Rönesans

Rönesans

Son dakika rönesans haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan rönesans gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan rönesans haber sayfamızda...

Rönesans

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.016 rönesans haberi bulunmuştur.
Genç model adayları 22’nci kez yarışacak
Genç model adayları 22’nci kez yarışacakRönesans Ajans tarafından bu yıl 22’nci kez düzenlenen Miss&Mr Model of Turkey yarışmasına başvurular başladı.
15.06.2022Ege
Tarihte yolculuğa çıkardılar
Tarihte yolculuğa çıkardılarKemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı’nın düzenlediği “Doğu’dan Batı’ya Sevgi Yolu” temalı kültür etkinliği tarihi Agora’nın büyüleyici atmosferinde gerçekleşti.
9.06.2022Ege
Çarmıh Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Çarmıha Gerilmek Ne Demek?
Çarmıh Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Çarmıha Gerilmek Ne Demek?Çarmıh, ilk kez Antik dönemde Romalılar tarafından uygulanan bir cezadır. Suçlunun ellerinin ve ayaklarının bağlanıp bileklerine çivilerin çakıldığı haç şeklindeki darağacına çarmıh denir. İsrailoğullarına gönderilen Hz. İsa'nın, Yahudiler tarafından çarmıha gerilmesinden sonra, haç Hristiyanlığın sembolü olmuştur. Çarmıh ne demek ve neyi simgeler ayrıntıları ile derledik.
7.06.2022Sözlük
Defilenin geliri Askıda Oda’ya
Defilenin geliri Askıda Oda’yaKİTVAK, tüm geliri ‘Askıda Oda’ projesine aktarılacak bir kültür etkinliği için kolları sıvadı.
31.05.2022Ege
Modernleşme Nedir, Özellikleri Nelerdir? Modernleşme Türleri Nelerdir?
Modernleşme Nedir, Özellikleri Nelerdir? Modernleşme Türleri Nelerdir?Modernleşme aynı zamanda modernleşme teorisi olarak bilinir. Özellikle güçlü ve büyük ülkelerin pek çok farklı kriteri tamamlanmış süreci olarak öne çıkar. Peki Modernleşme nedir, özellikleri nelerdir? Modernleşme türleri nelerdir? İşte, tüm detaylar.
25.05.2022Eğitim
Türkiye’nin rönesansı
Türkiye’nin rönesansıSafa Tekeli - İsveç Sefaretinin, -başkent İstanbul’daki hükümet ile Anadolu’da Mustafa Kemal Paşa’nın başlattığı direnişi- bu denli yakından izlemeyi sağlayan ise Sefaret erkânından iki kişinin eseriydi: Birinci Sekreter Johannes Kolmodin, Askerî Ataşe Yüzbaşı Einar af Wirsén...
20.05.2022Gündem
Michelangelo’nun eseri açık artırmada 23 milyon euroya satıldı
Michelangelo’nun eseri açık artırmada 23 milyon euroya satıldıDünyaca ünlü İtalyan sanatçı Michelangelo’nun eseri Christie’s Müzayede Evi tarafından yapılan açık arttırmada 23 milyon 162 bin euroya satıldı
18.05.2022Kültür Sanat
Japonya’nın en yüksek nişanını aldı
Japonya’nın en yüksek nişanını aldıRönesans Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak, Türkiye ile Japonya arasındaki iş birliğinin güçlendirilmesi ve dostluğun geliştirilmesi yönünde sergilediği çabalardan ötürü, sağlıkta mükemmeliyet merkezi olarak gösterilen Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde gerçekleştirilen törende Japonya İmparatoru Naruhito tarafından Japonya’nın en yüksek devlet nişanı olan ‘Altın Işıklar, Yükselen Güneş Nişanı ve Boyun Bağı’ ile taltif edildi.
18.05.2022 Ekonomi
Erman Ilıcak'a Japonya'nın en yüksek devlet nişanı
Erman Ilıcak'a Japonya'nın en yüksek devlet nişanıRönesans Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak, Japonya İmparatoru Naruhito tarafından Altın Işıklar, Yükselen Güneş Nişanı ve Boyun Bağı ile taltif edildi.
17.05.2022Vitrin
‘Kakımlı Kadın’ın tarihi yolculuğu
‘Kakımlı Kadın’ın tarihi yolculuğuEn ünlü Rönesans eserlerinden biri olan ve Cecilia’nın Milano düküne aşkının sembolü olarak bir kakım tuttuğu Leonardo da Vinci’nin “Kakımlı Kadın” tablosunun tarihi yolculuğu bir kitaba konu oldu.
17.05.2022Dünya
Şimdiki zamanın hikayesi
Şimdiki zamanın hikayesiBÜNYAMİN AYGÜN - Küçük mülteci -  CEM TEKKEŞİNOĞLUKüçük mülteciRusya’nın Ukrayna’ya karşı başlattığı savaş ikinci ayını geride bırakırken milyonlarca Ukraynalı ülkesini terk etmek zorunda kaldı...
15.05.2022Kültür Sanat
“İncili Gelin” Contemporary İstanbul’da!
“İncili Gelin” Contemporary İstanbul’da!Dünyada portre dokuyan nadir sanatçılardan Fırat Neziroğlu, geleneksel yöntemleri çağdaş argümanlarla bütünleştirdiği, geçmiş ve gelecek arasında kavramsal bağlar kurduğu tarzını “İncili Gelin” dokuması ile Contemporary İstanbul’da, Anna Laudel Gallery’ de sanatseverlerle buluşturuyor.
Sanat paylaşınca güzel
Sanat paylaşınca güzel“İlgi duyduğum, bakmaktan keyif aldığım, günlük koşuşturmada ilham ve mutluluk verecek eserleri seçiyorum. Var olan özel koleksiyonlar, sergi ve özel müzeler yoluyla sanat izleyicileriyle paylaşılmalı”
Tüm Fransa takip etti! Macron ve Le Pen arasında söz düellosu
Tüm Fransa takip etti! Macron ve Le Pen arasında söz düellosuFransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve aşırı sağcı Ulusal Birlik parti lideri Marine Le Pen televizyonda yayınlanan bir düelloda karşı karşıya geldi.
20.04.2022Dünya
Sanat Akımı Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? En Bilinen Sanat Akımları Nelerdir?
Sanat Akımı Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? En Bilinen Sanat Akımları Nelerdir?Resim, sinema ve edebiyat gibi sanat dallarında ortak görüşlere sahip kişilerin oluşturdukları ekollere sanat akımı denir. Sanat akımlarının temsilcileri belirledikleri bir manifestoya göre hareket ederler. Bir oluşumun ''sanat akımı'' olarak nitelendirilebilmesi için orijinal bir fikre sahip olması gerekir. Sanat akımlarına dair merak edilenleri sizler için derledik.
14.04.2022Sözlük
Hayallerde bile güzelsin İstanbul
Hayallerde bile güzelsin İstanbulSaro Dadyan’ın hazırladığı “Hayallerde Kalan İstanbul” tarih boyunca İstanbul için planlanmış fakat farklı nedenlerle gerçekleşememiş mimari eserlere ışık tutuyor. Kitabın sürprizleri ise köprülerin inşası için gündeme gelen Michelangelo ve Da Vinci.
12.04.2022Kültür Sanat
Erdoğan, Yeni Özbekistan Gazetesi için makale kaleme aldı
Erdoğan, Yeni Özbekistan Gazetesi için makale kaleme aldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan'da yayımlanan Yeni Özbekistan gazetesi için makale kaleme aldı.
29.03.2022Siyaset
Anadolu’nun halı atlası
Anadolu’nun halı atlasıCoşkun Aral imzalı “Anadolu Halısı” belgeseli vesilesiyle tarihi on binlerce yıl öncesine uzanan bu zanaate yakından bakalım.
27.03.2022Pazar
Fashion Week Istanbul: GOKHANYAVAS “Son Çağrı” koleksiyonunu sundu
Fashion Week Istanbul: GOKHANYAVAS “Son Çağrı” koleksiyonunu sunduTarih hep tekerrürden ibaret, dün başkasıydı giden, bugün bir başkası... Asıl şimdi bambaşka bir hikaye yazmalı diğerlerinden farklı. Gidenleri anarak, gitmemek için and içmeye SON ÇAĞRI.
16.03.2022Moda
‘Sanat köprüsü’ kuruldu
‘Sanat köprüsü’ kurulduİstanbul ve İzmir arasında sanat köprüsü hayata geçirildi. Arkas Koleksiyonu’ndaki eserlerden oluşan ve insanla doğa arasındaki ilişkiyi irdeleyen “Doğa, Bahçeler, Düşler” İstanbullularla, Elgiz Müzesi’nde buluştu. Elgiz koleksiyonundan “Mitler ve Hayaller” temalı bir seçki de İzmir Arkas Sanat Merkezi’nde kapılarını açacak
13.03.2022Kültür Sanat
Ustanın eserleri bir arada
Ustanın eserleri bir aradaRönesans ustası Donatello'nun eserleri 600 yıl sonra bir araya geliyor.
Şeyma Subaşı: Hikayeni nasıl değiştirirsin?
Şeyma Subaşı: Hikayeni nasıl değiştirirsin?Sosyal medya paylaşımları ve Mısırlı iş insanı Mohammed Alsaloussi ile yaşadığı aşkla sık sık gündeme gelen Şeyma Subaşı, Instagram hesabından yaptığı son paylaşım ile yine adından söz ettirmeyi başardı.
3.03.2022Cadde
Cavalli’nin rölyefine rekor fiyat
Cavalli’nin rölyefine rekor fiyatMetropolitan Sanat Müzesi, 152 yıllık tarihinde bir sanat eserine verdiği en yüksek tutarı bir bronz bir rölyefe ödedi.
26.02.2022Kültür Sanat
Etiyopya, Büyük Rönesans Barajı'nda elektrik üretimine başladı
Etiyopya, Büyük Rönesans Barajı'nda elektrik üretimine başladıEtiyopya'da Nil Nehri'nin Mavi Nil kolu üzerinde inşa edilen tartışmalı Büyük Etiyopya Rönesans Barajı'nın elektrik üretimine başladığı Pazar günü devlet televizyonunda duyuruldu.
21.02.2022Dünya
MUAZZEZ İLMİYE ÇIĞ: “Göbeklitepe’yi merakla izliyorum”
MUAZZEZ İLMİYE ÇIĞ: “Göbeklitepe’yi merakla izliyorum”Türkiye’deki tüm gelişmeleri takip ettiğini, özellikle tarih ve arkeoloji alanındaki konuları izlediğini belirten Çığ, “Bilgi edinmeye, öğrenmeye açığım. Göbeklitepe’de neler olacak çok merak ediyorum. Anadolu’yu ve eski medeniyetleri okumaya devam edeceğim” diyor.
21.02.2022Arkeoloji

Benzer Haber Etiketleri

Rönesans ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.