Rus Savaş Gemileri

Rus Savaş Gemileri

Son dakika Rus savaş gemileri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Rus savaş gemileri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Rus savaş gemileri haber sayfamızda...

Rus Savaş Gemileri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 28 rus savaş gemileri haberi bulunmuştur.
Rus savaş gemileri peş peşe İstanbul Boğazı'ndan geçti
Rus savaş gemileri peş peşe İstanbul Boğazı'ndan geçtiRUS savaş gemileri peş peşe İstanbul Boğazı'ndan geçerek Karadeniz'e açıldı. Gemilerin geçişine sahil güvenlik botu da eşlik etti.
15.12.2020Haberler
Rus savaş gemileri peş peşe İstanbul Boğaz'ından geçti
Rus savaş gemileri peş peşe İstanbul Boğaz'ından geçtiRus savaş gemileri peş peşe İstanbul Boğaz'ından geçerek Karadeniz'e açıldı. Savaş gemilerinin geçişine çok sayıda sahil güvenlik botu eşlik etti.
9.04.2020Haberler
Son dakika: Beyaz Saray'daki kritik Suriye toplantısı sona erdi! İşte ilk açıklama...
Son dakika: Beyaz Saray'daki kritik Suriye toplantısı sona erdi! İşte ilk açıklama...Twitter hesabından dünyayı sallayan ABD lideri Trump, "Bugün Suriye toplantısı yapacağız, yakında karar vereceğiz" dedi. Az önce Beyaz Saray'da yapılan toplantının sona erdiği bildirildi. Toplantıda nihai bir karara varılmadığı, Trump'ın İngiliz ve Fransız liderlerle görüşeceği açıklandı.
12.04.2018Dünya
Son dakika: Beyaz Saray'daki kritik Suriye toplantısı sona erdi! İşte ilk açıklama...
Son dakika: Beyaz Saray'daki kritik Suriye toplantısı sona erdi! İşte ilk açıklama...Twitter hesabından dünyayı sallayan ABD lideri Trump, "Bugün Suriye toplantısı yapacağız, yakında karar vereceğiz" dedi. Az önce Beyaz Saray'da yapılan toplantının sona erdiği bildirildi. Toplantıda nihai bir karara varılmadığı, Trump'ın İngiliz ve Fransız liderlerle görüşeceği açıklandı.
12.04.2018Dünya
ABD filosu yola çıktı
ABD filosu yola çıktıAmerikan savaş gemilerinin ve bir uçak gemisinin boğazlardan Karadeniz'e geçeceği iddia edildi. İddialara Ankara’dan bir doğrulama gelmedi. Montrö Boğazlar Sözleşmesi'ne göre ise boğazlardan savaş gemisi geçirmenin şartları var. Uçak gemisinin geçmesi ise sözkonusu değil.
4.03.2014Dünya
Savaş gemileri Boğaz'dan geçti!
Savaş gemileri Boğaz'dan geçti!Ukrayna ve Rusya arasındaki Kırım krizinin ardından Karadeniz’e çağrılan 2 Rus savaş gemisi, İstanbul Boğazı’ndan geçti.Suriye’de yaşanan savaşın ardından Akdeniz’de görevlendirilen Rus savaş gemileri, Ukrayna ve Rusya arasındaki Kırım krizinin ardından Karadeniz’e çağrılmış ve iki gemi dün akşam saatlerinde Çanakkale Boğazı’ndan geçiş yapmıştı. Saratov ve Yamal isimli savaş gemileri, İstanbul Boğazı’ndan da geçiş yaparak Karadeniz’e açıldı.
11.09.2019Haberler
Rusya resmen açıkladı: "Plan hazır"
Rusya resmen açıkladı: "Plan hazır"Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Suriye’de bulunan Rusya vatandaşlarının tahliyesi ile ilgili planın hazır olduğunu, dışişleri bakanlığının da tahliye çalışmalarına destek vereceği belirtildi.
24.12.2012Dünya
Rus donanmasının ‘Latin şovu’ sürüyor
Rus donanmasının ‘Latin şovu’ sürüyorRUS savaş gemileri, Nikaragua Devlet Başkanı Daniel Ortega’nın daveti üzerine insani yardım misyonuyla geldiği El Bluff limanı açıklarına demirledi.
14.12.2008Dünya
Son dakika haberi... Savaşın ayak sesleri! Ruslar karşı saldırıya geçti
Son dakika haberi... Savaşın ayak sesleri! Ruslar karşı saldırıya geçtiSon dakika haberlere göre NATO'nun hamlesine Putin'in hemen yanıt verdi, Avrupa'nın göbeğindeki Rus toprağı Kaliningrad'dan 20 savaş gemisi 'acil' şekilde ayrıldı. Fransa'nın Romanya'daki NATO birliklerine asker yollaması beklenirken, ABD'nin asker sayısına dair ilk kez net bir rakam ortaya çıktı. Bambaşka telden çalan Rus medyası ise, Ukrayna'nın saldırıya geçeceğini yazıyor.
25.01.2022Dünya
Rusya'dan Kırım'da 10 bin askerli tatbikat
Rusya'dan Kırım'da 10 bin askerli tatbikatRusya Savunma Bakanlığı, Kiev ile Moskova arasındaki tartışmalı bölge olan Kırım'daki tatbikata 10 binden fazla asker, 40 savaş gemisi ve 20 destek gemisinin katıldığını duyurdu.
22.04.2021Haberler
İstanbul Boğazı'ndan peş peşe geçtiler!
İstanbul Boğazı'ndan peş peşe geçtiler!İstanbul Boğazı'ndan geçen Rus Donanması'na ait 031 borda numaralı 'Alexander Otrakovsky' ile 027 borda numaralı 'Kondopoga' adlı savaş gemileri Karadeniz'e doğru yol aldı.
17.04.2021Haberler
Rus askerine korona virüs aşısı uygulaması başladı
Rus askerine korona virüs aşısı uygulaması başladıRusya Savunma Bakanlığı, Rus ordusunda görev yapan askerlere Sputnik V korona virüs aşısının uygulanmaya başlandığını duyurdu.
3.12.2020Dünya
Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan: Haberi alınca şok olduk!
Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan: Haberi alınca şok olduk!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuk olduğu CNN TÜRK-Kanal D ortak yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Devrim Muhafızları Ordusuna bağlı Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani'nin öldürülmesinin bölgenin huzur ve istikrarı açısından yarattığı yakın riskleri kaygıyla takip ettiklerini belirterek, "Çünkü bu iş burada bitmeyecek, bunun muhakkak bir takip eden süreci de olacak." dedi. Erdoğan, ayrıca "Biz o akşam Trump ile bir görüşme yaptık, 4-5 saat sonra bu olay patlak verdi. Demek ki mesele planlanmıştı. Haberi alınca şok olduk. Ben özellikle kendisine (Trump) İran'la gerilimin tırmandırılmaması telkininde bulundum" ifadelerini kullandı.
6.01.2020Siyaset
Rus askeri gemileri Çanakkale Boğazı'ndan geçti
Rus askeri gemileri Çanakkale Boğazı'ndan geçti Rus Donanmasına ait iki gemi ile bir arama kurtarma römorkörü Çanakkale Boğazı'ndan geçti.
11.09.2019Haberler
May'den Putin'le görüşme öncesi sert mesaj
May'den Putin'le görüşme öncesi sert mesajÇifte ajan Skripal'in suikastçilerine vurgu yapan İngiltere Başbakanı, "Bu iki kişi için Avrupa tutuklama emri çıkarıldı ve Rusya’nın dışına adım atmaları halinde adalet önüne çıkarılmaları için her türlü gayreti göstereceğiz. Rusya dünya çapında istikrarı bozucu davranışlarına bir son vermeli. Buna dezenformasyon ve siber saldırılar da dahildir" dedi.
28.06.2019Dünya
Rusya, Kıbrıs açıklarında kruz füzesi atımları yapacak
Rusya, Kıbrıs açıklarında kruz füzesi atımları yapacakRusya'nın Karadeniz Donanması'na bağlı gemiler, Kıbrıs açıklarındaki uluslararası sularda eğitim amaçlı kruz füzesi atımları yapacak.
29.06.2017Gündem
Son Dakika: Karadeniz'de Rus savaş gemisi ile kargo gemisi çarpıştı! 78 personel...
Son Dakika: Karadeniz'de Rus savaş gemisi ile kargo gemisi çarpıştı! 78 personel...Karadeniz'de Kilyos açıklarında Rus askeri istihbarat gemisi ile canlı hayvan taşıyan kuru yük gemisi çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle Rus askeri istihbara gemisi batarken 78 personelinin tamamı kurtarıldı. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü az önce yaptığı açıklamada kurtarılan Rus gemi personelinin, Türk askeri gemisine nakledildiğini açıkladı. Saat 12 civarında yaşanan kazanın yoğun sisten kaynaklandığı tahmin ediliyor
27.04.2017Gündem
Son Dakika Haberleri: Türkiye'den Rusya'ya dev misilleme geldi!
Son Dakika Haberleri: Türkiye'den Rusya'ya dev misilleme geldi!Türkiye-Rusya geriliminden bir son dakika haberi daha geldi. İspanya, Portekiz ve Kanada donanmalarına ait 3 askeri gemi, Sarayburnu Limanı'nda bekliyor.Son dakika gelişmelerini sizlere anında aktaracağız.
8.12.2015Gündem
Türkiye'den misilleme! 4 Rus gemisine el konuldu
Türkiye'den misilleme! 4 Rus gemisine el konulduTürk limanlarına seyir yapan 4 Rusya Federasyonu bayraklı gemi Samsun Limanı'nda yapılan PSC denetimleri sonucu tutuklandı.Samsun Limanı'na kuru yük getiren ve Port State Control (PSC) denetimi sonucunda seyirden men edilen Rus bandıralı 4 gemiden eksiklerini tamamlayan 3'ünün limandan ayrılmasına izin verildi.
5.12.2015Gündem
Türkiye'den misilleme! 4 Rus gemisine el konuldu
Türkiye'den misilleme! 4 Rus gemisine el konulduTürk limanlarına seyir yapan 4 Rusya Federasyonu bayraklı gemi Samsun Limanı'nda yapılan PSC denetimleri sonucu tutuklandı.Samsun Limanı'na kuru yük getiren ve Port State Control (PSC) denetimi sonucunda seyirden men edilen Rus bandıralı 4 gemiden eksiklerini tamamlayan 3'ünün limandan ayrılmasına izin verildi.
5.12.2015Gündem
İşte Akdeniz'deki bulanan savaş gemilerinin sayısı
İşte Akdeniz'deki bulanan savaş gemilerinin sayısıSuriye'de son yaşanan gelişmeler üzerine birçok ülkenin savaş gemilerini konuşlandırdığı Akdeniz'de Türkiye'ye ait 20'si muhrip, 14'ü yardımcı gemi olmak üzere toplam 34 geminin bulunduğu öğrenildi. Bu gemilerden 3 korvet , 1 denizaltı, 1 hücum bot ve 1 fırkateynin sürekli olarak Akdeniz'de hareket halinde oldukları ve keşif ve gözetleme görevinde bulunuyor!
4.12.2015Gündem
NATO açıkladı! Türkiye için geliyorlar
NATO açıkladı! Türkiye için geliyorlarStoltenberg, Türkiye’nin güvenliği için Akdeniz’e uçaklar ve savaş gemileri gönderileceğini duyurdu. Rus uçağının düşürülmesiyle bağlantılı olmadığını belirten Stoltenberg, İngiltere’nin NATO ittifakı kapsamında Türkiye’ye uçak, Almanya ve Danimarka’nın Akdeniz’e taktik komuta gemileri sevk edeceğini söyledi.
2.12.2015Dünya
NATO Genel Sekreteri'den önemli açıklamalar
NATO Genel Sekreteri'den önemli açıklamalarNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye’nin güvenliği için Akdeniz’e uçaklar ve savaş gemileri gönderileceğini duyurdu.
1.12.2015Dünya
İsveç'i ayağa kaldıran deniz objesi
İsveç'i ayağa kaldıran deniz objesiBaşkent Stockholm açıklarında görülen esrarengiz deniz objesi İsveç'i ayağa kaldırdı. Karadan tek kare fotoğrafı çekilen "deniz objesi" asker alarmda. Savaş gemileri, helikopterler arama çalışmalarına katıldı.
20.10.2014Dünya
ABD ve Rus savaş gemileri Karadeniz'e gidiyor
ABD ve Rus savaş gemileri Karadeniz'e gidiyorABD savaş gemileri Karadeniz'e doğru yola çıkarken, İki rus savaş gemisi de Karadeniz’e giriş yapmak üzere Çanakkale Boğazı'ndan geçiş yaptı.Guardian ise yaşanan tansiyonun ardından Ukrayna'da yaşabilecek olası 3 senaryoyu gündeme taşıdı.
3.03.2014Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Rus Savaş Gemileri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.