Saakaşvili

Saakaşvili

Son dakika Saakaşvili haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Saakaşvili gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Saakaşvili haber sayfamızda...

Saakaşvili

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 496 saakaşvili haberi bulunmuştur.
Gürcistan'ın eski Cumhurbaşkanı Saakaşvili yeniden cezaevine sevk edildi
Gürcistan'ın eski Cumhurbaşkanı Saakaşvili yeniden cezaevine sevk edildiGürcistan'ın tutuklu eski Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili, tedavi gördüğü askeri hastaneden taburcu edilerek Rustavi'deki 12 No'lu Cezaevine sevk edildi.
30.12.2021Dünya
Saakaşvili askeri hastaneye nakledildi
Saakaşvili askeri hastaneye nakledildiGürcistan'da 1 Ekim'de gözaltına alınan eski Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili, başkent Tiflis'teki hapishane hastanesinden, daha donanımlı bir askeri hastaneye sevk edildi.
20.11.2021Dünya
Gürcistan'da tutuklu Saakaşvili'ye destek yürüyüşü
Gürcistan'da tutuklu Saakaşvili'ye destek yürüyüşüGürcistan'da ana muhalefet Birleşik Ulusal Hareketi lideri Nika Melia ve destekçileri, tutuklu eski Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili'ye destek için başkent Tiflis'te yürüyüş düzenledi.
15.11.2021Dünya
Gürcistan'da tutuklu eski Cumhurbaşkanı Saakaşvili'ye destek gösterisi
Gürcistan'da tutuklu eski Cumhurbaşkanı Saakaşvili'ye destek gösterisiGürcistan'da, 1 Ekim'de gözaltına alınan eski Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili'nin tutulduğu Rustavi kentindeki hapishanenin önünde kendisine destek gösterisi düzenlendi.
4.10.2021Dünya
Döner dönmez ülke karıştı! 'Cezasını çekecek'
Döner dönmez ülke karıştı! 'Cezasını çekecek'Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili, 8 yıl aradan sonra ülkesine dönen ve güvenlik güçlerince 1 Ekim'de gözaltına alınarak hapishaneye nakledilen eski Gürcistan Cumhurbaşkanı Saakaşvili'nin cezasını çekmeden serbest bırakılmayacağını söyledi.
3.10.2021Dünya
Gürcistan'da seçim heyecanı! Oy verme işlemi sona erdi
Gürcistan'da seçim heyecanı! Oy verme işlemi sona erdiGürcistan'da, 64 belediye başkanı ve 2 bin 68 belediye meclisi üyesinin belirlemesi için düzenlenen yerel seçimlerde oy kullanma işlemi tamamlandı.
2.10.2021Dünya
Ukrayna'dan Saakaşvili mesajı: Gerekli destek sağlanacak
Ukrayna'dan Saakaşvili mesajı: Gerekli destek sağlanacakUkrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, 8 yıl sonra döndüğü ülkesinde gözaltına alınan eski Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili'nin kendi vatandaşları olduğunu belirterek kendisine gerekli desteğin sağlanacağını bildirdi.
2.10.2021Dünya
Ukrayna: Vatandaşımız Saakaşvili'ye gerekli destek sağlanacak!
Ukrayna: Vatandaşımız Saakaşvili'ye gerekli destek sağlanacak!Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, 8 yıl sonra döndüğü ülkesinde gözaltına alınan eski Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili'nin kendi vatandaşları olduğunu belirterek kendisine gerekli desteğin sağlanacağını bildirdi.
2.10.2021Dünya
Son dakika haberleri: Gürcistan'da seçim günü! Döner dönmez tutuklandı...
Son dakika haberleri: Gürcistan'da seçim günü! Döner dönmez tutuklandı...Facebook hesabından yaptığı açıklamayla sadece Gürcistan'da değil tüm dünyada gündeme oturan Eski Gürcistan Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili, yerel seçimler için ülkesine döneceğini açıklamıştı. Hakkında gıyabi tutuklama kararı olduğu için yıllardır ülkesine dönemeyen Saakaşvili, bugün için bilet aldığını duyurmuştu. Eski Devlet Başkanı ülkeye girer girmez tutuklandı. Rusya ve Avrasya Araştırmacısı Ümit Nazmi Hazır, "Saakaşvili’nin Gürcistan’a dönmesi de sorun, dönmemesi de sorun" derken, Ankara Kriz ve Siyaset Araştırmaları Merkezi (ANKASAM) Dış Politika Uzmanı Emrah Kaya da, eski Devlet Başkanı'nın geri dönüşüyle birlikte yaşanabilecek iki olasılığa dikkat çekti.
2.10.2021Dünya
Son dakika: Eski Gürcistan Cumhurbaşkanı ülkesinde gözaltına alındı
Son dakika: Eski Gürcistan Cumhurbaşkanı ülkesinde gözaltına alındıHakkında 6 yıl gıyabı hapis cezası kararı bulunduğu ülkesine 8 yıl sonra dönen eski Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili gözaltına alınarak hapishaneye götürüldü. Saakaşvili'nin burada açlık grevine başladığı bildirildi.
1.10.2021Dünya
Eski Gürcistan Cumhurbaşkanı'ndan, Gürcistan’a dönme kararı
Eski Gürcistan Cumhurbaşkanı'ndan, Gürcistan’a dönme kararıHakkında gıyabi tutuklama kararı bulunduğu için yıllardır ülkesine dönemeyen eski Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili, sonbaharda Gürcistan’a döneceğini söyledi.
20.04.2021Dünya
Son dakika haberleri | Savaşta hezimete uğrayan Ermenistan saçmaladı: Türk F-16'ları...
Son dakika haberleri | Savaşta hezimete uğrayan Ermenistan saçmaladı: Türk F-16'ları...Son dakika haberlere göre, ikinci gününe giren Azerbaycan-Ermenistan savaşında Ermeniler cephede hezimet yaşıyor. Pazar sabahından bu yana ölen Ermenistan askeri sayısı 59'a çıkarken, Sarkisyan akılalmaz açıklamalar yaptı.
28.09.2020Dünya
O Ses Türkiye Sofia Saakasvili kimdir? Kaç yaşında?
O Ses Türkiye Sofia Saakasvili kimdir? Kaç yaşında?O Ses Türkiye'nin yabacı ismi Sofia Saakasvili muhteşem performanslar sergileyerek adını yarı finale yazdırdı. Sofia şimdi finale kalmak için yarışacak. Peki, O Ses Türkiye Sofia Saakasvili kimdir? Kaç yaşında?
14.02.2020Gündem
Pop yıldızı Olya Polyakova parti kuruyor
Pop yıldızı Olya Polyakova parti kuruyorUkrayna’da önümüzdeki temmuz ayında yapılacak erken parlamento seçimleri öncesi siyaset sahnesi renkleniyor. Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’nin yeniden vatandaşlık verdiği eski Gürcistan Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili’nin partisinin yanı sıra, ülkenin en ünlü şarkıcılarından biri de seçimlerde aday olmaya hazırlanıyor.
30.05.2019Cadde
Saakaşvili tekrar Ukrayna vatandaşı oldu
Saakaşvili tekrar Ukrayna vatandaşı olduUkrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, eski Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili'nin Ukrayna vatandaşlığına son veren kararnameyi iptal etti.
28.05.2019Dünya
Eşi için yola çıktı; çeteyi çökertip, 70'e yakın Türk'ü cezaevinden kurtardı
Eşi için yola çıktı; çeteyi çökertip, 70'e yakın Türk'ü cezaevinden kurtardıGürcistan'da, otomobilinde eroin bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan eşi Hamza Kaputoğlu'na kurulan tuzağı verdiği uluslararası mücadeleyle ortaya çıkaran ve eşiyle birlikte 70'e yakın Türk'ü cezaevlerinden kurtaran Nuriye Kaputoğlu, 'Dünya Kadınlar Günü' dolayısıyla teşekkür belgesiyle ödüllendirildi. Kaputoğlu'nun çabalarıyla Gürcistan'da mali polis içindeki çete yapılanması ortaya çıkarken, aralarında polis ve gümrük görevlilerinin de yer aldığı çok sayıda kişi tutuklandı.
7.03.2019Gündem
Eşi için yola çıktı; çeteyi çökertip, 70'e yakın Türk'ü cezaevinden kurtardı
Eşi için yola çıktı; çeteyi çökertip, 70'e yakın Türk'ü cezaevinden kurtardıGürcistan'da, otomobilinde eroin bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan eşi Hamza Kaputoğlu'na kurulan tuzağı verdiği uluslararası mücadeleyle ortaya çıkaran ve eşiyle birlikte 70'e yakın Türk'ü cezaevlerinden kurtaran Nuriye Kaputoğlu, 'Dünya Kadınlar Günü' dolayısıyla teşekkür belgesiyle ödüllendirildi. Kaputoğlu'nun çabalarıyla Gürcistan'da mali polis içindeki çete yapılanması ortaya çıkarken, aralarında polis ve gümrük görevlilerinin de yer aldığı çok sayıda kişi tutuklandı.
7.03.2019Gündem
Saakaşvili'nin 2021'e kadar Ukrayna'ya giriş yasaklandı
Saakaşvili'nin 2021'e kadar Ukrayna'ya giriş yasaklandıUkrayna Devlet Sınır Servisi'nin, eski Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili'nin 2021'ye kadar ülkeye girişini yasakladığı bildirildi.
21.02.2018Dünya
Saakaşvili sonunda Hollanda’ya yerleşiyor
Saakaşvili sonunda Hollanda’ya yerleşiyorUkrayna vatandaşlığından çıkarılan Gürcistan eski Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili’nin Hollanda’ya yerleşeceği bildirildi.
15.02.2018Dünya
Saakaşvili Hollanda'ya yerleşiyor
Saakaşvili Hollanda'ya yerleşiyorUkrayna vatandaşlığından çıkarılan eski Gürcistan Cumhurbaşkanı Saakaşvili'nin Hollanda'ya yerleşeceği bildirildi.
14.02.2018Dünya
Gözaltına alınan Saakaşvili için flaş karar
Gözaltına alınan Saakaşvili için flaş kararGürcistan eski cumhurbaşkanı ve Ukrayna’da Yeni Güçler Hareketi adlı partinin lideri Mihail Saakaşvili, gözaltına alınarak, Polonya’ya gönderilmek üzere sınırdışı edildi.
12.02.2018Gündem
Eski Gürcistan Cumhurbaşkanı Saakaşvili’nin kaçırıldığı iddia edildi
Eski Gürcistan Cumhurbaşkanı Saakaşvili’nin kaçırıldığı iddia edildiFacebook sayfasında yapılan duyuruda, maskeli kişilerin Eski Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili’yi Kiev’de kaçırdığı öne sürüldü.Sözcüsü, maskeli ve kamuflaj kıyafetli kişilerin kaçırdığı Saakaşvili’nin nerede olduğunu bilmediklerini ifade etti.Eski Gürcistan Devlet Başkanı, Ukrayna’da 2014’teki Rusya karşıtı Euromeydan olaylarında göstericilere destek vermiş, değişen yönetimle birlikte Odesa Valiliği görevine atanmıştı. Bir süre sonra Ukrayna Devlet Başkanı Poroşenko tarafından görevinden alınan Saakaşvili’nin Ukrayna vatandaşlığı da iptal edilmişti. Saakaşvili, taraftarlarıyla Ukrayna Parlamentosu önünde 17 Ekim’den bu yana süren protesto eylemleri başlatmıştı.
11.09.2019Haberler
"Maskeli adamlar Saakaşvili'yi kaçırdı"
"Maskeli adamlar Saakaşvili'yi kaçırdı"Eski Gürcistan Cumhurbaşkanı Saakaşvili’nin Kiev’de maskeli kişiler tarafından kaçırıldığı iddia edildi.
12.02.2018Dünya
Saakaşvili Ukrayna istihbaratına ifade verdi
Saakaşvili Ukrayna istihbaratına ifade verdiEski Gürcistan Cumhurbaşkanı Saakaşvili, "suç örgütüne yardımcı olmak" iddiasıyla Ukrayna Güvenlik Servisinde ifade verdi.
10.01.2018Dünya
Bu kez de sarayı işgal edeceklerdi!
Bu kez de sarayı işgal edeceklerdi!Eski Gürcistan Cumhurbaşkanı ve eski Odessa Valisi Mihail Saakaşvili, destekçileri ile birlikte Ukrayna’nın başkenti Kiev’de protesto gösterisi düzenlerken, kentin merkezinde bulunan Kültür ve Sanat Merkezi binasını işgal etmeye çalıştı.
17.12.2017Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Saakaşvili ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.