Rize Artvin Havalimanı

Rize Artvin Havalimanı

Son dakika Rize Artvin Havalimanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Rize Artvin Havalimanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Rize Artvin Havalimanı haber sayfamızda...

Rize Artvin Havalimanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 237 rize artvin havalimanı haberi bulunmuştur.
Bakan Karaismailoğlu'ndan heyecanlandıran paylaşım: Az kaldı
Bakan Karaismailoğlu'ndan heyecanlandıran paylaşım: Az kaldıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, sosyal medya hesabından Rize-Artvin Havalimanı ile ilgili heyecanlandıran bir paylaşım yaptı.
12.01.2022Ekonomi
Rize-Artvin Havalimanı'nın 'çay bardağı' kulesi göründü
Rize-Artvin Havalimanı'nın 'çay bardağı' kulesi göründüUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nca 1000 hektarlık alanda projelendirilen, tamamlandığında Türkiye'nin deniz dolgusuna inşa edilmiş 2'nci havalimanı olacak Rize-Artvin Havalimanı'nın taş- ahşap karışımlı, yöresel mimarili terminal binaları, ilk kez DHA tarafından görüntülendi. 10 katlı bina yüksekliğine eş değer deniz dolgusu biten, üstyapısının da yüzde 80'i tamamlanan projede çay bardağı figürü taşıyan hava kontrol kulesi de ortaya çıktı. Rize Valisi Kemal Çeber, "Giriş takı çay yaprağı, kulesi çay bardağı olan havalimanında Karadeniz mimarisi net bir şekilde görünüyor" dedi.
15.12.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan 2022 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan 2022 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Faiz lobileriyle geçmişte nasıl mücadele ettiysek, kangren haline gelen IMF borçlarını nasıl sıfırladıysak, küresel dünyada yaşanan emtia-enerji kaynaklı yüksek fiyat dalgalanmalarına karşı en yüksek en etkin mücadeleyi vererek yine Cumhurbaşkanımız liderliğinde biz başaracağız." dedi.
26.10.2021Ekonomi
Son dakika: Bakan Karaismailoğlu'ndan önemli açıklamalar
Son dakika: Bakan Karaismailoğlu'ndan önemli açıklamalarSon dakika haberine göre; Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, canlı yayında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Karaismailoğlu yaptığı açıklamada "Karayolu altyapısını belli bir seviyeye getirdik. Yakıttan, zamandan ve çevreden büyük bir kazanım elde ettik. Bu yollar üzerinde, taşıt sayısı 4 katın üzerine çıktı. Trafik kazalarında yüzde 80'e varan azalma yaşadık." ifadelerini kullandı.
8.10.2021Siyaset
Rize- Artvin Havalimanı'nda sona gelindi! Deneme uçuşları aralıkta yapılacak
Rize- Artvin Havalimanı'nda sona gelindi! Deneme uçuşları aralıkta yapılacakUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nca 1000 hektarlık alanda projelendirilen, tamamlandığında Türkiye'nin deniz dolgusuna inşa edilecek 2'nci havalimanı olacak Rize-Artvin Havalimanı'nda sona gelindi. Altyapıda yüzde 97,5’i tamamlanan projede, aralık ayında deneme uçuşları yapılması planlanıyor. Rize Valisi Kemal Çeber, "Aralık ayı itibarıyla altyapı işimizin tamamen biteceğini, pistlerimizin hazır ve uçaklarımızın deneme uçuşu yapabileceği hale gelebileceğini öngörüyoruz” dedi.
8.10.2021Haberler
Rize- Artvin Havalimanı'nda sona gelindi! Deneme uçuşları aralıkta yapılacak
Rize- Artvin Havalimanı'nda sona gelindi! Deneme uçuşları aralıkta yapılacakUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nca 1000 hektarlık alanda projelendirilen, tamamlandığında Türkiye'nin deniz dolgusuna inşa edilecek 2'nci havalimanı olacak Rize-Artvin Havalimanı'nda sona gelindi. Altyapıda yüzde 97,5’i tamamlanan projede, aralık ayında deneme uçuşları yapılması planlanıyor. Rize Valisi Kemal Çeber, "Aralık ayı itibarıyla altyapı işimizin tamamen biteceğini, pistlerimizin hazır ve uçaklarımızın deneme uçuşu yapabileceği hale gelebileceğini öngörüyoruz” dedi.
8.10.2021Ekonomi
AK Partili Yazıcı: Türkiye, büyük bir değişim ve dönüşüm yaşadı
AK Partili Yazıcı: Türkiye, büyük bir değişim ve dönüşüm yaşadıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, "Türkiye, hükümetlerimiz zamanında büyük bir değişim ve dönüşüm yaşadı. Yaşamaya devam ediyor." dedi.
17.09.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete sert tepki: Çiğnenmedik değer bırakmadılar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete sert tepki: Çiğnenmedik değer bırakmadılarCumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Rize Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "FETÖ'cüler için Ankara'dan İstanbul'a yürüyen Kılıçdaroğlu, 732 gündür evlatlarına kavuşma mücadelesi veren Diyarbakır annelerini bir kez ziyaret etmedi." dedi.
4.09.2021Siyaset
Bakan Karaismailoğlu, Salarha Tüneli Açılış Töreni'nde konuştu
Bakan Karaismailoğlu, Salarha Tüneli Açılış Töreni'nde konuştuUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Salarha Tüneli ile bölgedeki 13,4 kilometre uzunluğundaki mevcut yol ile 20 dakikada sağlanan ulaşımın, mesafenin 9,1 kilometre kısalmasıyla 5 dakikaya düştüğünü belirterek, "Böylece hızlı ve güvenli trafik akışının sağlanmasıyla zamandan 50 milyon lira, akaryakıttan 16,5 milyon lira olmak üzere yıllık toplam 66 milyon lira tasarruf edilecektir." dedi.
4.09.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Asla müsaade etmeyeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Asla müsaade etmeyeceğizRize'de Salarha Tüneli Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Geçmişte şahit olduğumuz rant hırsına, cehalete, bencilliğe dayalı hoyratlıkların tekrar yaşanmasına asla müsaade etmeyeceğiz." dedi.
4.09.2021Haberler
Son dakika! Erdoğan'dan Rize'de net mesaj: Asla müsaade etmeyeceğiz
Son dakika! Erdoğan'dan Rize'de net mesaj: Asla müsaade etmeyeceğizSalarha Tüneli Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Geçmişte şahit olduğumuz rant hırsına, cehalete, bencilliğe dayalı hoyratlıkların tekrar yaşanmasına asla müsaade etmeyeceğiz." dedi.
4.09.2021Siyaset
Rize-Artvin Havalimanı yıl sonunda hizmete açılacak
Rize-Artvin Havalimanı yıl sonunda hizmete açılacakRize Valisi Kemal Çeber, Rize-Artvin Havalimanı'nın yıl sonunda hizmete açılmasının planlandığını bildirdi.
21.08.2021Ekonomi
Hayati Yazıcı'dan Rize-Artvin Havalimanı açıklaması
Hayati Yazıcı'dan Rize-Artvin Havalimanı açıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, yılda 3 milyon yolcu taşıma kapasitesine sahip Rize-Artvin Havalimanı'nın bu yıl sonunda hizmete açılacağını söyledi.
12.06.2021Siyaset
Türkiye'de ilk kez kullanılacak: 45 tonluk onlarca dev!
Türkiye'de ilk kez kullanılacak: 45 tonluk onlarca dev!Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nca 1000 hektarlık alanda projelendirilen, tamamlandığında Türkiye'nin deniz dolgusuna inşa edilecek 2'nci havalimanı olacak Rize-Artvin Havalimanı'nda pistlerin beton kaplamasına geçildi.
6.05.2021Haberler
Türkiye'de ilk kez kullanılacak: 45 tonluk onlarca dev!
Türkiye'de ilk kez kullanılacak: 45 tonluk onlarca dev!Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nca 1000 hektarlık alanda projelendirilen, tamamlandığında Türkiye'nin deniz dolgusuna inşa edilecek 2'nci havalimanı olacak Rize-Artvin Havalimanı'nda pistlerin beton kaplamasına geçildi.
6.05.2021Ekonomi
Bakan açıkladı! Yıl sonunda açılıyor
Bakan açıkladı! Yıl sonunda açılıyorUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Rize-Artvin Havalimanı'nın dünyanın sayılı mühendislik örneklerinden biri olduğunu, 2,8 milyon metrekare deniz dolgusu üzerine inşa edilen havalimanının yıl sonunda hizmete açılacağını bildirdi.
16.02.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ABD’ye sert tepki: Bal gibi de PKK’nın arkasındasınız
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ABD’ye sert tepki: Bal gibi de PKK’nın arkasındasınızGara’daki mağara katliamı ile ilgili konuşan Erdoğan ABD’ye yönelik, “Hani siz teröristlerin yanında durmuyordunuz, hani siz PKK’nın, YPG’nin, PYD’nin yanında değildiniz? Bal gibi de yanındasınız ve arkasındasınız” ifadelerini kullandı.
16.02.2021Siyaset
Gara'daki 13 şehitle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklama: Hepiniz sorumlusunuz
Gara'daki 13 şehitle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklama: Hepiniz sorumlusunuzGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize 7. Olağan İl Kongresi'nde konuşma yaptı. Pençe Kartal-2 Harekatına ilişkin Erdoğan, 'İlk etapta bütün inlerine, mağaralara gireceğiz demiştik ya 42 terörist bu esnada gebertildi.' ifadelerini kullandı. 'Batı ister anlasın, ister anlamasın. ABD'nin yaptığı bir açıklama var, evlere şenlik' diyen Erdoğan, 'Hani siz teröristlerin yanında durmuyordunuz, PKK'nın, YPG'nin yanında değildiniz. Bal gibi yanındasınız, arkasındasınız' dedi. Erdoğan, 'Terör örgütlerinin propaganda aygıtlarına dönüşen sosyal medya mecraları, hepiniz 13 silahsız masum insanın alçakça infazından sorumlusunuz' açıklamasını yaptı.
15.02.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, RTEÜ Mütevelli Heyeti ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, RTEÜ Mütevelli Heyeti ile görüştüCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize’de, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Geliştirme Vakfı Mütevelli Heyeti ile toplantı gerçekleştirdi.
13.02.2021Siyaset
'Dünyaya mı sığmadınız diyecekler'
'Dünyaya mı sığmadınız diyecekler'‘Bir kesim var ki ülkelerinde yaşanan her olumlu gelişme onların üzerine kâbus gibi çöküyor’ diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Ülkesinin felaketini dileyecek başka bir kesim var mıdır?’ ifadelerini kullandı
13.02.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rize'de flaş açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rize'de flaş açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Ek Binası ile Çayeli Eğitim Fakültesi Ek Binası Açılış Programı'nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Bir özeleştiri yapmak istiyorum. Ülkemizde tarihimizin en büyük alt yapı hamlesini gerçekleştirdik. Reformlarla yepyeni bir Türkiye inşa ettik. Ama aile, eğitim ve kültür konularında arzu ettiğimiz inkişafı sağlayamadık. Demek ki bir yerlerde bir şeyler eksik. O eksikliği gidermemiz lazım' dedi. 'Yarın öbür gün uzaya kendi aracımızı gönderdiğimiz 'dünyaya mı sığmadınız' diyeceklerini duyar gibiyim' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Dünyada örneği olmayan bir muhalefetle karşı karşıyayız' ifadelerine yer verdi.
12.02.2021Haberler
Son Dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rize'de flaş açıklamalar
Son Dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rize'de flaş açıklamalarGelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Ek Binası ile Çayeli Eğitim Fakültesi Ek Binası Açılış Programı'nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Bir özeleştiri yapmak istiyorum. Ülkemizde tarihimizin en büyük alt yapı hamlesini gerçekleştirdik. Reformlarla yepyeni bir Türkiye inşa ettik. Ama aile, eğitim ve kültür konularında arzu ettiğimiz inkişafı sağlayamadık. Demek ki bir yerlerde bir şeyler eksik. O eksikliği gidermemiz lazım' dedi. 'Yarın öbür gün uzaya kendi aracımızı gönderdiğimiz 'dünyaya mı sığmadınız' diyeceklerini duyar gibiyim' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Dünyada örneği olmayan bir muhalefetle karşı karşıyayız' ifadelerine yer verdi.
12.02.2021Siyaset
Türkiye'nin denize dolgu ikinci havalimanının yüzde 80'i tamamlandı
Türkiye'nin denize dolgu ikinci havalimanının yüzde 80'i tamamlandıUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nca bin hektarlık alanda projelendirilen, tamamlandığında Türkiye'nin deniz dolgusuna inşa edilecek 2'nci havalimanı olacak Rize-Artvin Havalimanı'nda pistlerin beton ve asfalt kaplamasına geçiliyor. Projenin yüzde 80'i tamamlanırken, ilk uçağın ise 29 Ekim 2021'de piste inmesi planlanıyor.
12.02.2021Ekonomi
3 ay sonra bir ilk! Bizzat katılacak
3 ay sonra bir ilk! Bizzat katılacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu haftaki başkent mesaisi yoğun bir gündemle başlıyor.
9.02.2021Siyaset
Erdoğan temelini atmıştı! Tarih belli oldu
Erdoğan temelini atmıştı! Tarih belli olduUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nca 1000 hektarlık alanda projelendirilen, tamamlandığında Türkiye'nin deniz dolgusuna inşa edilecek 2'nci havalimanı olacak Rize-Artvin Havalimanı’nda sona geliniyor. Projenin yüzde 76'sı tamamlanırken, ilk uçağın ise temmuz ayından sonra piste ineceği açıklandı. Rize Valisi Kemal Çeber, “Temmuz ile aralık ayları içerisinde ilk uçağımızı indireceğiz” dedi.
4.02.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Rize Artvin Havalimanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.