Recep Tayyip Erdoğan Haberleri

Recep Tayyip Erdoğan Haberleri

Son dakika recep tayyip erdoğan haberleri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan recep tayyip erdoğan haberleri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan recep tayyip erdoğan haberleri haber sayfamızda...

Recep Tayyip Erdoğan Haberleri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.158 recep tayyip erdoğan haberleri haberi bulunmuştur.
Son dakika! Erdoğan duyurdu: Kapalı mekanda maske zorunluluğu kalktı
Son dakika! Erdoğan duyurdu: Kapalı mekanda maske zorunluluğu kalktıCumhurbaşkanı Erdoğan son kez toplanan Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından açıklama yaptı. Erdoğan, maske yasağının iki istisna hariç kaldırıldığını duyurdu.
26.04.2022Siyaset
Son dakika: Erdoğan'dan fırsatçılara net mesaj: Acıma duymayacağız
Son dakika: Erdoğan'dan fırsatçılara net mesaj: Acıma duymayacağızSon dakika haberine göre; Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Fırsatçılara karşı teyakkuzda olduklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bundan sonra milletimizin temel ihtiyaç maddelerinin fiyatlarını sebepsiz artıranlara en küçük müsamahama göstermeyeceğimizi, en küçük acıma duymayacağımızı buradan açıkça ilan ediyorum." dedi. Rusya - Ukrayna savaşında diplomasi trafiğini sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile yarın görüşeceğini ifade etti. Öte yandan Erdoğan, Biden'ın skandal ifadelerine de sert tepki gösterdi.
25.04.2022Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan sağlıkta şiddet yasası ve 3600 ek gösterge için tarih verdi
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan sağlıkta şiddet yasası ve 3600 ek gösterge için tarih verdiGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan sağlık çalışanları ile iftar programında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan burada yaptığı açıklamada müjdeleri peş peşe sıraladı. Erdoğan, "Sağlık çalışanlarına şiddetin katalog suç kapsamına alınarak önüne geçilmesine yönelik düzenleme bayram sonrası milletvekillerinin takdiriyle kanunlaşacak"dedi. 3600 ek gösterge konusuna da değinen Erdoğan, "Sağlık çalışanları dışında da önemli bir kesimi ilgilendiren 3600 ek gösterge meselesini yıl bitmeden neticelendirmekte kararlıyız." ifadelerini kullandı.
21.04.2022Siyaset
Son dakika: İsrail Cumhurbaşkanı Herzog ile görüşen Erdoğan'dan Mescid-i Aksa için net mesaj: Tahrik ve tehditlere izin verilmemeli
Son dakika: İsrail Cumhurbaşkanı Herzog ile görüşen Erdoğan'dan Mescid-i Aksa için net mesaj: Tahrik ve tehditlere izin verilmemeliGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Herzog ile görüştü. Erdoğan açıklamasında, "Görüşmemizde, son günlerde Filistin’de İsrailli bazı radikal grupların ve güvenlik güçlerinin sebep olduğu olaylar başta olmak üzere bölgesel meseleleri ve ikili ilişkilerimizi ele aldık." ifadelerini kullandı. Erdoğan açıklamalarında, "Bu hassas dönemde, Mescid-i Aksa’nın statü ve maneviyatına yönelik tahrik ve tehditlere izin verilmemesinin zaruretini bir kez daha vurgulamak istiyorum. Herkesin bu mübarek mekânın ve günlerin maneviyatı ve kutsiyetini korumak için azami gayret göstermesi çağrımı yineliyorum.Türkiye olarak her hâlükârda barış ve huzurun temini yönünde çalışmaya devam edeceğiz." sözlerine yer verdi.
19.04.2022Siyaset
Son dakika: Erdoğan'dan NATO ve AB'ye net mesaj: Ukrayna'daki savaş Türkiye'nin önemini ortaya koydu
Son dakika: Erdoğan'dan NATO ve AB'ye net mesaj: Ukrayna'daki savaş Türkiye'nin önemini ortaya koyduSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, büyükelçilerle iftar programında konuştu. NATO ve AB'ye mesaj veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye 70 yılı aşkın süredir NATO içerisinde gereken dayanışmayı göstermiş, vazgeçilmez bir müttefik olduğunu defalarca ispatlamıştır. Mesnetsiz iddiaların, afaki söylemlerin ve sığ değerlendirmelerin aksine Ukrayna bağlamındaki en son gelişmeler hem NATO ittifakının hem de ittifak içinde Türkiye’nin önemini açıkça ortaya koymuştur." dedi. "Mescid-i Aksa’da yapılanları görüyoruz" diyen Erdoğan, "Bu bizler için bir üzüntü kaynağıdır. Bunu yaşamak istemiyoruz. " açıklamasında bulundu.
19.04.2022Siyaset
Son dakika: Erdoğan müjdeyi verdi! İhracata dönük yatırımlara ve turizmcilere dev destek
Son dakika: Erdoğan müjdeyi verdi! İhracata dönük yatırımlara ve turizmcilere dev destekSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İhracata dönük yatırımlara yerli makine kullanımı, kısmi yurt dışı finansmanı ve bölgesel teşviklere ilave olarak yıllık yüzde 9’a varan faiz oranı ile Türk Lirası cinsinden uzun vadeli finansman imkanı getiriyoruz. Benzer bir uygulamayı turizm sektöründe de hayata geçirerek döviz kazandırıcı hizmet veren firmalara yüzde 9’a kadar inen faiz oranlarıyla uzun vadeli Türk Lirası finansmanı sağlıyoruz” dedi.
14.04.2022Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Bayramdan sonra açılıyor
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Bayramdan sonra açılıyorCumhurbaşkanı Erdoğan Kabine sonrası yaptığı açıklamada 2053 Ulaştırma ve Lojistik ana planını açıklayarak "İnşallah bayramın hemen ertesinde Rize-Artvin Havalimanının açılışını yapıyoruz." dedi.
12.04.2022Siyaset
Son dakika: Erdoğan 'düzenlemelere hız vereceğiz' dedi ve açıkladı: Fiyatlardaki balon sönecek
Son dakika: Erdoğan 'düzenlemelere hız vereceğiz' dedi ve açıkladı: Fiyatlardaki balon sönecekGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında bir kez daha toplandı. Toplantı 1 saat 45 dakika sürdü. Erdoğan toplantısı sonrası yaptığı açıklamalarında, "Belirsizliğin yol açtığı tereddütler ortadan kalktıkça ürün arzının yeniden dengeye oturacağını, fiyatlardaki balonun söneceğini ümit ediyoruz. Gelir artışına yönelik tedbirler yanında gereksiz paniklerin önüne geçecek, piyasayı sakinleştirecek, tamahkarları dizginleyecek düzenlemelere hız vereceğiz" dedi. Erdoğan "İşbaşı eğitim programı kapsamında, mevcut çalışanlarının üzerine alacakları her işçinin 3 veya 6 ay boyunca tüm ücretlerini ve destek primlerini Çalışma Bakanlığımız karşılayacak." bilgisini paylaştı. Ukrayna-Rusya krizine değinen Erdoğan "Savaş ile yeni boyutlar kazanan küresel krizi fırsata dönüşecek adımları atıyoruz." açıklamasında bulundu.
12.04.2022Siyaset
Son dakika: Erdoğan'dan Öğretmenlik Meslek Yüksek Kanunu açıklaması: 60 yıllık hayali gerçekleştirdik
Son dakika: Erdoğan'dan Öğretmenlik Meslek Yüksek Kanunu açıklaması: 60 yıllık hayali gerçekleştirdikGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Öğretmenler ve Eğitim Yöneticileri ile İftar Programı'nda konuştu Öğretmen başına düşen öğrenci sayısında OECD ortalamasının yakalandığının bilgisini paylaşan Erdoğan Öğretmenlik Meslek Yüksek Kanunu'na değinerek, "Öğretmenlerimizin 60 yıllık hayalini gerçeğe dönüştürdük. Öğretmenlerimize önemli avantajlar getiren bu düzenlemenin hayırlı olmasını diliyorurum." dedi.
7.04.2022Siyaset
Son dakika: Erdoğan 'yeni bir safhaya geçiyoruz' diyerek açıkladı: Hedefimiz alım gücünü eskisinden de yukarıya çıkarmak
Son dakika: Erdoğan 'yeni bir safhaya geçiyoruz' diyerek açıkladı: Hedefimiz alım gücünü eskisinden de yukarıya çıkarmakGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Partili Milletvekilleri ile toplantı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri yapma kararımızdan asla geri adım atmayacağız. Bu hedefi, milletimizin yeni Kızılelması olarak görüyoruz." ifadelerinde bulundu. Erdoğan, "Şimdi yeni safhaya geçiyoruz. Hedefimiz insanlarımızın fahiş fiyat artışı ve yüksek enflasyon sebebiyle gerileyen alım gücünü eskisinin de üzerine çıkarmak. Vatandaşlarımızı enflasyona ezdirmeyecek, hem de ekonomi hedeflerimizden sapmayacak bir yöntem ile bu işin içinden çıkacağız" sözlerine yer verdi. Erdoğan, "2023 seçimleri öyle bir seçim ki sokakta rastlaşsalar selam vermeyecek olmayanları aynı masada bir araya getiriyor. Aynısı Macaristan’da çıktı, bak orda da bir 6’lı çıktı. Koordinatörlerinin de kim olduğunu biliyorsunuz. Aynı hesap burada da devam ediyor." dedi.
6.04.2022Siyaset
Son dakika: Erdoğan'dan temel ihtiyaç ürünlerine KDV indirimi müjdesi! İşte yeni oran...
Son dakika: Erdoğan'dan temel ihtiyaç ürünlerine KDV indirimi müjdesi! İşte yeni oran...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, Kamu-özel iş birliği modeline değinerek "Türkiye, bu modeli en verimli şekilde kullanan Avrupa'da 3'üncü, dünyada 13'üncü ülke durumundadır." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Hiçbir vatandaşın cebinden haksız tek kuruş götürmez" bilgisini paylaştı. Erdoğan, "Temel ihtiyaç maddelerinden olan deterjan, sabun, tuvalet kağıdı, peçete, bebek bezi gibi ürünlerin KDV'sini yüzde 18'den yüzde 8'e indirme kararı aldık. Yeme içme hizmetlerinin tamamında KDV oranını yüzde 8 olarak belirliyoruz" dedi.
28.03.2022Ekonomi
Son dakika: Erdoğan duyurdu: Putin-Zelenskiy ile görüşmeler olumlu
Son dakika: Erdoğan duyurdu: Putin-Zelenskiy ile görüşmeler olumluSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine toplantı sonrası açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna ve Rusya heyetlerinin yarın İstanbul’da yapacağı toplantı öncesi kendisinin de heyetlerle bir araya geleceğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Putin ve Zelenskiy ile sürdürdüğümüz telefon trafiğinin olumlu istikamette seyrettiğini söyleyebilirim" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, KDV'de yeni düzenlemeleri duyurdu.
28.03.2022Siyaset
Son dakika: Erdoğan'dan NATO ülkelerine net mesaj: Müttefikler arası ambargo olmamalı
Son dakika: Erdoğan'dan NATO ülkelerine net mesaj: Müttefikler arası ambargo olmamalıGelen son dakika haberine göre; Rusya-Ukrayna savaşının ele alındığı NATO Olağanüstü Liderler Zirvesi, Brüksel'de gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın zirvedeki üst düzey temaslarının ardından basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan sözlerine "Ukrayna'nın toprak bütünlüğüne desteğimizi güçlü biçimde vurguladık." bilgisini vererek başladı. Erdoğan, "Savaşın başından itibaren Montrö sözleşmesinin yetkilerini Karadeniz'de gerilimi düşürmek için kullanıyoruz." dedi. Erdoğan, "Savunma Sanayimizin önüne bizzat bazı müttefiklerimiz tarafından koyulan kısıtlamaların kaldırılması ortak menfaatimizedir. Bu konudaki beklentilerimizi liderle açıkça paylaştım.Müttefikler arasında gizli-açık ambargoların gündeme dahi gelmemesi gerekir." dedi. Erdoğan konuşmasının devamında, "Türkiye NATO'nun caydırıcılık ve savunma tedbirlerine katkı vermeye devam edecektir" sözlerini kullandı.
24.03.2022Siyaset
Son dakika: MGK'da Ukrayna-Rusya mesajı: Barış ve istikrar için Montrö uygulanacak
Son dakika: MGK'da Ukrayna-Rusya mesajı: Barış ve istikrar için Montrö uygulanacakGelen son dakika haberine göre; Milli Güvenlik Kurulu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın NATO Liderler Zirvesi'ne katılımı öncesi Beştepe'de toplandı. Toplantı yaklaşık olarak 3 saat 45 dakika sürdü. MGK toplantısında, Türkiye'nin, Karadeniz'de barış ve istikrarın idamesi için Montrö Boğazlar Sözleşmesi'nin titizlikle uygulanması da dahil olmak üzere sorumluluklarının gereğini yerine getirmesinin yanında arabuluculuk ve kolaylaştırıcılık çabalarını sürdüreceği belirtildi.
23.03.2022Gündem
Son dakika: Erdoğan'dan Putin ve Zelenskiy'e net mesaj: Tek çıkış yolu diplomasi
Son dakika: Erdoğan'dan Putin ve Zelenskiy'e net mesaj: Tek çıkış yolu diplomasiSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hollanda Başbakanı Mark Rutte ile görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmenin ardından ortak basın toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya-Ukrayna savaşı'na dair "Şartların zorluğunun farkındayız ancak diplomasiyi tek çıkış yolu olarak gören samimi girişimlerimizi bundan sonra da sürdüreceğiz." sözlerini kullandı. Hollanda Başbakanı Mark Rutte ise Rusya-Ukrayna krizine ilişkin "Türkiye kilit bir rol oynuyor. Erdoğan'ın bu rolü üstlenmiş olmasından büyük memnuniyet duyuyor ve size diplomatik çabalarınızdan ötürü bir kez daha teşekkür ediyorum." sözlerine yer verdi.
22.03.2022Siyaset
Son dakika: Erdoğan ve Duda'dan önemli mesajlar: Diplomatik çabalar hızlandırılmalı
Son dakika: Erdoğan ve Duda'dan önemli mesajlar: Diplomatik çabalar hızlandırılmalıSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üst düzey diplomasi yoğunluğu devam ediyor. Erdoğan, Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda ile görüşmesinin ardından ortak basın toplantısında konuştu. Erdoğan sözlerine, "Ticaret hacmimiz yüzde 28 artış 8,3 milyar dolara ulaştı.10 milyar dolarlık hedefimize çok yaklaştık." ifadeleri ile başladı. Ukrayna-Rusya krizine ilişkin konuşan Erdoğan, Diplomatik çabaların hızlandırılması gerektiğine vurgu yaptı ve Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun Ukrayna'ya gideceğini açıkladı. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Mart'ta Brüksel'deki NATO Liderler Zirvesi'ne katılacağını, zirvede Rusya-Ukrayna arasındaki süreçle ilgili görüşmeler yapacaklarını bildirdi. Polonya Cumhurbaşkanı ise açıklamalarında "Erdoğan'a teşekkürlerimi ilettim. Ukrayna'da Barış için ne kadar çok uğraştığını biliyorum. Türkiye coğrafi ve siyasi anlamda çok önemli bir devlet olarak bu bölgede barışın sağlanmasında çok büyük bir rol oynuyor" sözlerine yer verdi.
16.03.2022Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Antalya Diplomasi Forumu Türkiye'nin artan gücünün göstergesi
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Antalya Diplomasi Forumu Türkiye'nin artan gücünün göstergesiGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı. Beştepe'deki 3 saat süren önemli toplantı sona erdi. Erdoğan açıklamalarında, "Türkiye'nin bölgesinde ve dünyada artan gücünün en önemli göstergesi Antalya'ya yapılan Diplomasi Forumudur. Dünyanın dört bir yanından 17 devlet başkanı katıldı." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Dışişleri Bakanımızı bugün Rusya'ya gönderiyorum. Yarın Moskova'da temaslarda bulunacak, perşembe günü de Ukrayna'ya geçecek." bilgisini paylaştı. Erdoğan, " Enerji, sulama ve kredi konusunda attığımız bu adımların herkese çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum." sözlerini kullanarak 3 müjde birden açıkladı.
15.03.2022Siyaset
Son dakika haberi: Erdoğan ve Scholz'dan flaş açıklama: Antalya zirvesi önemli bir başarıdır
Son dakika haberi: Erdoğan ve Scholz'dan flaş açıklama: Antalya zirvesi önemli bir başarıdırAlmanya Şansölyesi Scholz, Türkiye'ye resmi bir ziyaret gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan, Scholz'u resmi törenle karşıladı. Erdoğan ve Scholz daha sonra ortak basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Scholz basın toplantısında, Ukrayna'da kalıcı ateşkesi vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gayretlerimiz sonucu Rus ve Ukrayna Dışişleri Bakanları Dışişleri Bakanımın da katılımıyla Antalya’da bir araya geldi. Savaşın devam ettiği bir ortamda bu toplantının düzenlenmesi bile diplomasinin hanesine kaydedilmiş önemli bir başarıdır. Kalıcı ateşkesin tesisi konusundaki çabalarımızı yılmadan sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.
14.03.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sağlık çalışanlarına 5 müjde!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sağlık çalışanlarına 5 müjde!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mart Tıp Bayramı etkinliğinde konuşma yaptı. Sağlık çalışanlarına 5 müjde veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, aile hekimlerinin temel ücretlerinde artış yapılacağını ve döner sermayeden yapılan ek ödemelerin artacağını söyledi.
14.03.2022Siyaset
Son dakika: Erdoğan ile Biden görüştü! Rusya-Ukrayna krizinde Türkiye devrede...
Son dakika: Erdoğan ile Biden görüştü! Rusya-Ukrayna krizinde Türkiye devrede...Gelen son dakika haberine göre; Rusya-Ukrayna krizinin çözüme kavuşturulması için devreye giren Türkiye'nin yoğun diplomasi trafiği sürüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Biden ile telefonda Rusya-Ukrayna krizini görüştü.Görüşme 45 dakika sürdü. Erdoğan, Biden'la görüşmesinde Antalya'daki Türkiye-Rusya-Ukrayna Dışişleri Bakanları Toplantısı'nın düzenlenmesinin bile bizatihi diplomasi zaferi olduğunu vurguladı. Erdoğan, Türkiye’nin ABD’den 40 yeni uçak alımını ve mevcut F-16’ların modernizasyonunu içeren talebinin en kısa sürede neticeye ulaştırılmasını beklediğini belirterek, savunma sanayii alanında Türkiye’ye yönelik tüm haksız yaptırımların kaldırılmasının zamanının da çoktan geldiğini dile getirdi. Beyaz Saray Sözcüsü Psaki, Erdoğan ve Biden'ın "yapıcı" bir görüşme gerçekleştirdiğini, Biden'ın Türkiye'nin bugünkü diplomatik girişiminden dolayı çok memnun olduğunu belirtti.
10.03.2022Siyaset
Son dakika: İsrail'le yeni dönem! Erdoğan: Enerjide iş birliğine hazırız!
Son dakika: İsrail'le yeni dönem! Erdoğan: Enerjide iş birliğine hazırız!Gelen son dakika haberine göre; İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daveti üzerine Ankara'ya geldi. Görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İsrail Cumhurbaşkanı Herzog ortak basın toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında, " Enerji ve enerji güvenliğinde iş birliğine hazır olduğumu ifade ettim. Türkiye böylesi projeleri hayata geçirebilecek tecrübeye sahiptir." ifadelerini kullandı. Sözlerine Türkçe olarak başlayan ve Erdoğan'a teşekkür eden İsrail Cumhurbaşkanı Herzog, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun gelecek ay İsrail'i ziyaret edeceğini söyledi.
9.03.2022Siyaset
Son dakika: Erdoğan'dan AB'ye tepki: Türkiye'nin üyeliği için savaş mı çıksın?
Son dakika: Erdoğan'dan AB'ye tepki: Türkiye'nin üyeliği için savaş mı çıksın?Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kosova Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani - Sadriu ile görüştü. Görüşmenin ardından iki ülke arasında kritik anlaşmalara imza atıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna'nın AB başvurusuna ilişkin konuşarak, Avrupa Birliğine "Avrupa Birliği üyesi ülkelere diyorum ki; şu anda Ukrayna ile ilgili gösterdiğiniz hassasiyeti lütfen Türkiye için de gösterin. Yoksa Türkiye'ye de birileri savaş açıp saldırdığı zaman mı gündeme alacaksınız." sözleri ile seslendi. Erdoğan Kosova'nın NATO üyeliği için "Kosova'yı tanıma noktasında adımlarımızı atarız, NATO'nun bir üyesi olarak da Kosova'yı tanırız. Bunu yaparken de kimseden izin almaya ihtiyacımız yok. Biz NATO'da da genişlemenin faydalı olacağını bugüne kadar hep savunduk, bugün de savunuyoruz. Bu adımları atarken bunu dünya barışı için istiyoruz." dedi.
1.03.2022Siyaset
Son dakika: Elektrik tarifelerinde yeni düzenleme, öğrencilere burs müjdesi! Alınan kararlar tek tek açıklandı...
Son dakika: Elektrik tarifelerinde yeni düzenleme, öğrencilere burs müjdesi! Alınan kararlar tek tek açıklandı...Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada elektrik tarifelerinde yeni düzenlemeyi duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan öğrencilere burs müjdesini de sıraladı.
28.02.2022Ekonomi
Son dakika haberler: Erdoğan'dan Montrö açıklaması! Alınan kararı dünyaya duyurdu...
Son dakika haberler: Erdoğan'dan Montrö açıklaması! Alınan kararı dünyaya duyurdu...Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Rusya'nın Ukrayna topraklarına yönelik saldırısını kabul edilemez görüyor, Ukrayna yönetiminin ve halkının verdiği mücadeleyi takdir ediyoruz. Kendi milli çıkarlarımızdan elbette ödün vermeyeceğiz ama bölgesel ve küresel dengeleri de ihmal etmeyeceğiz. Ülkemizin son dönemdeki tüm sınamaları gibi Karadeniz'in kuzeyindeki krizi de selametle atlatacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Montrö Sözleşmesi’nin boğazlardaki gemi trafiği konusunda ülkemize verdiği yetkiyi krizin tırmanmasının önüne geçecek şekilde kullanma kararındayız." açıklamasında bulundu.
28.02.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 28 Şubat açıklaması: Milletimiz unutmayacaktır
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 28 Şubat açıklaması: Milletimiz unutmayacaktırCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şule Yüksel Şenler Vakfı Tanıtımı ve Şule Belgeseli Gösterimi Programı'nda konuşma yaptı. Erdoğan, 'Nice isimsiz kahramanlar teşekkür ediyorum. Milletimiz o meşum günlerde (28 Şubat) dik duranlarla, darbeye ve darbecilere alkış tutanları asla unutmamıştır, unutmayacaktır' dedi.
28.02.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Recep Tayyip Erdoğan Haberleri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.