Sanayi Ve Teknoloji Bakanı

Sanayi Ve Teknoloji Bakanı

Son dakika Sanayi ve Teknoloji Bakanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sanayi ve Teknoloji Bakanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sanayi ve Teknoloji Bakanı haber sayfamızda...

Sanayi Ve Teknoloji Bakanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.010 sanayi ve teknoloji bakanı haberi bulunmuştur.
Bakan Varank: Yerli burun topu 2022'de ATAK'a entegre edilecek
Bakan Varank: Yerli burun topu 2022'de ATAK'a entegre edilecekSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin yerli taarruz ve taktik keşif helikopteri ATAK'a, 20 milimetrelik, 3 namlulu yerli burun topunun 2022'de entegre edileceğini belirterek, "Entegre edildikten sonra 2022 içinde burun toplarını ülkemizde üretmeyi başarmış olacağız" dedi.
3.12.2021Teknoloji
Bakan Varank: Hedefimiz beyaz kıtanın geleceğinde söz sahibi olabilmek
Bakan Varank: Hedefimiz beyaz kıtanın geleceğinde söz sahibi olabilmekSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Antarktika kıtasında 12 ay boyunca hizmet verecek Türk bilim üssünün hayata geçirileceğini açıklayarak, "1995 yılında Antarktika Anlaşması'na 'danışman olmayan ülke' statüsünde dahil olmuştuk ama son dönemde tüm kurum ve kuruluşlarımızın desteğiyle kutup çalışmalarında önemli gelişmeler kaydettik. Hedefimiz 'danışman ülke' statüsü kazanarak beyaz kıtanın geleceği hakkında söz sahibi olabilmek" dedi.
30.11.2021Teknoloji
‘Yerli Kovid-19 testlerinin daha hızlı olması sevindirici’
‘Yerli Kovid-19 testlerinin daha hızlı olması sevindirici’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, TÜBİTAK’ın Gebze yerleşkesindeki Marmara Araştırma Merkezi (MAM) ve enstitüleri ziyaret etti.
29.11.2021Siyaset
Emine Erdoğan'dan TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi'ne ziyaret
Emine Erdoğan'dan TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi'ne ziyaretEmine Erdoğan, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu'nun (TÜBİTAK) Gebze yerleşkesindeki Marmara Araştırma Merkezi'ni (MAM) ve enstitüleri ziyaret etti.
28.11.2021Siyaset
Bakan Varank kaza geçiren muhabiri kendi kullandığı aracıyla evine bıraktı
Bakan Varank kaza geçiren muhabiri kendi kullandığı aracıyla evine bıraktıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden kendi kullandığı minibüsle evine gittiği sırada, içinde bulunduğu taksi kazaya karışan muhabiri aracına alarak evine bıraktı.
24.11.2021Gündem
BAE'den Türkiye'ye yatırım kararı! Anlaşmalar imzalandı...
BAE'den Türkiye'ye yatırım kararı! Anlaşmalar imzalandı...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan - BAE Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed arasındaki görüşme sona erdi. İki ülke arasında doğrudan yatırımları kapsayan anlaşmalar imzalandı.
24.11.2021Haberler
Son dakika: BAE'den Türkiye'ye yatırım kararı! Anlaşmalar imzalandı...
Son dakika: BAE'den Türkiye'ye yatırım kararı! Anlaşmalar imzalandı...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan - BAE Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed arasındaki görüşme sona erdi. İki ülke arasında doğrudan yatırımları kapsayan anlaşmalar imzalandı. Abu Dabi Kalkınma Holdingi (ADQ) Yönetim Kurulu Başkanı Mohamed Hasan Al Suwaidi yaptığı açıklamada, "Birleşik Arap Emirlikleri Türkiye’ye yatırım yapmak üzere, 10 milyar dolarlık bir fon ayırmıştır." açıklamasında bulundu. Öte yandan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, aralık ayında Abu Dabi'ye bir ziyaret gerçekleştirecek.
25.11.2021Siyaset
EPDK Başkanı Yılmaz: Türkiye'ye ciddi batarya yatırımı gelecek
EPDK Başkanı Yılmaz: Türkiye'ye ciddi batarya yatırımı gelecekEPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, bataryada Türkiye'ye yeni bir yatırım geleceğini söyledi. Geçtiğimiz günlerde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, "Elektrikli araçların kalbi olan bataryaların, Türkiye'de üretilmesi konusunda da ciddi ilerleme kaydettik. TOGG ile dünya devi FARASİS, 20 GWh'lik pil yatırımına yakın zamanda Gemlik'te başlayacak." ifadelerini kullanmıştı.
22.11.2021Ekonomi
Denizaltıları 'MÜREN' yönetecek
Denizaltıları 'MÜREN' yönetecekSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi (BİLGEM) ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından yürütülen Milli Üretim Entegre Savaş Yönetim Sistemi (MÜREN) Projesi'nde gelinen aşamayı incelemek için Gölcük Tersane Komutanlığı'nı ziyaret etti.
22.11.2021Teknoloji
Bakan Varank, Fatih Merkez Kütüphanesi'nde gençlerle buluştu
Bakan Varank, Fatih Merkez Kütüphanesi'nde gençlerle buluştuSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Fatih Merkez Kütüphanesi'ne sürpriz bir ziyaret gerçekleştirerek, gençlerle bir araya geldi.
21.11.2021Ekonomi
Bakan Varank'tan 'beceri tazeleme' vurgusu
Bakan Varank'tan 'beceri tazeleme' vurgusuSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Dünya Ekonomik Forumu (WEF) blogu için yazdığı yazıda, Kovid-19 sonrası dönemde Türkiye'nin sürdürülebilir refaha ulaşmasında insan kaynağının dijital çağa uygun olarak "becerilerinin tazelenmesinin" önemine dikkati çekti.
20.11.2021Ekonomi
5.5 milyon euro’luk yosundan ürün hamlesi
5.5 milyon euro’luk yosundan ürün hamlesiSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, önümüzdeki dönemde AB fonlarının daha rekabetçi bir ortamda kullanılacağını belirterek, “Artık sadece ülke içinde değil, uluslararası düzeyde de yarışacağız. Bu nedenle hali hazırda biten ve devam eden projelerde edindiğimiz tecrübeyi yaygınlaştırmamız ve ileriye taşımamız önemli” dedi.
20.11.2021Ekonomi
Bakan Varank, "Tecrübe Paylaşımı ve Ağ Oluşturma Etkinliği"nde konuştu!
Bakan Varank, "Tecrübe Paylaşımı ve Ağ Oluşturma Etkinliği"nde konuştu!Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, AB Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) kapsamında Rekabetçi Sektörler Programı'nı uyguladıklarını belirterek, "Programı destek sistemimizin en önemli ayaklarından biri olarak görüyoruz. Bu kapsamda bugüne kadar 88 projeye 780 milyon avro destek sağladık." dedi.
19.11.2021Teknoloji
Mesleki ve teknik eğitimde iş birliği
Mesleki ve teknik eğitimde iş birliğiSanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında “Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü” imzalandı.
19.11.2021Ekonomi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile MEB arasında mesleki ve teknik eğitimde iş birliği
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile MEB arasında mesleki ve teknik eğitimde iş birliğiSanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında "Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü" imzalandı.
18.11.2021Teknoloji
Bakan Özer: Mesleki eğitim verdiğimiz tüm alanlarda müfredatı güncelliyoruz
Bakan Özer: Mesleki eğitim verdiğimiz tüm alanlarda müfredatı güncelliyoruzMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Artık sektörün güçlü temsilcileriyle birlikte mesleki eğitim verdiğimiz tüm alanlarda müfredatı birlikte güncelliyoruz, öğrencilerimizin işletmedeki beceri eğitimlerini birlikte planlıyoruz. En kritik tamamlayıcı hamle artık bu iş birliklerimizde istihdam öncelikli, istihdam garantili eğitim vermeye başladık." dedi.
18.11.2021Gündem
Tofaş Ar-Ge’ye T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan Ödül
Tofaş Ar-Ge’ye T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan ÖdülT.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, 8’incisi düzenlenen Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri ile Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi’nde, 2020 yılı Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Performans Endeksi Ödülleri sahiplerini buldu.
18.11.2021Vitrin
Türkiye ile İspanya arasındaki zirve sonrası ortak bildiri yayımlandı
Türkiye ile İspanya arasındaki zirve sonrası ortak bildiri yayımlandıTürkiye-İspanya 7. Hükümetlerarası Zirvesi'nin ortak bildirisinde, Doğu Akdeniz'de barış ve istikrarın sağlanması hususundaki kararlılığın sürdüğü ifade edildi.
17.11.2021Siyaset
Son dakika: İspanya ile kritik imzalar atıldı! Erdoğan'dan AB'ye net mesaj: Çalışmalar hızlanmalı, artık somut adımlar atılmalı
Son dakika: İspanya ile kritik imzalar atıldı! Erdoğan'dan AB'ye net mesaj: Çalışmalar hızlanmalı, artık somut adımlar atılmalıGelen son dakika haberine göre; Türkiye ile İspanya arasındaki Hükümetlerarası 7. Zirve sona erdi. İki ülke arasında 6 anlaşmaya imza atıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya Hükümet Başkanı Pedro Sanchez ile görüşmesinin ardından imza töreni ve ortak basın toplantısında konuştu. Erdoğan açıklamalarında, "Avrupa Birliğinin artık ülkemizle ilişkilerine stratejik bir bakış açısıyla yaklaşması ve somut adımlar atması gerekiyor." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan İspanya Başkanı ile mutabık kaldıklarını ifade ederek "Büyük bir uçak gemisi yapmayı hedefliyoruz" dedi. Erdoğan iki ülke arasındaki ticaret hedefinin 20 milyar dolar olduğunu açıkladı. Erdoğan, İstanbul Sözleşmesine ilişkin gelen bir soruya "Gündemimizden tamamen çıkardık. Kesinlikle iktidarımız kadına şiddet noktasında çok ama çok hassastır. Gerek Emniyet Teşkilatımız gerek Adalet Bakanlığımız olarak bu konunun üzerine gidiyoruz." sözleriyle yanıt verdi.
17.11.2021Siyaset
Türkiye ile İspanya arasında 6 anlaşma imzalandı
Türkiye ile İspanya arasında 6 anlaşma imzalandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İspanya Başbakanı Pedro Sanchez huzurunda iki ülke arasında 6 anlaşmaya imza atıldı.
17.11.2021Haberler
Son dakika: Türkiye ile İspanya arasındaki kritik zirve başladı!
Son dakika: Türkiye ile İspanya arasındaki kritik zirve başladı!Türkiye-İspanya Hükümetlerarası 7. Zirvesi, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İspanya Başbakanı Pedro Sanchez başkanlığında başladı.
17.11.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya Başbakanı Sanchez ile bir araya geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya Başbakanı Sanchez ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İspanya Hükümet Başkanı Pedro Sanchez'i Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde resmi törenle karşıladı.
18.11.2021Siyaset
Kardemir yerli ve milli tren tekerini rayına oturttu
Kardemir yerli ve milli tren tekerini rayına oturttuSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Fabrikalar kuran fabrika" olarak anılan KARDEMİR'in tren tekeri üretim tesisini ziyaret etti.
16.11.2021Teknoloji
Ar-Ge merkezlerine desteğimiz sürecek
Ar-Ge merkezlerine desteğimiz sürecekSanayi ve Teknoloji Bakanı Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ile İstanbul’da bulunan Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi’ni ziyaret etti. Huawei Türkiye Genel Müdürü Jing Li, ziyaret esnasında Bakan Varank’ı, Ar-Ge Merkezi’nin yakın zamanda geliştirdiği yeni teknolojiler hakkında bilgilendirdi.
16.11.2021Ekonomi
Ege Teknopark’a üçüncülük ödülü
Ege Teknopark’a üçüncülük ödülüBilişim Vadisi’nde düzenlenen 8. Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri ile Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi’nde, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri 2020 yılı Performans Endeksi sonuçlarına göre, gelişmekte olan teknoparklar sıralamasında Ege Teknopark üçüncü oldu.
15.11.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

Sanayi Ve Teknoloji Bakanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.