Roscosmos

Roscosmos

Son dakika Roscosmos haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Roscosmos gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Roscosmos haber sayfamızda...

Roscosmos

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 65 roscosmos haberi bulunmuştur.
Rusya'nın Nauka modülü fırlatıldı!
Rusya'nın Nauka modülü fırlatıldı!Rusya'nın yılan hikayesine dönen Nauka modülü, Uluslararası Uzay İstasyonu'na fırlatıldı.
23.07.2021Teknoloji
Richard Branson uzay yolculuğu için tarih geldi!
Richard Branson uzay yolculuğu için tarih geldi!Virgin şirketlerinin sahibi İngiliz milyarder Richard Branson 11 Temmuz'da ya da bu tarihten kısa süre sonra atmosferin dış tabakası olan termosfere çıkacak.
2.07.2021Teknoloji
Son dakika... ABD'ye şok! Moskova'dan tarihi 'uzay' adımı...
Son dakika... ABD'ye şok! Moskova'dan tarihi 'uzay' adımı...Gelen son dakika haberine göre, Rusya ile ABD arasında yaşanan 'uzay yarışı' yepyeni bir döneme giriyor. Rus uzay ajansının yaptığı açıklama, tüm dünyada heyecan yarattı.
14.05.2021Dünya
Rusya uzay çalışmalarına tekrar odaklanıyor: Uzay istasyonu yolda!
Rusya uzay çalışmalarına tekrar odaklanıyor: Uzay istasyonu yolda!Rusya Federal Uzay Ajansı (Roscosmos) Başkanı Dmitriy Rogozin, uzay istasyonu kurmaya başladıklarını bildirdi. Rogozin, Twitter hesabından yeni uzay istasyonunun kurulumuyla ilgili görüntü paylaşarak "Yeni Rus uzay istasyonu için ilk modül çalışmaya başladı." ifadelerini kullandı.
20.04.2021Teknoloji
Soyuz MS-17 uzay aracıyla 3 astronot dünyaya döndü
Soyuz MS-17 uzay aracıyla 3 astronot dünyaya döndüUluslararası Uzay İstasyonunda (UUİ) 6 ay kalan bir ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA) astronotu ve iki Rus kozmonotu, Soyuz MS-17 uzay aracıyla dünyaya indi.
17.04.2021Teknoloji
Rusya'nın Soyuz-2 roketi bugün fırlatılacak
Rusya'nın Soyuz-2 roketi bugün fırlatılacakUzay çalışmalarında yaşanan gelişmelere ek olarak Rusya'nın Soyuz-2 adı verilen taşıyıcı roketi bugün ateşleniyor. Roketin fırlatma işlemlerinin yapılacağını duyuran Rusya Federal Uzay Ajansı (Roscosmos), 38 yabancı uydulu fırlatma işlemini normalde 20 Mart günü yapacakken, 21 Mart'a erteledi.
21.03.2021Teknoloji
'Türkiye'nin uzayla ilgili girişimlerine katılmaktan mutluluk duyarız'
'Türkiye'nin uzayla ilgili girişimlerine katılmaktan mutluluk duyarız'Rusya Federal Uzay Ajansı (Roscosmos) Başkanı Dmitriy Rogozin, Türkiye’nin Milli Uzay Programını gerçekleştirmek için gerekli tüm siyasi ve ekonomik kaldıraçlara sahip olduğunu belirterek, “Güneydeki önemli komşumuz ve ortağımız Türkiye’nin uzayla ilgili girişimlerine katılmak için tüm fırsatları değerlendirmekten her zaman mutluluk duyarız.” dedi.
17.03.2021Teknoloji
SpaceX uzaya 60 uydu daha gönderdi
SpaceX uzaya 60 uydu daha gönderdiElon Musk'ın kurucusu olduğu SpaceX, uzaya 60 internet uydusu daha gönderdi. 22. kez uzaya gönderilen Starlink ağı uyduları, Florida'dan başarılı bir şekilde fırlatıldı.
14.03.2021Teknoloji
Rusya ile Çin ayda ortak istasyon kuracak
Rusya ile Çin ayda ortak istasyon kuracakRusya ile Çin arasında ayda ortak uzay istasyonu kurulmasına yönelik mutabakat zaptı imzalandı.
9.03.2021Teknoloji
Mars'taki devasa hortumları gösteren görüntüler paylaşıldı
Mars'taki devasa hortumları gösteren görüntüler paylaşıldıMars hakkında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Rus uzay ajansı Roscosmos,Mars'ta yaşanan hortumların görüntülerini paylaştı. Rus uzay ajansı Roscosmos, Rusya-Avrupa ortak ExoMars-2016 misyonu kapsamında Mars yörüngesinde bulunan Trace Gas Orbiter uzay aracının çektiği görüntüyü internet sitesi üzerinden paylaştı.
28.02.2021Teknoloji
Progress MS-16 kargo kapsülü başarıyla gönderildi
Progress MS-16 kargo kapsülü başarıyla gönderildiRusya Federal Uzay Ajansından (ROSCOSMOS) yapılan açıklamaya göre, Progress MS-16 kargo kapsülü, Kazakistan’ın Baykonur Uzay Üssü’nden TSİ 07.45’te  başarıyla gönderildi.
15.02.2021Teknoloji
‘Soyuz ihtimali yüksek’
‘Soyuz ihtimali yüksek’On yıllar boyunca hükümetlerin tekelinde olan uzay yolculukları, yakın tarihte özel şirketlerin de faaliyet gösterdiği bir alana dönüştü. Gelişen teknolojiyle birlikte uzaya gitmenin maliyeti azalsa da istenen rakamlar halâ azımsanmayacak kadar yüksek.
11.02.2021Gündem
Türkiye ile Rusya arasında uzay faaliyetleri için iş birliği
Türkiye ile Rusya arasında uzay faaliyetleri için iş birliğiRusya Federal Uzay Ajansı’ndan (Roscosmos) yapılan açıklamada, Türkiye ile Rusya arasında uzay faaliyetlerine yönelik iş birliği için çalışmalar yürütüldüğü bildirildi.
10.02.2021Teknoloji
Uzayda film çekme yarışı
Uzayda film çekme yarışıABD’li aktör Tom Cruise, Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) ile SpaceX’in sahibi Elon Musk’ın “uzayda çekilecek ilk film” için anlaşma yaptığı açıklanmıştı.
6.11.2020Dünya
Aylar sonra dünyaya döndüler! Maskeyle karşılandılar....
Aylar sonra dünyaya döndüler! Maskeyle karşılandılar....Soyuz MS-16 kapsülünün iniş anı, Rusya Federal Uzay Ajansının (ROSCOSMOS) internet sitesinden canlı verildi.
22.10.2020Dünya
Soyuz MS-17 uzaya fırlatıldı
Soyuz MS-17 uzaya fırlatıldıSoyuz MS-17 uzay aracı Kazakistan'daki Baykonur Uzay Üssü'nden Uluslararası Uzay İstasyonu’na fırlatıldı.
14.10.2020Dünya
Soyuz MS-17 uzaya fırlatıldı
Soyuz MS-17 uzaya fırlatıldıSoyuz MS-17 uzay aracı, Kazakistan'daki Baykonur Uzay Üssünden Uluslararası Uzay İstasyonuna (UUİ) fırlatıldı.
14.10.2020Teknoloji
‘Venüs Rus gezegeni’ iddiası
‘Venüs Rus gezegeni’ iddiasıVenüs’te basit anlamda da olsa yaşam bulunabileceğine ilişkin açıklamalar sonrasında Rusya’dan “Venüs Rus gezegeni” iddiası geldi.
21.09.2020Teknoloji
Rusya açıkladı! Çarpışma tehlikesi...
Rusya açıkladı! Çarpışma tehlikesi...Rusya Federal Uzay Ajansı Roscosmos bugün yaptığı açıklamada, enkaza dönen bir ABD uydusunun Uluslararası Uzay İstasyonu’yla (ISS) çarpışma riski olduğunu ve bu sebeple ISS’in yörüngesinin yeniden düzenlenebileceğini açıkladı.
12.09.2020Dünya
Rusya Federal Uzay Ajansı yetkilisi 'vatana ihanet' şüphesiyle tutuklandı
Rusya Federal Uzay Ajansı yetkilisi 'vatana ihanet' şüphesiyle tutuklandıRusya Federal Uzay Ajansı (Roscosmos) Başkanı Dmitriy Rogozin'in Danışmanı İvan Safronov, "vatana ihanet" şüphesiyle tutuklandı.
7.07.2020Dünya
Rusya yeni kapsülünü uzaya fırlattı!
Rusya yeni kapsülünü uzaya fırlattı!Progress MS-14 kargo kapsülü, Kazakistan'ın Baykonur Uzay Üssü'nden fırlatıldı.
27.04.2020Populer Bilim
Soyuz MS-16 uzaya fırlatıldı
Soyuz MS-16 uzaya fırlatıldıSoyuz MS-16 uzay aracı, Kazakistan'daki Baykonur Uzay Üssünden Uluslararası Uzay İstasyonuna (UUİ) fırlatıldı.
9.04.2020Teknoloji
Kargo kapsülü Progress MS 13 uzaya fırlatıldı
Kargo kapsülü Progress MS 13 uzaya fırlatıldıProgress MS 13 kargo kapsülü, TSİ 12.34'te Kazakistan'ın Baykonur Uzay Üssü'nden fırlatıldı.
9.12.2019Populer Bilim
Tarihe geçen adımı atmıştı! Uzayda yürüyen ilk insan hayatını kaybetti...
Tarihe geçen adımı atmıştı! Uzayda yürüyen ilk insan hayatını kaybetti...İlk "uzay yürüyüşünü" yapan Rus kozmonot Alexey Leonov 85 yaşında öldü.
11.10.2019Gündem
Soyuz MS-15 uzaya fırlatıldı
Soyuz MS-15 uzaya fırlatıldıSoyuz MS-15 uzay aracı, Kazakistan'daki Baykonur Uzay Üssünden Uluslararası Uzay İstasyonuna (UUİ) fırlatıldı.
25.09.2019Haberler

Benzer Haber Etiketleri

uzayrusyaRoscosmosteknolojiKazakistan

Roscosmos ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.