli gerçekleştiriliyorTürkiye’nin kadavradan ikinci rahim nakli Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde yapılıyor. Prof. Dr. Ömer Özkan ve Prof. Dr. Özlenen Özkan başkanlığındaki 40 kişilik ekip tarafından gerçekleştirilen ameliyat saat 04.30'da başladı. Dünyanın ve Türkiye'nin ilk kadavradan rahim nakli 8 Ağustos 2011'de Derya Sert'e yapılmıştı.
27.07.2021Gündem
Bir aile mutlu olsun diye rahmini bağışlama kararı aldı
Bir aile mutlu olsun diye rahmini bağışlama kararı aldıAkdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi'nde, Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından gerçekleştirilen 'rahim nakli' operasyonundan 10 yıl sonra çocuk sahibi olan Derya Sert'in yaşadığı mutluktan etkilenen Esengül Yıldız, "Eşimle konuşup karar aldık. Ben de çocuk hasreti çeken ailelerin bu mutluluğu yaşamasına katkı sağlamak için, rahmimi bağışlamak istiyorum" dedi.
19.02.2021Gündem
'Sondan bir önceki embriyomuzdu'
'Sondan bir önceki embriyomuzdu'Kadavradan rahim naklini dünyada ilk kez başarılı bir şekilde gerçekleştiren isim olan Prof. Dr. Ömer Özkan, kendi adını taşıyan Ömer Özkan bebek için “9’uncu yılın sonunda sondan bir önceki embriyomuzdu” diyor
1.11.2020Pazar
Derya'nın kadavradan rahim nakli sonrası doğan bebeği, 3,5 kiloya ulaştı
Derya'nın kadavradan rahim nakli sonrası doğan bebeği, 3,5 kiloya ulaştıAkdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde gerçekleştirilen kadavradan rahim naklinden sonra hamile kalan Derya Sert'in dünyaya getirdiği 760 gram ağırlığındaki Ömer Özkan bebek, anne sütüyle beslenerek 4 ayda 3,5 kilo ağırlığa ulaştı.
8.10.2020Gündem
Dünyada bir ilk! Kadavradan nakil ile bebeğine kavuştu
Dünyada bir ilk! Kadavradan nakil ile bebeğine kavuştuKadavradan rahim nakli yapılan Derya Sert, yaklaşık iki ay önce dünyaya getirdiği bebeğini, Kurban Bayramı'nda ilk kez kucağına aldı.
31.07.2020Gündem
Kadavradan rahim nakliyle anne olan Derya'nın bebeğinin durumu iyi
Kadavradan rahim nakliyle anne olan Derya'nın bebeğinin durumu iyiAkdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi'nde, 9 yıl önce dünyanın başarılı ilk rahim naklini olan Derya Sert, 4 Haziran’da bebek sevinci yaşadı. Erkek bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.
29.07.2020Gündem
Profesör Özkan: Doğumdan sonra rahim nakli talebi çığ gibi arttı
Profesör Özkan: Doğumdan sonra rahim nakli talebi çığ gibi arttıAkdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi'nde, 8 Ağustos 2011'de dünyanın başarılı ilk rahim nakli yapılan Derya Sert'in 4 Haziran'da anne olmasının ardından rahim nakli başvurularında patlama oldu. Operasyonu yapan Prof. Dr. Ömer Özkan, doğumdan sonra rahim nakli olmak isteyen adayların çığ gibi artığını, ancak mevzuat ve kanuni altyapı gerektiğini söyledi.
7.07.2020Gündem
Dünyada ilk kez kadavradan rahim nakli yapılmıştı...
Dünyada ilk kez kadavradan rahim nakli yapılmıştı...Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi'nde, Prof. Dr. Ömer Özkan tarafından 8 Ağustos 2011'de dünyada ilk kez kadavradan rahim nakli yapılan Derya Sert anne oldu.
26.06.2020Yaşam
Son dakika... Dünyanın ilk kadavradan rahim nakillisi Derya Sert anne oldu
Son dakika... Dünyanın ilk kadavradan rahim nakillisi Derya Sert anne olduAkdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde, Prof. Dr. Ömer Özkan tarafından 8 Ağustos 2011'de dünyanın başarılı ilk rahim nakli yapılan Derya Sert, anne oldu. Kadavradan alınan rahimle hamile kalan Derya Sert, 4 Haziran günü erkek bebek dünyaya getirdi. Prof. Dr. Ömer Özkan'a teşekkür eden Sert ailesi, bebeğe doktorun adını verdi.
26.06.2020Gündem
2017 bizim  yılımız olacak
2017 bizim yılımız olacakAkdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde yapılan yeni yıl kutlamalarının bu yılki onur konuğu, dünyada ilk kez 8 Ağustos 2011’de kadavradan rahim nakli yapılan Derya Sert oldu.
31.12.2016Gündem
Rahim nakli yapılan kadın doğurdu
Rahim nakli yapılan kadın doğurduİsveç'te tıp tarihinde ilk kez rahim nakli yapılan bir kadın doğum yaptı.
6.07.2020Hamilelik
İsveç'te rahim nakli yapılan kadın doğurdu
İsveç'te rahim nakli yapılan kadın doğurdu36 yaşındaki anneye, yakın bir aile dostundan alınan rahim nakledildi. Sezaryenle dünyaya gelen erkek bebek ve annenin durumları iyi.
8.10.2014Aile
Rahim naklinden ilk bebek
Rahim naklinden ilk bebekTıp tarihinde ilk kez rahim nakli yapılan bir kadın doğum yaptı. İsveçli 36 yaşındaki bir kadının rahim nakli ameliyatı olduktan sonra sağlıklı bir erkek bebek dünyaya getirdiği açıklandı.
4.10.2014Gündem
Kadavradan rahim nakli
Kadavradan rahim nakliProf. Dr. Özkan: "Ümitsiz değiliz. Hasta da dinlendi. Biz de bir hayli bilimsel bulgulara ulaştık. İnşallah bir dönem sonra başarılı sonuçları sunarız"
21.05.2014Aile
En yaşlı hastaya 8 saatte yüz nakli
En yaşlı hastaya 8 saatte yüz nakliBeyin ölümü gerçekleşen Muhittin Turan’ın yüzü, Türkiye’nin yüz nakli bekleyen en yaşlı kişisi Salih Üslün’e nakledildi. Nakili gerçekleştiren ekibin başında bulunan Prof.Dr. Ömer Özkan’ın 10 gün sonra doğum yapacak eşi Doç.Dr. Özlenen Özkan da operasyonda görev aldı
23.08.2013Gündem
Mucize hamilelik sekiz haftada bitti
Mucize hamilelik sekiz haftada bittiAntalya’da 2011 yılında 7 saat süren operasyonda dünyanın ilk rahim nakli yapılan 23 yaşındaki Derya Sert’in 8 haftalık hamileliği sona erdirildi
15.05.2013Gündem
Mucize bebek artık yok
Mucize bebek artık yokDünyanın ilk rahim nakli yapılan 23 yaşındaki Derya Sert'in 8 haftalık hamileliği sonlandırıldı.Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Ünal ve Akdeniz Üniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, yaptıkları ortak yazılı açıklamada, "Dünyanın kadavradan rahim nakli yapılan ilk hastası Derya Sert'in 8'inci hafta sonundaki kontrolünde embriyo kalp atışlarının izlenmemesi üzerine gebeliği sonlandırılmıştır. Hastanın genel durumu iyidir ve evinde istirahat etmektedir. Uygun şartlarda hazırlıkları tamamlandığında tüp bebek tedavisine devam edilecektir" ifadesine yer verdi.
11.09.2019Haberler
Rahim nakli yapan Derya Sert'in gebeliği sonlandırıldı
Rahim nakli yapan Derya Sert'in gebeliği sonlandırıldıAkdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof...
14.05.2013Gündem
Dünya bu doktoru konuşuyor!
Dünya bu doktoru konuşuyor!Abbas Güçlü, Genç Bakış için gittiği Antalya’da dünyanın konuştuğu doktor Ömer Özkan ile buluştu. Ortaya, tıp dünyasında çığır açan doktorla yapılmış bir ‘hemşeri’ sohbeti çıktı.
9.05.2013Gündem
İLK NAKLİN İLK KALP ATIŞLARI
İLK NAKLİN İLK KALP ATIŞLARIAntalya’da 8 Ağustos 2011’de 7 saat süren operasyonda dünyanın ilk rahim nakli yapılan 23 yaşındaki Derya Sert’in 6 haftalık hamileliğinde embriyonun (bebeğin) kalp atışlarının izlenmekte olduğu açıklandı
29.04.2013Gündem
Dünyanın beklediği görüntü
Dünyanın beklediği görüntüAkdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Ünal yaptığı yazılı açıklamada, dünyanın ilk rahim nakli yapılan hastası Derya Sert’in 6 haftalık gebeliğinin mevcut olduğunu bildirdi.
11.09.2019Yaşam
Dünyanın beklediği görüntü
Dünyanın beklediği görüntüAkdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Ünal yaptığı yazılı açıklamada, dünyanın ilk rahim nakli yapılan hastası Derya Sert’in 6 haftalık gebeliğinin mevcut olduğunu bildirdi.
29.04.2013Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Derya Sert ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.