Reuters

Reuters

Son dakika Reuters haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Reuters gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Reuters haber sayfamızda...

Reuters

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.270 reuters haberi bulunmuştur.
Son dakika! Joe Biden'dan dünyaya çağrı! Kimileri için kahramanca kimileri için hayal kırıklığı
Son dakika! Joe Biden'dan dünyaya çağrı! Kimileri için kahramanca kimileri için hayal kırıklığıABD’de Joe Biden hükümeti, Kovid-19 aşıları ile ilgili patent haklarının geçici olarak kaldırılması çağrısında bulundu. AB Komisyonu Başkanı Von der Leyen de bu öneriyi görüşebileceklerini dile getirdi. Dünya Ticaret Örgütü, olumlu karşıladığı öneriyi en kısa sürede masaya koyun çağrısını yaptı. DSÖ, ABD’nin kararını ‘kahramanca’, ilaç üreticileri ise ‘hayal kırıklığı’ olarak nitelendirdi
7.05.2021Dünya
Son dakika haberi: Dünya Kolombiya'yı izliyor! Canlı canlı yakmaya çalıştılar...
Son dakika haberi: Dünya Kolombiya'yı izliyor! Canlı canlı yakmaya çalıştılar...Son dakika haberine göre, Kolombiya'da yaşanan protestolar ve şiddet olayları, bir anda dünyanın birinci gündem maddesi haline geldi. Ülkenin neredeyse tamamına yayılan gösterilerde onlarca kişi hayatını kaybederkeni, yüzlerce kişi de yaralandı. Reuters ve AP haber ajansları bölgeden sıcak fotoğraflar servis ediyor.
6.05.2021Dünya
Son dakika... Suudi Arabistan bu yıl da haccı yasaklamayı planlıyor
Son dakika... Suudi Arabistan bu yıl da haccı yasaklamayı planlıyorReuters haber ajansına bilgi veren iki kaynak, Riyad yönetiminin koronavirüs nedeniyle hac ibadeti için ülkeye geleceklere izin vermemeyi düşünüyor.
5.05.2021Dünya
Son dakika... Uğur Şahin'den flaş açıklama! Daha uzun süre dayanan Kovid-19 aşısı yolda!
Son dakika... Uğur Şahin'den flaş açıklama! Daha uzun süre dayanan Kovid-19 aşısı yolda!Reuters'ta yer alan son dakika haberine göre BioNTech'in CEO'su Uğur Şahin bugün yaptığı açıklamada daha uzun süre dayanan bir koronavirüs aşısı için çalışmalara başladıklarını açıkladı.
4.05.2021Gündem
Son dakika: Parti zamanı! Ne maske ne sosyal mesafe!
Son dakika: Parti zamanı! Ne maske ne sosyal mesafe!Son dakika haberine göre hafta sonu İngiltere'nin Liverpool kentinde düzenlenen iki günlük festivale 6 bin kişi akın etti. Konserde sosyal mesafe kuralı uygulanmadı ve meske takam zorunluluğu yoktu. Ortaya çıkan görüntüler, Reuters ve AP tarafından dünyaya servis edildiğinde şok etkisi yarattı.
3.05.2021Dünya
Hong Kong'da mikro hayatlar
Hong Kong'da mikro hayatlarYaklaşık sekiz milyon insanın yaşadığı Hong Kong, aynı zamanda dünyanın en pahalı şehirleri arasında. Özellikle ev fiyatlarındaki pahalılık insanları mikro evlerde yaşamaya yönlendiriyor. Mikro apartmanlardaki bu zorlu yaşam Reuters'in fotoğraflarına yansıdı.
3.05.2021Tatil
Dünya Hindistan’a kapandı
Dünya Hindistan’a kapandıGünde 400 bin vaka sayısına ulaşan Hindistan’a birçok ülke uçuş yasağı uygulamaya başladı. Avustralya ise aktarmalı olarak Hindistan’dan gelen vatandaşlarına 66 bin dolar ceza ve 5 yıl hapis cezası kararı aldı
2.05.2021Dünya
Son dakika: Almanya'da eski askerlerden darbe planı!
Son dakika: Almanya'da eski askerlerden darbe planı!Son dakika haberine göre, Fransa'nın ardından Almanya'da da darbe tartışması patlak verdi. Binlerce emekli askerin başkent Berlin'de ayaklanma ve darbe planladıkları ortaya çıktı. The New York Times gazetesi ile Al Jazeera de haberi manşetlerine taşıdı.
1.05.2021Dünya
Volkswagen'e 'şaka' soruşturması
Volkswagen'e 'şaka' soruşturmasıVolkswagen'in, ABD biriminin adının "Voltswagen" markası olarak değişeceği haberini duyurmuştu. Ancak Volkswagen daha sonra bunun 1 Nisan şakası olduğunu açıklamıştı. Şirketin yaptığı bu şaka başını ağrıtacak.
1.05.2021Uzmanpara
Son dakika haberi: Dünya bu fotoğraflarla dehşete düştü! 44 ölü, 103 yaralı
Son dakika haberi: Dünya bu fotoğraflarla dehşete düştü! 44 ölü, 103 yaralıSon dakika haberine göre, dünya bu sabaha büyük bir felaketle uyandı. On binlerce kişinin kutlama yapmak için toplantığı bayram facia ile sonuçlandı. İsrail televizyonunda yayınlanan görüntülerle şok dalgası yayıldı. Reuters ve AP haber ajanslarının sabahın ilk ışıklarında servis ettiği fotoğraflar ise dünyayı dehşete düşürdü.
30.04.2021Dünya
Son dakika... 6 büyüklüğünde deprem beş ülkeyi salladı!
Son dakika... 6 büyüklüğünde deprem beş ülkeyi salladı!Hindistan'ın Himalayalar bölgesinde sabah saatlerinde meydana gelen sarsıntıyla, insanlar evlerinden sokaklara fırladı. Büyüklüğü 4.9'u bulan artçı şoklar ise komşu ülkelerden bile hissedildi.
28.04.2021Dünya
Son dakika: Dünya bu görüntüleri konuşuyor! İki yaşındaki oğlu böyle yalvarmış...
Son dakika: Dünya bu görüntüleri konuşuyor! İki yaşındaki oğlu böyle yalvarmış...Son dakika haberine göre, hafta içinde Bali Adası açıklarında irtibat kesilen ve 53 mürettebatının tamamının öldüğü denizaltı faciasında yürek yakan bir gelişme yaşandı. 29 yaşındaki üstteğmenin iki yaşındaki oğlunun, bir eliyle babasını içeri iterken diğeriyle yatak odasının kapısını kapatmaya çalışıp iki gözü iki çeşme ağladığı görüntüler ortaya çıktı.
27.04.2021Dünya
Dev halka arzlar
Dev halka arzlarBorsa İstanbul’da arka arkaya yapılan dev halka arzlar yatırımcılardan ilgi görüyor. Son yılların en büyük halka arzı için Ziraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ gün sayıyor
27.04.2021Ekonomi
Son dakika: Son görüntüleri ortaya çıktı! Beraber şarkı söyleyerek 'elveda' dediler...
Son dakika: Son görüntüleri ortaya çıktı! Beraber şarkı söyleyerek 'elveda' dediler...Son dakika haberine göre, hafta içinde Bali Adası açıklarında irtibat kesilen ve 53 mürettebatının tamamının öldüğü denizaltı faciasında yürek yakan bir gelişme yaşandı. Mürettebatının, birlikte 'Elveda' diyerek şarkı söylediğini gösteren görüntüler Endonezya ordusu tarafından paylaşıldı.
26.04.2021Dünya
Son dakika... Türkiye'den çok sert 'soykırım' tepkisi! 'Farklı şekillerde karşılık vereceğiz'
Son dakika... Türkiye'den çok sert 'soykırım' tepkisi! 'Farklı şekillerde karşılık vereceğiz' Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye'nin önümüzdeki süreçte ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak tanımladığı açıklamasına farklı şekillerde yanıt vereceğini açıkladı.
26.04.2021Dünya
Son dakika haberi: Parçalara ayrılmış! Batan denizaltıyla ilgili şok detaylar ortaya çıktı
Son dakika haberi: Parçalara ayrılmış! Batan denizaltıyla ilgili şok detaylar ortaya çıktıHafta içinde Bali Adası açıklarında irtibat kesilen ve 53 mürettebatının tamamının öldüğü denizaltı faciasında yeni detaylar eşyalar ortaya çıktı. Ailelerin durumu ise yürek burkan cinstendi.
25.04.2021Dünya
Samsung, milyonlarca dolarlık yeni bir yatırım için hazırlanıyor
Samsung, milyonlarca dolarlık yeni bir yatırım için hazırlanıyorSamsung güneş enerjisi santrali geliştirmek için Texas'a yatırım yapıyor. Yeni ortaya çıkan belgelere göre Samsung, 2023 yılında üretilen elektrikler için güneş kaynaklı bir hedef koydu.
25.04.2021Teknoloji
Chanel, Huawei'ye açtığı davayı kaybetti!
Chanel, Huawei'ye açtığı davayı kaybetti!Markaların ve şirketlerin birbirlerine açtıkları davalar zaman zaman gündemimize giriyor. Çin merkezli teknoloji şirketi Huawei ve lüks giyim markası Chanel arasında bir dava bulunuyordu. Dava sonuçlandı:
25.04.2021Teknoloji
Son dakika haberi: Kayıp denizaltı 850 metrede bulundu!
Son dakika haberi: Kayıp denizaltı 850 metrede bulundu!Hafta içinde Bali Adası açıklarında irtibat kesilen denizaltıya yaklaşık üç gün sonra ulaşıldı. Yetkililer, Endonezya’da 21 Nisan’da kaybolan denizaltıdaki 53 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.
24.04.2021Dünya
Son dakika... Kayıp denizaltıdan ilk parça bulundu!
Son dakika... Kayıp denizaltıdan ilk parça bulundu!Reuters haber ajansı, Endonezya'da 53 askerle kaybolan denizaltıyı arayan ekibin bir enkaz parçasına ulaştığını 'son dakika' koduyla duyurdu. Endonezya donanması, bu sabah itibariyle denizaltıdaki oksijen seviyesinin bu sabah bittiğini açıkladı.
24.04.2021Dünya
Son Dakika! Türkiye'den Biden'a tarihi çağrı! Bugüne kadar sadece bir ABD başkanı söylemişti
Son Dakika! Türkiye'den Biden'a tarihi çağrı! Bugüne kadar sadece bir ABD başkanı söylemiştiABD basını, Başkan Joe Biden’ın 1915 olaylarının anma günü olan 24 Nisan’daki açıklamasında ‘soykırım’ ifadesini kullanacağını iddia etti. Biden’ın, son dakikada fikrini değiştirme ihtimali de var.
23.04.2021Dünya
Son dakika... Denizaltı kayboldu! Dünya şokta...
Son dakika... Denizaltı kayboldu! Dünya şokta... 53 askerle denize dalan ve bir daha haber alınamayan denizaltı için arama operasyonu başlatıldı, Endonezya komşuları Avustralya ve Singapur'dan yardım istedi.
21.04.2021Dünya
Son dakika... Tayvan'da peş peşe depremler!
Son dakika... Tayvan'da peş peşe depremler!Akşam saatlerinde önce 5.8, ardından 6.2 büyüklüğündeki depremler meydana geldi, sarsıntılar başkent Taipei'de de hissedildi.
18.04.2021Dünya
Son dakika... İran'da deprem
Son dakika... İran'da depremNükleer santralin de yer aldığı Buşehr kentini sallayan 5.9 büyüklüğündeki depremi resmi televizyon duyurdu. İlk bilgilere göre herhangi bir hasar yok.
18.04.2021Dünya
Son dakika! Twitter'da sorun mu var? Açıklama geldi
Son dakika! Twitter'da sorun mu var? Açıklama geldiGelen bir son dakika haberine göre; Twitter'da erişim sorunu yaşanıyor. Gece saatlerinde hata veren Twitter'dan konuyla ilgili açıklama geldi.
17.04.2021Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

ReuterskoronavirüsEndonezyakayıp denizaltıdenizaltı

Reuters ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.