Rıza Kayaalp

Rıza Kayaalp

Türk grekoromen güreşçi. 1,85 m boyunda 120 kg'dir. HayatıYozgat'ın Kavurgalı Köyünde 24 Temmuz 1989 tarihinde işçi ailesinin çocuğu olarak dünyaya geldi. İlkokul eğitiminin ardından Yozgat Güreş Eğitim Merkezi'nde güreşe başladı. Aksaray Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencisi ve Ankara ASKİ Spor Kulübü sporcusudur. KariyeriMadalyalarıPekin'de yapılan 2007 Dünya Gençler Grekoromen Güreş Şampiyonası'nda gümüş madalya aldı.2008 Yaz Olimpiyatları'nda birinci turu bay geçen Kayaalp, 2. turda Litvanyalı rakibi Mindaugas Mizgaitis'le olan müsabakasından 3-1 yenik ayrılarak Olimpiyat Oyunları'na veda etti. Pescara'daki 2009 Akdeniz Oyunları'nda grekoromen stil 120 kg.da Akdeniz Şampiyonu oldu. Tiflis'te yapılan 2009 Gençler Avrupa Grekoromen Güreş Şampiyonası'nda birinci oldu. Ankara'da düzenlenen 2009 Dünya Gençler Güreş Şampiyonası'nda, grekoromen stil 120 kg.da Dünya Gençler Şampiyonu oldu. Herning'de düzenlenen 2009 Dünya Güreş Şampiyonası'nda bronz madalyayla Türkiye'ye döndü. 28. Uluslararası Vehbi Emre Grekoromen Güreş Turnuvası'nda 110 kg'da altın madalya kazandı. İstanbul'da düzenlenen 2011 Dünya Güreş Şampiyonası'nda grekoremen stil 120 kiloda altın madalyanın sahibi oldu. Sırbistan'ın başkenti Belgrad'ta düzenlenen 2012 Avrupa Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 120 kiloda altın madalyanın sahibi oldu. İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen 2012 Yaz Olimpiyat Oyunları'nda grekoromen stil 120 kiloda bronz madalyanın sahibi oldu.

Rıza Kayaalp

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 428 riza kayaalp haberi bulunmuştur.
2020 Tokyo Olimpiyatları'na son 1 ay
2020 Tokyo Olimpiyatları'na son 1 ayPandemi nedeniyle bu yıla ertelenen 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın başlamasına 1 ay kalırken, şu ana kadar takım sporlarındaki isimler dahil 17 branşta toplam 89 milli sporcu kota almayı başardı.
Milli Güreşçi Rıza Kayaalp baba olmanın güzelliğini şampiyonluklara benzetti
Milli Güreşçi Rıza Kayaalp baba olmanın güzelliğini şampiyonluklara benzettiMilli güreşçi Rıza Kayaalp, çocuk sahibi olmanın şampiyonluklar kadar güzel olduğunu söyledi.
20.06.2021Diğer
Rıza Kayaalp: 21 yıllık hayalimi gerçekleştirmek istiyorum
Rıza Kayaalp: 21 yıllık hayalimi gerçekleştirmek istiyorumPolonya'nın başkenti Varşova'da nisan ayında düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda 10'uncu Avrupa şampiyonluğuna ulaşan milli güreşçi Rıza Kayaalp, Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda altın madalya hedefine ulaşmak için çalışmalarını sürdürüyor.
Son dakika - Türkiye'nin Olimpiyat heyecanı! İşte Tokyo hedefi
Son dakika - Türkiye'nin Olimpiyat heyecanı! İşte Tokyo hedefiTokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’na sayılı günler kala hazırlıklar tam gaz devam ediyor. İlk hedef 8 madalya kazandığımız Rio’yu geçmek. Güreş ve atletizm tabii ki en tecrübeli olduğumuz branşlar. Ancak yeni jenerasyon ile cimnastik, yüzme ve boksta da iddialıyız
13.06.2021Diğer
Olimpiyata umutla bakıyoruz
Olimpiyata umutla bakıyoruzUluslararası organizasyonlarda olimpiyatlara kısa zaman kala elde edilen başarılar yüzleri güldürdü. Artistik cimnastiğin yanı sıra olimpik olmayan aerobikte bile dünya şampiyonluğu gelmesi heyecan yarattı.
2.06.2021Diğer
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Mazlumların umudu, sessizlerin sesi olacağız
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Mazlumların umudu, sessizlerin sesi olacağızCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, bugün Filistin'de devlet terörü uygulayan İsrail'in tüm dünyanın gözü önünde bir insanlık katliamı yaptığını belirterek, "İnsanlık onurunu açıkça çiğneyen ve zulme doymayan İsrail'i ne durduracak? Bağımsızlığa gönülden bağlı bir millet olarak, istiklal için 19 Mayıs'lara imza atmış, tehditlere asla boyun eğmeyen Türkiye olarak biz yine mazlumların umudu, sessizlerin sesi olacağız" dedi.
19.05.2021Siyaset
TGF Başkanı Aydın, Yıldız Serbest Güreş Milli Takımı kampını ziyaret etti
TGF Başkanı Aydın, Yıldız Serbest Güreş Milli Takımı kampını ziyaret ettiTürkiye Güreş Federasyonu (TGF) Başkanı Musa Aydın, Bursa'nın İznik ilçesinde kamp yapan Yıldız Serbest Güreş Milli Takımı'na bayram ziyaretinde bulundu.
15.05.2021Diğer
Milli güreşçi Fatih Cengiz, Tokyo Olimpiyatları'na kota alamadı
Milli güreşçi Fatih Cengiz, Tokyo Olimpiyatları'na kota alamadıGüreşte Tokyo Olimpiyatları Dünya Elemeleri'nde grekoromen stil 77 kilo yarı final müsabakasını kaybeden milli sporcu Fatih Cengiz, olimpiyat kotası alamadı.
Son dakika - Cumhurbaşkanı Erdoğan, milli sporcularla iftar yaptı
Son dakika - Cumhurbaşkanı Erdoğan, milli sporcularla iftar yaptıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü'nde Avrupa ve dünya şampiyonalarında madalya kazanan milli sporcuları kabul etti
6.05.2021Diğer
Ünal Karaman: "Basit hataların dışında doğrularından dolayı futbolcularımı tebrik ediyorum"
Ünal Karaman: "Basit hataların dışında doğrularından dolayı futbolcularımı tebrik ediyorum"Süper Lig'in 38'inci haftasında Göztepe, Trabzonspor ile 1-1 berabere kaldı. Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Göztepe Teknik Direktörü Ünal Karaman, Avrupa şampiyonu olan cimnastikçi Ferhat Arıcan, güreşçiler Rıza Kayaalp, Taha Akgül ve Süleyman Atılı'yı tebrik etti.
28.04.2021Futbol
Abdullah Avcı: Hedeften uzaklaşmak zihinsel olarak yorucu
Abdullah Avcı: Hedeften uzaklaşmak zihinsel olarak yorucuSüper Lig'in 38'inci haftasında Göztepe, Trabzonspor ile 1-1 berabere kaldı. Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Göztepe Teknik Direktörü Ünal Karaman, Avrupa şampiyonu olan cimnastikçi Ferhat Arıcan, güreşçiler Rıza Kayaalp, Taha Akgül ve Süleyman Atılı'yı tebrik etti.
28.04.2021Trabzonspor
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, milli sporcu Rıza Kayaalp'i tebrik etti
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, milli sporcu Rıza Kayaalp'i tebrik ettiCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Polonya'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Rıza Kayaalp'i kutladı.
27.04.2021Diğer
Son dakika - Bekle bizi Tokyo! Olimpiyatlara iddialı gidiyoruz
Son dakika - Bekle bizi Tokyo! Olimpiyatlara iddialı gidiyoruz2020 Olimpiyat Oyunları’na katılacak sporcu sayımız her geçen gün biraz daha artıyor. Bazı branşlarda elemeler devam ettiği için daha geniş bir kafile ile organizasyonda yer alacağımıza garanti gözüyle bakılıyor.
27.04.2021Diğer
Son dakika - Rıza Kayaalp: Olimpiyat öncesi çok büyük moral oldu
Son dakika - Rıza Kayaalp: Olimpiyat öncesi çok büyük moral olduPolonya'nın başkenti Varşova'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Avrupa ikincisi olan Grekoromen Güreş Milli Takımı yurda döndü. Rıza Kayaalp, "11'inci kez final yaptığım şampiyonada 10 kez bayrağımızı göndere çektirmek, İstiklal Marşımızı söyletmek nasip oldu. Olimpiyat öncesi çok büyük moral oldu" dedi.
26.04.2021Güreş
Rıza Kayaalp'in hedefi olimpiyat şampiyonluğu
Rıza Kayaalp'in hedefi olimpiyat şampiyonluğuAvrupa Güreş Şampiyonası'nda finalde Gürcü rakibini yenerek 10'uncu kez Avrupa Şampiyonu olan Milli Güreşçi Rıza Kayaalp, "Kariyerimde olimpiyat altın madalyası eksik. O da olursa ailemle daha huzurlu bir hayat sürmek isterim" dedi.
26.04.2021Güreş
Rıza Kayaalp şampiyon oldu, minik kızı böyle kutladı
Rıza Kayaalp şampiyon oldu, minik kızı böyle kutladı10. kez Avrupa Şampiyonu olan millî güreşçimiz Rıza Kayaalp'in şampiyonluğunu minik kızı böyle coşkuyla kutladı.
25.04.2021Diğer Sporlar
Son dakika - Milli güreşçi Rıza Kayaalp'in 10. şampiyonluğu!
Son dakika - Milli güreşçi Rıza Kayaalp'in 10. şampiyonluğu!Avrupa Güreş Şampiyonası 130 kilo finalinde Gürcü Kajaia’yı yenen Rıza Kayaalp bu turnuvada 10. şampiyonluğunu kazandı.
25.04.2021Güreş
Son dakika - Rıza Kayaalp'in baba evinde şampiyonluk sevinci
Son dakika - Rıza Kayaalp'in baba evinde şampiyonluk sevinciAvrupa Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 130 kiloda altın madalya kazanan Rıza Kayaalp'in başarısı, Yozgat'taki aile evinde sevinçle karşılandı.
24.04.2021Güreş
Son dakika - Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan milli güreşçi Rıza Kayaalp'e tebrik telefonu
Son dakika - Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan milli güreşçi Rıza Kayaalp'e tebrik telefonuTürkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 10. kez Avrupa şampiyonu olan milli güreşçi Rıza Kayaalp'i telefonla arayarak tebrik etti.
24.04.2021Güreş
Milli güreşçi Rıza Kayaalp 10. kez Avrupa şampiyonu
Milli güreşçi Rıza Kayaalp 10. kez Avrupa şampiyonuMilli güreşçi Rıza Kayaalp, Gürcü Iakobi Kajaia'yı yenerek kariyerindeki 10. Avrupa şampiyonluğunu elde etti.
24.04.2021Diğer Sporlar
Son dakika - Milli güreşçi Rıza Kayaalp 10. kez Avrupa şampiyonu!
Son dakika - Milli güreşçi Rıza Kayaalp 10. kez Avrupa şampiyonu!Milli güreşçi Rıza Kayaalp, Gürcü Iakobi Kajaia'yı yenerek kariyerindeki 10. Avrupa şampiyonluğunu elde etti.
24.04.2021Fenerbahçe
Avrupa Şampiyonası'nda 3 güreşçimiz yarı finalde
Avrupa Şampiyonası'nda 3 güreşçimiz yarı finaldeAvrupa Güreş Şampiyonası grekoromen stilde 3 mili güreşçi yarı finale yükseldi.
23.04.2021Güreş
Rıza Kayaalp, 10'uncu Avrupa Şampiyonluğu için mindere çıkıyor
Rıza Kayaalp, 10'uncu Avrupa Şampiyonluğu için mindere çıkıyorPolonya'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda mücadele edecek Rıza Kayaalp, "Hedefim 10'uncu kez Avrupa Şampiyonu olmak. Bunun için hazırım" dedi.
22.04.2021Güreş
Avrupa Güreş Şampiyonası yarın Polonya'da başlayacak
Avrupa Güreş Şampiyonası yarın Polonya'da başlayacakAvrupa Güreş Şampiyonası, Polonya'nın başkenti Varşova'da yarın başlayacak.
18.04.2021Güreş
Bakan Kasapoğlu, 'Tokyo 2020'ye 100 Gün Kala' programına katıldı
Bakan Kasapoğlu, 'Tokyo 2020'ye 100 Gün Kala' programına katıldıGençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ‘Tokyo 2020’ye 100 gün kala’ programına katıldı. Bakan Kasapoğlu, “Şu an itibariyle 12 branşta 63 sporcumuz, paralimpik takımda 8 branşta 55 sporcumuz Tokyo 2020 için kesin kota aldılar. Diğer branşlarda kota mücadeleleri devam ediyor” dedi.
14.04.2021Diğer

Benzer Haber Etiketleri

Rıza KayaalpGüreşolimpiyatavrupa şampiyonasıCumhurbaşkanı Erdoğan

Rıza Kayaalp ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.