Elektrikli Araç

Elektrikli Araç

Son dakika elektrikli araç haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan elektrikli araç gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan elektrikli araç haber sayfamızda...

Elektrikli Araç

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.192 elektrikli arac haberi bulunmuştur.
Türkiye, 2023'te takım tezgahlarına 1,73 milyar dolarlık yatırım yapacak
Türkiye, 2023'te takım tezgahlarına 1,73 milyar dolarlık yatırım yapacakOxford Economics, IHS Markit raporları ve Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerini kaynak alarak sektörün yatırım geleceğine ışık tutan Takım Tezgahları Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TİAD), Türkiye'nin, 2023'te takım tezgahlarına 1,73 milyar dolarlık yatırım yapacağı öngörüsünde bulundu.
16.09.2021Ekonomi
Üniversite öğrencileri, elektrikli otomobil yaptı
Üniversite öğrencileri, elektrikli otomobil yaptıBilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile Makine Mühendisliği Bölümü öğrencileri, elektrikli otomobil yaptı. 2 kişilik otomobil, saatte 70-80 kilometre hız yapabiliyor, 1 kez şarj edildiğinde 110 kilometre yol gidilebiliyor.
16.09.2021Haberler
Çinli emlak devi borçlarını ödeyemedi
Çinli emlak devi borçlarını ödeyemediÇin'in ağır borç yükü altındaki emlak şirketi Evergrande, 20 Eylül'de vadesi gelecek kredi faiz ödemesini yapamayacağını bankalara iletti. Şirketin 305 milyar dolarlık borcunun Çin'in finansal sistemini tehdit edebileceği belirtiliyor.
15.09.2021Uzmanpara
Elon Musk'ın insansı robotu 'Tesla' ne kadar tehlikeli olabilir?
Elon Musk'ın insansı robotu 'Tesla' ne kadar tehlikeli olabilir?Elon Musk'ın üretmeyi planladığı insansı robotlar, teknolojik açıdan merak ve hayranlık uyandırırken, bu cihazların mahremiyet ve güvenlikle ilgili birtakım riskler oluşturabileceğine dair endişeler de bulunuyor.
12.09.2021Teknoloji
Zorlu Enerji 'Sürdürülebilirlik Ödülü' aldı
Zorlu Enerji 'Sürdürülebilirlik Ödülü' aldıZorlu Enerji’nin sürdürülebilirlik stratejisi hedefleri doğrultusunda hayata geçirdiği en büyük yatırımlardan biri olan elektrikli araç şarj istasyonu ağı ZES, ABD merkezli Business Intelligence Group tarafından, 2016 yılından bu yana her yıl, alanında dünyanın en büyük şirketlerinin katılımıyla düzenlenen Sustainability Awards’ta (Sürdürülebilirlik Ödülleri) "Yılın Sürdürülebilirlik Ürünü" kategorisinde ödül aldı.
10.09.2021Vitrin
İTO: Aşısızlara karşı caydırıcı önlemler kararlılıkla alınmalı
İTO: Aşısızlara karşı caydırıcı önlemler kararlılıkla alınmalıİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “Aşılamanın hızlanması ve aşısızlara karşı caydırıcı önlemlerin kararlılıkla alınması çok önemli. Ancak bu süreçte kişisel verilerle ilgili olumsuzluklara yol açacak mevzuat ihlallerine de mahal verilmemeli.” ifadesini kullandı.
10.09.2021Ekonomi
TEKNOFEST'te elektrikli araç yarışlarında ödüller sahiplerini buldu
TEKNOFEST'te elektrikli araç yarışlarında ödüller sahiplerini bulduTÜBİTAK'ın düzenlediği Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları'nda ödüller sahiplerini buldu. Dereceye giren takımlar ödüllerini TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Yardımcısı Fatih Kacırdan aldı.
5.09.2021Haberler
TEKNOFEST'te elektrikli araç yarışlarında ödüller sahiplerini buldu
TEKNOFEST'te elektrikli araç yarışlarında ödüller sahiplerini bulduTÜBİTAK'ın düzenlediği Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları'nda ödüller sahiplerini buldu. Dereceye giren takımlar ödüllerini TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Yardımcısı Fatih Kacır'dan aldı.
5.09.2021Ekonomi
TEKNOFEST’te elektrikli araç yarışlarında final heyecanı! İlgi çok büyük
TEKNOFEST’te elektrikli araç yarışlarında final heyecanı! İlgi çok büyükTÜBİTAK'ın düzenlediği 'Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları'nda final günü heyecanı sürüyor. Liseli öğrencilerin tasarladıkları araçların ardından üniversiteliler de piste çıktı. Öğrenciler kendi tasarladıkları araçlarla kıyasıya mücadele etti. Körfez Yarış Pisti’ne gelerek yarışları takip eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yarış öncesinde tüm takımların yanına giderek araçlar hakkında bilgiler aldı.
5.09.2021Ekonomi
TEKNOFEST’te elektrikli araç yarışlarında final heyecanı! İlgi çok büyük
TEKNOFEST’te elektrikli araç yarışlarında final heyecanı! İlgi çok büyükTÜBİTAK'ın düzenlediği 'Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları'nda final günü heyecanı sürüyor. Liseli öğrencilerin tasarladıkları araçların ardından üniversiteliler de piste çıktı. Öğrenciler kendi tasarladıkları araçlarla kıyasıya mücadele etti. Körfez Yarış Pisti’ne gelerek yarışları takip eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yarış öncesinde tüm takımların yanına giderek araçlar hakkında bilgiler aldı.
5.09.2021Haberler
2030’da yollarda 145 milyon elektrikli araç olacak
2030’da yollarda 145 milyon elektrikli araç olacakUluslararası Enerji Ajansı’nın (IAE) “Küresel Elektrikli Taşıtlar 2021” raporuna göre, mevcut politikalar ve eğilimler doğrultusunda 2030 yılında, dünya çapında yollardaki toplam elektrikli araç, ağır vasıta, kamyonet ve otobüslerin sayısı 145 milyona ulaşacak.
Volkswagen’dan iklim değişimi adımı
Volkswagen’dan iklim değişimi adımıAvrupa’nın en büyük otomobil markalarından Volkswagen, önümüzdeki 10 yılın ortalarında Avrupa Bölgesi’ndeki içten yanmalı motorlu otomobil satışını sonlandıracağını açıkladı.
Elektrikli araçlarda %1 eşiği aşıldı
Elektrikli araçlarda %1 eşiği aşıldıKüresel düzeyde yollarda olan elektrikli araçların 12 milyona ulaştığı ve tüm araçların yüzde 1’ini oluşturduğu belirtildi.
Selçuk Bayraktar ülke ismi vererek açıkladı! "Türkiye'den TEKNOFEST'i istediler"
Selçuk Bayraktar ülke ismi vererek açıkladı! "Türkiye'den TEKNOFEST'i istediler"TÜBİTAK tarafından düzenlenen 'Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları'nda bu yıl üniversite öğrencilerinin yanı sıra ilk defa lise öğrencileri de yarıştı. Öte yandan önemli açıklamalarda bulunan TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, "Dost ve kardeş ülkelerden TEKNOFEST için talep var. Bu ülkelerin başında Ukrayna, Azerbaycan ve Endonezya geliyor. Listede daha çok ülke var" dedi.
5.09.2021Haberler
Selçuk Bayraktar ülke ismi vererek açıkladı! Türkiye'den TEKNOFEST'i istediler
Selçuk Bayraktar ülke ismi vererek açıkladı! Türkiye'den TEKNOFEST'i istedilerTÜBİTAK tarafından düzenlenen 'Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları'nda bu yıl üniversite öğrencilerinin yanı sıra ilk defa lise öğrencileri de yarıştı. Öte yandan önemli açıklamalarda bulunan TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, "Dost ve kardeş ülkelerden TEKNOFEST için talep var. Bu ülkelerin başında Ukrayna, Azerbaycan ve Endonezya geliyor. Listede daha çok ülke var" dedi.
5.09.2021Ekonomi
TEKNOFEST'te bir ilk! Bu yıl başladı
TEKNOFEST'te bir ilk! Bu yıl başladıTÜBİTAK tarafından düzenlenen 'Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları'nda bu yıl üniversite öğrencilerinin yanı sıra ilk defa lise öğrencileri de yarıştı. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, en büyük sermayenin insan olduğunu belirterek, "Dev fabrikalar, dev araziler büyük sermaye değil. İnsanın fikri, donanımı, hayalleri en büyük değer yaşadığımız bilgi çağında. Genç yaşta insanların başarı şansı artıyor" dedi.
4.09.2021Teknoloji
17. TÜBİTAK Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları başladı
17. TÜBİTAK Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları başladıTEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında 2019'dan, TÜBİTAK tarafından da 2005'ten bu yana düzenlenen Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları ile bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Liseler Arası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları'na Körfez Yarış Pisti'nde start verildi.
4.09.2021Teknoloji
Çevreye duyarlı elektrikli araçların TEKNOFEST yarışı
Çevreye duyarlı elektrikli araçların TEKNOFEST yarışıTEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında, TÜBİTAK tarafından 2005 yılından bu yana düzenlenen Efficiency  Challenge Elektrikli Araç Yarışları, Körfez Yarış Pisti’nde 31 Ağustos - 5 Eylül’de yapılacak.
31.08.2021Ekonomi
Öğrencilerin tasarladığı elektrikli araç TEKNOFEST'te
Öğrencilerin tasarladığı elektrikli araç TEKNOFEST'teSerik ilçesindeki Orhangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, tasarladıkları elektrikli araç ile TEKNOFEST yarışlarına katılacak.
26.08.2021Teknoloji
Türkiye ile Birleşik Krallık'tan STA hamlesi
Türkiye ile Birleşik Krallık'tan STA hamlesiBirleşik Krallık İhracat Bakanı Graham Stuart, Serbest Ticaret Anlaşması'nın (STA) devam eden ikili ticareti teminat altına almak adına önemli olduğunu belirterek, "Hem Türk hükümeti hem de biz ticari iş birliğini güçlendirmek için yeni alanlar geliştirmenin çok büyük potansiyeli olduğuna inanıyoruz. İşte bu yüzden gelecek yıl daha kapsamlı bir STA'yı müzakere edeceğiz." dedi.
26.08.2021Uzmanpara
Almanya elektrikli araçlar ile ilgini net tarihi açıkladı!
Almanya elektrikli araçlar ile ilgini net tarihi açıkladı!Almanya’da 2030'e kadar trafiğe yeni çıkacak araçların yüzde 80’inin elektrikli olması bekleniyor. Dünyanın önde gelen otomobil üreticilerinin merkezi Almanya’da 2030 yılına kadar trafiğe kaydı yapılacak araçların yüzde 80’inin elektrikli araçlardan oluşması bekleniyor.
25.08.2021Teknoloji
İstanbul Havalimanı 2050'ye kadar 'sıfır emisyon' taahhüt ediyor
İstanbul Havalimanı 2050'ye kadar 'sıfır emisyon' taahhüt ediyorİstanbul Havalimanı, Uluslararası Havalimanları Konseyi'nin (ACI) başlattığı ve 238 havalimanının yer aldığı 2050 yılına kadar "Net Sıfır CO2 Emisyonu" taahhüdüne katıldı.
25.08.2021Ekonomi
ABD Temsilciler Meclisi bütçe planını onayladı
ABD Temsilciler Meclisi bütçe planını onayladıABD Temsilciler Meclisi, ABD Başkanı Joe Biden'ın ekonomi gündeminin önemli bir parçası olan 3,5 trilyon dolarlık bütçe planını onayladı.
25.08.2021Uzmanpara
Biden'ın 3,5 trilyon dolarlık bütçe planı onaylandı
Biden'ın 3,5 trilyon dolarlık bütçe planı onaylandıABD Temsilciler Meclisi, ABD Başkanı Joe Biden'ın ekonomi gündeminin önemli bir parçası olan 3,5 trilyon dolarlık bütçe planını onayladı.
24.08.2021Ekonomi
'TEKNOFEST'e ayrılan kaynakla' ilgili iddialara peş peşe tepkiler
'TEKNOFEST'e ayrılan kaynakla' ilgili iddialara peş peşe tepkilerTürkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST için ayrılan kaynakla ilgili iddiaların asılsız ve mesnetsiz olduğunu bildirdi. Selçuk Bayraktar ise iddialarla ilgili 'Bir anlayış var ki maalesef; Ne yalandan utanıyor, ne de algı ve iftiradan usanıyor' dedi.
21.08.2021Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

TEKNOFESTelektrikli araçTÜBİTAKTürkiyeelon musk

Elektrikli Araç ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.