Şarj İstasyonu

Şarj İstasyonu

Son dakika şarj istasyonu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan şarj istasyonu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan şarj istasyonu haber sayfamızda...

Şarj İstasyonu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 315 şarj istasyonu haberi bulunmuştur.
Geleceğin teknolojisi
Geleceğin teknolojisiYaşar Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Orkun Karabaşoğlu, çevre dostu elektrikli araçların kullanımının giderek artacağını ifade etti.
27.06.2022Ege
Yeşil enerji projelerine Halkbank desteği
Yeşil enerji projelerine Halkbank desteğiHalkbank, oluşturduğu Yeşil Enerji Kredi Paketi’yle yenilenebilir enerji kaynaklarının daha fazla kullanımına ve enerji tasarrufuna odaklanan projelere avantajlı finansman alternatifleri sağladığını duyurdu.
10.06.2022Ekonomi
Ar-Ge ve inovasyonla dönüşüm hızlanacak
Ar-Ge ve inovasyonla dönüşüm hızlanacakİstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) sürdürülebilirlik vizyonu kapsamında sekizincisini açıkladığı ‘Kara, Deniz Taşıtları ve Yan Sanayi Sürdürülebilirlik’ raporunda, Avrupa Yeşil Mutabakatı’nın sektöre fırsatlar sunduğu ve tüm tedarik zincirinin değişen eko - sistem içinde gelişiminin sağlanmasının Türkiye’nin rekabetçiliğinin kuvvetlenmesi ve lojistik altyapısının geliştirilmesi için kritik olduğuna dikkat çekildi. Ayrıca Türkiye’nin AB, Asya, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’ya coğrafi yakınlığının ticari ilişkilerin gelişmesinde önemli bir fırsat olduğu ve lojistik açıdan güçlü bir rekabet avantajı sağladığı da belirtildi.
26.04.2022Ekonomi
Bakan Varank: Türkiye'nin otomobili TOGG için geri sayım başladı
Bakan Varank: Türkiye'nin otomobili TOGG için geri sayım başladıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun elektrik zamlarına tepki iddiasıyla faturasını ödemediği için evinin elektriğinin kesilmesiyle ilgili, "İşte şimdi çıkmış evinde güya elektriği kesilmiş şov yapıyor. Yalanla şov yapıyor. Değerli kardeşlerim, çıkıyor diyor ki; 'Bu ülkede 4 milyon hanenin elektriği kesik'. Külliyen yalan" dedi.
22.04.2022Ekonomi
'Bir kuruş almadan 10 milyar 250 milyon euro harcıyoruz'
'Bir kuruş almadan 10 milyar 250 milyon euro harcıyoruz'Kalyon Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu, Kalyon Holding'in yatırımlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Kalyoncu, İstanbul Havalimanı'yla ilgili, "Devletten bir kuruş almadan 10 milyar 250 milyon euro para harcıyoruz. 25 yılda devlete 26 milyar kira ödüyoruz" dedi.
20.04.2022Ekonomi
Kalyoncu'dan İstanbul Havalimanı açıklaması: Devletten bir kuruş almadan 10 milyar 250 milyon euro harcıyoruz
Kalyoncu'dan İstanbul Havalimanı açıklaması: Devletten bir kuruş almadan 10 milyar 250 milyon euro harcıyoruzKalyon Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu, İstanbul Havalimanı'yla ilgili, "Devletten bir kuruş almadan 10 milyar 250 milyon euro para harcıyoruz. 25 yılda devlete 26 milyar kira ödüyoruz. Her yıl kiramızı ödüyoruz" dedi.
19.04.2022Ekonomi
TOGG'dan heyecanlandıran paylaşım; tesisler tamamlanıyor
TOGG'dan heyecanlandıran paylaşım; tesisler tamamlanıyorTOGG Gemlik tesislerinde çalışmalar son sürat devam ediyor. Gemlik tesisinde bu ay boya tesisinin yüzde 96’sı, montaj tesisinin yüzde 89’u, gövde tesisinin yüzde 92’si tamamlandı.
18.04.2022Ekonomi
Bakanlıktan, 'Elektrikli Araçlar İçin Hızlı Şarj İstasyonları Hibe Programı'
Bakanlıktan, 'Elektrikli Araçlar İçin Hızlı Şarj İstasyonları Hibe Programı'Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, girişimcilerin hızlı şarj istasyonu yatırımı yapmasını sağlamak üzere 'Elektrikli Araçlar İçin Hızlı Şarj İstasyonları Hibe Programı'nı başlattı. Toplam bütçesi 300 milyon TL olan hibe desteği ile 81 ilde 1560 noktada hızlı şarj istasyonu kurulacak.
16.04.2022Ekonomi
'Yeşil dönüşümün öncüsü Togg olur'
'Yeşil dönüşümün öncüsü Togg olur'Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Doğuştan yüzde yüz elektrikli Togg, trafiğe çıktığında ekonomimizdeki yeşil dönüşümün öncüsü olacak. Bu yıl sonunda ilk araçları seri üretim bandından indiriyoruz" dedi.
15.04.2022Ekonomi
Bakan Nebati, KKM'de biriken tutarı açıkladı
Bakan Nebati, KKM'de biriken tutarı açıkladıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Kur Korumalı Mevduat (KKM) ve Katılım Hesabı bakiyesi 1 Nisan itibarıyla 695 milyar TL’ye ulaşmıştır” dedi.
4.04.2022Uzmanpara
TOGG öncesi hazırlıklar başladı! 6 ayda en az 50 adet kurulacak
TOGG öncesi hazırlıklar başladı! 6 ayda en az 50 adet kurulacakTürkiye’nin yerli ve milli elektrikli otomobili TOGG’un gelecek yıl pazara çıkması hedeflenirken, kritik gelişme öncesi çalışmalar hız kazandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yüksek hızlı şarj istasyonlarının 81 ilin genelinde kurulmasına yönelik talimatı sonrası Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) harekete geçti. İşte detaylar...
3.04.2022Ekonomi
Temel ihtiyaçlarda %10 KDV indirimi
Temel ihtiyaçlarda %10 KDV indirimiCumhurbaşkanı Erdoğan yeme içme hizmetlerinin tamamı ile deterjan, sabun, tuvalet kağıdı, bebek bezi gibi ürünlerdeki KDV oranının yüzde 18'den yüzde 8'e indirildiğini açıkladı. Konutta kademeli KDV uygulamasına geçilecek. 150 metrekareyi aşmayan konutlarda yüzde 8, aşanlarda ise yüzde 18 KDV uygulanacak. Yat, tekne satışında yüzde 1 olan KDV yüzde 18’e yükseltilecek.
29.03.2022Siyaset
Son dakika: Erdoğan'dan temel ihtiyaç ürünlerine KDV indirimi müjdesi! İşte yeni oran...
Son dakika: Erdoğan'dan temel ihtiyaç ürünlerine KDV indirimi müjdesi! İşte yeni oran...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, Kamu-özel iş birliği modeline değinerek "Türkiye, bu modeli en verimli şekilde kullanan Avrupa'da 3'üncü, dünyada 13'üncü ülke durumundadır." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Hiçbir vatandaşın cebinden haksız tek kuruş götürmez" bilgisini paylaştı. Erdoğan, "Temel ihtiyaç maddelerinden olan deterjan, sabun, tuvalet kağıdı, peçete, bebek bezi gibi ürünlerin KDV'sini yüzde 18'den yüzde 8'e indirme kararı aldık. Yeme içme hizmetlerinin tamamında KDV oranını yüzde 8 olarak belirliyoruz" dedi.
28.03.2022Ekonomi
Son dakika: Erdoğan duyurdu: Putin-Zelenskiy ile görüşmeler olumlu
Son dakika: Erdoğan duyurdu: Putin-Zelenskiy ile görüşmeler olumluSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine toplantı sonrası açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna ve Rusya heyetlerinin yarın İstanbul’da yapacağı toplantı öncesi kendisinin de heyetlerle bir araya geleceğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Putin ve Zelenskiy ile sürdürdüğümüz telefon trafiğinin olumlu istikamette seyrettiğini söyleyebilirim" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, KDV'de yeni düzenlemeleri duyurdu.
28.03.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! 81 ile kuruluyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! 81 ile kuruluyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada "Bugün sizlerle paylaşacağımız bir güzel haber daha var" diyerek yerli otomobile yönelik destek ve yeni hedefleri açıkladı.
28.03.2022Gündem
Geri ödemesiz destek kararı hareketlendirdi! Elektrikli otomobil kullanıcıları anlattı
Geri ödemesiz destek kararı hareketlendirdi! Elektrikli otomobil kullanıcıları anlattıAraç şarj istasyonu yatırımlarına, yatırım bedelinin yüzde 75'ine ve 20 milyon TL'ye kadar geri ödemesiz destek verilmesi kararı alındı. Bu destekle birlikte yapılacak yatırımların, elektrikli otomobil kullanıcılarının şarj problemlerinin çözümüne katkı sağlaması bekleniyor. Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Derneği Başkanı Berkan Bayram, Milliyet Gazetesi Otomotiv Editörü Levent Köprülü ve elektrikli otomobil kullanıcıları, bu alandaki fırsatları anlattı.
24.03.2022Otomobil
Şarj istasyonuna yatırım desteği
Şarj istasyonuna yatırım desteğiElektrikli araç şarj istasyonu yatırımlarına, yatırım bedelinin yüzde 75'ine ve 20 milyon TL'ye kadar geri ödemesiz destek sağlanacak. Bu projeler için işletme gideri desteği uygulanmayacak.
23.03.2022Ekonomi
Geri ödemesiz destek kararı hareketlendirdi! Elektrikli otomobil kullanıcıları anlattı
Geri ödemesiz destek kararı hareketlendirdi! Elektrikli otomobil kullanıcıları anlattıAraç şarj istasyonu yatırımlarına, yatırım bedelinin yüzde 75'ine ve 20 milyon TL'ye kadar geri ödemesiz destek verilmesi kararı alındı. Bu destekle birlikte yapılacak yatırımların, elektrikli otomobil kullanıcılarının şarj problemlerinin çözümüne katkı sağlaması bekleniyor. Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Derneği Başkanı Berkan Bayram, Milliyet Gazetesi Otomotiv Editörü Levent Köprülü ve elektrikli otomobil kullanıcıları, bu alandaki fırsatları anlattı.
23.03.2022Haberler
BAYOSB, Dünya Bankası hibesi ile GES kuruyor
BAYOSB, Dünya Bankası hibesi ile GES kuruyorYeşil OSB hedefine emin adımlarla ilerleyen BAYOSB, Dünya Bankası’ndan 24 milyon liralık Güneş Enerji Santrali desteği aldı.
21.02.2022Ege
90 TL'ye 200-300 km! Elektrikli otomobil kullananlar anlattı
90 TL'ye 200-300 km! Elektrikli otomobil kullananlar anlattıElektrikli otomobillerin pazar payı giderek artarken, Türkiye'de de her geçen gün trafiğe daha fazla elektrikli araç katılıyor. Peki elektrikli otomobil kullanıcıları eski araçlarına kıyasla ne gibi avantajlara sahip oluyor ya da en sık hangi sorunlarla karşılaşıyorlar? İstanbul gibi büyükşehirlerde normal şarj ünitelerindeki yetersizliğin ilk sırada olduğunu söyleyen sürücüler, araçlarının performansından ise oldukça memnun ve "Elektrikle tasarruf mümkün" diyor.
22.03.2022Otomobil
Elektrikli otomobilde ilginç gelişme! 1000 km giderse...
Elektrikli otomobilde ilginç gelişme! 1000 km giderse...Elektrikli otomobillerin en büyük sıkıntısı olarak gösterilen menzil problemine şirketler, tek şarjla 1000 km'ye kadar gidebilecek araçlar üreterek çözüm getirmeyi düşünüyor. Uzmanlara göre ise menzilden ziyade ihtiyaca odaklanılması önemli. Çünkü bu durum yüksek maliyetin yanı sıra pek çok riski de beraberinde getirebilir. Türkiye'nin otomobili TOGG'un yollara çıkma zamanının da giderek yaklaştığına dikkat çeken uzmanlar, 2023'te elektrik altyapısına ilişkin çok hızlı bir çalışma yapılabilme ihtimali bulunduğuna dikkat çekiyor.
12.02.2022Otomobil
Engelli dostu Menderes
Engelli dostu MenderesMenderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, ilçede yaşayan tüm engelli vatandaşların yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.
11.02.2022Ege
İZELMAN, her otoparka şarj istasyonu kuracak
İZELMAN, her otoparka şarj istasyonu kuracakİzmir Büyükşehir Belediyesi elektrikli otomobiller için şarj istasyonu altyapısını güçlendiriyor.
7.02.2022Ege
Şarj istasyonları ihale edilecek
Şarj istasyonları ihale edilecekBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre şarj istasyonları ihalesi yapılacak.
5.02.2022Ekonomi
Elektrikli otomobilde rezervasyonla şarj, saate göre fiyat çıktı!
Elektrikli otomobilde rezervasyonla şarj, saate göre fiyat çıktı!Sektörün uzun süredir beklediği elektrikli araçlara şarj hizmeti verme konusundaki altyapı mevzuatı ‘hızlı şarj’ kontenjanı ve kesintisiz hizmeti zorunlu hale getirirken, güneş ve rüzgar enerjisiyle şarj imkanı da sunuyor.
1.02.2022Vitrin

Benzer Haber Etiketleri

Şarj İstasyonu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.