Rıza Kayaalp

Rıza Kayaalp

Türk grekoromen güreşçi. 1,85 m boyunda 120 kg'dir.   Hayatı Yozgat'ın Kavurgalı Köyünde 24 Temmuz 1989 tarihinde işçi ailesinin çocuğu olarak dünyaya geldi. İlkokul eğitiminin ardından Yozgat Güreş Eğitim Merkezi'nde güreşe başladı. Aksaray Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencisi ve Ankara ASKİ Spor Kulübü sporcusudur.   Kariyeri Madalyaları Pekin'de yapılan 2007 Dünya Gençler Grekoromen Güreş Şampiyonası'nda gümüş madalya aldı. 2008 Yaz Olimpiyatları'nda birinci turu bay geçen Kayaalp, 2. turda Litvanyalı rakibi Mindaugas Mizgaitis'le olan müsabakasından 3-1 yenik ayrılarak Olimpiyat Oyunları'na veda etti.   Pescara'daki 2009 Akdeniz Oyunları'nda grekoromen stil 120 kg.da Akdeniz Şampiyonu oldu.   Tiflis'te yapılan 2009 Gençler Avrupa Grekoromen Güreş Şampiyonası'nda birinci oldu.   Ankara'da düzenlenen 2009 Dünya Gençler Güreş Şampiyonası'nda, grekoromen stil 120 kg.da Dünya Gençler Şampiyonu oldu.   Herning'de düzenlenen 2009 Dünya Güreş Şampiyonası'nda bronz madalyayla Türkiye'ye döndü.   28. Uluslararası Vehbi Emre Grekoromen Güreş Turnuvası'nda 110 kg'da altın madalya kazandı.   İstanbul'da düzenlenen 2011 Dünya Güreş Şampiyonası'nda grekoremen stil 120 kiloda altın madalyanın sahibi oldu.   Sırbistan'ın başkenti Belgrad'ta düzenlenen 2012 Avrupa Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 120 kiloda altın madalyanın sahibi oldu.   İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen 2012 Yaz Olimpiyat Oyunları'nda grekoromen stil 120 kiloda bronz madalyanın sahibi oldu.

Rıza Kayaalp

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 573 rıza kayaalp haberi bulunmuştur.
Bakan Bak, Sporcu Sağlığı ve Performansı Merkezi’ni övdü
Bakan Bak, Sporcu Sağlığı ve Performansı Merkezi’ni övdü Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, sporcu sağlığının ve performans ölçümlerinin bilimsel esaslara göre yapılmasının başarıya giden yolda çok önemli olduğunu vurguladı.
12.04.2024 Skorer
Bakan Bak'tan Sporcu Sağlığı ve Performansı Merkezi'ne övgü
Bakan Bak'tan Sporcu Sağlığı ve Performansı Merkezi'ne övgü Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde oluşturulan Sporcu Sağlığı ve Performansı Merkezi'ndeki üst düzey teknolojik cihazlarla sporcuların gelişimine katkı sağlanıyor. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, sporcu sağlığının ve performans ölçümlerinin bilimsel esaslara göre yapılmasının başarıya giden yolda çok önemli olduğunu belirterek, merkezde yürütülen faaliyetlerin memnuniyet verici olduğunu söyledi.
12.04.2024 Gündem
Devlet Bahçeli, TGF Başkanı Eroğlu ve güreş milli takımını kabul etti!
Devlet Bahçeli, TGF Başkanı Eroğlu ve güreş milli takımını kabul etti! MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, Türkiye Güreş Federasyonu (TGF) Başkanı Dr. Şeref Eroğlu ile Avrupa Güreş Şampiyonası'nda tarihi başarılara imza atan güreş milli takımını kabul etti.
23.02.2024 Diğer
Bahçeli, şampiyon güreşçileri kabul etti
Bahçeli, şampiyon güreşçileri kabul etti Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda şampiyon olan sporcuları makamında kabul etti.
23.02.2024 Gündem
Evin Demirhan Yavuz'dan Avrupa Güreş Şampiyonası'nda ikincilik!
Evin Demirhan Yavuz'dan Avrupa Güreş Şampiyonası'nda ikincilik! Milli güreşçimiz Evin Demirhan Yavuz, Azerbaycanlı rakibi Maria Stadnik'e finalde tuşla kaybetti ve gümüş madalyanın sahibi oldu.
15.02.2024 Güreş
Aysel Özkan'dan Avrupa Halter Şampiyonası'nda bronz madalya!
Aysel Özkan'dan Avrupa Halter Şampiyonası'nda bronz madalya! Avrupa Halter Şampiyonası'nda mücadele eden Aysel Özkan, koparmada 98 kilo kaldırarak bronz madalyanın sahibi oldu.
15.02.2024 Diğer
Rıza Kayaalp ve Ali Cengiz'e  Başkent'te coşkulu karşılama!
Rıza Kayaalp ve Ali Cengiz'e Başkent'te coşkulu karşılama! Avrupa Güreş Şampiyonası'ndan gümüş madalyayla dönen milli sporcularımız Rıza Kayaalp ve Ali Cengiz, Ankara'ya geldi.
15.02.2024 Güreş
Avrupa Şampiyonu Grekoromen Milli Takımımız yurda döndü
Avrupa Şampiyonu Grekoromen Milli Takımımız yurda döndü Takım halinde Avrupa Şampiyonu olan Grekoromen Güreş Milli Takımımız Türkiye'ye döndü.
15.02.2024 Diğer
Rıza Kayaalp, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda gümüş madalya kazandı
Rıza Kayaalp, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda gümüş madalya kazandı Büyükler Avrupa Güreş Şampiyonası finalinde Sergey Semenov’a kaybeden milli güreşçi Rıza Kayaalp gümüş madalya kazandı.
13.02.2024 Güreş
'Huzuru ve refahı ilelebet sağlama noktasında büyük gayret gösteriyoruz'
'Huzuru ve refahı ilelebet sağlama noktasında büyük gayret gösteriyoruz' AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu, "Allah'ın izniyle biz yatırım, üretim, istihdam, ihracat ve cari fazlaya dayalı büyüme modeliyle, bu aziz milletin gelirlerini yükseltmeye, alım gücünü arttırmaya, huzurunu ve refahını ilelebet sağlamak noktasında büyük bir gayret gösteriyoruz" dedi.
10.02.2024 Gündem
Milli güreşçi Rıza Kayaalp'in hedefi rekor
Milli güreşçi Rıza Kayaalp'in hedefi rekor Grekoromen stilde Milli güreşçi Rıza Kayaalp, Avrupa Şampiyonası öncesi yaptığı açıklamada, 12. kez Avrupa şampiyonu olarak rekoru egale ettiğini söyleyerek, “Rekor kırmak için yola çıkacağım” dedi.
6.02.2024 Güreş
100'üncü yılda gurur tablosu: A Milli Takım, Avrupa Şampiyonası'nda! Filenin Sultanları kupaları topladı
100'üncü yılda gurur tablosu: A Milli Takım, Avrupa Şampiyonası'nda! Filenin Sultanları kupaları topladı 2023 yılı spor dünyasında unutulmaz başarılara sahne oldu. Cumhuriyetimiz’in 100. yılını kutladığımız 2023’te birçok branş da tarihi başarılar elde ettik. İşte 2023'te spor dünyasında yaşananlar....
31.12.2023 Skorer
Olimpiyatlarda 100 yılın şeref listesi!
Olimpiyatlarda 100 yılın şeref listesi! Cumhuriyetimizin bir asrını bitirirken, tam 84 gurur tablosu... Hepsi birbirinden değerli, hepsi birbirinden başarılı... Türkiye’yi olimpiyatlarda madalyalarıyla onurlandırdılar, hepimizi gururlandırdılar.
24.12.2023 Diğer
ÖZEL | Ali Cengiz'den altın madalya skandalına ilk yorum! 'Şaşırdım'
ÖZEL | Ali Cengiz'den altın madalya skandalına ilk yorum! 'Şaşırdım' Güreş tarihine geçen bir kararla finalde mağlup ettiği rakibine de altın madalya takılan dünya şampiyonu Ali Cengiz, konuyu Milliyet’e değerlendirdi, “Neye dayanarak bilmiyorum ancak bu şekilde uygun görmüşler. Benim madalyam baki ama şaşırdım tabii” dedi.
19.11.2023 Diğer
U23 Dünya Güreş Şampiyonası'nda tarih yazmıştı! Hamza Bakır'a coşkulu karşılama
U23 Dünya Güreş Şampiyonası'nda tarih yazmıştı! Hamza Bakır'a coşkulu karşılama Arnavutluk'ta düzenlenen U23 Dünya Güreş Şampiyonası'nda mücadele eden U23 Grekoromen Güreş Milli Takımı, tarihte ilk defa dünya şampiyonu oldu. Şampiyonada grekoromen stil 130 kiloda altın madalya kazanan Muhammet Hamza Bakır ve serbest stilde üçüncü olan Abdullah Toprak, Ankara'da coşkuyla karşılandı.
2.11.2023 Güreş
Milli güreşçiler yurda döndü! Başkent'te coşkulu karşılama
Milli güreşçiler yurda döndü! Başkent'te coşkulu karşılama Sırbistan'ın ev sahipliğindeki Dünya Güreş Şampiyonası'nda üçüncü olan Güreş Milli Takımı'nın sporcuları yurda döndü. Milli güreşçiler, Başkent'te coşkuyla karşılandı.
25.09.2023 Güreş
Ali Cengiz'den Dünya Güreş Şampiyonası'nda altın madalya!
Ali Cengiz'den Dünya Güreş Şampiyonası'nda altın madalya! Milli güreşçi Ali Cengiz, Dünya Güreş Şampiyonası'nda 87 kiloda altın madalyanın sahibi oldu.
24.09.2023 Güreş
Gururumuz Rıza Kayaalp! Dünya Güreş Şampiyonası'nda ikinci oldu
Gururumuz Rıza Kayaalp! Dünya Güreş Şampiyonası'nda ikinci oldu Sırbistan'ın ev sahipliğinde düzenlenen 2023 Dünya Grekoromen Şampiyonası'nda Rıza Kayaalp, finalde İranlı rakibi Amir Mirzazadeh'e takıldı. Rakibine avantaj puanıyla yenilen Rıza Kayaalp, dünya ikincisi oldu.
23.09.2023 Güreş
Rıza Kayaalp, Dünya Güreş Şampiyonası'nda finalde
Rıza Kayaalp, Dünya Güreş Şampiyonası'nda finalde Sırbistan'da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası’nda grekoromen stil 130 kiloda milli güreşçi Rıza Kayaalp yarı finalde Çinli güreşçi Lingzhe Meng'i 3-1 yenerek finale yükseldi.
21.09.2023 Güreş
Oyuncu Merve Kayaalp gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı
Oyuncu Merve Kayaalp gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı Dizi ve sinema oyuncusu 36 yaşındaki Merve Kayaalp gözyaşları arasında toprağa verildi. Cenazede Kayaalp'in gözyaşlarına boğulan annesi Esin Tüzün güçlükle ayakta durdu.
20.09.2023 Haberler
Oyuncu Merve Kayaalp neden intihar etti? Babasından dikkat çeken açıklama
Oyuncu Merve Kayaalp neden intihar etti? Babasından dikkat çeken açıklama Dizi ve sinema oyuncusu 36 yaşındaki Merve Kayaalp gözyaşları arasında toprağa verildi. Cenazede Kayaalp'in gözyaşlarına boğulan annesi Esin Tüzün güçlükle ayakta durdu. Kayaalp'in intiharıyla ilgili babasından dikkat çeken bir açıklama geldi.
20.09.2023 Cadde
Merve Kayaalp'ten acı haber! Dizi oyuncusu 36 yaşında intihar etti
Merve Kayaalp'ten acı haber! Dizi oyuncusu 36 yaşında intihar etti Muğla'nın Dalaman ilçesinde yaşayan Merve Kayaalp (36), evde kimsenin olmadığı sırada babasına ait ruhsatlı tabanca ile başına ateş ederek yaşamına son verdi. Babasının yanına 1,5 ay önce taşınan oyuncu; 'Sakarya Fırat', 'Küçük Kıyamet', 'Şeref Meselesi' ve 'Savaşçı' gibi dizilerde rol almıştı.
19.09.2023 Cadde
Filenin Sultanları'nın başarı gecesinde ortaya çıkan Guidetti gerçeği! "Ayıp ettin enişte!"
Filenin Sultanları'nın başarı gecesinde ortaya çıkan Guidetti gerçeği! "Ayıp ettin enişte!" A Milli Kadın Voleybol Takımımız, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası finalinde Sırbistan'ı 3-2 yenerek, şampiyon oldu. Bu gurur tüm ülkeyi sevince boğarken, Milliyet Gazetesi yazarı Attila Gökçe, milli takımın eski başantrenörü olan Guidetti için de flaş yorumlarda bulundu. Atilla Gökçe ayrıca final müsabakasından sonra yaşananları aktardı.
6.09.2023 Voleybol
Taha Akgül ve Rıza Kayaalp yöneticiliğe adım attılar
Taha Akgül ve Rıza Kayaalp yöneticiliğe adım attılar 2024 Paris Olimpiyatları'ndan sonra aktif sporu bırakacaklarını açıklayan ağır sıklette dünyanın en iyi güreşçileri olan Taha Akgül ve Rıza Kayaalp, Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Spor Kulübü'nde yöneticiliğe ilk adımı attılar.
30.06.2023 Güreş
Spor Bakanlığı'nda devir teslim töreni! Mehmet Kasapoğlu, görevi Osman Aşkın Bak'a bıraktı
Spor Bakanlığı'nda devir teslim töreni! Mehmet Kasapoğlu, görevi Osman Aşkın Bak'a bıraktı Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda devir teslim töreni yapıldı. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'ndan görevi devraldı.
5.06.2023 Diğer

Benzer Haber Etiketleri

Rıza Kayaalp ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.