Rönesans

Rönesans

Son dakika rönesans haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan rönesans gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan rönesans haber sayfamızda...

Rönesans

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.978 rönesans haberi bulunmuştur.
Zamansız bir durumun peşinde
Zamansız bir durumun peşindeSanatçı ikilisi ha:ar’ın "Pulse: Electric Mannerism" sergisi 13 Ocak’ta Londra JD Malat Gallery’de ziyarete açılacak. Sergi Rönesans ve Barok’un büyük ustalarından ilhamla geçmişi bugünün teknolojisiyle yorumluyor.
Onkoloji hastası çocuklara destek
Onkoloji hastası çocuklara destek8. İzmir Fashion Week, 20-23 Ocak günleri arısında düzenlenecek.
3.01.2022Ege
‘Kederin Adamı’ yeni rekorlara koşuyor
‘Kederin Adamı’ yeni rekorlara koşuyorRönesans Dönemi'nin ünlü ressamlarından Sandro Botticelli'nin "Kederin Adamı" tablosu 1963 yılında ilk kez açık artırmaya çıktığında 12 bin pounda alıcı bulmuştu.
Yeni projede 316 konuta 2 haftada 1461 talep geldi
Yeni projede 316 konuta 2 haftada 1461 talep geldiYeni gayrimenkul projelerine hız veren Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın (GYO) İstanbul’un Maltepe ilçesinde hayata geçirdiği yeni projesi Tablo Adalar satışa sunuldu. Toplamda 15 bin 264 metrekare arsa alanına ve 67 bin 861 metrekare yapı alanına sahip projede 2 blokta 316 konut yer alacak.
4.12.2021Ekonomi
Bir ressam: Michelangelo kimdir?
Bir ressam: Michelangelo kimdir?Sanatçı olmak ve adını dünyaya duyurmak oldukça zor ve meşakkatli bir süreç. Bu sanatçılardan biri de Michelangelo.
'Uluslararası ödüllere layık görülmek bizi daha da motive ediyor’
'Uluslararası ödüllere layık görülmek bizi daha da motive ediyor’Uluslararası şirket ve organizasyonların yıl içinde gösterdikleri performans ve sosyal hayata yansıyan pozitif katkıları çerçevesinde ödüllendirildiği ‘Stevie-International Business Awards’ta Rönesans Holding, iki ayrı kategoride ödüle layık görüldü.
19.11.2021Vitrin
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, 100 Objede Türk İslam Bilim Tarihi Sergisi Açılışı'nda konuştu
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, 100 Objede Türk İslam Bilim Tarihi Sergisi Açılışı'nda konuştuCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Geçmişte nasıl bilime ve ilerlemeye öncülük ettiysek bugün de çığır açan teknolojilerde lider ülke olmak için çalışıyoruz." dedi.
15.11.2021Gündem
Bebekler hikâyelerini kendileri anlatıyor
Bebekler hikâyelerini kendileri anlatıyorRahmi M. Koç Müzesi’nde düzenlenen “Dünya Bebekleri Sergisi”ndeki bebekler kitap oldu.
13.11.2021Kültür Sanat
‘Multidisipliner projelerle müziğe erişimi artırmalıyız’
‘Multidisipliner projelerle müziğe erişimi artırmalıyız’Yarın Ankara’da bir konser verecek olan Japon keman sanatçısı Sayaka Shoji “Klasik müziğe olan ilgiyi canlı tutmak esasen eğitimin bir parçası ancak elbette bu yetmez” diyor
12.11.2021Kültür Sanat
Defileyle kutlandı
Defileyle kutlandıHilltown AVM’de ünlü markaların katılımıyla gerçekleşen, “2021-2022 Sonbahar-Kış Koleksiyonu” defilesi beğeni topladı.
3.11.2021Ege
Rönesans'ın yıldızı Pisa
Rönesans'ın yıldızı PisaPisa, Orta Çağ boyunca İtalya'daki şehir devletleri arasında çok önemli bir yere sahipti. Venedik ve Ceneviz ile İtalya'nın en güçlü şehir devleti konumunda olan Pisa, deniz ticareti ile elde ettiği zenginlik sayesinde görkemli yapılarla donatıldı. Galileo gibi insanlık tarihine yön veren bilim insanlarının doğup yaşadığı, sanatçıların eserlerini ürettiği bu tarihi en ünlü yönü kuşkusuz eğikliğiyle hafızalara kazınan Pisa Kulesi
24.10.2021Tatil
İstanbul’daki Kore dalgası! Hipnoz etkisi yarattı
İstanbul’daki Kore dalgası! Hipnoz etkisi yarattıSon dönemde müziğinden dizilerine dünya çapında rüzgarlar estiren Güney Kore’nin Türkiye’de yarattığı etkiye ve popüler kültürdeki izlerine yakından baktık.
17.10.2021Pazar
Son dakika! Bakan Soylu'dan 'siyasi cinayetler' iddiasıyla ilgili açıklama
Son dakika! Bakan Soylu'dan 'siyasi cinayetler' iddiasıyla ilgili açıklama'Siyasi cinayetler' tartışmasına ilişkin konuşan İçişleri Bakanı Soylu, "Bir siyasi cinayetler tartışması vardı. Buradan Türkiye'ye sesleniyorum. Sosyal medyada 'siyasi cinayetler' tartışmasını manipüle edenlerin yüzde 69'u bot hesaplardır." dedi.
14.10.2021Siyaset
Rus devi şirketten kritik Türkiye kararı! Hazırlıklar başladı
Rus devi şirketten kritik Türkiye kararı! Hazırlıklar başladıRusya'nın en büyük petrokimya şirketi SIBUR'un İcra Direktörü Sergey Komışan, Türkiye pazarına yönelik yatırımlarını artırmayı planladıklarını belirterek, "Türkiye, SIBUR için her zaman önemli bir bölgedir. Türkiye'nin potansiyeli, özellikle ekonominin belirli sektörlerinde son derece yüksek." dedi.
13.10.2021Ekonomi
Rus şirket Türkiye yatırımlarını artırıyor
Rus şirket Türkiye yatırımlarını artırıyorRusya'nın en büyük petrokimya şirketi SIBUR'un İcra Direktörü Sergey Komışan, Türkiye pazarına yönelik yatırımlarını artırmayı planladıklarını belirterek, "Türkiye, SIBUR için her zaman önemli bir bölgedir. Türkiye'nin potansiyeli, özellikle ekonominin belirli sektörlerinde son derece yüksek." dedi.
13.10.2021Uzmanpara
Işıkların ardından gazinoda kalanlar
Işıkların ardından gazinoda kalanlarSıradan günlerin gerçek yansımaları ile karşımıza çıkan Selim Cebeci’nin “Mogambo” adlı sergisi Ankara’daki Galeri New’de açıldı.
13.10.2021Kültür Sanat
Bakan Varank: Tüm yatırımcıları davet ediyorum
Bakan Varank: Tüm yatırımcıları davet ediyorumSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Tüm yatırımcıları, ülkemizin sunduğu muazzam imkanlardan faydalanmaya ve buraya yatırım yapmaya davet ediyorum. Ülkemizin jeopolitik konumu, üretim altyapısı hem en büyük pazarlara sizleri yakınlaştıracak hem de muazzam bir çalışma ortamını sizlere sunacak." dedi.
9.10.2021Ekonomi
Dünyanın en küçük ülkesi Vatikan
Dünyanın en küçük ülkesi VatikanVatikan, dünyanın yüzölçümü olarak en küçük ülkesi olmakla birlikte yüzlerce milyon insan tarafından kutsal kabul edilen, sahip olduğu tarihi ve kültürel mirasıyla dikkat çekiyor. İtalya'nın başkenti Roma'nın sınırları içerisinde yer alan Vatikan devleti, kendi muhafızları, kurumlarıyla başlı başına bir devlet olma özelliği taşıyor. Katolik inancına sahip insanlar için kutsal bir merkez konumunda olan Vatikan, aynı zamanda Papa'nın da daimi ikametgâhıdır. Her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayan Vatikan, dünyanın en önemli arşivlerinden birine de ev sahipliği yapmaktadır. Rönesans'ın büyük sanatkârlarının eserlerini de görebileceğiniz Vatikan'da daimi olarak sadece 850 kişi yaşamakta.
6.10.2021Tatil
Rönesans: Mevzuata aykırı bir transfer yok
Rönesans: Mevzuata aykırı bir transfer yokRönesans Holding’in, Pandora Papers’taki iddialara ilişkin olarak yaptığı açıklamada, “Rönesans, hiçbir zaman yurt içinden yurt dışına yerel ya da uluslararası mevzuata aykırı herhangi bir fon transferi yapmamıştır. Bu konularla ilgili tüm beyan, bildirim ve açıklamalar ilgili yerel ve uluslararası mevzuata uygun olarak ilgili makamlara yapılmıştır” denildi. Açıklamada, Rönesans Holding’in, hakkındaki iddialarla ilgili kamuoyuna açıklama yapma gereği duyduğu belirtildi.
6.10.2021Ekonomi
Top, sol ayağımda kaldı
Top, sol ayağımda kaldı“Futbolcular arasındaki farkı yaratan şey, kaliteleri değil mantaliteleridir!”Rafael Benítez Zıplayarak bir oyuncak gibi geldi önümde durdu...
4.10.2021Ege
‘Yenilik her zaman rahatsızlık veriyor’
‘Yenilik her zaman rahatsızlık veriyor’Refik Anadol yaptığı çalışmalarla hem çok ilgi görüyor hem de dijital sanatın sanat olup olmadığına dair tartışmalar yaratıyor. Bir araya geldiklerinde ciddi bir gürültü kopartan sanat ve teknoloji için Anadol, “Yenilik her zaman rahatsızlık veriyor” diyor
30.09.2021Kültür Sanat
Dünya Bebekleri sergisi Rahmi M. Koç Müzesi’nde ziyarete açıldı
Dünya Bebekleri sergisi Rahmi M. Koç Müzesi’nde ziyarete açıldıRahmi M. Koç Müzesi, 28 Eylül’den itibaren ‘Dünya Bebekleri Sergisi’ne ev sahipliği yapıyor. Oyuncak sanayisinin en önemli kilometre taşı olan bebeklerin Antik Çağ’dan günümüze uzanan yolculuğuna ışık tutan sergi, 18’inci yüzyılın ahşap bebeklerinden Anadolu’nun bez bebeklerine, Asya ve Afrika inanç bebeklerinden moda bebeklerine, hatta Uzakdoğu’nun ipek elbiseli festival bebeklerine kadar çok özel bir seçkiyi ziyaretçilerin beğenisine sunuyor
28.09.2021Kültür Sanat
Gerçek bir dünya insanıydı
Gerçek bir dünya insanıydıDoğan Kuban, hayatı boyunca kendisine sunulan uluslararası tüm olanakları reddederek memleketinde kalmayı tercih etmiş ve ülkesi için kendi alanında üretmekten ve bilgilerini aktarmaktan, paylaşmaktan hiç vazgeçmemiş gerçek bir dünya insanıydı. Bizler Doğan Hocamızı daha iyi anlayarak ve onu yeni nesillere aktararak ışığını taşımaya devam edeceğiz
26.09.2021Kültür Sanat
Mimarinin acı günü: Doğan Kuban vefat etti
Mimarinin acı günü: Doğan Kuban vefat ettiTürkiye’de mimarlık ve mimarlık tarihi denilince akla gelen ilk isimlerden olan Doğan Kuban 95 yaşında hayata veda etti.
23.09.2021Kültür Sanat
Afganistan’ın kültürel mirası nasıl korunur?
Afganistan’ın kültürel mirası nasıl korunur?Afganistan’da Taliban’ın iktidara dönüşü, kültürel mirası önemseyen ve bu mirasa karşı başka yeni bir şiddet kampanyası ihtimalini aklına getiren herkesi kaygılandırıyor
15.09.2021Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

Rönesans ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.