Restorasyon

Restorasyon

Son dakika restorasyon haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan restorasyon gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan restorasyon haber sayfamızda...

Restorasyon

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.113 restorasyon haberi bulunmuştur.
Pandemide yalı satışlarında rekor
Pandemide yalı satışlarında rekorPandemide İstanbul Boğazı'nın incisi yalılara talep arttı. İstanbul'da pandeminin başlangıcından bu yana 35'in üzerinde yalı satıldı, bu rakam son 20 yılda satılan yalı sayısıyla aynı. Milyon dolarları bulan fiyatlarına rağmen satılık yalı ve yalı dairelerine ilgi yoğunluğunu sürdürürken, kiralık yalı ya da yalı dairesi bulmak neredeyse imkansız. Kiracı olanlar ise evlerinde çıkmamak kiralara 2-3 kata varan zam yaparken, satılık yalıların fiyatları ise ilgi nedeniyle artıyor.
19.06.2021Emlak
Katedral destek bekliyor
Katedral destek bekliyorParis’teki Notre Dame Katedrali, 2019’da çıkan yangın sebebiyle neredeyse yok olmuştu.
18.06.2021Kültür Sanat
Balıkesir’in tarihi Büyükşehir’e emanet
Balıkesir’in tarihi Büyükşehir’e emanetBalıkesir Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde birçok tarihi yapıyı restore ederek şehre kazandırmaya devam ediyor.
18.06.2021Ege
‘Çölleşme riski artıyor’ uyarısı
‘Çölleşme riski artıyor’ uyarısıBirleşmiş Milletler (BM) tarafından her 17 Haziran’da kutlanan Dünya Çölleşme ve Kuraklıkla Mücadele Günü’nün bu yılki teması tahrip olmuş arazileri sağlığına kavuşturacak restorasyon çalışmaları olarak belirlendi.
17.06.2021Gündem
Meiji Restorasyonu Nedir Ve Hangi Ülkede Gerçekleşmiştir?
Meiji Restorasyonu Nedir Ve Hangi Ülkede Gerçekleşmiştir?Meiji restorasyonu, özellikle Japonya’nın tarihsel sürecinin ve oluşumunun nasıl meydana geldiğinin anlaşılması açısından büyük bir öneme sahiptir. Meiji restorasyonunun ortaya çıkmasından sonucuna kadar çeşitli olaylar ortaya çıkmıştır. İşte, merak edilen tüm detaylar.
15.06.2021Eğitim
Büyük İskender’in kehanet merkezi restore ediliyor
Büyük İskender’in kehanet merkezi restore ediliyorİZMİR’in Menderes ilçesinde arkeolojik verilere göre dünyanın en eski kehanet merkezi olan Klaros’taki kazılar, Türk Tarih Kurumu Başkanlığı’nın sağladığı destekle 12 ay devam edecek.
15.06.2021Ege
Botter Apartmanı’nda restorasyon zamanı
Botter Apartmanı’nda restorasyon zamanıOsmanlı Padişahı II. Abdülhamit’in terzisi ve modacı Jean Botter’in oturması için Raimondo D’Aronco tarafından tasarlanan Beyoğlu’ndaki Botter Apartmanı yılladır kullanılmadığı için yıllardır kapıları kilitli. Bakımsızlık nedeniyle duvarlarında ağaç biten Botter Apartmanı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından restorasyonu için çalışma başlatıldı.
14.06.2021Gündem
Tarihi Kentler Birliği ilçeyi gündeme taşıdı
Tarihi Kentler Birliği ilçeyi gündeme taşıdıTarihi Kentler Birliği’ne üye belediyelerin çalışanlarına yönelik eğitimi hedefleyen ve ÇEKÜL Akademi tarafından düzenlenen UNESCO Dünya Mirası ve Yerel Yönetimler eğitiminin üçüncü modülü Ayvalık’ta düzenlendi.
13.06.2021Ege
19 yıl sonra yurda dönen çini eserler restorasyona alınacak
19 yıl sonra yurda dönen çini eserler restorasyona alınacakYasa dışı yollarla Türkiye'den çıkarılan ve 19 yıl sonra yurda dönen Adana Ulu Cami çinileri ile Konya kökenli çini pano, restorasyonun ardından sergilenecek. Hollanda'daki bir müzayede evinde satışa sunulan ve Türkiye kökenli olduğu belirlenerek Ankara Etnografya Müzesine 9 Haziran'da teslim edilen çiniler, gelecek hafta Ankara Bölge Restorasyon Laboratuvarında restorasyona alınacak.
11.06.2021Kültür Sanat
Akropolis isyanı!
Akropolis isyanı!Yunanistan’ın başkenti Atina’da milattan önce 5. yüzyıldan kalma Akropolis’teki restorasyonda ‘beton yol’ yapılması ve ‘modern asansör’ kurulması arkeologların büyük tepkisine neden oldu
11.06.2021Dünya
AK Parti'li Çelik: Sanat ve kültür varlıklarımızın çalınması büyük suç
AK Parti'li Çelik: Sanat ve kültür varlıklarımızın çalınması büyük suçAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Demirören Haber Ajansı'nın (DHA) gündeme getirdiği, Adana Ulu Camii'nden 19 yıl önce çalınan çinilerin Hollanda'da bulunup, Türkiye'ye getirilmesiyle ilgili, "Sanat ve kültür varlıklarımızın çalınması çok büyük bir suç ve ahlaksızlıktır" dedi.
10.06.2021Siyaset
Bukoleon Sarayı müze olacak
Bukoleon Sarayı müze olacakİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Fatih’te bulunan ve UNESCO’nun dünya mirası listesinde yer alan 1610 yıllık Bukoleon Sarayı’nda restorasyon çalışması başlattı. Tarih boyunca gördüğü hasarlara rağmen ayakta kalmayı başarmış ve günümüzde büyük saray kompleksinin ayakta duran tek kalıntı örneği olan tarihi yapı, turizme kazandırılacak.
10.06.2021Gündem
700 yıllık kalenin varisi olan aile, yeni bir kale için devrede
700 yıllık kalenin varisi olan aile, yeni bir kale için devredeTrabzon'da, 13’üncü yüzyılda Cenevizliler döneminde inşa edilen Güzelhisar Kalesi’nin tapusunun kendilerine verilmesi için açtıkları davayı kazanan Üçüncüzade Ömer Paşa'nın torunları, bu kez de Gümüşhane'nin Torul ilçesindeki Manastır Kalesi'nin kendilerine ait olduğunu iddia etti.
9.06.2021Ekonomi
1830 İhtilali Nedir? Nedenleri Ve Sonuçları Nelerdir?
1830 İhtilali Nedir? Nedenleri Ve Sonuçları Nelerdir?Avrupa'nın en önemli devrimleri arasında 1830 İhtilali gelir. Özellikle tarih kitaplarında da çok sık rastlanan bu dönem hakkında, pek çok kişi internet üzerinden bilgi almaya çalışıyor. Peki 1830 ihtilali nedir? Nedenleri ve sonuçları nelerdir? İşte bu dönem üzerine merak edilen tarihi bilgiler.
7.06.2021Eğitim
Emine Erdoğan: Teknolojik ilerlemeyle eş zamanlı manevi ilerleme sağlayamıyoruz
Emine Erdoğan: Teknolojik ilerlemeyle eş zamanlı manevi ilerleme sağlayamıyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Sanayi devrimi dediğimiz şey, tabiata olduğu kadar insanın manevi tabiatına da büyük zararlar verdi. Teknolojik ilerlemeyle eş zamanlı olarak manevi ilerleme sağlayamıyoruz" dedi.
7.06.2021Gündem
En yoğun il İstanbul! Eserlerin sadece yüzde 10'u sergileniyor
En yoğun il İstanbul! Eserlerin sadece yüzde 10'u sergileniyorVarlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Yahya Coşkun, 2020 itibarıyla envantere kayıtlı eser sayısının 3,5 milyona yakın olduğunu söyledi. Müzelere kayıtlı eserlerin yüzde 90'ının depolarda muhafaza edildiğini belirten Coşkun, sergilenen eserlerin ise sadece yüzde 10 olduğunu kaydetti.
7.06.2021Gündem
Şevval Sam kimdir, kaç yaşında? Şevval Sam nereli, hangi dizilerde oynadı?
Şevval Sam kimdir, kaç yaşında? Şevval Sam nereli, hangi dizilerde oynadı?Şevval Sam bugün televizyon ekranlarında yayınlanacak olan Kuzey'in Oğlu Volkan Konak programına konuk olacak. Kuzeyin Oğlu Volkan Konak programı her hafta cum akşamları yayınlanıyor. İzleyiciler ise ünlü oyuncu ve şarkıcı Şevval Sam'ın yaşamını merak ediyorlar. Peki Şevval Sam kimdir, kaç yaşında?
4.06.2021Cadde
Yeni cazibe merkezi Güngören
Yeni cazibe merkezi GüngörenNarlıdere Belediyesi, baştan sona yenilediği Güngören Caddesi’ni düzenlenen törenle hizmete açtı.
4.06.2021Ege
Beckham elektrikli araç sektörüne girdi
Beckham elektrikli araç sektörüne girdiİngiliz eski futbolcu David Beckham’ın dizel ve benzinli araçlarla birlikte klasik otomobillerin restorasyon ve elektrifikasyon işlemlerini gerçekleştiren Lunaz şirketinin yüzde 10 hissesini aldığı açıklandı.
4.06.2021Dünya
Tarihe ışık tutan asırlık mezar taşları gün yüzüne çıkıyor
Tarihe ışık tutan asırlık mezar taşları gün yüzüne çıkıyorOsmanlı tarihine ışık tutan yaklaşık 300 yıllık mezar taşları, koruma altına alındı. Kırılan, toprak altında kalan ve yıllar içerisinde bazı parçaları kaybolan asırlık mezar taşları, restorasyon sonrası Zeytinburnu Merkezefendi Mezarlığı’nda bir araya getirildi. Alanda 100’e yakın mezar taşı sergileniyor.
1.06.2021Gündem
Toprak altında bulundu, korumaya alındı! 100'e yakın mezar taşı...
Toprak altında bulundu, korumaya alındı! 100'e yakın mezar taşı...Osmanlı tarihine ışık tutan yaklaşık 300 yıllık mezar taşları, koruma altına alındı. Kırılan, toprak altında kalan ve yıllar içerisinde bazı parçaları kaybolan asırlık mezar taşları, restorasyon sonrası Zeytinburnu Merkezefendi Mezarlığı’nda bir araya getirildi. Alanda 100’e yakın mezar taşı sergileniyor.
1.06.2021Gündem
Prof. Dr. Doğan Kuban’a Jean Tschumi Mimari Yazın Ödülü
Prof. Dr. Doğan Kuban’a Jean Tschumi Mimari Yazın ÖdülüUluslararası Mimarlar Birliği (UIA) 2021 Altın Madalya ve Ödülleri kapsamında verilen Jean Tschumi Mimari Yazın Ödülü’nün sahibi Prof. Dr. Doğan Kuban oldu.
1.06.2021Mimarlık
Hüseyin Rahmi’ye sahip çıkalım
Hüseyin Rahmi’ye sahip çıkalımUzun yıllardır ziyarete kapalı olan ve bakımsızlığa terk edilen Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın Heybeliada’daki müze evi kurtarılmayı bekliyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü, gerekli onarım ve ihya sürecinin başlaması için tarihi yapıyı restorasyon çalışma programına aldığını söylüyor ancak müzenin ne zaman ziyarete açılacağı hâlâ belli değil
Tapusu tesadüfen bulundu, Çardaklı Hamamı restore edilebilecek
Tapusu tesadüfen bulundu, Çardaklı Hamamı restore edilebilecekİstanbul'un Osmanlı döneminden kalma en eski eserlerinden olan Çardaklı Hamamı'nın tesadüfen bulunan tapusu sayesinde hissedarlarına ulaşıldı.
31.05.2021Haberler
Zamanın tanığı Yedikule Hisarı'nda restorasyon çalışmaları sürüyor
Zamanın tanığı Yedikule Hisarı'nda restorasyon çalışmaları sürüyorDoğu Roma ve Osmanlı mimarisinin birbirini örtmeden yana yana olduğu nadide örneklerden biri olan Yedikule Hisarı'nın uluslararası kültür sanat etkinliklerine ev sahipliği yapabilecek bir müzeye dönüştürülmesi için başlatılan restorasyon çalışmaları devam ediyor.
31.05.2021Tatil

Benzer Haber Etiketleri

istanbulegeizmiresermüze

Restorasyon ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.