Ruhani

Ruhani

Son dakika Ruhani haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ruhani gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ruhani haber sayfamızda...

Ruhani

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.902 ruhani haberi bulunmuştur.
Mearic Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Mearic Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiMearic suresi, Kur’an-ı Kerim’in 70. suresidir. Sure toplam 44 ayetten oluşmaktadır. Mearic suresinin Mekke döneminde indirildiğine inanılmaktadır. Mearic suresi, Hakka suresinden sonra, Nuh suresinden önce gelmektedir. Surenin 3.ayetinde geçen “el- mearic” kelimesi surenin adını vermiştir. “Arece” kökünden gelen kelime yükselme basamakları anlamı da taşımaktadır. Mearic, yükselme dereceleri, yükseklik, merdivenler ve çıkılan yer anlamlarına gelmektedir. Mushaftaki sıralamada yetmişinci, iniş sırasına göre yetmiş dokuzuncu suredir. Mearic suresini zikreden kişiler için fazileti ise kıyamete dair korkularından uzaklaşacağına inanılır.
25.07.2021Sureler
İran Cumhurbaşkanı Ruhani'den yaptırım açıklaması
İran Cumhurbaşkanı Ruhani'den yaptırım açıklamasıİran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülkesinde ABD'nin uyguladığı ekonomik yaptırımların kalkmamasından İran Meclisini sorumlu tuttu.
25.07.2021Dünya
BM, İran'ı su krizini çözmeye çağırdı
BM, İran'ı su krizini çözmeye çağırdıBirleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiseri Michelle Bachelet, İran'a, Huzistan eyaletindeki su kesintilerine karşı düzenlenen protestoları "aşırı güç kullanarak ve toplu gözaltılarla bastırmak yerine eyaletteki su krizinin çözümüne odaklanma" çağrısında bulundu.
24.07.2021Dünya
Bu mezarlık diğerlerinden çok farklı
Bu mezarlık diğerlerinden çok farklıMersin'de 1930’ların sonunda kurulan Şehir Mezarlığı, Müslüman, Hristiyan ve Yahudi inancına mensup vatandaşların yan yana defnedilmesi nedeniyle birliktelik kültürünün önemli sembolü haline geldi. Mersin İtalyan Katolik Kilisesi Ruhani Lideri Roshan Cordeiro, Kurban Bayramı’nda kabir ziyareti için mezarlığa gelen Müslümanlarla bir araya gelip bayramlaştı.
22.07.2021Gündem
Partililerle bayramlaştı
Partililerle bayramlaştıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 81 ildeki AK Parti teşkilatıyla dün video konferans aracılığıyla bayramlaştı.
22.07.2021Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yoğun bayram diplomasisi
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yoğun bayram diplomasisiGelen son dakika habere göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile ikili ilişkiler ve bölgesel bölgesel konuların ele alındığı telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Öte yandan Erdoğan Bosna-Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Boşnak Üyesi Caferoviç ile telefonda görüştü
21.07.2021Siyaset
İran'da kripto para madenciliğine darbe
İran'da kripto para madenciliğine darbeİran'da yaygın elektrik kesintilerinin sebebi olarak gösterilen yasa dışı kripto para madenciliği çiftliklerine yönelik son 20 günde düzenlenen operasyonlarda yaklaşık 19 bin madencilik cihazına el konulduğu bildirildi.
17.07.2021Uzmanpara
Papa Franciscus, hastaneden taburcu edildi
Papa Franciscus, hastaneden taburcu edildiKatoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, geçirdiği kalın bağırsak operasyonunun ardından tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi.
14.07.2021Dünya
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Papa'ya geçmiş olsun mesajı
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Papa'ya geçmiş olsun mesajıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, ameliyat olan Katoliklerin ruhani lideri Papa Francesco'ya geçmiş olsun mesajı gönderdi.
6.07.2021Siyaset
İran Cumhurbaşkanı halktan özür diledi
İran Cumhurbaşkanı halktan özür dilediİran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülke genelinde meydana gelen elektrik kesintileri nedeniyle halktan özür diledi. Bazı ülkelerde ve Avrupa'da da genel elektrik sisteminin çökmesi gibi sorunların yaşandığını ve bu durumda 24 saat elektrik verilemediğini söyleyen Ruhani, bu tür risklerle karşı karşıya kalmamak için bazı bölgelerde otomatik kesinti yaşandığını belirtti.
6.07.2021Dünya
Son dakika: Papa hastaneye kaldırıldı! İşte son durumu...
Son dakika: Papa hastaneye kaldırıldı! İşte son durumu...Gelen son dakika haberine göre; Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, kalın bağırsağındaki rahatsızlık sebebiyle ameliyat olmak üzere Roma'da hastaneye yattı.
4.07.2021Dünya
İran 7 ülkeden biri! Kripto para atağı
İran 7 ülkeden biri! Kripto para atağıİran'ın indirimli elektrik tarifeleri nedeniyle Çin, Rusya, ABD, Kazakistan, Kanada ve İzlanda ile birlikte dünyada en fazla kripto para üreten 7 ülkeden biri olduğu açıklandı.
3.07.2021Ekonomi
Ruhani'den Biden'a nükleer anlaşma çağrısı!
Ruhani'den Biden'a nükleer anlaşma çağrısı!İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD Başkanı Joe Biden'a nükleer anlaşmayı bir an önce hayata geçirmesi çağrısında bulundu.
30.06.2021Dünya
Papa Francis Kanada'daki yerli topluluk liderlerine 2 yıl sonra randevu verdi
Papa Francis Kanada'daki yerli topluluk liderlerine 2 yıl sonra randevu verdiKatolik dünyasının ruhani lideri olan Papa Francis’in, Kanadalı yerli toplulukların liderlerine 17 Aralık 2021 tarihi için randevu verdiği bildirildi.
29.06.2021Dünya
İtalya Başbakanı Draghi, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile görüştü
İtalya Başbakanı Draghi, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile görüştüİtalya Başbakanı Mario Draghi, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile bir araya geldi. Görüşmede, iki ülke ilişkilerinden transatlantik ilişkilere, Avrupa Birliği ve ABD arasında yenilenen güçlü sinerji ve iş birliği atmosferini somut olarak inşa etme ihtiyacına odaklanıldığı belirtildi.
28.06.2021 Dünya
Gezegeni kurtarmak için hâlâ vaktimiz var
Gezegeni kurtarmak için hâlâ vaktimiz varSalt’ın iklim değişikliğinin gezegenimize etkilerini inceleyen gösterim programı “Bu son şansımız mı?” bu hafta “Ormanların Zamanı” ile devam ediyor.
27.06.2021Kültür Sanat
İran'dan yasaklı uygulamaları kullananlara hapis cezası teklifi
İran'dan yasaklı uygulamaları kullananlara hapis cezası teklifiİran Meclisi, yargı tarafından erişim engeli getirilen sosyal medya uygulamalarını kullananlara para ve hapis cezaları öngören hedefleyen kanun teklifini görüşmeye hazırlanıyor.
26.06.2021Dünya
ABD'li yetkiliden 'İran ile nükleer anlaşma' açıklaması
ABD'li yetkiliden 'İran ile nükleer anlaşma' açıklamasıABD Dışişleri Bakanlığından bir yetkili, ABD ve İran arasında 2015'teki nükleer anlaşmanın şartlarına dönülmesi konusunda "önemli ayrılıklar" olduğunu belirterek yakın zamanda bu konuda bir anlaşmaya varılmasının zor olduğu sinyalini verdi.
24.06.2021Dünya
Dünya bu kareleri konuşuyor! Bir anda Papa'nın önünü kesti...
Dünya bu kareleri konuşuyor! Bir anda Papa'nın önünü kesti...İtalya'nın Vatikan kentinde, Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis bir konuşma gerçekleştirdi. O konuşmanın dikkat çeken bir dinleyicisi vardı. 'Örümcek Adam' kostümüyle konuşmayı dinleyen kişi, çıkışta da Papa'ya 'Örümcek Adam' maskesi hediye etti.
23.06.2021Dünya
Ruhani: Yüzde 48 katılım tekrarlanmamalıdır
Ruhani: Yüzde 48 katılım tekrarlanmamalıdırİran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, 18 Haziran'daki seçimlere katılımın yüzde 48 olmasına üzüldüklerini belirterek bunun bir daha tekrarlanmaması gerektiğini söyledi.
23.06.2021Dünya
BM'den Vatikan'a 'çocuk istismarlarının önlenmesi' çağrısı
BM'den Vatikan'a 'çocuk istismarlarının önlenmesi' çağrısıBirleşmiş Milletler (BM) bünyesinde çalışan bir grup insan hakları uzmanı, Katolik Kilisesi'nin yönetim merkezi Vatikan'ı çocuklara yönelik şiddeti ve cinsel istismarı önlemek için daha fazlasını yapmaya çağırdı.
21.06.2021Dünya
İran'da reformistler dibi gördü
İran'da reformistler dibi gördüİran'da 5. Cumhurbaşkanı Muhammed Hatemi'nin 1997'deki zaferiyle siyaset sahnesine çıkan reformistler, 18 Haziran Cuma günü yapılan son seçimlerde büyük bir çöküş yaşadı.
21.06.2021Dünya
İsrail’den Reisi uyarısı
İsrail’den Reisi uyarısıİsrail’in yeni Başbakanı Bennett, Reisi’nin İran Cumhurbaşkanlığı’na seçilmesini değerlendirerek, bunun “Batı’nın uyanması gerektiğinin işareti” olduğunu öne sürdü
21.06.2021Dünya
Tahran'daki seçmenlerin yüzde 26'sı sandığa gitti
Tahran'daki seçmenlerin yüzde 26'sı sandığa gittiİran'ın başkenti Tahran'da 18 Haziran Cuma günü yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine katılım oranı yüzde 26 seviyesinde kaldı.
20.06.2021Dünya
İran’da ‘zafer’ Reisi’nin oldu
İran’da ‘zafer’ Reisi’nin olduİran’da engellemeler nedeiyle çoğu adayın katılamadığı cumhurbaşkanlığı seçimini beklendiği üzere İbrahim Reisi ilk turda kazandı. Seçime katılım sadece yüzde 48,8 oldu
20.06.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

iranruhaniabdvatikanTahran

Ruhani ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.