Salda

Salda

Son dakika Salda haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Salda gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Salda haber sayfamızda...

Salda

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 387 salda haberi bulunmuştur.
Salda Gölü'nde yoğun ziyaretçi trafiği
Salda Gölü'nde yoğun ziyaretçi trafiğiBurdur'un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü'nde yaz sezonuyla ziyaretçi yoğunluğu da başladı. Beyaz Adalar bölümü dışında kalan Halk Plajı, Tabiat Parkı, Doğanbaba Plajı ve Kayadibi Plajı'nda suya girebilen ziyaretçiler, gölün güzelliğine hayran kaldıklarını söyledi. Atlı Jandarma Timi'nin görev yaptığı Salda Gölü'nde cankurtaranlar da botla gezip, halkı belirlenen bölgenin dışına çıkılmaması için uyardı.
10.07.2022Ekonomi
Salda Gölü'nde yoğun ziyaretçi trafiği! 'Bu kadar olduğunu tahmin etmemiştik'
Salda Gölü'nde yoğun ziyaretçi trafiği! 'Bu kadar olduğunu tahmin etmemiştik'Burdur'un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü'nde yaz sezonuyla ziyaretçi yoğunluğu da başladı. Beyaz Adalar bölümü dışında kalan Halk Plajı, Tabiat Parkı, Doğanbaba Plajı ve Kayadibi Plajı'nda suya girebilen ziyaretçiler, gölün güzelliğine hayran kaldıklarını söyledi.
10.07.2022Gündem
Evimiz sırtımızda gidiyoruz güzelliklere
Evimiz sırtımızda gidiyoruz güzelliklereYolda olmayı sevenler, kafasına göre tatil hayali kuranlar “Karavanda Yaz”da buluşacak. Fedo’nun karavanında size de yer var.
10.07.2022Pazar
Birleşmiş Milletler’den Emine Erdoğan’a çevre teşekkürü
Birleşmiş Milletler’den Emine Erdoğan’a çevre teşekkürüBirleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi (BMİDÇS) 26. Taraflar Konferansı (COP26) Başkanı Alok Sharma, sıfır atık başta olmak üzere çevreyle ilgili projelere verdiği katkıları nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a teşekkür ziyaretinde bulundu.
7.07.2022Siyaset
Emine Erdoğan'a, COP26 Başkanı Sharma'dan teşekkür ziyareti
Emine Erdoğan'a, COP26 Başkanı Sharma'dan teşekkür ziyaretiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi (BMİDÇS) 26'ncı Taraflar Konferansı (COP26) Başkanı Alok Sharma ile bir araya geldi.
6.07.2022Haberler
Emine Erdoğan'a, COP26 Başkanı Sharma'dan teşekkür ziyareti
Emine Erdoğan'a, COP26 Başkanı Sharma'dan teşekkür ziyaretiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi (BMİDÇS) 26'ncı Taraflar Konferansı (COP26) Başkanı Alok Sharma ile bir araya geldi.
6.07.2022Gündem
Salda Gölü için yeni öneri
Salda Gölü için yeni öneriSalda Gölü'nde, Beyaz Adalar kısmı için uygulanan giriş yasağının, gölün tamamını kapsaması istendi. Ziyaretçilerin şampuan, güneş kremi kullanmasıyla çok kapsamlı kirlilik oluştuğu, kapalı havza göl özelliği nedeniyle de bu kirliliğin atılamadığı kaydedildi.
19.06.2022Gündem
50 yıllık ortalamayı aştı! Karadeniz'in turkuaza bürünen rengi uzaydan görülüyor
50 yıllık ortalamayı aştı! Karadeniz'in turkuaza bürünen rengi uzaydan görülüyorKaradeniz’in mavi yüzeyinin son günlerde yerini bıraktığı turkuaz rengi, uydu fotoğraflarına yansıdı. Öte yandan Karadeniz’i turkuaz görüntüsü ise Salda Gölü'ne benzetildi.
17.06.2022Gündem
Bir şehir büyüklüğünde! Mars'ta 'izleyen göz' bulundu
Bir şehir büyüklüğünde! Mars'ta 'izleyen göz' bulunduKızıl Gezegen'in güney yarımküresindeki devasa kraterin içindeki kanallar, ESA tarafından insan gözündeki damarlara benzetildi. Uzay ajansı, fotoğrafları 'Mars bir gözü açık uyuyor' başlığıyla dünyaya duyurdu.
13.06.2022Dünya
Bakanlık, çevre projelerini hızlandırdı
Bakanlık, çevre projelerini hızlandırdıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı; bu yılki temasını "Sıfır Atık" olarak belirlediği Türkiye Çevre Haftası’nı 81 ilde çeşitli etkinliklerle kutluyor. Çevre projeleri sayısını her geçen gün daha da artıran Bakanlık, her proje için net hedefler ortaya koyuyor. İşte Bakanlığın son dönemde hız verdiği bazı çevre projelerinden rakamlar…
2.06.2022Ekonomi
Yer: Salda Gölü! Kimi aşkını yazdı kimi temennisini
Yer: Salda Gölü! Kimi aşkını yazdı kimi temennisiniBurdur'un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü yurt içi ve dışından her gün çok sayıda ziyaretçiyi ağırlıyor. Turkuaz renkli suyu ve beyaz kumsalıyla hayran bırakan Salda'yı görmeye gelenler düşüncelerini yazmaları için konulan ziyaretçi defterine de duygularını yazıyor. Bazı ziyaretçiler deftere aşkını ilan edip, yaşadıkları aşk acısını not ederken, bazıları ise dilek ve temennilerde bulundu.
29.05.2022Haberler
Yer: Salda Gölü! Kimi aşkını yazdı kimi temennisini
Yer: Salda Gölü! Kimi aşkını yazdı kimi temennisiniBurdur'un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü yurt içi ve dışından her gün çok sayıda ziyaretçiyi ağırlıyor. Turkuaz renkli suyu ve beyaz kumsalıyla hayran bırakan Salda'yı görmeye gelenler düşüncelerini yazmaları için konulan ziyaretçi defterine de duygularını yazıyor. Bazı ziyaretçiler deftere aşkını ilan edip, yaşadıkları aşk acısını not ederken, bazıları ise dilek ve temennilerde bulundu.
29.05.2022Gündem
AK Parti'li Karaaslan: Millet Bahçesi’ne karşı çıkmaları acı bir durumdur
AK Parti'li Karaaslan: Millet Bahçesi’ne karşı çıkmaları acı bir durumdurAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, yaptığı açıklamada, “Gezi’de ağaç bahanesiyle şehirlerimizi yakıp yıkanların, İstanbul’un en büyük Millet Bahçesi’ne dikilecek 145 bin 300 ağaca karşı çıkmaları, çevreyi bu kadar çok konuşup, çevre katliamlarına kendi yönetimleri eliyle yapıldı diye sessiz kalmaları acı bir durumdur” dedi.
28.05.2022Siyaset
Bakan Kurum'dan kira düzenlemesiyle ilgili flaş açıklama!
Bakan Kurum'dan kira düzenlemesiyle ilgili flaş açıklama!Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum kira düzenlemesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
28.05.2022Ekonomi
‘Farkındalık yaratmak istedim’
‘Farkındalık yaratmak istedim’Bon Objet Luxury Furniture&Home Deco’nun kurucusu Tuğçe Eyilik, ‘Kum-Salda’ konseptli Bambu berjer tasarladı.
21.05.2022Cadde
Bakan Kurum: 2023 seçimi büyük Türkiye yürüyüşü açısından kader anı
Bakan Kurum: 2023 seçimi büyük Türkiye yürüyüşü açısından kader anıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "2023 seçimleri, büyük Türkiye yürüyüşü açısından bir kader anıdır. Türkiye’nin 20 yılda hukuktan demokrasiye, insan haklarından eğitime, sağlıktan tarıma kadar her alanda elde ettiği büyük kazanımları sürdürmesi bu seçime bağladır" dedi.
20.05.2022Siyaset
İstanbul'da TIR işyerinin bahçesine uçtu
İstanbul'da TIR işyerinin bahçesine uçtuİstanbul'da Başakşehir İkitelli Organize Sanayi Bölgesi 5.Cadde'de kayganlaşan yolda sürücüsünün kontrolünü kaybettiği TIR, fabrika bahçesine devrildi.
18.05.2022Gündem
Bakan Kurum: "Biz Salda’ya sahip çıkınca çevreci olduklarını hatırladılar"
Bakan Kurum: "Biz Salda’ya sahip çıkınca çevreci olduklarını hatırladılar"Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Salda Gölü ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Bakan Kurum, “Salda’da çöp yığınları varken, kumsalda araçlar gezerken ortada olmayanlar; biz Salda’ya sahip çıkınca çevreci olduklarını hatırladılar.” dedi. Kimi yerlerde olduğu gibi Salda Gölü'nün belli bir noktasında da mevsimsel sebeplerle su çekilmesi gerçekleştiğini belirten Kurum, bunun insan kaynaklı olmadığını vurguladı.
18.05.2022Haberler
Bakan Kurum: Biz Salda’ya sahip çıkınca çevreci olduklarını hatırladılar
Bakan Kurum: Biz Salda’ya sahip çıkınca çevreci olduklarını hatırladılarÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Salda Gölü ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Bakan Kurum, “Salda’da çöp yığınları varken, kumsalda araçlar gezerken ortada olmayanlar; biz Salda’ya sahip çıkınca çevreci olduklarını hatırladılar.” dedi. Kimi yerlerde olduğu gibi Salda Gölü'nün belli bir noktasında da mevsimsel sebeplerle su çekilmesi gerçekleştiğini belirten Kurum, bunun insan kaynaklı olmadığını vurguladı.
18.05.2022Gündem
Salda Gölü için yeni açıklama: Su seviyesinde 5 santim yükselme oldu
Salda Gölü için yeni açıklama: Su seviyesinde 5 santim yükselme olduÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Hacı Abdullah Uçan, Salda Gölü ile ilgili açıklamada bulundu. Uçan "Bu bölgede kuyu açılmasına, su sondajlarına, yeni bir gölet veya baraj yapımına kesinlikle müsaade edilmemektedir. Bölgede buharlaşma oranının yüksek olmasına rağmen Salda Gölü'nün su seviyesinde ocak ayından bu zamana kadar 5 santim yükselme olmuştur" dedi.
17.05.2022Gündem
Bakan Kurum’dan yapı sektörüne 'su' çağrısı
Bakan Kurum’dan yapı sektörüne 'su' çağrısıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, tüm yapı sektörüne ve vatandaşlara çağrıda bulunarak, “Bakanlık olarak binalarımızda su israfını engellemeye yönelik gerekli düzenlemeleri yaptık. Yapı sektörümüz projelerini su depolama ve debi kontrolüne dair yaptığımız bu değişikliklere uygun bir şekilde tasarlamalıdır. Milletimizden ricamız; suyumuzu korumayı millî bir mesele olarak görmeleridir. Bu görev bizim çocuklarımıza borcumuz, vatanımıza borcumuzdur.” dedi.
22.03.2022Ekonomi
Bakanlıktan, 'Zeytinliklerden sonra sit alanları da ranta açılıyor' iddiasına açıklama
Bakanlıktan, 'Zeytinliklerden sonra sit alanları da ranta açılıyor' iddiasına açıklamaÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 'Zeytinliklerden sonra sit alanları da ranta açılıyor' şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek "Nitelikli Doğal Koruma Alanlarının tanımının daha fazla yapılaşmaya izin verecek şeklinde değiştirildiği iddiası tamamen asılsızdır" açıklaması yaptı.
6.03.2022Ekonomi
Kayıp olarak aranıyordu! Kazada öldüğü ortaya çıktı
Kayıp olarak aranıyordu! Kazada öldüğü ortaya çıktıDenizli'nin Pamukkale ilçesinde 2 gün önce polise kayıp başvurusu yapılan Tolga Erkan'ın (39), Çardak ilçesinde uçurumun sonunda takla atan otomobilin içinde cansız bedeni bulundu.
17.02.2022Gündem
Son dakika: Bakan Kurum'dan TOKİ konutlarına indirim müjdesi
Son dakika: Bakan Kurum'dan TOKİ konutlarına indirim müjdesiÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Mart 2022'de TOKİ konutlarına ilişkin yeni bir indirim kampanyası düzenleyeceklerini açıkladı.
5.02.2022Ekonomi
Salda Gölü kumsalında tepki çeken görüntü! Kepçelerle su kuyusu kazıldı
Salda Gölü kumsalında tepki çeken görüntü! Kepçelerle su kuyusu kazıldıBurdur'da, Maldivler'e benzetilen, turkuaz suyu ve bembeyaz kumsalı ile tanınan Salda Gölü'nün Kayadibi-Doğanbaba arasında kalan, İl Özel İdare'ye ait misafirhane ve plajın bulunduğu alanında kepçelerle su kuyusu kazılması tepki çekti. Salda Gölü Koruma Derneği Başkanı Gazi Osman Şakar, "Kazdıkları yer, göle 50-100 metre ve birinci derecede doğal sit alanına giriyor" dedi.
22.01.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Salda ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.