Restorasyon

Restorasyon

Son dakika restorasyon haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan restorasyon gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan restorasyon haber sayfamızda...

Restorasyon

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.143 restorasyon haberi bulunmuştur.
Rami Kütüphanesi’nde 23 Nisan coşkusu
Rami Kütüphanesi’nde 23 Nisan coşkusu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Rami Kütüphanesi’nde çeşitli etkinliklerle kutlandı.
24.04.2024 Çocuk
Fabrikada sanat var
Fabrikada sanat var Her İzmirlinin belleğinde izler bırakan Alsancak Tekel Fabrikası aslına uygun restorasyon edilerek, İzmir Kültür Sanat Fabrikası olarak hayat buldu. Kısa sürede kentin yeni cazibe merkezi halini alan İzmir Kültür Sanat Fabrikası 1. yaşını kutluyor.
20.04.2024 Ege
Her yıl binlerce kişi ziyaret ediyordu! Kayadan oyma kilisede şoke eden manzara
Her yıl binlerce kişi ziyaret ediyordu! Kayadan oyma kilisede şoke eden manzara Kapadokya’nın giriş kapısı olarak bilinen Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesindeki Soğanlı Vadisi'nde, 14'üncü yüzyılda inşa edilen kayadan oyma kubbeli kilise, defineciler tarafından tahrip edildi.
17.04.2024 Gündem
'Notre Dame'ı olarak tanımlanan 400 yıllık eski Borsa binasında yangın
'Notre Dame'ı olarak tanımlanan 400 yıllık eski Borsa binasında yangın Yangın kent sakinlerince 2019 yılında yanan Paris'teki katedrale atıfla Danimarka'nın 'Notre Dame'ı olarak tanımlandı.
16.04.2024 Dünya
Tam bin 200 yıllık! Önceden kiliseydi sonra cami olarak kullanıldı
Tam bin 200 yıllık! Önceden kiliseydi sonra cami olarak kullanıldı Elazığ'da bin 200 yıllık kilise, adeta zamana direniyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda restorasyon için projesi hazırlanarak onaylanan yapı, ayağa kaldırılmayı bekliyor.
14.04.2024 Gündem
Akdamar Adası'nda bayram tatili yoğunluğu
Akdamar Adası'nda bayram tatili yoğunluğu Karlı dağları ve turkuaz mavisi göl manzarasıyla ada, 9 günlük bayram tatilinde yoğun ilgi gördü.
13.04.2024 Gündem
Hatay'da tarihi eserlerin restorasyonu için kılavuz
Hatay'da tarihi eserlerin restorasyonu için kılavuz Vakıf Katılım'ın 2022 yazında başlattığı ve ilk durağı Hatay olan Vakıf Eserleri Envanter projesiyle şehirdeki tarihi yapılar ayrıntılı fotoğraflandı. Şimdi bu fotoğraflar, depremin büyük ölçüde hasar verdiği eserlerin ayağa kaldırılmasında kılavuzluk edecek.
15.04.2024 Milliyet Executive
Diyarbakır'da bulundu! 12 bin yıllık tarihinde bir ilk
Diyarbakır'da bulundu! 12 bin yıllık tarihinde bir ilk Diyarbakır'ın 12 bin yıllık tarihinde bir ilk! Diyarbakır surlarının 4'üncü etabında yapılan kazıda Roma dönemine ait "lahit" bulundu. İşte detaylar...
3.04.2024 Gündem
Diyarbakır’da ilk! Lahit bulundu
Diyarbakır’da ilk! Lahit bulundu Diyarbakır surlarının 4’üncü etabında olan 75 numaralı burç ile Saint George Kilisesi arasında yapılan kazıda Roma dönemine ait olduğu belirlenen ‘lahit’ bulundu. Lahit, kentte bulunan ilk lahit oldu.
3.04.2024 Gündem
Alinur Aktaş: Seçmen sadece Bursa'da değil, Türkiye'de de aynı sesi çıkardı
Alinur Aktaş: Seçmen sadece Bursa'da değil, Türkiye'de de aynı sesi çıkardı 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde yüzde 38.35’lik oy oranıyla sandıktan ikinci isim olarak çıkan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, düzenlediği basın toplantısıyla, görevdeki 6,5 yılını değerlendirdi.
3.04.2024 Gündem
Bakan Uraloğlu,  Avanos ilçesine ziyaret etti
Bakan Uraloğlu, Avanos ilçesine ziyaret etti ​Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Valilik ve AK Parti il binası ziyaretinin ardından Avanos ilçesine geldi.
27.03.2024 Gündem
'Kemeraltı ve Konak'ı İzmir'in yeniden can damarı yapmayı hedefliyoruz'
'Kemeraltı ve Konak'ı İzmir'in yeniden can damarı yapmayı hedefliyoruz' AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, 'KALBİMİZMİR: Tarihi Konak Atatürk Meydanı ve Kemeraltı Cazibe Merkezi Projesi' adını verdikleri Kemeraltı Projesi'ni anlattı.
27.03.2024 Gündem
Ayasofya 2'nci Bayezid Minaresi'nde restorasyon! Söküm işlemi başladı
Ayasofya 2'nci Bayezid Minaresi'nde restorasyon! Söküm işlemi başladı Ayasofya-i Kebir Cami restorasyonunda daha önce çatlak tespit edilen II.Bayezid Minaresi'nde söküm işlemleri başladı.
26.03.2024 Gündem
Asırlık tiyatro hayata döndü
Asırlık tiyatro hayata döndü Bursa’nın İznik ilçesinde bulunan ve Anadolu’nun ayakta kalan en görkemli Roma eserlerinden olan İznik Roma Tiyatrosu, 1800 yıllık bir uykudan uyandı.
23.03.2024 Kültür Sanat
Bakan Uraloğlu İznik Roma Tiyatrosu-İstanbul Kapı-Yenişehir Kapı'yı ziyaret etti
Bakan Uraloğlu İznik Roma Tiyatrosu-İstanbul Kapı-Yenişehir Kapı'yı ziyaret etti Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından İznik ilçesinde düzenlenen iftarı katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, ardından restorasyon çalışmaları tamamlanan 'İznik Roma Tiyatrosu-İstanbul Kapı-Yenişehir Kapı'yı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
20.03.2024 Gündem
Bakan Ersoy: Şehrimize faydası olmayan meselelere kaybedecek zamanımız yok
Bakan Ersoy: Şehrimize faydası olmayan meselelere kaybedecek zamanımız yok Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bakanlık tarafından yapımı tamamlanan Side Antik Kenti Karşılama Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi.
17.03.2024 Gündem
Devletin 4 milyon arşiv belgesi dijitalleşti
Devletin 4 milyon arşiv belgesi dijitalleşti Dijitalleştirme çalışmalarını sürdüren Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı, 2023 yılında yaklaşık 4 milyon arşiv malzemesini daha dijital ortama aktardı.
17.03.2024 Gündem
İlk ve tek kent müzesi
İlk ve tek kent müzesi Başkan Osman Zolan, Denizli Kent Müzesi’nin açılmasını tarihi bir gün olarak nitelendirdi. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ise, “Bir ay boyunca ücretsiz ziyaret edilebilecek” müjdesi verdi.
16.03.2024 Ege
Bakan Ersoy açıkladı: "2024 yılı hedefimiz ise 60 milyon turist ve 60 milyar dolar turizm geliri"
Bakan Ersoy açıkladı: "2024 yılı hedefimiz ise 60 milyon turist ve 60 milyar dolar turizm geliri" Turizmde rekorlarla dolu bir yılı geride bıraktıklarını söyleyen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy “2024 yılı hedefimiz ise 60 milyon turist ve 6o milyar dolar turizm geliri. Sadece ülkemizin değil dünyanın en önemli turizm merkezlerinden biri olan gözbebeğimiz Antalya’da rekor kırarak tüm zamanların en yüksek ziyaretçi sayısına ulaştık" dedi.
16.03.2024 Ekonomi
Bakan Ersoy duyurdu! Fransa'da yakalanan tam 8 bin 659 tarihi eser Türkiye'ye geliyor
Bakan Ersoy duyurdu! Fransa'da yakalanan tam 8 bin 659 tarihi eser Türkiye'ye geliyor Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Fransa'da yakalanan 8 bin 659 tarihi eserin Türkiye’ye iade edileceğini açıkladı.
14.03.2024 Gündem
Bakan Ersoy: Aspendos'ta kazı ve restorasyon çalışmalarını tamamlamayı planlıyoruz
Bakan Ersoy: Aspendos'ta kazı ve restorasyon çalışmalarını tamamlamayı planlıyoruz Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yüzde 2'si kazılan ve 2023'te 270 bin kişinin ziyaret ettiği Aspendos Antik Kenti'nin 4 yıl içinde yüzde 30'unda kazı, restorasyon ve onarım çalışmalarını tamamlamayı planladıklarını söyledi. Ersoy, çalışmalar için ilk etapta 1 milyar liralık ödenek ayırdıklarını da kaydetti.
14.03.2024 Ekonomi
İstiklal Caddesi’nde kimsenin bilmediği gizemli tünel! Zenginler kullanıyordu
İstiklal Caddesi’nde kimsenin bilmediği gizemli tünel! Zenginler kullanıyordu İstiklal Caddesi üzerine 1894 yılında inşa ettirilen Rumeli Han’ın restore edilmesiyle altındaki gizli tünel gün yüzüne çıkmıştı. Yakın tarihte keşfedilen gizemli tünel, ziyaretçilerin uğrak adreslerinden biri haline geldi.
14.03.2024 Haberler
İstiklal Caddesi’nde kimsenin bilmediği gizemli tünel! Zenginlerin geçiş rotası
İstiklal Caddesi’nde kimsenin bilmediği gizemli tünel! Zenginlerin geçiş rotası İstiklal Caddesi üzerine 1894 yılında inşa ettirilen Rumeli Han’ın restore edilmesiyle altındaki gizli tünel gün yüzüne çıkmıştı. Yakın tarihte keşfedilen gizemli tünel, ziyaretçilerin uğrak adreslerinden biri haline geldi.
14.03.2024 Gündem
Bakan Ersoy: Eser zenginliğimiz de her geçen gün artmaya devam ediyor
Bakan Ersoy: Eser zenginliğimiz de her geçen gün artmaya devam ediyor Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin yaptırdığı Kent Müzesi'nin açılışında yaptığı konuşmada, "Dünyada gelişen müzecilik anlayışı doğrultusunda yeni müzeler açarken mevcut müzelerimizi de bu doğrultuda yeniledik, yeniliyoruz. Devlet müzelerimizin yanı sıra özel müzelerimizle de gücüne güç katan Türk müzeciliği, dünyada ödül üstüne ödül alan ve örnek gösterilen bir konuma geldi" dedi. Ersoy, Denizli Kent Müzesi'nin 1 ay boyunca ücretsiz ziyaret edilebileceğini de söyledi.
13.03.2024 Dünya
Karadeniz’in en büyük müzesi açıldı! Bakan Ersoy: 1 ay boyunca ücretsiz
Karadeniz’in en büyük müzesi açıldı! Bakan Ersoy: 1 ay boyunca ücretsiz Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Yeni Samsun Müzesi’nin açılış törenine katıldı.
13.03.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Restorasyon ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.